PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [آموزش] آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WINCE آماده شد

dariush_ab
24-04-2016, 22:34
با سلام و احترام خدمت دوستان عزیز.
برد بسیار خوش قیمت i.MX283A (You can see links before reply) توسط شرکت کویر الکترونیک وارد شد.
این پکیج از 3 برد تشکیل شده که شما را از خرید السیدی و کلیه موارد برای تست پریفرالهای جانبی بی نیاز می کند.
این برد یکی از لینوکس 2.6 و کیوت 4 و دیگری از ویندوز سی ای 6 پشتیبانی می کند.
این برد دارای مثالهای کاملی نیز می باشد.
تراشه این برد جزو تراشه هایی است که در رنج دمایی وسیعی کار کرده و می توان آن را در شمار تراشه های صنعتی به حساب آورد.
در نهایت این برد را به آنهایی که یادگیری هدفشان است و نیز آنهایی که زیاد سخت افزار بالا و نیز ابونتو و دبین نمی خواهند بسیار پیشنهاد می کنم.
异常捕获 (You can see links before reply)
You can see links before reply
You can see links before reply(9)-500x500.jpg
برای این برد آموزش راه اندازی اولیه (You can see links before reply)ن یز آماده شده که می توانید به همراه برد تهیه کنید.

sobhan537
25-04-2016, 12:25
سلام
ممنون بابت وارد کردن این برد.
حافظه ramش خیلی پایینه متاسفانه :(

dariush_ab
25-04-2016, 16:30
سلام
ممنون بابت وارد کردن این برد.
حافظه ramش خیلی پایینه متاسفانه :(
سلام.
بله حافظه رمش کمه ولی اولا من 1 ماه با این برد کار کردم و مشکلی نداشتم. در ویندوز سی ای که واقعا سریع هست و بوت هم بسیار سریع انجام می شود. برای لینوکس هم لینوکس 2.6 هست که نیاز به رم بالا ندارد. دوما مدل can دارش رمش دو برابر هست ولی این به صرفه تره.
فقط در کیوت جزئی تاخیر را احساس می توان کرد.
نکته مفیدی که من ازش خیلی خوشم اومده این هستش که اگرچه داکیومنتهای این برد چینی است ولی فوق العاده کامل است و به عنوان مثال برای ویندوز سی ای کلی سمپل وجود دارد.
ویندوز سی ای که سایت این برد داره متاسفانه چینی است اما خوشبختانه من موفق به کامپایل مجدد سورس شده ام و ویندوز سی ای انگلیسی هم برای برد در دسترس خواهد بود.
به همراه برد یک السیدی 4.3 با تاچ مقاومتی و نیز یک برد توسعه ارائه می شود که از آن می توان برای تست adc i2c spi gpio serial بهره برد.
نکته جالب این برد هم این است که می توان علاوه بر یادگیری ویندوز سی ای و برنامه نویسی سی و کیوت از آن در پروژه ها هم بهره برد.

sobhan537
25-04-2016, 19:53
مهندس جان ممنون بابت توضیحات مفیدت

سرعت این برد در مقایسه با رازپری چطوره؟

dariush_ab
25-04-2016, 22:03
مهندس جان ممنون بابت توضیحات مفیدت

سرعت این برد در مقایسه با رازپری چطوره؟
سلام.
خواهش میکنم.
مسلما سرعت این برد بسیار کمتر از رزبری پای 2 و 3 است و این برد قابلیت بوت دبین یا ابونتو را ندارد.
باید ببینید کاربرد چیست و بر اساس آن برد را انتخاب کنید.
رزبری پای یک سری موارد دارد این برد یک سری موارد.
برای روشن شدن بذارید یک مقایسه براتون انجام بدم.
اول اینکه هر دو برد الان قیمتاشون یکی هست این برد 138 هست و رزبری 2 هم 135 اما اگر بخواهیم یک السیدی به رزبری اضافه کنیم با تاچ مقاومتی یک سری پایه ها از رزبری گرفته میشه و 100 تومن حداقل اضافه میشه.

رزبری 2:
پردازنده چند برابر سریعتر
رم بیشتر
عدم پشتیبانی السیدی
adc ندارد
پشتیبانی عالی
صنعتی نیست

این برد:
سرعت پردازنده کم
رم کم
دارای السیدی + برد توسعه
دارای adc
پشتیبانی خوب اما چینی
ساپورت ویندوز ce6
صنعتی است - توضیح اینکه تراشه صنعتی است خود برد مطمئن نیستم اما کلا کیفیت pcb بسیار بالا است و تراشه اصلا گرم نمیشه و کلا شرکت تولید کننده این برد هر چی می دیدم برد صنعتی داره.

مقایسه این برد با رزبری خوب نیست بهتر است این برد را با برد mini2440 مقایسه کنید که جزو اولین برد های سیستم عاملی به شمار می رود اما این برد علیرغم بهتر بودن کمتر از نصف mini2440 قیمت دارد.
این برد همانطور که گفتم برای یادگیری برنامه نویسی کیوت و برنامه نویسی برای ویندوز سی ای بسیار خوب است.
رزبری پای برد بسیار خوبی برای آموزش است و آموزشهای خوبی برای آن ارائه خواهیم کرد اما خوب السیدی جمع و جوری نداره متاسفانه.

آن بردهایی که به نسبت کارایی ار قیمت خوبی برخوردار باشند را کار خواهیم کرد.
برای رزبری شما می تونید رزبری را با آرنج وان مقایسه کنید. ارنج وان از رزبری 2 سریعتر هستش اگر رم را در نظر نگیریم ولی باز هر دو مشکل السیدی دارند.

اگر مشکلی پیش نیاید بردهای قدرتمند که مشکل السیدی ندارند هم در دستور کار هست که هم وارد شود هم آموزش برای آن تهیه شود.

این برد برای شرکت سود چندانی ندارد سود را آنهایی می کنند که از این برد بتوانند در یادگیری لینوکس و کیوت استفاده کنند.

اگر فروش این برد به یک مقدار آستانه برسد و البته دوستان تمایل نشان دهند آموزش کیوت را می تونم براش آماده کنم.
در سایت این برد هم 2 کتاب بسیار خوب وجود دارد که بسیار کامل هستند.

باید خود دوستان سبک سنگین کنند و ببینند آیا این برد مناسب است یا خیر وظیفه من صرفا اطلاع رسانی و آموزش است.
به عنوان نمونه مثالهای ویندوز سی ای برد هم در زیر ملاحظه می کنید.

در نهایت بگم که این برد بیشتر برای دوستانی که ویندوز سی ای دوست دارند مناسب است و البته کیوت ( مثل خودم!)

من خودم این برد رو تهیه کردم چون یکی از اون برد که روش سون سگمنت داره خیلی خوشم اومد هم از السیدی 4.3 هم از جمع و جور بودنش که سه برد روی هم قرار می گیرند هم از صنعتی بودنش و هم از قیمتش و گرفتم تا با کیوت GPIO SERIAL ADC I2C را در فرصت مناسب راه اندازی کنم.

خود شرکتش هم یک اینترفیس به نام ZYLAUNCHER داره که داخل اون یکی از مواردش سریال با کیوت است.

برنامه های کیوت را هم برای برد می توان کراس کامپایل کرد.

موفق باشید.

mtronicsm
25-04-2016, 23:39
این برد رو قبلا(این یعنی خیلی وقت پیش) بررسی کرده بودم. به نظر من بزرگترین مشکلش(البته با ce)زبان چینی هست.که اگه انگلیسی بشه - عالی میشه(البته با توجه به قیمتی که داره).

dariush_ab
25-04-2016, 23:43
این برد رو قبلا(این یعنی خیلی وقت پیش) بررسی کرده بودم. به نظر من بزرگترین مشکلش(البته با ce)زبان چینی هست.که اگه انگلیسی بشه - عالی میشه(البته با توجه به قیمتی که داره).

سلام.
بله همانطور که گفتید ویندوز سی ای خودش که چینی است نمیشه باهاش کار کرد.
همانطور که گفتم ویندوز سی ای انگلیسی براش کامپایل کرده ام.

Navid_Micro
25-04-2016, 23:54
ویندوز ce انگلیسی همراه برد ارسال میشه ؟
یا از کجا دانلود کنیم ؟

dariush_ab
25-04-2016, 23:57
با سلام مجدد.
در زیر تصویر ویندوز سی ای انگلیسی و zylauncher برد خودم رو آوردم براتون.
من یک آموزش راه اندازی اولیه برای این برد آماده کرده ام که به زودی در فروشگاه در دسترس خواهد بود و می توانید همراه این برد تهیه کنید.
در این آموزش توضیحات اولیه برد - نحوه فرمت و ریختن ویندوز سی ای و یا لینوکس و تست قسمتهای مختلف آورده شده و همراه این آموزش کلیه سورسها و نیز ویندوز سی ای انگلیسی ارائه میشود.
با این آموزش دیگه نگرانی بابت چینی بودن نخواهید داشت.

mtronicsm
26-04-2016, 00:10
سلام- ممنون از پاسخ گویی خیلی خیلی سریعتون.اگه ویندوز ce باشه که عالیه . به نظرتون کی آماده میشه.

dariush_ab
26-04-2016, 00:15
سلام- ممنون از پاسخ گویی خیلی خیلی سریعتون.اگه ویندوز ce باشه که عالیه . به نظرتون کی آماده میشه.
سلام.
خواهش میکنم.
خود آموزش آماده است فقط باید موارد مربوط به رایت و بسته بندی و ... انجام شود.
موفق باشید.

dariush_ab
29-04-2016, 14:44
با سلام خدمت دوستان.
آموزش راه اندازی اولیه برد آماده شد و برای حفظ انسجام مطالب این برد تاپیک به آموزش تغییر نام یافت.

ali_elect62
19-05-2016, 13:30
سلام
من این برد خریداری کردم.مشکلی که با این برد دارم اینکه باتری بکاپ نداره و با هر بار خاموش و روشن کردن ساعتش بهم می خوره.چکار باید بکنم که مشکلم حل بشه؟

dariush_ab
20-05-2016, 15:54
سلام
من این برد خریداری کردم.مشکلی که با این برد دارم اینکه باتری بکاپ نداره و با هر بار خاموش و روشن کردن ساعتش بهم می خوره.چکار باید بکنم که مشکلم حل بشه؟
سلام.
مدار rtc و باتری backup برای برد طراحی شده ولی قطعاتش لحیم نشده است و روی برد جاش خالی است.
آیسی u2 و باتری هم bt1. به دیتاشیت برد مراجعه کنید.

ali_elect62
21-05-2016, 01:25
امکان داره در سری جدید که این برد می آورید به شرکت سازنده بگید باطری بگذارند و یا خودتان زحمت این کار بکشید چون من تعداد زیادی از این برد می خواهم.

sarbaz13
21-05-2016, 12:14
سلام.
خواهش میکنم.
خود آموزش آماده است فقط باید موارد مربوط به رایت و بسته بندی و ... انجام شود.
موفق باشید.
سلام
میخواستم بگم هنگام پک کردن این اموزش حتما لحاظ شود
که د رهمه ویندوزها فیلم های اموزشی اجرا شود
و مثل اموزش آرم lpc نشود که روی ویندوز 10 نمیخوند.
-----------
وکاش تمامی سر فصل ها و یک دمو از فیلم اموزشی میگذاشتین

dariush_ab
21-05-2016, 13:00
سلام
میخواستم بگم هنگام پک کردن این اموزش حتما لحاظ شود
که د رهمه ویندوزها فیلم های اموزشی اجرا شود
و مثل اموزش آرم lpc نشود که روی ویندوز 10 نمیخوند.
-----------
وکاش تمامی سر فصل ها و یک دمو از فیلم اموزشی میگذاشتین

سلام.
مشکل اجرا نشدن مربوط به آموزشهای قدیمی بوده و آموزشهای جدید کلا متفاوت هستند و در همه ویندوزها اجرا می شوند.
سرفصل ها که موجودن. برای دمو هم کیفیت تصویر و صدا من نهایت سعی خودم رو انجام داده ام و خوب است.
از نظر محتوا هم دوستانی که یکی از آموزشهای من رو تهیه کرده اند در جریان هستند.

avestan
08-06-2016, 14:41
سلام
قابلیت نصب dotnetFreamwork 2.0 روی ویندوزش داره ؟

dariush_ab
09-06-2016, 00:50
سلام
قابلیت نصب dotnetFreamwork 2.0 روی ویندوزش داره ؟
سلام.
بله.
dot net compact framework 2 در زمان کامپایل ویندوز اضافه شده و در غیر اینصورت مثالها اجرا نمی شوند.
موفق باشید.

avestan
11-06-2016, 14:09
سلام.
بله.
dot net compact framework 2 در زمان کامپایل ویندوز اضافه شده و در غیر اینصورت مثالها اجرا نمی شوند.
موفق باشید.

در پکیج آموزشی تان در مورد لینک دستگاه به ویژوال استودیو و ارسال اپلیکیشن توضیح داده شده ؟

dariush_ab
11-06-2016, 15:34
در پکیج آموزشی تان در مورد لینک دستگاه به ویژوال استودیو و ارسال اپلیکیشن توضیح داده شده ؟
نه متاسفانه. این آموزش فقط برای راه اندازی اولیه برد و تست پریفرالها در لینوکس است.
در داکیومنتهای چینی که همراه آموزش ارسال می شوند فکر کنم این مورد باشد.

avestan
19-06-2016, 22:16
من برد رو تهیه کردم واقعا ارزش خریدشو داره و با راهنمایی های پکیج آموزشی تونستم ویندوز رو بصورت کامل نصب کنم دو تا سوال داشتم
اول اینکه واسه فعال کردن otg جهت استفاده در visual studio جامپر خاصی باید انتخاب بشه ؟ چون من با کابل موبایل دستگاه رو به کامپیوتر وصل کردم ولی هیچ دیوایسی توی ویندوز کامپیوترم شناسایی نمیکنه تا درایورشو نصب کنم
دوم اینکه از این برد باز هم موجود میکنید یا آخریش بود که من تهیه کردم ؟

dariush_ab
22-06-2016, 02:34
من برد رو تهیه کردم واقعا ارزش خریدشو داره و با راهنمایی های پکیج آموزشی تونستم ویندوز رو بصورت کامل نصب کنم دو تا سوال داشتم
اول اینکه واسه فعال کردن otg جهت استفاده در visual studio جامپر خاصی باید انتخاب بشه ؟ چون من با کابل موبایل دستگاه رو به کامپیوتر وصل کردم ولی هیچ دیوایسی توی ویندوز کامپیوترم شناسایی نمیکنه تا درایورشو نصب کنم
دوم اینکه از این برد باز هم موجود میکنید یا آخریش بود که من تهیه کردم ؟
بله واقعا با توجه به امکاناتش و کیفیتش برد خوش قیمتی است. چون صنعتی است و همه چیز روی برد هست میشه مستقیم در پروژه ها ازش استفاده کرد.
کلا otg جامپر داره که باید با توجه به داکیومنتها بذارید. من تو داکیومنتهاش دیدم که در این مورد گفته.
این که شما گرفتید که آخرش بوده چون چند نفری تعداد خریدن ولی احتمالا باز موجود بشه که البته این مورد رو باید از فروشگاه بپرسید.
موفق باشید.

aqil
09-08-2016, 12:08
سلام. ممنون از مطالب مفیدتان. من قصد دارم از این برد برای نمایش چند پارامتر در یک دستگاه صنعتی استفاده کنم. اما باید از یک ال سی دی 7 اینچی به جای 4.3 اینچی استفاده کنم. آیا در پکیج آموزشی این برد در مورد راه اندازی ال سی دی 7 اینچی چیزی گفته شده یا خیر؟ اصلا امکان اتصال ال سی دی 7 اینچی به این برد وجود دارد؟
سوال دیگر من این است که آیا در رابطه با استفاده از io ها در یک اپلیکیشن تحت ویندوز ce، آموزشی در پکیج آموزشی این برد وجود دارد یا خیر؟
آیا می توان در این فروم سوالات مربوط به موارد بالا را مطرح کرد و به نتیجه رسید؟
و یک سوال خیلی مهم تر این که به نظر شما این برد تا چند سال دیگر تولید خواهد شد؟

dariush_ab
09-08-2016, 16:11
سلام. ممنون از مطالب مفیدتان. من قصد دارم از این برد برای نمایش چند پارامتر در یک دستگاه صنعتی استفاده کنم. اما باید از یک ال سی دی 7 اینچی به جای 4.3 اینچی استفاده کنم. آیا در پکیج آموزشی این برد در مورد راه اندازی ال سی دی 7 اینچی چیزی گفته شده یا خیر؟ اصلا امکان اتصال ال سی دی 7 اینچی به این برد وجود دارد؟
سوال دیگر من این است که آیا در رابطه با استفاده از io ها در یک اپلیکیشن تحت ویندوز ce، آموزشی در پکیج آموزشی این برد وجود دارد یا خیر؟
آیا می توان در این فروم سوالات مربوط به موارد بالا را مطرح کرد و به نتیجه رسید؟
و یک سوال خیلی مهم تر این که به نظر شما این برد تا چند سال دیگر تولید خواهد شد؟
سلام.
برای السیدی 7 باید ببینید آیا شرکت سازنده السیدی 7 داره بعد با تماس با شرکت بگین براتون بیارن البته اگر تعداد میخواین.
امکانش هست ولی باید السیدی 7 تولید خود سازنده باشه وگرنه دردسر زیاد داره و ارزش نداره.
خیر. این صرفا آموزش راه اندازی اولیه هست و در مورد ویندوز چیزی گفته نشده البته مثال آماده برای ویندوز و البته چینی هست با برد.
تا حدودی که بلد باشم پاسخگو خواهم بود.
نمیدونم. تا هر زمان که شرکت سازنده دوست داشته باشد.

aws
11-08-2016, 20:39
با سلام، بنده این برد رو تهیه کردم متاسفانه هیچ اطلاعات یا ایمیجی همراه دستگاه نیست حتی روی نندفلش هم سیستم عامل نیست و برد روشن نمیشه، من یه سی دی به حجم 750 مگابایت از سایت سازنده دانلود کردم ولی همه چی به زبان چینیه، من به شدت عجله دارم و باید کار رو تحویل بدم، دوستان اگه میتونید این محتویات اموزشی فارسی و ایمیج ویندوز ce فارسی را یه لینک برای دانلود بدید من هزینه 17 تومن رو واریز میکنم، اگر هم از بچه های تهران کسی داره یه کپی به من بدین کل هزینه رو تقدیم میکنم، متاسفانه نمی تونم تا شنبه صبر کنم که سفارش بدم 2و3 روز بعد دستم برسه.ممنونم

dariush_ab
12-08-2016, 00:28
با سلام، بنده این برد رو تهیه کردم متاسفانه هیچ اطلاعات یا ایمیجی همراه دستگاه نیست حتی روی نندفلش هم سیستم عامل نیست و برد روشن نمیشه، من یه سی دی به حجم 750 مگابایت از سایت سازنده دانلود کردم ولی همه چی به زبان چینیه، من به شدت عجله دارم و باید کار رو تحویل بدم، دوستان اگه میتونید این محتویات اموزشی فارسی و ایمیج ویندوز ce فارسی را یه لینک برای دانلود بدید من هزینه 17 تومن رو واریز میکنم، اگر هم از بچه های تهران کسی داره یه کپی به من بدین کل هزینه رو تقدیم میکنم، متاسفانه نمی تونم تا شنبه صبر کنم که سفارش بدم 2و3 روز بعد دستم برسه.ممنونم
سلام.
روی نند فلش سیستم عامل لینوکس هستش و برای بوت باید جامپرهای مربوطه رو بذارید ولی ایمجش مشکل داره و باید عوض بشود.
متاسفانه کسی جز شرکت نمیتونه فیلم را در اختیار شما قرار بدهد. چرا با برد سفارش ندادین؟
بهترین راه اینه که با شرکت تماس بگیرین شاید راه حلی برای ارسال سریع تر باشد.
موفق باشید.

aws
12-08-2016, 02:17
سلام.
روی نند فلش سیستم عامل لینوکس هستش و برای بوت باید جامپرهای مربوطه رو بذارید ولی ایمجش مشکل داره و باید عوض بشود.
متاسفانه کسی جز شرکت نمیتونه فیلم را در اختیار شما قرار بدهد. چرا با برد سفارش ندادین؟
بهترین راه اینه که با شرکت تماس بگیرین شاید راه حلی برای ارسال سریع تر باشد.
موفق باشید.
ساعت 1 بامداد :) من با ترجمه دیتاشیت های چینی تونستم ویندوز نصب کنم:o
البته ویندوز چینی ... امیدوارم تا صبح بتونم اونم حل کنم هرچند بعیده:0013:
ویژوال استودیو و نرم اقزارهای مربوطه نصب میکنم ببینم چی میشه

dariush_ab
25-02-2017, 00:24
با سلام.
آموزش کامپایل سورس ویندوز برای این برد در سایت قرار گرفت.
آموزش کامپایل سورس WINCE برد EasyARM (You can see links before reply)
این آموزش به همراه یک ماشین مجازی ویندوز XP ارائه میگردد که روی آن تمام موارد برای کامپایل سورس نصب هستند.