PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [آموزش] آموزش سیمیولینک و رزبری آماده شد.

dariush_ab
14-08-2016, 01:01
با سلام خدمت دوستان ایران میکرویی.
بنا به درخواست دوستان آموزش سیمیولینک و رزبری به لطف خدا آماده شد.

توضیح خیلی مهم:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
زمانی که من در حال تهیه این آموزش بوده ام هنوز رزبری پای 3 وارد بازار نشده بود و مواردی که در این آموزش ملاحظه می کنید با رزبری 2 هستند. همچنین در این آموزش من از نسخه 2014b متلب و نیز ویندوز 7 استفاده کرده ام. با این وجود و علیرغم اینکه من در این آموزش از نسخه 2014b استفاده می کنم، چون برای رزبری 3 باید حتما نسخه 2016a به بعد باشد، به همراه این آموزش نسخه 2016a و ساپورت آن ارائه می شوند. محتوای آموزشی برای بردهای رزبری یکی است ولی یک سری تفاوتها وجود دارد که در ادامه بیان می شوند:

0- نصب خود متلب 2016a که به همراه آموزش است بسیار ساده و سر راست است:
راهنمای نصب:
دانلود Mathworks Matlab R2016a v9.0 x64 Win/Linux - نرم افزار متلب، زب (You can see links before reply)

1- دقت کنید که هر نسخه از متلب ساپورت پکیج خاص خودش رو دارد و به همراه هر ساپورت پکیج متلب یک نسخه رزبین را ارائه می کند. چون من در آموزش از ساپورت پکیج 2014b استفاده کردم نسخه رزبین، رزبین ویزی با دسکتاپ هستش. اما شما با نصب 2016a رزبین جسی و احتمالا بدون دسکتاپ خواهید داشت.

2- در متلب جدید برای اجرای برنامه در حالت standalone بایستی از دستور زیر استفاده کنید:

sudo ./modelName.elf

3- برای دوستانی که از ویندوز 10 استفاده می کنند نصب Windows SDK 7.1 به شکل زیر است:

1- در کنترل پنل و از قسمت برنامه ها ابتدا 2 مورد 32 و 64 بیتی visual c++ 2010 redistributable رو uninstall کنید.
2- GRMSDKX_EN_DVD.iso برای 64 بیتی یا GRMSDK_EN_DVD.iso برای 32 بیتی را مونت کرده و setup را اجرا کنید و به پیغام ابتدا هم توجه نکنید.
3- بعد از نصب مورد بالا و زدن finish فایل VC-Compiler-KB2519277.exe را اجرا کنید.
فایلهای فوق به همراه آموزش هستند اگر احتمالا موردی نبود بفرمایید تا براتون آپلود کنم.
در نهایت باید مطابق تصویر زیر اجرای دستور بدون خطا باشد.
البته از دیگر کامپایلرها چون c++ 2015 که یکی از دوستان تست کرده اند هم می توانید استفاده کنید.

You can see links before reply

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
فروشگاه گروه كويرالكترونيك (You can see links before reply)
بارها در آموزش متلب پرسیده شده بود که آیا برنامه را می شود بدون حضور کامپیوتر اجرا کرد یا خیر. اکنون با سیمیولینک می توانید به این خواسته دست پیدا کنید.
سرفصلهای آموزش به شرح زیر هستند:

 Install 25:33

 External Mode 28:43

 LED 21:21

 GPIO 15:43

 PWM Part One 18:51

 PWM Part Two 20:56

 Stop and Restart Model 6:49

 UDP 17:46

 USB Camera 19:13

 Camera Module 8:07

 Motion Sensor 5:42

 Image Processing 11:10
هر سوالی در مورد این آموزش هست بنده در خدمتم؟
به همراه این آموزش نرم افزار متلب و ساپورت پکیج نیز ارائه می شوند.

dariush_ab
15-08-2016, 21:55
سلام.
یک مطلب:
برای رزبری پای 3 تنها می توان از متلب 2016 به بعد استفاده کرد که خوب الان آخرین نسخه همان 2016a هستش و در نیمه دوم سال 2016b هم خواهد آمد، اما نکته ای که مهم است این موضوع است که از 2016 به بعد متلب دیگه نسخه 32 بیتی ارائه نمیکند. پس دقت کنید که متلبی که همراه این آموزش است 64 بیتی است و روی ویندوز 32 بیتی نصب نمیشود. اگر برای رزبری 2 میخواین می تونین از متلب 2014 و نسخه 32 بیتی استفاده کنید که در اینصورت با فروشگاه تماس بگیرید.

sobhan537
15-08-2016, 22:42
سلام
مهندس واقعا ممنون. دم شما گرم. خدا حفظت کنه انشالله....

4547
26-08-2016, 18:01
سلام مهندس از این آموزش زیبای که ارائه کردید بسیار سپاس گذارم ....من در عکس این آموزش عکس سیستم عامل رزبین رو دیدم واسم سوال شده موضوع چیه ؟؟؟یعنی هم متلب و هم رزبین با هم استفاده شده؟؟

dariush_ab
27-08-2016, 01:56
سلام مهندس از این آموزش زیبای که ارائه کردید بسیار سپاس گذارم ....من در عکس این آموزش عکس سیستم عامل رزبین رو دیدم واسم سوال شده موضوع چیه ؟؟؟یعنی هم متلب و هم رزبین با هم استفاده شده؟؟
با سلام و تشکر.
بله. شما با متلب روی کامپیوترتون و با استفاده از سیمیولینک یک برنامه به عنوان مثال برنامه پردازش تصویر را مدل می کنید بعد می تونید مدل را رو هم به همراه متلب و هم مستقل روی برد رزبری اجرا کنید.
به عنوان مثال فرض کنید که یک ربات دارید که روش یک رزبری پای هستش و می خواهید که از طریق دوربین روی رزبری و پردازش تصویر تعقیب خط رو انجام بدید. می تونید در اینجا از سیمیولینک برای برنامه نویسی استفاده کنید.

4547
19-09-2016, 11:07
سلام مهندس واسه پردازش تصویر باید حتما دوربین مخصوص رزبری داشته باشیم یا از دوربین usb میشه استفاده کرد

dariush_ab
19-09-2016, 20:22
سلام مهندس واسه پردازش تصویر باید حتما دوربین مخصوص رزبری داشته باشیم یا از دوربین usb میشه استفاده کرد
سلام.
نه هر دو مورد قابل استفاده هستند و در آموزش هم توضیح داده شده اند.

mory191191
03-10-2016, 01:38
سلام، من این اموزشو تهیه کردم،اما متاسفانه اصلا معلوم نیست سریال محصول که برا فعال سازی نیاز هست رو از کجا باید پیدا کنم.نه تو فاکتوره نه به میلم اومده نه رو سی دی هست نه تو سی دی نه تو جعبه نه تو سایت،فقط تو راهنما نوشته با محسول ارسال شده:baad:

dariush_ab
03-10-2016, 01:48
سلام، من این اموزشو تهیه کردم،اما متاسفانه اصلا معلوم نیست سریال محصول که برا فعال سازی نیاز هست رو از کجا باید پیدا کنم.نه تو فاکتوره نه به میلم اومده نه رو سی دی هست نه تو سی دی نه تو جعبه نه تو سایت،فقط تو راهنما نوشته با محسول ارسال شده:baad:

سلام.
لطفا فردا با شرکت تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.
موفق باشید.

mory191191
05-10-2016, 23:43
سلام مجدد
بهتر بود فعال سازی بدون زنگ زدن امکان پذیر میبود یا لااقل اشاره میشد که زنگ بزنیم.بگذریم
امروز صبح تلاش کردم تا بتونم یه جلسه از اموزشو ببینم اما نشد
بعد از فعال سازی پنجره ای که می خواد ویدو رو پلی کنه باز میشه یکم لود میکنه دوباره استاپ میشه مینویسه اوپنینگ بعد استاپ
نگید ویندوز دهتو عوض کن که نمیتونم وی ام ویر هم دارم اما نمی تونم به نت وصل شم تا باز کنتش
برنامه های داخل تولز رو هم دارم البته ورژن بالاتر
لطفا راهنمایی کنید تا بتونم به اموزش هایی که خریدم دسترسی داشته باشم

mory191191
09-10-2016, 00:32
کسی نیست جواب بده؟8o

kavir
09-10-2016, 22:33
سلام مجدد
بهتر بود فعال سازی بدون زنگ زدن امکان پذیر میبود یا لااقل اشاره میشد که زنگ بزنیم.بگذریم
امروز صبح تلاش کردم تا بتونم یه جلسه از اموزشو ببینم اما نشد
بعد از فعال سازی پنجره ای که می خواد ویدو رو پلی کنه باز میشه یکم لود میکنه دوباره استاپ میشه مینویسه اوپنینگ بعد استاپ
نگید ویندوز دهتو عوض کن که نمیتونم وی ام ویر هم دارم اما نمی تونم به نت وصل شم تا باز کنتش
برنامه های داخل تولز رو هم دارم البته ورژن بالاتر
لطفا راهنمایی کنید تا بتونم به اموزش هایی که خریدم دسترسی داشته باشم
سلام
می بخشید دیر شد
در مورد فعال سازی چاپ کردن کد و فرستادن روی محصول جز درد سر چیزی نداره چون مشتری گم میکنه سهوی ممکنه هر اتفاقی بیفته و چون سریال انحصاری هست امکان صدور مجدد نیست
بنا بر این تصمیم گرفتیم از پیام سفارش بفرستیم که در توضیحات فیلم نوشتیم کجا سریال وارد میشه تا هر وقت خواستین دسترسی داشته باشید
در مورد اجرای فیلم:
این مورد بنده و اقای عباسی نژاد بارها تست کردیم و هیچ گونه باگی در مورد اجرای فیلم نیست .مورد شما خودم شخصا توی سون هم بهش برخوردم و مشکل از سطح دسترسی یوزر در ویندوز هست
دو روش برای حل مشکل:
1. ا استارت ویندوز user account control settings رو باز کنید و بیارین در سطح کمترین هشدار
2. داخل dvd در فولدر videoandlicense فایل index راست کلیک کنید و run as admin بزنید
موفق باشید.
در ضمن مشکلی داشتین لطفا از تلگرام ما مطرح کنید سریع جواب میدیم
09217910046
09217910047

4547
11-10-2016, 03:40
سلام مهندس من موقع اجرای برنامه با این مشکل مواج میشم نمیفهمم مشکل چیه توی آموزش هایی شما اصلا اینجور موردی مواجع نشدید ممنون میشم راهنمایی کنیدYou can see links before reply

dariush_ab
11-10-2016, 10:55
سلام مهندس من موقع اجرای برنامه با این مشکل مواج میشم نمیفهمم مشکل چیه توی آموزش هایی شما اصلا اینجور موردی مواجع نشدید ممنون میشم راهنمایی کنیدYou can see links before reply

سلام.
مهندس من تصویر رو ندارم. نمیدونم مشکلی که مواجه می شوید چیست؟

4547
11-10-2016, 13:16
سلام.
مهندس من تصویر رو ندارم. نمیدونم مشکلی که مواجه می شوید چیست؟
مهندس من تصویرو براتون ایمیل کردم

dariush_ab
11-10-2016, 13:24
مهندس من تصویرو براتون ایمیل کردم

همانطور که در پایین پنجره گفته مسیر پیش فرض و پوشه کاری متلب رو تغییر بدید تا دسترسی داشته باشه.

mory191191
13-10-2016, 12:07
سلام
مشکل من برطرف شد،من نمیتونستم به محتوای فیلم دسترسی پیدا کنم پلی نمیشد که باید دو تا کار رو انجام میدادم
اول انتی ویروس رو خاموش کنم
دوم فایر وال خود ویندوز رو هم خاموش کنم
بعد از انجام این مراحل با دو بار کلیک ساده روی فایل ایندکس ویدو ها پلی می شود.

4547
15-10-2016, 00:01
سلام مهندس
شما توی آموزشتون Stop and Restart Model صحبت کردید این در شرایطی هس که رزبری به متلب وصل باشه حالا فرض کنید ما یه مدل ایجاد کردیم و روی رزبری run کردیم و ارتباط رزبری با pc (متلب ) قطع کردیم حالا دیگه نمیشه از این روش شما استفاده کرد باید چیکار کرد؟؟ در این حالت روشن خاموش کردن رزبری مشکل داره؟؟؟ مگه خاموش روشن کردن رزبری باعث نمیشه مدل از اول اجرا شه؟؟
سوال بعدی میشه چند مدل روی رزبری همزمان run کرد؟
توی آموزش اولیتون از چند سنسور استفاده کردید چطور میشه از این سنسورها در سیمولینک استفاده کرد؟

dariush_ab
15-10-2016, 22:43
سلام مهندس
شما توی آموزشتون Stop and Restart Model صحبت کردید این در شرایطی هس که رزبری به متلب وصل باشه حالا فرض کنید ما یه مدل ایجاد کردیم و روی رزبری run کردیم و ارتباط رزبری با pc (متلب ) قطع کردیم حالا دیگه نمیشه از این روش شما استفاده کرد باید چیکار کرد؟؟ در این حالت روشن خاموش کردن رزبری مشکل داره؟؟؟ مگه خاموش روشن کردن رزبری باعث نمیشه مدل از اول اجرا شه؟؟
سوال بعدی میشه چند مدل روی رزبری همزمان run کرد؟
توی آموزش اولیتون از چند سنسور استفاده کردید چطور میشه از این سنسورها در سیمولینک استفاده کرد؟
سلام.
این چیزی بوده که خود متلب گفته ولی احتمال خیلی زیاد مشکلی پیش نمیاد همانطور که من هم همانطور که دیدید چند بار این کار رو انجام دادم.
وقتی تو ترمینال رزبری در حالت standalone برنامه رو اجرا می کنید می تونید با ctrl+c همانطور که میدونید برنامه رو متوقف کنید.
نباید مشکلی باشه که چند مدل رو اجرا کنید. برنامه ها به سی تبدیل میشن و اجراییشون هست. سیستم عامل قابلیت اجرای چند برنامه را دارد و این جزو مزیت های بارز این بردها در برابر میکرو کنترلر ها هستند.
میشه ولی روندش بسیار مشکل هست. هنوز فرصت نکردم بررسی کنم.

aminta
28-10-2016, 18:34
سلام مهندس :hi:

2 تا سوال:
1. میخواسم بدونم شما وقتی میخواین در متلب 2016b ساپورت پکیج نصب کنین موقع باز کردنش با این ارور رو به رو میشید؟
گفتم شاید شما یک متلب سالم 2016b پیدا کرده باشین. البته میشه از سایت متلب گرفت و بهش داد ولی خوب ...

The Add-On Explorer is currently unavailable.

[*=left]We've been notified of the issue and are looking into it.

2.سوال دومم اینکه شما تا حالا برای رزبری S-Function در سیمولینک نوشتین؟

ممنون

dariush_ab
28-10-2016, 19:21
سلام مهندس :hi:

2 تا سوال:
1. میخواسم بدونم شما وقتی میخواین در متلب 2016b ساپورت پکیج نصب کنین موقع باز کردنش با این ارور رو به رو میشید؟
گفتم شاید شما یک متلب سالم 2016b پیدا کرده باشین. البته میشه از سایت متلب گرفت و بهش داد ولی خوب ...

The Add-On Explorer is currently unavailable.

[*=left]We've been notified of the issue and are looking into it.

2.سوال دومم اینکه شما تا حالا برای رزبری S-Function در سیمولینک نوشتین؟

ممنون

سلام.
1- من متلبم 2016a هست و 2016b ندارم. اگر فکر می کنید مشکل از متلب هست صبر کنید درستش میاد.
2- در آموزش پردازش تصویر شبیه این کار انجام شده است.

4547
28-10-2016, 22:47
سلام
مهندس من یک سیمولینک روی رزبری run میکنم وقتی که کابل LAN رو از رزبری جدا میکنم بازم برنامه درست کار میکنه ولی زمانیکه برق رزبری رو قطع و وصل میکنم دیگه برنامه درست RUN نمیشه چیکار باید کرد ممنون

dariush_ab
28-10-2016, 22:55
سلام
مهندس من یک سیمولینک روی رزبری run میکنم وقتی که کابل LAN رو از رزبری جدا میکنم بازم برنامه درست کار میکنه ولی زمانیکه برق رزبری رو قطع و وصل میکنم دیگه برنامه درست RUN نمیشه چیکار باید کرد ممنون
سلام.
اگر به شکلی که من برای اجرای برنامه به شکل standalone گفته ام عمل کنید نباید مشکلی در اجرای برنامه باشه.
این مورد که می گید برای حالتی است که برنامه رو به شکل معمول اجرا می کنید.
شما به چه شکلی عمل می کنید؟ لطفا با جزییات بیشتری بگید.
در ضمن خروجی دستور MEX رو در خط فرمان متلب برام بیارید.

aminta
28-10-2016, 22:56
1- من متلبم 2016a هست و 2016b ندارم. اگر فکر می کنید مشکل از متلب هست صبر کنید درستش میاد.
2- در آموزش پردازش تصویر شبیه این کار انجام شده است.

ممنون

1.با 2016a هم میشه با رزبری 3 کار کرد؟

2.ببخشید مهندس، اگه اشتباه نکنم این matlab function هست نه S function .
الان این تابعو میشه به صورت standalone روی رزبری داشت؟ چون توی آردینو فک کنم نمیشه.

3.قبلا هم گفتم کاش کویر این قابلیتو میگذاشت که بشه یک یا چند سرفصل از فیلم را خرید. ii998)

dariush_ab
28-10-2016, 23:08
ممنون

1.با 2016a هم میشه با رزبری 3 کار کرد؟

2.ببخشید مهندس، اگه اشتباه نکنم این matlab function هست نه S function .
الان این تابعو میشه به صورت standalone روی رزبری داشت؟ چون توی آردینو فک کنم نمیشه.

3.قبلا هم گفتم کاش کویر این قابلیتو میگذاشت که بشه یک یا چند سرفصل از فیلم را خرید. ii998)
خواهش میکنم.
1- بله. از 2016a به بعد. این ورژن با آموزش هست. من خودم با رزبری 2 و 2014 کار کردم ولی تفاوتی نداره.
2- بله matlab function هست. s function رو تست نکردم. بله standalone میشه. نباید مشکلی باشه. آردینو رو چک نکردم.

4547
27-11-2016, 16:35
سلا مهندس
سوالی که داشتم خدمتتون اینه من در حال پردازش تصویر در متلب هستم نکته ای که بهش برخوردم اینه چند تا از از تابع های پردازش تصویر مثل bwlabel یا چند تای دیگه که برای رزبری در سیمولیک مینویسم error میده حالا میخوام بدونم رزبری پشتبانی نمیکنه یا یا مشکل از عملکرد من هس یادم رفت از error عکس بگیرم نیاز بود بهم بگید

dariush_ab
27-11-2016, 18:48
سلا مهندس
سوالی که داشتم خدمتتون اینه من در حال پردازش تصویر در متلب هستم نکته ای که بهش برخوردم اینه چند تا از از تابع های پردازش تصویر مثل bwlabel یا چند تای دیگه که برای رزبری در سیمولیک مینویسم error میده حالا میخوام بدونم رزبری پشتبانی نمیکنه یا یا مشکل از عملکرد من هس یادم رفت از error عکس بگیرم نیاز بود بهم بگید
سلام.
احتمالا ساپورت نمیکنه.
خطا رو بگید چیه یا همون عکس بذارید.

4547
03-12-2016, 10:28
سلام مهندس من عکس error رو براتون ایمیل کردم متاسفانه هر کاری کردم عکس اینجا آپ نشد...ممنموم ازتون

dariush_ab
03-12-2016, 12:36
سلام مهندس من عکس error رو براتون ایمیل کردم متاسفانه هر کاری کردم عکس اینجا آپ نشد...ممنموم ازتون
سلام.
خطا رو دیدم. نمیدونم برای چی هستش ولی بعید میدونم به خاطر اجرا روی رزبری باشه.

sina.bn
13-01-2017, 11:08
با عرض سلام و خسته نباشید
من چندتا از فیلم های فروشگاه رو خرید کردم فقط فیلم آموزش سیمولینک raspberrypi شماره سریال محصول میخاد برای فعال سازی
همراه محصول شماره سریالی ارسال نشده با شرکت هم که تماس گرفتم گفتن ایمیل میشه اما هنوز که هنوزه چیزی ارسال نشده
من شماره سریال محصول را باید از کجا گیر بیارم ؟؟؟!

dariush_ab
13-01-2017, 14:15
من چندتا از فیلم های فروشگاه رو خرید کردم فقط فیلم آموزش سیمولینک raspberrypi شماره سریال محصول میخاد برای فعال سازی
همراه محصول شماره سریالی ارسال نشده با شرکت هم که تماس گرفتم گفتن ایمیل میشه اما هنوز که هنوزه چیزی ارسال نشده
با سلام و تشکر.
نگران نباشید حتما ارسال میشود.
من هم باز یادآوری میکنم.

kavir
13-01-2017, 14:30
سلام
لطفا به این تلگرام پیام بدین و شماره سفارش بفرستید امروز ارسال خواهد شد
09217910046

dariush_ab
09-02-2017, 21:42
سلام.
برخی از دوستان سوال پرسیده بودند در مورد نسخه متلب.
از این آموزش هم می توانید برای رزبری 2 استفاده کنید هم رزبری 3 و همچنین هم با متلب 2014 و هم با متلب 2016. فقط دقت کنید که برای هر متلب ساپورت پکیج همان نسخه لازمه. نکته دیگر اینکه از متلب 2016 به بعد رزبری 3 به ساپورت پکیج اضافه شده. پس برای رزبری 3 باید از متلب نسخه 2016 به بعد استفاده کنید.

abbas93
20-02-2017, 22:48
مهندس بنده به مشکلاتی در راستای آموزشتان برخورده ام که در زیر آنها را مطرح کرده ام و باید بدانید که بنده از متلب 2016a و رزبری 2 استفاده می کنم

در قسمتی که شما راه اندازی سیمولینک را بر روی برد رزبری بتنهایی آموزش می دهید میگویید که برای مثال LED:

اول به پوشه LED_rrt برویم اما در روی سیستم بنده پوشه ایی به این اسم وجود ندارد اسم پوشه در سیستم بنده LED_ert_rtw می‌باشد و وقتی وارد آن می‌شوم پوشه‌ایی با نام MW وجود ندارد و فایل اجرایی به اسم LED که بدونه پسوند باشد وجود ندارد
2.در قسمت آموزش PWM شما از PWM Generator DC -DC استفاده میکنید وقتی بنده از این بلوک استفاده می کنم اخطار زیر را میگیرم:
Block ‘PWM G… DC-DC’ uses continuous time , which is not supported with the current configuration. Consider selecting the support ‘ continuous time’ option on the configuration parameters > code generation > interface pane
3.نمیدانم برای پردازش تصویر چگونه یک عکس را به رزبری بدهم منظور بنده این است که چگونه یکسری عکس داخل خود رزبری ذخیره کنم و برای انجام اعمال پردازش تصویر آن عکس ها را فراخوانی کنم و چگونه نتایج را به صورتی گرافیکی ببینم
4.نمیدانم چگونه رزبری را تنظیم کنم که با روشن شدن آن به صورت خودکار برنامه ی مورد نظر را بدونه زدن کلیدی اجرا کند
5.مهندس آیا میشود توابع پیچیده ایی همچون توابع شبکه عصبی رو بر روی رزبری به کمک سیمولینک پیاده سازی کرد
6.مهندس وقتی سعی می کنم در قسمت raspberry pi software configuration وارد محیط دسکتاپ بشوم اخطار میدهد و دستور startx را هم نمیخواند ببخشید اگر سوال های بنده ابتدایی و زیاد بوده اند چرا که بنده تازه کار میباشم
با تشکر از راهنماییتان

dariush_ab
20-02-2017, 23:12
مهندس بنده به مشکلاتی در راستای آموزشتان برخورده ام که در زیر آنها را مطرح کرده ام و باید بدانید که بنده از متلب 2016a و رزبری 2 استفاده می کنم

در قسمتی که شما راه اندازی سیمولینک را بر روی برد رزبری بتنهایی آموزش می دهید میگویید که برای مثال LED:

اول به پوشه LED_rrt برویم اما در روی سیستم بنده پوشه ایی به این اسم وجود ندارد اسم پوشه در سیستم بنده LED_ert_rtw می‌باشد و وقتی وارد آن می‌شوم پوشه‌ایی با نام MW وجود ندارد و فایل اجرایی به اسم LED که بدونه پسوند باشد وجود ندارد
2.در قسمت آموزش PWM شما از PWM Generator DC -DC استفاده میکنید وقتی بنده از این بلوک استفاده می کنم اخطار زیر را میگیرم:
Block ‘PWM G… DC-DC’ uses continuous time , which is not supported with the current configuration. Consider selecting the support ‘ continuous time’ option on the configuration parameters > code generation > interface pane
3.نمیدانم برای پردازش تصویر چگونه یک عکس را به رزبری بدهم منظور بنده این است که چگونه یکسری عکس داخل خود رزبری ذخیره کنم و برای انجام اعمال پردازش تصویر آن عکس ها را فراخوانی کنم و چگونه نتایج را به صورتی گرافیکی ببینم
4.نمیدانم چگونه رزبری را تنظیم کنم که با روشن شدن آن به صورت خودکار برنامه ی مورد نظر را بدونه زدن کلیدی اجرا کند
5.مهندس آیا میشود توابع پیچیده ایی همچون توابع شبکه عصبی رو بر روی رزبری به کمک سیمولینک پیاده سازی کرد
6.مهندس وقتی سعی می کنم در قسمت raspberry pi software configuration وارد محیط دسکتاپ بشوم اخطار میدهد و دستور startx را هم نمیخواند ببخشید اگر سوال های بنده ابتدایی و زیاد بوده اند چرا که بنده تازه کار میباشم
با تشکر از راهنماییتان
با سلام و تشکر.
چه همه سوال!
1- آیا شما حتما میخواهید از متلب 2016 استفاده کنید؟ چرا که من در آموزش از 2014b استفاده کرده ام. نباید فرقی کند ولی خوب من تست نکردم. اگر در نهایت باز هم مشکل داشتید بگید تا براتون ساپورت 2014 رو آپلود کنم البته اگر متلب 2014 دارید. در ضمن مال من رزبین ویزی بوده مال شما الان جسی هستش. می تونه از این موارد هم باشه.
ویندوزتون چیه و چه کامپایلری نصب کرده اید؟ خروجی دستور MEX رو برام بیارید لطفا. باید پوشه ایجاد بشه. دلیل ایجاد نشدنش می تونه از درست نبودن کامپایلر باشه.
2- خطای این بلوک رو بایستی بتونید با تنظیم خصوصیات بلاک و دادن زمان گسسته رفع کنید. الان زمانش پیوسته هستش.
3- این مورد رو کار نکردم. این مورد امکان پذیره ولی همه کارها رو میخواین با رزبری انجام بدید یا تعاملی؟
4- این مورد زیاد سخت نیست. روشهای مختلفی برای این کار هست که با جستجو در اینترنت می تونید به نتیجه برسید.
5- تا جایی که میدونم آنچه که با سیمیولینک قابل پیاده سازی باشه میشه برد روی رزبری. من یک سیستم استنتاج فازی رو با سیمیولینک نوشته و بردم روی رزبری. البته رزبری بتونه از پس پردازش ها بر بیاد.
6- این موضوع به دلیل لایت بودن نسخه جسی هستش. اگر این موضوع مهمه براتون باید برگردید به نسخه 2014 و رزبین ویزی. دسکتاپ فگر کنم نداشته باشه و شما می تونید نصب کنید روش.

abbas93
21-02-2017, 14:26
سلام مهندس
راستيتش نمي دانم رزبين ويزي و جسي جه هستند و چه فرقي ميکنند من فقط متلب و ساپورت پکيجي که خودتان در آموزش گذاشته بودين استفاده کردام براي بنده خيلي فرقي نمي کند ولي اگر 2016 ميبود بهتر بود
بنده متلب 2014 و 2016 رو بر روی ویندوز 10 با NET.Framework.4.6.2 , sdk 10 نصب دارم و همچنین هر دو متلب را بر روی ویندوز 7 و NET.Framework 4client profile و NET.Framework 4.5.2 hotfix rollup با sdk 7 نصب دارم
حالا متلب 2014a رو نصب کردم و پکیج رو با استفاده از خود متلب دانلود کرده ام ولی وقتی می خواهم آن را نصب کنم پیغام زیر داده میشود:
Error installing third party software 7-zip: Error executing command
"tppkg = realtime.setup.internal.linux_7zip_installer('E:\r aspberrypi_download', 'D:\MATLAB\SupportPackages\R2014a', '7zip')"

Error installing 7-zip: T

و خروجی دستور mex :
error using mex
چرا شو نمی دانم من sdk هارو با NET.Framework نصب کرده ام اون ورژن هایی که بالا گفته ام
و در مورد سوال دوم مشکل خود بلوک هست؟ چطوری باید گسسته اش کنم با تعیین مقدار sample time ؟ یا اینکه باید ورودی هایش را گسسته کنم؟ چرا این مشکل برای شما در هنگام آموزش پیش نمی آید؟
با تشکر از زحمات و راهنماییتان

dariush_ab
21-02-2017, 21:41
سلام مهندس
راستيتش نمي دانم رزبين ويزي و جسي جه هستند و چه فرقي ميکنند من فقط متلب و ساپورت پکيجي که خودتان در آموزش گذاشته بودين استفاده کردام براي بنده خيلي فرقي نمي کند ولي اگر 2016 ميبود بهتر بود
بنده متلب 2014 و 2016 رو بر روی ویندوز 10 با NET.Framework.4.6.2 , sdk 10 نصب دارم و همچنین هر دو متلب را بر روی ویندوز 7 و NET.Framework 4client profile و NET.Framework 4.5.2 hotfix rollup با sdk 7 نصب دارم
حالا متلب 2014a رو نصب کردم و پکیج رو با استفاده از خود متلب دانلود کرده ام ولی وقتی می خواهم آن را نصب کنم پیغام زیر داده میشود:
Error installing third party software 7-zip: Error executing command
"tppkg = realtime.setup.internal.linux_7zip_installer('E:\r aspberrypi_download', 'D:\MATLAB\SupportPackages\R2014a', '7zip')"

Error installing 7-zip: T

و خروجی دستور mex :
error using mex
چرا شو نمی دانم من sdk هارو با NET.Framework نصب کرده ام اون ورژن هایی که بالا گفته ام
و در مورد سوال دوم مشکل خود بلوک هست؟ چطوری باید گسسته اش کنم با تعیین مقدار sample time ؟ یا اینکه باید ورودی هایش را گسسته کنم؟ چرا این مشکل برای شما در هنگام آموزش پیش نمی آید؟
با تشکر از زحمات و راهنماییتان

سلام.
رزبین ویزی نسخه های قدیمس هستش و بر پایه دبین 7 یعنی debian wheezy و رزبین جسی نسخه های جدید هستند که بر پایه دبین 8 یعنی debian jessie هستند. ایمجی که متلب با ساپورت پکیج ارائه میکندیک نسخه تغییر یافته رزبین هستش. حال در متلب 2014 این رزبین ویزی بوده و در متلب 2016 نسخه لایت رزبین جسی یعنی دسکتاپ نداره و startx کار نخواهد کرد.
مشکل اساسی شما الان کامپایلر هستش که باید هر جور شده نصبش کنید و تا خروجی MEX اوکی نشه پوشه روی رزبری ایجاد نخواهد شد.
برای اون خطا هم دانلودش درست انجام نشده. دانلود بسیار مشکل هستش و اگر اینترنت خیلی پرسرعت نباشه دانلود قبل ار اینکه کامل بشه پنجرش بدون خطا بسته میشه بعدا موقع نصب خطا میده. من خودم یک 40-50 گیگ هزینه کردم تا یک بار درست دانلود شد.
مقدار تصویر رو بذارید ببینید آیا خطا حذف میشه؟ آیا با مثال آماده همراه آموزش هم همین خطا رو دارید؟

abbas93
21-02-2017, 22:25
سلام مهندس ممنون از راهنماییتان
مهندس امکانش هست ساپورت 2014 را برام آپلود کنید واقعا ممنون میشم

- - - Updated - - -

سلام ببخشید مهندس فراموش کردم بپرسم این کامپایلر ها باید جای خاصی نصب بشوند؟ بعد از نصب باید تغییر خاصی داده بشود؟ چرا که بنده در آموزش های شما تغییر خاصی ندیدم ایجاد کنید و از کامپایلر خودتان روی ویندوز 7 استفاده کرده ام به نظر شما مشکلش چه می تواند باشد؟

dariush_ab
21-02-2017, 22:55
سلام مهندس ممنون از راهنماییتان
مهندس امکانش هست ساپورت 2014 را برام آپلود کنید واقعا ممنون میشم

- - - Updated - - -

سلام ببخشید مهندس فراموش کردم بپرسم این کامپایلر ها باید جای خاصی نصب بشوند؟ بعد از نصب باید تغییر خاصی داده بشود؟ چرا که بنده در آموزش های شما تغییر خاصی ندیدم ایجاد کنید و از کامپایلر خودتان روی ویندوز 7 استفاده کرده ام به نظر شما مشکلش چه می تواند باشد؟

سلام.
سعی میکنم امشب براتون شروع به آپلود کنم. اوکی شد بهتون خبر میدم.
خواهش میکنم.
نه نیاز به تغییر خاصی نیست. برای ویندوز 7 که همون کارهای آموزش انجام بدید باید اوکی بشه. برای ویندوز 10 یک فایل دیگه هم تو یک پوشه فکر کنم گذاشتم که با اون اوکی میشد.

abbas93
22-02-2017, 17:41
سلام مهندس مشکل کامپلیار رو حل کردم موفق شدم microsoft visual c++ 2015 professional نصب کنم ولی هنوز پوشه ای به نام MW ایجاد نمی شود و نمی توانم به طور مستقل برنامه را بر روی رزبری اجرا کنم
ممنون از زحماتتان

dariush_ab
22-02-2017, 22:53
سلام مهندس مشکل کامپلیار رو حل کردم موفق شدم microsoft visual c++ 2015 professional نصب کنم ولی هنوز پوشه ای به نام MW ایجاد نمی شود و نمی توانم به طور مستقل برنامه را بر روی رزبری اجرا کنم
ممنون از زحماتتان
سلام.
آیا deploy to hardware رو میزنید؟ دستور زیر را در خط فرمان رزبری اجرا کنید ببینید چی میشه. جایی که فایل elf رو دارید.

sudo ./modelName.elf

در ضمن فایل هم آپلود کردم.
بعد از دانلود، فایل raspberrypi_firmware_r2015a.zip رو که در یک پوشه هست در پوشه دیگر هم کپی کنید.
برای دریافت پسورد (چون مخصوص خریداران هست) لطفا به من ایمیل بزنید.
dariush_abbasinezhad@yahoo.com

abbas93
23-02-2017, 21:17
سلام مهندس مشکل اجرای برنامه بدون دخالت متلب حل شد در متلب 2016 یک فایل به اسم مدل ایجاد میشود که پسوند آن elf می باشد و با اجرای آن فایل برنامه به صورت standalone اجرا می شود حالا سوال بنده این است که بعد از اجرای برنامه چطور بدونه دخالت متلب آن را استاپ کنیم با تشکر

abbas93
23-02-2017, 21:24
سلام مهندس نمی توانم فایل را دانلود کنم روی لینک کلیک میکنم هیجی باز نمی شود

dariush_ab
24-02-2017, 06:24
سلام مهندس نمی توانم فایل را دانلود کنم روی لینک کلیک میکنم هیجی باز نمی شود
سلام.
بایستی من تایید کنم. الان می تونید دانلود کنید.
موفق باشید.

abbas93
28-02-2017, 13:31
سلام مهندس ساپورت پکیج رو دانلود کردم و مشکلم حل شد ممنون از زحماتتان

dariush_ab
01-03-2017, 13:08
سلام مهندس ساپورت پکیج رو دانلود کردم و مشکلم حل شد ممنون از زحماتتان
سلام.
خواهش میکنم.

mfr
23-04-2017, 23:35
سلام از پنج شنبه روی تلگرام پیغام گذاشتم اعتراض کردم به راهنمای فعال سازی و راهنمای استفاده از لایسنس چهار روز بعد تونستم جوابمو بگیرم . الان تو انجمن مطرح میکنم چون میدونم مشکل خیلی ها هست و خواهد بود . من که هرچی تو تلگرام اعتراض کردم فقط خودمو خسته کردم .راهنما واقعا گیج کننده و خسته کنندست . فقط برای کسی که روش فکر کرده تانوشته یا کسی که باهاش درگیر بوده بطور کلی شاید قابله درک باشه اونم شاید . اول اینکه برای تغییر یک پارامتر دائما موضوع رو تکرار کردید و بیخودی بخش بندی کردید و مطلب اضافه کردید و ملتو گیج کردید . چرا همون پارامتر رو در جای خودش تشریح نکردید . چرا جلوی خوده تبها راهنمای روان و قابل درک ننوشتید . چرا اینقدر این پنجره اون پنجره میکنید . مثال میزنم :9464 : یا در این تصویر زیری از توضیحاته داده شده چی میشه فهمید خدایی بفرمایید چی میشه فهمید .9465 : کجاش توضیح دادید که یک کاربر برای چی باید لایسنسشو پاک بکنه و ده ها اعتراض ذیگر که از حوصله همه خارجه . من ناراحتیم از اینه چهارروز معطل بازیافته لایسنس شدم . بخاطر عدم راهتمایی صحیح از میزان حجم و سیستم مورد نیاز برای تمرین دروس و تذکرات لازم قبل از گرفتن لایسنس . هرچی گفتیم گفتند راهنمایی کامل و بسیار روان است . والا به خدا منم آدمه کم سوادی نیستم . بقیشم گفتن نداره . حرفه دله خیلی ها رو زدم انشاا... که انتقاد پذیر باشید . ضمنا در ساعات اداری لااقل یک نفر تلگرام یا تلفن پاسخگو باشه . ببخشید ناراحت بودم همش غر زدم یادم رفت تشکر کنم از زحماتی که برای آموزش کشیدید بالاخره کم و کاستی همه جا هست ولی نباید از حق گذشت برای پیشرفت این مرز و بوم کاره بزرگی کردید . سپاس

mfr
25-04-2017, 22:15
سلام . مجدد مزاحم شدم . یک لایسنسم الکی از بین رفت به خاطر عدم اطلاع رسانی صحیح . با هزار مکافات بعد از چهار روز انتظار لایسنسمون بازیافت شد . حالا بازم باید درخواست لایسنس کنم . چها روز تو نوبت باشم . یا از نرم افزارهای هک استفاده کنم که برای لایسنس بدلیل عدم راهنمایی صحیح هی نخوام التماس کنم . بخدا این کار اذیت کردنه . چرا تو راهنماییتون باید اینقدر ضعف باشه مردم اذیت شند . یه چیزی رو توضیح میدین یه چیزه دیگه تو دی وی دی هست . 2014 رو توضیح میدین 2016 تو دی وی دی هست . نمیگید اولش دقیقا باید چه ویندوزی و چه سیستمی مورده نیازه با چقدر حجم . تو درسم میگید در فلان آموزش این قسمتشو توضیح دادیم . آخه این چکاریه

dariush_ab
26-04-2017, 10:21
سلام از پنج شنبه روی تلگرام پیغام گذاشتم اعتراض کردم به راهنمای فعال سازی و راهنمای استفاده از لایسنس چهار روز بعد تونستم جوابمو بگیرم . الان تو انجمن مطرح میکنم چون میدونم مشکل خیلی ها هست و خواهد بود . من که هرچی تو تلگرام اعتراض کردم فقط خودمو خسته کردم .راهنما واقعا گیج کننده و خسته کنندست . فقط برای کسی که روش فکر کرده تانوشته یا کسی که باهاش درگیر بوده بطور کلی شاید قابله درک باشه اونم شاید . اول اینکه برای تغییر یک پارامتر دائما موضوع رو تکرار کردید و بیخودی بخش بندی کردید و مطلب اضافه کردید و ملتو گیج کردید . چرا همون پارامتر رو در جای خودش تشریح نکردید . چرا جلوی خوده تبها راهنمای روان و قابل درک ننوشتید . چرا اینقدر این پنجره اون پنجره میکنید . مثال میزنم :9464 : یا در این تصویر زیری از توضیحاته داده شده چی میشه فهمید خدایی بفرمایید چی میشه فهمید .9465 : کجاش توضیح دادید که یک کاربر برای چی باید لایسنسشو پاک بکنه و ده ها اعتراض ذیگر که از حوصله همه خارجه . من ناراحتیم از اینه چهارروز معطل بازیافته لایسنس شدم . بخاطر عدم راهتمایی صحیح از میزان حجم و سیستم مورد نیاز برای تمرین دروس و تذکرات لازم قبل از گرفتن لایسنس . هرچی گفتیم گفتند راهنمایی کامل و بسیار روان است . والا به خدا منم آدمه کم سوادی نیستم . بقیشم گفتن نداره . حرفه دله خیلی ها رو زدم انشاا... که انتقاد پذیر باشید . ضمنا در ساعات اداری لااقل یک نفر تلگرام یا تلفن پاسخگو باشه . ببخشید ناراحت بودم همش غر زدم یادم رفت تشکر کنم از زحماتی که برای آموزش کشیدید بالاخره کم و کاستی همه جا هست ولی نباید از حق گذشت برای پیشرفت این مرز و بوم کاره بزرگی کردید . سپاس
سلام.
قبل از هز چیز به خاطر بیان انتقاداتتون تشکر میکنم و بابت نقایص هم شخصا عذرخواهی میکنم. ما نهایت تلاشمون رو انجام داده ایم تا در نحوه فعال سازی و بحث لایسنس مشکلی وجود نداشته باشد. از راهنما گرفته تا فیلم همه موارد را آماده کرده ایم تا دوستان به مشکل نخورند. اما ما، از جمله خود من، میخواهیم که زود کار انجام دهیم. عادت کردیم چند تا next بزنیم و هر چیزی نصب بشه. مایکروسافت هم در این عادت نقش کمی نداشته. در هر صورت همانطور که گفتید یک سری نقایص در راهنما وجود دارند که ان شا الله رفع خواهیم کرد.
با تشکر فراوان.

dariush_ab
26-04-2017, 10:39
سلام . مجدد مزاحم شدم . یک لایسنسم الکی از بین رفت به خاطر عدم اطلاع رسانی صحیح . با هزار مکافات بعد از چهار روز انتظار لایسنسمون بازیافت شد . حالا بازم باید درخواست لایسنس کنم . چها روز تو نوبت باشم . یا از نرم افزارهای هک استفاده کنم که برای لایسنس بدلیل عدم راهنمایی صحیح هی نخوام التماس کنم . بخدا این کار اذیت کردنه . چرا تو راهنماییتون باید اینقدر ضعف باشه مردم اذیت شند . یه چیزی رو توضیح میدین یه چیزه دیگه تو دی وی دی هست . 2014 رو توضیح میدین 2016 تو دی وی دی هست . نمیگید اولش دقیقا باید چه ویندوزی و چه سیستمی مورده نیازه با چقدر حجم . تو درسم میگید در فلان آموزش این قسمتشو توضیح دادیم . آخه این چکاریه

با سلام مجدد.
مهندس بحث متلب 2014 و 2016 چندین بار توضیح داده شده است. من که نمیتونم کسی رو مجبور به استقاده از یک نسخه خاص ویندوز کنم. هر کسی یک ویندوزی داره استفاده میکنه. برای سیستم هم این امکان وجود ندارد که بخوام برای هر ویندوزی و هر نسخه متلب نصب sdk رو بگم.
این رو هم در نظر بگیرید که 38 تومن که هزینه این آموزش هستش مبلغ نیم ساعت تدریس خصوصی است.
متلب آخر هم اینکه مطمئن باشید اگر این آموزش را ما در شرکت کویر نمیذاشتیم تا 50 سال دیگه هم کسی نمیذاشت.

mfr
26-04-2017, 14:03
دستتون درد نکنه من شخصا ازتون تشکر میکنم بابته آموزشتون ، کسی منکرکاره بزرگی که کردید نیست ، ولی آقای زارعی آموزشه مطلبه منو از لیسته خرید کنسل کرد، گفت صفر تا صد آموزش تو سیمیولینک هست . اول هم هدفم رو گفتم من میخوام ال سی دی های مخصوص رزبری را با برنامه بوت ساد ه ران کنم با لوگویه شخصی خودم . ایشون گفتند تو این آموزش هست . الان ده روز گشته از خریدم هنوز نتونستم تمرینات شما رو انجام بدم . چند بارویندوز عوض کردم . دوبار لایسنس گرفتم هر دو باطل شد . من خلبانه جنگی هستم . تخصصم الکترونیک نیست ولی علاقه مندم . و تجربه زیادی در این زمینه دارم . و تجهیزات پیشرفته ای تا کنون با میکرو کنترلرها ساختم . و از کمودور 64 و آمیگا کامپیوتر داشم تا حالا . ولی اولین بار است اینطوری گیر افتادم . لطفا سریعا کمکم کنید نگران هزینه نباشید . تلفن من رواز آقای زارعی بگیرید روی تلگرام پیام بذارید زنگ نزنید شاید ماموریت باشم. کار منو راه بندازید هر مبلغی باشه پرداخت مکنم . ولی عجله دارم . یک میلیون تومان قطعه از ایشان خریدم بلا استفاه افتاده . منتظر تماس شما هستم .

dariush_ab
27-04-2017, 12:44
دستتون درد نکنه من شخصا ازتون تشکر میکنم بابته آموزشتون ، کسی منکرکاره بزرگی که کردید نیست ، ولی آقای زارعی آموزشه مطلبه منو از لیسته خرید کنسل کرد، گفت صفر تا صد آموزش تو سیمیولینک هست . اول هم هدفم رو گفتم من میخوام ال سی دی های مخصوص رزبری را با برنامه بوت ساد ه ران کنم با لوگویه شخصی خودم . ایشون گفتند تو این آموزش هست . الان ده روز گشته از خریدم هنوز نتونستم تمرینات شما رو انجام بدم . چند بارویندوز عوض کردم . دوبار لایسنس گرفتم هر دو باطل شد . من خلبانه جنگی هستم . تخصصم الکترونیک نیست ولی علاقه مندم . و تجربه زیادی در این زمینه دارم . و تجهیزات پیشرفته ای تا کنون با میکرو کنترلرها ساختم . و از کمودور 64 و آمیگا کامپیوتر داشم تا حالا . ولی اولین بار است اینطوری گیر افتادم . لطفا سریعا کمکم کنید نگران هزینه نباشید . تلفن من رواز آقای زارعی بگیرید روی تلگرام پیام بذارید زنگ نزنید شاید ماموریت باشم. کار منو راه بندازید هر مبلغی باشه پرداخت مکنم . ولی عجله دارم . یک میلیون تومان قطعه از ایشان خریدم بلا استفاه افتاده . منتظر تماس شما هستم .
خواهش میکنم.
بله. همانطور که در آموزش متلب گفته شده، اجرای برنامه های متلب نیاز به حضور کامپیوتر دارد و به عبارتی روال interactive خواهد بود ولی مدل سیمیولینک standalone میتونه اجرا بشه.
موفق باشید.

mfr
06-05-2017, 21:07
دوسته گرامی استاده سیمیولینک . بنده روزها میگذرد هنوز هم مشکلم در رابطه با آموزشه نصبه نرم افزارا های مورد نیاز آموزش سیمیولینک با شما حل نشده . چون نظامی هستم و ماموریت میروم . و با بحثهای مکرر واقعیتش خسته شدم . آخرشم یک فیلمه نیمه کاره برای طریقه نصب متلب 2016برایم فرستادید که هیچگونه همخوانی با محتویات داخله مجوعه نداشت . و از همه بدتر اینکه بابتش تقاضای پنجاه هزار تومان پول از بنده کردید . این را اینجا میگویم تا همه بدانند و نظر دهند . بنده بدلیل خط و خش دی وی دی ها مجبور به تهیه دی وی دی متلب 2016 a از بازار به قیمته پنج هزار تومان شدم که آموزش نصب کامل هم داشت . و مهمتر از همه اینکه وظیفه استاد هر مجموعه آموزشی هست در یک فایله pdf نحوه استفاده ونصب نرم افزارها را به زبان ساده توضیح دهد. ولی با اینحال هنوز این راهنما برایه استفاده خریداران در انجمن قرار داده نشده . فرمودید بنده فقط مشکل دارم. هر کسی که این مجموعه را بعنوان مصرف کننده خریده و فکر میکند حق با شماست و من اشتباه میکنم همین جا پیام بگذارد و مرا قانع کند .

dariush_ab
09-05-2017, 11:59
با سلام خدمت دوستان.
پست اول به روز رسانی شد و توضیحات تکمیلی، به خصوص نحوه نصب Windows SDK 7.1 در ویندوز 10، اضافه گردید.
در صورت بروز مشکل یا سوال مطرح فرمایید تا بررسی گردد.

alire
18-03-2018, 10:57
باسلام
می خواستم با متلب 2017 به رزبری متصل بشم ولی صفحه add-ons رو برای من باز نمی کنه توابعی که می خواستم استفاده کنم از متلب 2017 اضافه شدن به نظرتون چی کار کنم؟ میشه متصل کرد به متلب 2017؟؟

dariush_ab
18-03-2018, 11:06
باسلام
می خواستم با متلب 2017 به رزبری متصل بشم ولی صفحه add-ons رو برای من باز نمی کنه توابعی که می خواستم استفاده کنم از متلب 2017 اضافه شدن به نظرتون چی کار کنم؟ میشه متصل کرد به متلب 2017؟؟
سلام.
بله میشود با متلب 2017 هم با رزبری کار کرد ولی قبلش نیاز هست تا موارد مرتبط با متلب 2017 نصب بشوند که مهمترین اونها support package مخصوص اون نسخه متلب هستش و شما نمیتونید از ساپورت پکیج نسخه های همراه مجموعه استفاده کنید.
برای نصب هم باید اکانت متلب داشته باشید به همراه یک اینترنت خیلی خیلی با کیفیت و نیز توجه کنید که متلب ما رو تحریم کرده و مستقیم نمیشه دانلود انجام داد.
این مورد هم در نظر داشته باشید که هر ویژگی سیمیولینک لزوما روی رزبری کار ممکنه نکنه به خصوص اینکه در نسخه های جدید اضافه شده باشد.
موفق باشید.

alire
18-03-2018, 12:23
سلام.
بله میشود با متلب 2017 هم با رزبری کار کرد ولی قبلش نیاز هست تا موارد مرتبط با متلب 2017 نصب بشوند که مهمترین اونها support package مخصوص اون نسخه متلب هستش و شما نمیتونید از ساپورت پکیج نسخه های همراه مجموعه استفاده کنید.
برای نصب هم باید اکانت متلب داشته باشید به همراه یک اینترنت خیلی خیلی با کیفیت و نیز توجه کنید که متلب ما رو تحریم کرده و مستقیم نمیشه دانلود انجام داد.
این مورد هم در نظر داشته باشید که هر ویژگی سیمیولینک لزوما روی رزبری کار ممکنه نکنه به خصوص اینکه در نسخه های جدید اضافه شده باشد.
موفق باشید.

یعنی می گید با اینترنت خوب و دور زدن تحریم ها می شه ساپورت پکیج رو دانلود کرد؟ خودتون از ورژن 2017 ساپورت پکیجی دانلود کردید؟

dariush_ab
18-03-2018, 12:33
یعنی می گید با اینترنت خوب و دور زدن تحریم ها می شه ساپورت پکیج رو دانلود کرد؟ خودتون از ورژن 2017 ساپورت پکیجی دانلود کردید؟
بله میشه. من 2 مورد 2016 دانلود کرده بودم. 2017 نه.

alire
18-03-2018, 20:09
بله میشه. من 2 مورد 2016 دانلود کرده بودم. 2017 نه.
خیلی خیلی ممنون نصب شد.:wink:

O.M.I.D
18-10-2018, 12:29
سلام میخواستم بدونم آموزش هاتون روی برد جدید raspberry pi 3 B plus هم جواب میده؟ و پکیج جدیدی برای دانلود نیاز هست یا خیر؟ مظلب دیگه این که این برد در حالت استندلون میتونه لوپ های کنترلی سنگین را مدیریت کنه؟ تشکر

dariush_ab
20-10-2018, 21:47
سلام میخواستم بدونم آموزش هاتون روی برد جدید raspberry pi 3 B plus هم جواب میده؟ و پکیج جدیدی برای دانلود نیاز هست یا خیر؟ مظلب دیگه این که این برد در حالت استندلون میتونه لوپ های کنترلی سنگین را مدیریت کنه؟ تشکر

سلام.
اصول کلی آموزشهای متلب و سیمیولینک یکی هست ولی برای اینکه بتونید از این برد جدید استفاده کنید نسخه متلب و ساپورت پکیج و sdk موجود در پکیج به کار نمی آیند و باید مثلا متلب نسخه 2018b باشه. لوپهای کنترلی سنگین رو نمیدونم والا ولی فکر میکنم قدرتش متوسط هست.

O.M.I.D
26-11-2018, 17:48
سلام ببخشید ،لظفا اگر ممکنه SDK و همچنین Hardware Suppport Package ورژن 2018b را برام قرار بدید. تشکر