PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] پروگرام کردن STM8S003F3 با استفاده از Discovery kit for STM32 F4

Ahmad.H
28-02-2016, 20:01
سلام
می خواستم با استفاده از stlink موجود روی بورد دیسکاوری، میکرو STM8S003F3 رو پروگرام کنم.
اول دو تا جامپر دیسکاوری رو برداشتم:
You can see links before reply

بعد نحوه اتصال این شکلی بود که پین 3 دیسکاوری به زمین مدار میکرو
پین 5 دیسکاوری به NRST میکرو
پین 6 دیسکاوری به SWIM میکرو
بعدش از پایه های 5v و GND دیسکاوری تغذیه میکرو رو گرفتم. (5v=>Vdd و GND=>Vss)
بین Vcap میکرو و Vss هم یه خازن 100 نانو گذاشتم.
توی device manager هم STM32 STLink شناسایی شده.

تنظیمات ST Visual Programmer:

پیام خطایی که میده:

> Programming PROGRAM MEMORY area...
Error : Cannot communicate with the tool.
Wrong tool selection or check tool power supply or check that a previous session is closed.
Error : < PROGRAM MEMORY programming failed.

توی iar هم این خطا رو میده:

Sun Feb 28, 2016 18:59:39: Failed to initialize communcation with hardware: SWIM error [200]: ST-Link connection error

می خواستم ببینم اصلا همچین کاری امکان داره؟
ممنون

mzarkoob
29-02-2016, 10:35
سلام
با پروگرامر st-link که انجام میشه با این تست نکردم. یعنی لزومی نداشت تست کنم وقتی پروگرامرش هست چه کاریه
در iar که خطای اتصالات میده.

Ahmad.H
29-02-2016, 17:44
سلام
با پروگرامر st-link که انجام میشه با این تست نکردم. یعنی لزومی نداشت تست کنم وقتی پروگرامرش هست چه کاریه
در iar که خطای اتصالات میده.

ممنون که پاسخ دادید
من چون پروگرامر stlink نداشتم سعی کردم با این روش پروگرام کنم که نشد.
فکر میکنم این پروگرامری که روی بورد دیسکاوری STM32F4 هست فقط میکرو هایی رو میتونه پروگرام کنه که از پروتکل SWD پشتیبانی میکنن.
توی شماتیک هم اینطوری نوشته:

در حالی که STM8s003F3 رو باید با پروتکل SWIM پروگرام کرد، پس احتمالا به این دلیله که خطا میده.

همچنین عکس این موضوع هم هست یعنی پروگرامر روی بورد دیسکاوری STM8S فقط از پروتکل SWIM پشتیبانی میکنه.

mohammadne
29-02-2016, 20:41
سلام من قبلا تست کرده بودم و stm32 رو بدون مشکل پروگرام کردم اما مثل اینکه اصل دیباگر در بوتلودر اون هست چون با اپدیت دیباگر هم این قابلیت بهش اضاف نشد.