PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استارت طراحی GUI با استفاده از PyQt

shayanmelody
07-06-2016, 16:07
سلام همه رفقا.
یه منبع خوب برای آموزش این فریمورک پیدا کردم حیفم اومد اینجا شیر نکنم با بقیه.کسی پایست بشینیم اینو ترجمه کنیم تا یه سورس خوب به زبان فارسی برای این فریمورک موجود باشه ؟
اینم لینک دانلود
You can see links before reply
یکی اهل دل باشه حتی میتونه کتاب چاپ کنه با این رفنرس :0013:

Doloop
08-06-2016, 02:57
سلام دادا به شخصه خیلی دوس دارم اما وقت آنچنانی ندارم
یکم بیشتر توضیح بده در مورد این رفرنس ! الان یعنی میخای یه emwin خودت طراحی کنی؟

dariush_ab
08-06-2016, 13:58
یکم بیشتر توضیح بده در مورد این رفرنس ! الان یعنی میخای یه emwin خودت طراحی کنی؟
سلام به حسین آقای عزیز.
این مربوط به emwin نمیشه و برای ویندوز و لینوکس و بردهای سیستم عاملی و طراحی gui با زیان python و به کمک qt designer کاربرد دارد.

Doloop
09-06-2016, 13:48
سلام دادا

این مربوط به emwin نمیشه و برای ویندوز و لینوکس و بردهای سیستم عاملی و طراحی gui با زیان python و به کمک qt designer کاربرد دارد.

من تصورم ساخت gui برای بورد های بدون سیستم عامل بود

shayanmelody
10-06-2016, 12:48
سلام به حسین آقای عزیز.

سلام
همونکاری که qt designer میخاد برای ما انجام بده خودمون با چند خط کد انجام میدیم دیگه ! چه کاریه بدیم دست دیزاینر کد های اضافی واسمون تولید کنه
خیلی هلو تز از اون چیزیه که فکرشو میکردم ، یکم تو gui برم جلو ترکیبش میکنم با simpleCV یه پروژه خوب از توشون در میارم.

- - - Updated - - -

حسین جان با این امبدد برد های ارزونی که اومده عملا دیگه کار با میکرو الفاتح :))
البته برای ماهایی که یه کوچولو داریم تو صنعت کار میکنیم میگما ، وگرنه بخای یه پروژه مانیتورینگ دما انجام بدی که همون 8051 بستشه :))

Doloop
11-06-2016, 09:08
سلام
با اینکه لاین دیگه کم کم جمع شده ولی باید عرض کنم لایک داری شایان :wink:

بسیار کار فوق العاده ای هست اما قبلا یه موضوع خیلی اساسی مطرح شده بود که آخرش متوجه نشدم به کجا رسید :mrgreen:

موضوع اینه که توی طراحی یه پروژه با استفاده از این سیستم عامل ها الان شما فرض کن GUI خودتو طراحی کردی برای اجراش لازمه سیستم عامل کاملا لود بشه اما نمایش لود شدن سیستم عامل روی مانیتور کار منطقی بنظر نمیاد نمیدونم دقیقا تا چه حد میشه توی این سیستم عامل ها دخل و تصرف یا دسترسی داشت
سوالم اینه آیا میشه من از همون لحظه اول لود شدن سیستم عامل تصویری ک خودم میخامو نمایش بدم تا اپراتور منتظر بمونه سیستم لود بشه بعد وارد محیط GUI بشه (یعنی اپراتور اصلا متوجه لود شدن سیستم عامل نشه)

این قضیه رو میشه با یه میکرو در کنار همچین بورد هایی حل کرد اما میخام بدونم بدون دخالت میکرو هم آیا امکان پذیره. اگه واقعا اپن سورس هست که باید باشه آیا تاحالا آقای عباسی همچین کاری کرده؟ ممکنه یه تصویری یا فیلم کوتاهی از این برامون ارسال کنه :018:

موفق و شاد ب

shayanmelody
11-06-2016, 13:43
والله شدنش که باید بشه ، اما هنوز نیاز نشده برم دنبالش . اینو مهندس عباسی نژاد باید راهنمایی کنن
مهندس جان یه سرنخ بده الآن که بحثش پیش اومد بریم دنبالش
کلیت اینه :
چطوری دسکتاپ رو بپرونیم و بعده لود شدن سیستم عامل مستقیم gui نرم افزارمون بیاد بالا

dariush_ab
16-06-2016, 02:16
والله شدنش که باید بشه ، اما هنوز نیاز نشده برم دنبالش . اینو مهندس عباسی نژاد باید راهنمایی کنن
مهندس جان یه سرنخ بده الآن که بحثش پیش اومد بریم دنبالش
کلیت اینه :
چطوری دسکتاپ رو بپرونیم و بعده لود شدن سیستم عامل مستقیم gui نرم افزارمون بیاد بالا
سلام.
بابت تاخیر عذرخواهی میکنم. شدیدا گرفتارم.
بله امکان پذیر است و قبلا هم در موردش توضیح دادم و تو آموزش سینلینکس هم یک نمونه عملی رو برای سیستم عامل بیلدروت و کیوت آورده ام.
اینکه لود سیستم عامل مخفی بشه با یک تصویر یا فیلم دلخواه (سوال حسین آقا) با سوال شما که بعد از لود برنامه دلخواه اجرا بشه متفاوت هستش اما در کل شما باید با روال کامل بوت لینوکس و کلیه فایلهای مرتبط آشنا باشید و بعد بتونید تغییرات مورد نظر و فراخوانی هاتون رو در زمان درست انجام بدید.
انجام این موارد بعضی اوقات به راحتی امکان پذیر نیست چرا که به مواردی چون برد-سیستم عامل-نوع برنامه-زبان برنامه نویسی... بستگی داره. مثلا برای رزبری میشه plymouth رو راه انداخت ولی برای کیوبی نه.

elecdigit
23-07-2016, 10:09
درست کردن منو در رزپری

سلام
برای پروژه ام می خوام برنامه منو که یه دکمه پرینت و یه دکمه ذخیره هم داشته باشه بنویسم .
حالا موندم با نرم افزار Python بنویسم و یا qt

کدوم برنامه داخل Raspbian راحت تر اجرا میشه ؟
برنامه ام بصورت منو لمسی هستش .

ممنون اگه راهنمایی کنید .

sarbaz13
23-07-2016, 11:10
بلاخره چی شد ؟
مهندسان و دوستان گل
قرار بر چی شد که برین و بریم سراغش یا نه نریم سراغش

shayanmelody
25-09-2016, 14:09
سلام همگی
من هرچند وقت به سرم میزنه و میام سراغ امبدد :دی الآن هم این پست رو دارم با رزپبری میفرستم :mrgreen: زبان برنامه نویسی که همچنان همون پایتون و برای طراحی گرافیک هم دارم با TKinter کار میکنم که خیلی راحت تر از پایکیوت هست و اینکه همراه خود پایتون نصب میشه و دردسری نداره.یه نمونه کد میزارم ببینین چقد سادست :

from tkinter import *

win = Tk()

lbl = Label (win , text = 'Hello World' , fg = 'blue')
btn = Button (win , text = 'Quit' , fg = 'red' , command = win.destroy)

lbl.pack()
btn.pack()

win.mainloop()