PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در راه اندازی تاچ usb با کوبی بورد2

hne573
22-09-2016, 12:25
دوستان من یک تاچ و ال سی دی 7 اینچ از فروشگاه کویر تهیه کردم که با کوبی بورد باهاش کار کنم.
ال سی دی بصورت hdmi هست وبه خوبی کار میکنه. منتها تاچ خازنی با یو اس بی هست و نتونستم راه اندازیش کنم. از لوبونتو بر روی کوبی بورد 2 استفاده میکنم.
کسی تجربه ای در این زمینه داره که چطور میتونم تاچ خازنی که از طریق یو اس بی به کوبی وصل میشه را راه اندازی کنم؟
توضیحات اضافه اینکه : درایور تاچ خازنی پشت پنل ال سی دی gt811 هستش. درایور usbtouchscreen هم اضافه میکنم به سیستم اما هیچ اتفاقی نمی افته و نمیدونم مرحله به مرحله چطور میتونم راه اندازیش کنم.
اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم راهنمایی کنه.
dariush_ab
24-09-2016, 21:01
دوستان من یک تاچ و ال سی دی 7 اینچ از فروشگاه کویر تهیه کردم که با کوبی بورد باهاش کار کنم.
ال سی دی بصورت hdmi هست وبه خوبی کار میکنه. منتها تاچ خازنی با یو اس بی هست و نتونستم راه اندازیش کنم. از لوبونتو بر روی کوبی بورد 2 استفاده میکنم.
کسی تجربه ای در این زمینه داره که چطور میتونم تاچ خازنی که از طریق یو اس بی به کوبی وصل میشه را راه اندازی کنم؟
توضیحات اضافه اینکه : درایور تاچ خازنی پشت پنل ال سی دی gt811 هستش. درایور usbtouchscreen هم اضافه میکنم به سیستم اما هیچ اتفاقی نمی افته و نمیدونم مرحله به مرحله چطور میتونم راه اندازیش کنم.
اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم راهنمایی کنه.
شما باید ابتدا درایور را در کرنل انتخاب کنید و بعد مجدد کرنل را کامپایل کرده و با قبلی جایگزین کنید.
سپس مشابه آموزش لینوکس و کیوبی درایور رو لود کرده و دستورات و تنظیمات آن را در لینوکس انجام دهید.
موفق باشید.

hne573
01-10-2016, 17:48
ممنونم از پاسختون. درایورش هستش با نام hid-multitouch. اگر دوستان از این ال سی دی استفاده کردید حتما باید این درایور را لود کنید تا کار کنه. اگر در کرنل این درایور builtin باشه دیگه نیازی به لود کردن نیست و تاج را میشناسه. منتها توی لینوکسی که من داشتم باید درایور جدا لود میشد و خدا را شکر مشکل حل شد.
اما الان یک مشکل دیگه دارم و اینکه یک تاچ که میزنم به عنوان دبل کلیک میشناسه و این کار را برام مشکل کرده. کسی میدونه تنظیمات مربوط به سینگل تاچ و دبل تاچ و ... را کجا میتونم در لینوکس تنظیم گنم/؟