PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت دستگاه باتری شارژر-دشارژر

javad_movahediyan
01-04-2016, 20:41
با سلام خدمت کلیه اساتید
عرض کنم میخوام با میکرو avr دستگاهی بسازم که یه باتری 24 ولت 150 آمپر-ساعت به صورت اتوماتیک شارژ کنم و چون خیلی زیاد ازش استفاده نمیشه برای افزایش عمر باتری به طور متناوب در هفته دشارژ کنم.
میخواستم ببینم چه جوری یه باتری با مشخصات فوق شارژ کنم(منظورم مقدار جریان شارژ-مدت زمان شارژ و...) و برای دشارژ از چه باری استفاده کنم؟
باتری فوق از نوع seail lead acid(باتری خشک) که از دو ست این باتری برای استارت دیزل پمپ استفاده میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

sobhan537
01-04-2016, 20:53
سلام
بهتر نیست تغذیه مدار همیشه از طریق باتری تامین بشه؟ و هر موقع ولتاژ باتری افت کرد شارژر بصورت اتوماتیک شارژش کنه. اینطوری عمر باتری افزایش پیدا نمیکنه؟؟

javad_movahediyan
02-04-2016, 00:47
ممنون از راهنماییت
منظورم الگوریتم شارژ و دشارژ باتریه؟

javad_movahediyan
03-04-2016, 08:40
کسی نیست بیشتر راهنمایی کنه

avanaki
07-05-2016, 12:42
سلام دوستان
میخواستم بپرسم شارژ یه باتری مثلا 12 ولت با ولتاژ پایین و متغیر در زمان ممکنه؟ چه اثری داره؟ (مثلا 10 دقیقه ولتاژ 4 ولت اعمال بشه بعدش ولتاژ 8 ولت و دوبار 4 ولت و ....)
اگه باتری در حین شارژ بطور مداوم مصرف بشه عمرشو کم میکنه؟ بطوریکه شاید به مدت خیلی طولانی پر نشه
ممنون،