PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بردهای Orange Pi - در حال حاضر One و PC

dariush_ab
28-04-2016, 00:10
با سلام و احترام خدمت دوستان.
همانطور که می دانید مدتی است که بردهای ارزان قیمت آرنج پای وارد ایران شده اند و استقبال خوبی هم از آنها به دلیل قیمت پایین آنها شده است.
این تاپیک برای این بردها ایجاد شده است.
در حال حاضر فروشگاه کویر صرفا Orange Pi One (You can see links before reply) را دارد.
در حال حاضر این تاپیک صرفا برای 2 مدل One و PC است.

آرنج پای وان:

You can see links before reply
آرنج پی سی:
You can see links before reply

sobhan537
28-04-2016, 01:17
سلام
مهندس آیا روی این برد سیستم عامل نصب میشه؟ اگه اره چه سیستم عاملی؟

dariush_ab
28-04-2016, 10:28
سلام
مهندس آیا روی این برد سیستم عامل نصب میشه؟ اگه اره چه سیستم عاملی؟
سلام.
برای چی نشه؟ تراشه h3 تراشه 4 هسته ای و بسیار هم سریع است به نسبت.
اندروید نصب میشه ولی اندروید روی حافظه مایکرو اس دی اصلا سرعتش خوب نیست پس برای اندروید زیاد روی بردهایی که emmc یا nand ندارند حساب نکنید.
کلیه خانواده های لینوکس : دبین - ابونتو و ...
من لوبونتو واقعی رو که مثلا روی کیوبی 2 نمیشه باهاش کار کرد رو برای آرنج پای پی سی پورت کردم و تست کردم واقعا خوب کار میکرد.
موفق باشید.

dawin
29-04-2016, 17:53
سلام من یک سوال داشتم
من الان یک برد orange pi one خریدم اما به هیچ عنوان بوت نمی شه فقط چراغ های پورت اترنت روشن می شه و هیچ اتفاق خاصی رخ نمی ده
آیا بوت کردن برد راه خاصی داره یا بردی که خریدم مشکل داره .

dariush_ab
29-04-2016, 19:24
سلام من یک سوال داشتم
من الان یک برد orange pi one خریدم اما به هیچ عنوان بوت نمی شه فقط چراغ های پورت اترنت روشن می شه و هیچ اتفاق خاصی رخ نمی ده
آیا بوت کردن برد راه خاصی داره یا بردی که خریدم مشکل داره .
سلام.
از چه سیستم عاملی استفاده می کنید؟ از کجا دانلود کرده اید؟
مورد بعدی اینکه بردهای آرنج مثل رزبری تغذیه شون از طریق یو اس بی نیست باید از جک مشکی استفاده کنید.

dawin
30-04-2016, 11:11
از سیستم عامل Lubunto که خود شرکتش لینک داده بود و از جک آداپتور منبع 5 ولت 1.5 آمپر استفاده می کنم

mohammadne
30-04-2016, 16:22
من خاستم خرید بزنم تموم شد، فقط اگر ویندوز 10 براش پورت میشد حرف نداشت، من با بردهای تحت سیستم عامل کار نکردم نمیدونم این برد اصن به کارم میاد یا نه ؟؟ کسی میتونه درباره استفاده های این بردها کمی توضیح بده ؟؟ و اینکه نوشتن کتابخانه براش به چه صورت هست، و سوال اخر اینکه سرعت ورودی خروجی ها به نسبت یه میکرو کنترلر stm32f4 سریعتر هست ؟؟؟

dariush_ab
30-04-2016, 19:48
از سیستم عامل Lubunto که خود شرکتش لینک داده بود و از جک آداپتور منبع 5 ولت 1.5 آمپر استفاده می کنم
احتمال زیاد مشکل از ایمج هستش چرا که ساپورت خود شرکتش تعریفی نداره و اون ایمج برای orange pi pc ممکنه باشه.
من سعی میکنم یک ایمج خوب براش پیدا کنم و اینجا بذارم.
برای اطمینان از نوع مشکل می تونید از کابل usb به سریال بهره بگیرید.
موفق باشید.

dariush_ab
30-04-2016, 19:53
من خاستم خرید بزنم تموم شد، فقط اگر ویندوز 10 براش پورت میشد حرف نداشت، من با بردهای تحت سیستم عامل کار نکردم نمیدونم این برد اصن به کارم میاد یا نه ؟؟ کسی میتونه درباره استفاده های این بردها کمی توضیح بده ؟؟ و اینکه نوشتن کتابخانه براش به چه صورت هست، و سوال اخر اینکه سرعت ورودی خروجی ها به نسبت یه میکرو کنترلر stm32f4 سریعتر هست ؟؟؟
سلام.
ویندوز 10 خیلی بعیده که براش پورت بشه. این برد تا 2 هفته دیگه ان شا ا... مجدد موجود خواهد شد.
این برد مشابه برد رزبری پای هستش فقط مثل رزبری ساپورت نداره. شما می تونید با انواع زبانها براش برنامه بنویسید.
برای سرعت ورودی خروجی هم سرعت بردهای سیستم عاملی به دلیل حضور سیستم عامل کمتر از میکروهای آرم است ولی خوب مزایای سیستم عامل کم نیست.

souri92
01-05-2016, 00:45
به نظر بردهای جالبی میان، احتمالا بخرم و ببینم باهاش چیکار میشه کرد.

dariush_ab
22-05-2016, 23:42
با سلام خدمت دوستان.
برد Orange Pi PC هم به فروشگاه اضافه شد.
قیمتش واقعا فوق العاده است!!!!:mrgreen:

khavaninzadeh
01-06-2016, 18:58
سلام.. پیشنهاد شما برای کار با این جور بردها کدوم نرمافزار هست..
برای من که تا الان فقط با میکرو کنترل ها کار کردم.

mohammadne
01-06-2016, 20:36
سلام من میخام یه نمایشگر دیگه مثل ssd1963 رو برای این برد تعریف کنم نحوه نوشتن درایور گرافیک برای این برد به چه صورته ؟؟؟ سیستم عامل هم اندروید در نظر بگیرین.

dariush_ab
02-06-2016, 21:11
سلام.. پیشنهاد شما برای کار با این جور بردها کدوم نرمافزار هست..
برای من که تا الان فقط با میکرو کنترل ها کار کردم.
سلام.
این بردها محدودیت میکرو رو از نظر زبانهای برنامه نویسی ندارند و شما می توانید با اکثر قریب به اتفاق زبانهای لینوکس، چون c c++ c# python و ... براش برنامه بنویسید.

khavaninzadeh
09-06-2016, 17:06
سلام.
این بردها محدودیت میکرو رو از نظر زبانهای برنامه نویسی ندارند و شما می توانید با اکثر قریب به اتفاق زبانهای لینوکس، چون c c++ c# python و ... براش برنامه بنویسید.
ممنون از پاسختون..
الان آموزشی برای این برد ها هست که من تهیه کنم؟؟
یا اینکه برم کتاب لینوکس بگیرم و باهاش کار انجام بدم..
یه کم سردرگم شدم..
ممنون میشم یه مسیری برای من و امثال من مشخص کند که شروع برنامه نویسی با اون برنامه باشه

dariush_ab
09-06-2016, 17:46
ممنون از پاسختون..
الان آموزشی برای این برد ها هست که من تهیه کنم؟؟
یا اینکه برم کتاب لینوکس بگیرم و باهاش کار انجام بدم..
یه کم سردرگم شدم..
ممنون میشم یه مسیری برای من و امثال من مشخص کند که شروع برنامه نویسی با اون برنامه باشه
خواهش میکنم.
نه متاسفانه هنوز آموزش برای این بردها آماده نشده است.
کدام زبان مدنظر شماست؟

khavaninzadeh
09-06-2016, 18:09
خیلی ممنون بابت پاسخ
من با برنامه بیسیک و سی کار کردم..
باور میکنی قاطی کردم..
میدونم سوالم خیلی سطحی است.. ولی میخوام بدونم چجوری برای این برد برنامه مینویسن.. یعنی سیستم عامل نصب میکنن و بعد یه برنامه بر حسب سیستم عامل مینویسن که هر بار برد بالا اومد اون برنامه ای که ما نوشتیم ران بشه..
یا اینکه مثل میکرو کنتلر یه کامپالر داره..
خیلی خیلی لطف میکنین .. اگر کمی توضیح بدین که روشن بشه این موضوع برای من و امثال من که تازه میخوان شروع کنن.
سپاسگزارم

dariush_ab
09-06-2016, 22:02
خیلی ممنون بابت پاسخ
من با برنامه بیسیک و سی کار کردم..
باور میکنی قاطی کردم..
میدونم سوالم خیلی سطحی است.. ولی میخوام بدونم چجوری برای این برد برنامه مینویسن.. یعنی سیستم عامل نصب میکنن و بعد یه برنامه بر حسب سیستم عامل مینویسن که هر بار برد بالا اومد اون برنامه ای که ما نوشتیم ران بشه..
یا اینکه مثل میکرو کنتلر یه کامپالر داره..
خیلی خیلی لطف میکنین .. اگر کمی توضیح بدین که روشن بشه این موضوع برای من و امثال من که تازه میخوان شروع کنن.
سپاسگزارم
غیر از بیگل بون بقیه بردها برای اینکه بتونین باهاشون کار کنید حتما باید روشون اول سیستم عامل نصب کنید.
این بردها مثل کامپیوترتون هستند که تا ویندوز روشون نصب نکنید نمی تونید کار خاصی باهاشون انجام بدید و فرقشون با کامپیوترتون در این است که پردازنده اینها آرم هستند که خوب یک سری محدودیتها دارند مثلا ویندوز معمولی روشون نصب نمیشه.
این بردها از سیستم عامل لینوکس و اندروید معمولا پشتیبانی می کنند و رزبری یک نسخه ویندوز داره که برای اینترنت اشیا است و با ویندوز 10 معمولی فرق داره.
همانطور که گفتم این بردها بیشتر شبیه کامپیوتر هستند تا میکرو و شما می تونید با اینها حتی میکرو رو هم پروگرم کنید.
این بردها چون سیستم عامل دارند شما باید برنامه نویسی تحت سیستم عامل را با زبان مورد نظرتون یاد بگیرید.
موفق باشید.

khavaninzadeh
10-06-2016, 14:04
سپاسگزارم..
شما برای برنامه نویسی تحت سیستم عامل چی رو پیشنهاد میکنید.. که هم قوی باشه و هم روی همه اینجور بردها کار کنه..
اگر کتابی یا سی دی میشناسین ممنون میشم بگین تا بنده تهیه کنم..
خیلی خیلی ممنونم

dariush_ab
10-06-2016, 16:02
سپاسگزارم..
شما برای برنامه نویسی تحت سیستم عامل چی رو پیشنهاد میکنید.. که هم قوی باشه و هم روی همه اینجور بردها کار کنه..
اگر کتابی یا سی دی میشناسین ممنون میشم بگین تا بنده تهیه کنم..
خیلی خیلی ممنونم
خواهش میکنم.
شما الان دقیقا چه بردی دارید؟

khavaninzadeh
10-06-2016, 17:09
خواهش میکنم.
شما الان دقیقا چه بردی دارید؟
oranj pi one

dariush_ab
10-06-2016, 17:54
در زبانهایی که برای ابن بردها وجود دارد پایتان سی و سی پلاس پلاس از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.
شما اگر برنامه نویسی اینها رو در لینوکس اصولش رو یاد بگیرین برای این برد هم بسیار مفید است.
کتابها و مراجع برد رزبری هم می توانند بسیار مفید واقع شوند.
برای زیان سی و شروع کار از لینک های زیر استفاده کتید:
WiringPi (You can see links before reply)
Installing WiringPi Library on OrangePi PC Device (You can see links before reply)
این لینکها بسیار مفید هستند.
موفق باشید.

hamid59
29-06-2016, 02:40
با سلام
بنده یه ارنج پای گرفتم موقع نصب سیستم عامل پیغام لاگین میده و پسورد میخواد تو سایتش orangepiنوشته بود که پسوردش هم همینه ولی بازم لاگین نمیشه نمیدونم مشکل مال چیه اگه از دوستان کسی کار کرده لطفا راهنمایی کنه ممنون میشم

hamid59
29-06-2016, 02:45
جناب عباسی نژاد ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
من روی orangepi pc دبیان نصب کردم ولی موقع بوت کردن پیغام لاگین میده و پسورد میخاد تو این مرحله چکار باید کرد؟
در ضمن رسپبیان هم همین پیغام رو میده

zigoratsoft
29-08-2016, 20:12
سلام من یک orange pi pc خریدم از سایت خودش هرسیستم عاملی که میگیرم و طبق راهنماش نصب میکنم جواب نمیده یعنی وقتی برد رو به HDMI وصل میکنم صفحه سیاهه و هیچی لود نمیکنه میشه لطفا راهنمایی کنید؟
و اگه سیستم عامل مناسبی برای این برد دارید لطفا بدید ممنون میشم

- - - Updated - - -

در ضمن وقتی سیستم عامل هارو رایت میکنم حجم مموری میشه 40 مگابایت این درسته یا مشکلی هست توی روند؟

dariush_ab
29-08-2016, 20:53
سلام من یک orange pi pc خریدم از سایت خودش هرسیستم عاملی که میگیرم و طبق راهنماش نصب میکنم جواب نمیده یعنی وقتی برد رو به HDMI وصل میکنم صفحه سیاهه و هیچی لود نمیکنه میشه لطفا راهنمایی کنید؟
و اگه سیستم عامل مناسبی برای این برد دارید لطفا بدید ممنون میشم

- - - Updated - - -

در ضمن وقتی سیستم عامل هارو رایت میکنم حجم مموری میشه 40 مگابایت این درسته یا مشکلی هست توی روند؟
سلام.
Orange Pi PC armbian (You can see links before reply)
بله طبیعیه.

zigoratsoft
30-08-2016, 00:55
سلام.
Orange Pi PC armbian (You can see links before reply)
بله طبیعیه.

ممنون از راهنماییتون من این فایل رو گرفتم ولی فایل img نداره راهنمایی میفرمایید چطور نصبش کنم؟

zigoratsoft
30-08-2016, 02:28
با rufus میخواستم رایت کنم ولی مموری رو به عنوان دیوایس usb نمیشناسه!

dariush_ab
30-08-2016, 12:05
با rufus میخواستم رایت کنم ولی مموری رو به عنوان دیوایس usb نمیشناسه!

تو لینوکس و با استفاده از دستور dd این کار رو انجام بدید.
Getting Started - Armbian Documentation (You can see links before reply-to-prepare-a-sd-card)

zigoratsoft
31-08-2016, 21:25
ممنون تونستم رایت کنم ولی وقتی برد رو روشن میکنم اول چراغ های lan روشن میشه بعد از اون چراغ سبز برد روشن میشه حدود یه دقیقه بعد چراغ قرمز میشه و در تمام مدت مانیتور no signal میزنه هم در مدتی که سبز بود هم قرمز

dariush_ab
01-09-2016, 10:22
ممنون تونستم رایت کنم ولی وقتی برد رو روشن میکنم اول چراغ های lan روشن میشه بعد از اون چراغ سبز برد روشن میشه حدود یه دقیقه بعد چراغ قرمز میشه و در تمام مدت مانیتور no signal میزنه هم در مدتی که سبز بود هم قرمز

مهندس تنها راه برای اینکه بفهمید مشکل کجاست وصل کردن یک مبدل یو اس بی سریال به برد و استفاده از ترمینال سریال برای دیباگ هست.

zigoratsoft
03-09-2016, 21:18
ممنون مشکل حل شد برد روشن شد ولی توی صفحه سیاه اولش روی پیغام زیر گیر میکنه
Ok ] started copy rules generated while the root was ro.

dariush_ab
04-09-2016, 21:45
ممنون مشکل حل شد برد روشن شد ولی توی صفحه سیاه اولش روی پیغام زیر گیر میکنه
Ok ] started copy rules generated while the root was ro.

صفحه سیاه رو روی مانیتور دارید یا ترمینال سریال؟ اگر ترمینال سریال هست لطفا یک اسکرین شات بذارید.

Hadi_ghr_e
05-09-2016, 10:57
سلام
روز بخیر
برای اتصال السیدی به orange PI plus 2 از چه بردی استفاده کنم؟
من اینو دارم
قبلا خریدم

درایور برد TFT های رنگی 40 پین و 50 پین(با SSD1963) (You can see links before reply A%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-lcd/1200315-driver-board-tft-ssd1963.html?search_query=ssd&results=31)

dariush_ab
05-09-2016, 11:39
سلام
روز بخیر
برای اتصال السیدی به orange PI plus 2 از چه بردی استفاده کنم؟
من اینو دارم
قبلا خریدم

درایور برد TFT های رنگی 40 پین و 50 پین(با SSD1963) (You can see links before reply A%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-lcd/1200315-driver-board-tft-ssd1963.html?search_query=ssd&results=31)
سلام.
باید از مبدل HDMI به السیدی استفاده کنید. مثلا:
برد السیدی رزبری ساپورت السیدی 7 و 10.1 و...اینچ (You can see links before reply)