PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از آپ- امپ lm358

m.omidi
10-08-2016, 15:45
سلام خدمت همه دوستان.
من می خوام با استفاده از سنسور فرستنده و گیرنده مادون قرمز یه ال ای دی روشن بشه و ولتاژی که دو سر گیرنده مادون قرمز می افته رو روی یه lcd نمایش بده. یه بار بدون آپ- امپ و یه بار با آپ- امپ توی پروتئوس شبیه سازی کردم. عکس هر دو تا فرستادم. بدون استفاده از آپ-امپ ولتاژ ظاهرا درست نشون داده میشه. اما موقعی که با اپ-امپ شبیه سازی کردم ولتاژی که روی پایه ورودی می افته با ولتاژ نمایش داده شده یکسان نیست. اگه کسی می تونه کمک کنه. در کل یه کم در مورد اپ-امپ مشکل دارم.
ممنون.
بدون اپ-امپ
You can see links before reply

با اپ-امپ
You can see links before reply

توی مدار اولی یا بدون اپ-امپ ولتاژی که به پایه آنالوگ میکرو میره 1.15 ولت هست که تقریبا همین مقدار رو هم ال سی دی نشون میده. اما مدار دوم ولتاژی که به پایه آنالوگ میره 2.315 ولت هست اما ال سی دی 1.06 ولت رو نشون میده! چرا این اختلاف هست؟!

M.ABDOLLAHI
11-08-2016, 02:44
ببین اولا برای چی اصلا آپ امپ را اضافه کردی دوما اینجا انگار بهره اپ امپ یک شما بصورت تقویت کننده غیر معکوس کننده با بهره یک بستی چرا اپ امپ را بصورت بافر استفاده نکردی؟ جدا از این شما بیا تغذیه متقارن به آپ امپ خودت بده دوباره امتحان کن بعد از اون بگم این پروتئوس تو قضیه تحلیل انالوک و مبحث تطبیق امپدانس قطعات با هم یک مقدار ضعیف در عمل ببندی اصلا یک چیز دیگه جواب میگیری حالا این چیزی هست که بنظر من میرسه :wink:

mstkmn
11-08-2016, 10:10
مدار دوم ولتاژی که به پایه آنالوگ میره 2.315 ولت هست اما ال سی دی 1.06 ولت رو نشون میده! چرا این اختلاف هست؟!

سلام
ببین وقتی یه ولتاژی روی پایه آنالوگ هست و روی lcd چیز دیگه ای نشون میده یعنی یه ایرادی توی برنامه وجود داره چون اگه برنامه درست باشه به هر حال باید ولتاژی که روی پایه میکرو وجود داره رو درست نشون بده.

m.omidi
11-08-2016, 11:43
ممنون از جوابتون. فکر می کنم ایراد از برنامه باشه.
در واقع می خوام یه کرنش سنج مقاومتی رو روی یک قطعه پیزو الکتریک ببندم و دامنه نوساناتشو اندازه بگیرم. به خاطر همون دارم با بخش آنالوگ و تقویت کننده کار می کنم که توی مدار اصلی کاملا دستم بیاد. ولتاژی که دو سر کرنش سنج های مقاومتی ( همون استرین گیج) می افته در حد میکرو ولت هست که قابل شناسایی واسه میکرو نیست.

M.ABDOLLAHI
11-08-2016, 12:39
ممنون از جوابتون. فکر می کنم ایراد از برنامه باشه.
در واقع می خوام یه کرنش سنج مقاومتی رو روی یک قطعه پیزو الکتریک ببندم و دامنه نوساناتشو اندازه بگیرم. به خاطر همون دارم با بخش آنالوگ و تقویت کننده کار می کنم که توی مدار اصلی کاملا دستم بیاد. ولتاژی که دو سر کرنش سنج های مقاومتی ( همون استرین گیج) می افته در حد میکرو ولت هست که قابل شناسایی واسه میکرو نیست.
اهان حالا فهمیدم ولی ببین در کل باز هم همین را بگم که این پرتئوس از نظر من تو تحلیل انالوگ یک مقداری ضعیفه ان شاء لله موفق باشی:125: