PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد را ه اندازی سنسور اکسیژن o2-a2

pedram032
26-08-2016, 17:27
سلام دوستان، من میخوام سنسور اکسیژن O2-A2 رو راه اندازی کنم و مقدار خروجی اون رو به کمک ADC میکرو بخونم، از اونجایی که طبق گفته دیتاشیت خروجی این سنسور جریان هستش و بد تر از همه اینکه این سنسور فقط دو پایه قابل استفاده داره نمیدونم چطور خروجی اون رو بخونم. البته گفته شده که با قرار دادن مقاومت بین دو پایه و خوندن ولتاژ دو سر اون میشه مقدار ولتاژش رو خوند، ولی سوالم اینه که اگه ما دو پایه سنسور رو توسط مقاومت به هم وصل کنیم انگار که دو سر منبع تغذیه رو به مقاومت وصل کردیم، چون دو پایه سنسور یکیش VCC+ هستش و اون یکی هم زمین.در کشورهای دوست و همسایه یه ماژولی هست برای راه اندازی این سنسورها که من هرچقدر گشتم توو فروشگاه های اینترنتی ایرانی نبود.
لطفا هر نظر و پیشنهاد و کمک و یاری دارید دریغ نفرمایید تا ان شاء الله بتونیم این مشکل رو حلش کنیم. در ضمن من سایت های ایرانی و خارجی رو گشتم ولی چیزی نبود که مشکل رو یکم بتونه حل کنه. مرسی

لینک دیتاشیت سنسور:
You can see links before reply

اینم لینک مدار درایور و اون یکی هم شماتیک مدار درایور سنسور ولی کامل نسیت:

mrm
27-08-2016, 11:39
برای کار با سنسورهای الفا سنس باید از مدارت opamp تبدیل جریان به ولتاژ استفاده کنید.
اگر دقت میخواید باید تقویت کننده امپدانس ورودی زیادی داشته باشه.
برد باید دقیق و حتی امکان 4 لایه باشه تا بتونید با یه دقت خوب از این سنسورها استفاده کنید.

pedram032
28-08-2016, 11:38
سلام، بله دوست عزیز منم به همین نتیجه رسیدم. به نظر شما از چه مدار و از کدام ای سی استفاده کنم بهتره؟ مدار سراغ دارین در این زمینه؟
دقت بالایی به اون صورت نمیخوام و در حد راه اندازی سنسور کفایت میکنه