PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گیرنده 100 مگا هرتزی با میکرو

omid66
10-06-2016, 15:46
با سلام من یک فرستنده100 مگا هرتزی موج سینوسی 300 میلی وات ساختم این موج فقط سینوسی 100 مگ هست و هیچ داده ای یا پیامی روی اون سوار نیست مثلا مثل رادیو نیست
حالا من میخوام این موج سینوسی رو به اشیایی که این موج با اون فرکانس ازشون عبور نمیکنه بتابونم و با این کار مقداریش برمیگرده به نقطه انتشارموج و من این رو با میکرو آشکار سازی کنم مثلا مثل دوربین های rf سرعت سنج پلیس یا رادار ،مدارات فیلتزینگ هم طراحی کردم ولی نمیدونم این موج رو که تونستم با مدارات گیرنده rf اشکار سازی کنم چه جوری به میکرو بدم و میکرو شدت امواج برگشتی رو روی lcd یا led یا بازری بهم اعلام کنه ممنون میشم اگه کمکم کنیدlov:

vahid_22002
11-06-2016, 01:31
من علمم کمه
اما با شناختی که از ادوات تو بازار دارم فک نمی کنم کار میکرو به تنهایی باشه
رنج کاری میکروهای معمولی مثل 1768 و stm32f4xx تو رنج 80 تا 100 مگه شما نرخ نمونه برداری 200 مگ حداقل نیاز داری (طبق نایکوئیست)
کورد دیگه این که شاید مجبور شید از آیسی مخصوص(یا سفارشی که معمولا گرون درمیاد) استفاده کنین

sobhan537
11-06-2016, 01:48
سلام
تا اونجایی که بنده میدونم، شما باید در گیرنده ابتدا با یک Down Converter فرکانس رو کاهش بدید روی باند پایه (Base Band)، بعد بدید به ADC