PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد اتصال رسپبری به لپ تاپ از طریق پورت اترنت و استفاده از اینترنت wifi

mihman
19-02-2016, 14:58
سلام
دوستان فرض بگیرین دانگل وایفای برای اتصال رسپبری به مودم نداریم و میخایم بورد رسپبری را به اینترنت وصل کنیم.همچنین مودم نیز در نزدیکی بورد وجود نداره و هیچ جور نمیشه بورد رسپبری را از طریق کابل شبکه به مودم وصل کرد.
آیا راهی هست که من بورد رسپبری را از طریق کابل شبکه به لپ تاپم که نزدیک بورد هست ،وصل کنم و بعد لپ تاپ از طریق وایفای به مودم وصل بشه،بعد از طریق شبکه لپ تاپ بتونم رسپبری را به اینترنت وصل کنم؟؟؟؟
با تشکر

dariush_ab
19-02-2016, 16:45
سلام
دوستان فرض بگیرین دانگل وایفای برای اتصال رسپبری به مودم نداریم و میخایم بورد رسپبری را به اینترنت وصل کنیم.همچنین مودم نیز در نزدیکی بورد وجود نداره و هیچ جور نمیشه بورد رسپبری را از طریق کابل شبکه به مودم وصل کرد.
آیا راهی هست که من بورد رسپبری را از طریق کابل شبکه به لپ تاپم که نزدیک بورد هست ،وصل کنم و بعد لپ تاپ از طریق وایفای به مودم وصل بشه،بعد از طریق شبکه لپ تاپ بتونم رسپبری را به اینترنت وصل کنم؟؟؟؟
با تشکر
سلام.
فکر نکنم نشه.
Raspberry Pi View topic - Setting up internet via laptop (You can see links before reply)

aminta
19-02-2016, 17:56
سلام
با تشکر
سلام بله به این طریق :

You can see links before reply

mihman
19-02-2016, 18:26
تشکر از جواب تون

مهندس جان متاسفانه طبق عکس زیر برای ویندوز من تب sharing وجود نداره!!!!!!!!!!!!!

- - - Updated - - -

قبلا تویی نت یه نفر با کوبی این کار را انجام داده بود.اما هرچی میگردم سایتش را پیدا نمیکنم

- - - Updated - - -

قبلا تویی نت یه نفر با کوبی این کار را انجام داده بود.اما هرچی میگردم سایتش را پیدا نمیکنم

mihman
19-02-2016, 19:18
عجیبه!!!
من یدونه دانگل وایفای از یه دوستی قرض گرفتم ،پس از انجام تنظیمات سمت رسپبری،گوشیم را در مد هات اسپات تنظیم کردم و با رسپبری به اون کانکت شدم،با استفاده از دستور sudo apt-get install qt4-dev-tools دانلود شروع شد ولی سرعتش خیلی کمه،نهایتا 10 کیلو بایت در ثانیه.
برای اینکه مطمئن بشم مشکل از اینترنت هست یا نه با لپ تاپ به گوشی وصل شدم ودیدم سرعت خوبه،مثلا یه فایل را با سرعت 100کیلو بایت بر ثانیه دانلود کرد.
کسی میدونه مشکل از کجاست؟؟؟نکنه طبیعیه؟؟؟؟؟

aminta
19-02-2016, 20:18
عجیبه!!!
من یدونه دانگل وایفای از یه دوستی قرض گرفتم ،پس از انجام تنظیمات سمت رسپبری،گوشیم را در مد هات اسپات تنظیم کردم و با رسپبری به اون کانکت شدم،با استفاده از دستور sudo apt-get install qt4-dev-tools دانلود شروع شد ولی سرعتش خیلی کمه،نهایتا 10 کیلو بایت در ثانیه.
برای اینکه مطمئن بشم مشکل از اینترنت هست یا نه با لپ تاپ به گوشی وصل شدم ودیدم سرعت خوبه،مثلا یه فایل را با سرعت 100کیلو بایت بر ثانیه دانلود کرد.
کسی میدونه مشکل از کجاست؟؟؟نکنه طبیعیه؟؟؟؟؟

در مورد سوال قبل نمیدونم شاید ماله ویندوز ۷ نیاز به فعال کردن داره
سرچ کنید share wifi on Ethernet شاید حل شد
با نرم افزار mHotspot هم یک تستی بکنید
در مورد سوال دوم سرعتتون برمیگرده به مخزنی که ازش میگیرد
میتونید ریپوزیتوری تون رو عوض کنید :
تعویض repos (You can see links before reply)
ریپوزیتوری های دیگر (You can see links before reply)

مثلا میتونید آکسفورد را انتخاب کنید.

mihman
22-02-2016, 20:46
سلام.من طبق فرمایشات جناب aminta ،فایل sources.list را به صورت زیر تغییر دادم..بعد بوسیله دستور sudo apt-get install qt4-dev-tools قصد داشتم qt را نصب کنم که متاسفانه پیغام خطای not locate را میده.برای 4 تا ریپوزیتوری متفاوت هم امتحان کردم و هیچ کدوم جواب نداد.نظرتون چیه؟؟؟چیکار باید بکنم؟؟؟
deb 301 Moved Permanently (You can see links before reply) wheezy main contrib non-free

نمیدونم چرا آدرس ریپوزیتوری را هرچی مینویسم تبدیل به 301 Moved Permanently (You can see links before reply) میشه؟؟؟مجبورم اینجوری بنویسم :
deb htt p://mirror.ox.ac.uk/sites/archive.raspbian.org/archive/raspbian (You can see links before reply) wheezy main contrib non-free

aminta
22-02-2016, 22:37
sudo apt-get update زدین؟

یک مورد دیگه هم اینکه اگه از جسی استفاده کنید از qt 5 هم میتونید استفاده کنید که خوب بهتره!

از برنامه های پکیج منیجر هم میتونید استفاده کنید ببینید پکیج هست یا نه یا با همین نصبش کنید :

سیناپتیک (You can see links before reply)

mihman
22-02-2016, 23:13
sudo apt-get update زدین؟

یک مورد دیگه هم اینکه اگه از جسی استفاده کنید از qt 5 هم میتونید استفاده کنید که خوب بهتره!

از برنامه های پکیج منیجر هم میتونید استفاده کنید ببینید پکیج هست یا نه یا با همین نصبش کنید :

سیناپتیک (You can see links before reply)

خدا خیرت بده برادر امین.دمت گرم با اجرای دستور آپدیت درست شد.

آقا شرمنده دوتا سوال دیگه :
سوال اول : مموری موجود بر روی بورد 8 گیگ هست.میخاستم بدونم چجوری میشه فهمید چقدر از این 8 گیگ قابل استفاده هست؟؟مثلا برای دانلود و نصب برنامه ها چقدر حافظه آزاد در اختیارمون هست؟؟؟؟

سوال دوم اینکه از این همه ریپوزیتوری،کدوم بهتره؟؟؟اصلا خوب و بد داره؟؟؟شما خودتون از چی استفاده می کنید؟؟؟سرعت کدوم بالاتره؟؟؟

با تشکر از لطفتون

aminta
24-02-2016, 13:10
در مورد سوال اول شما یک فولدر را که باز کنید فضای خالی را پایین صفحه ی فایل منیجر می نویسه ولی دستور ترمینالیش free هست.

در مورد سوال دوم من قبلا که با wheezy کار میکردم بعضی موقعها میزاشتم رو همون آکسفورد بعضی موقع روی چیزای دیگه که الان یادم نیست
این کدوم بهتر بودو یادم نیست ولی روسیه و انگلیس و آلمان حدس میزنم بهتر باشن

ولی روی جسی دیگه مشکل چندانی نداشتم

dariush_ab
24-02-2016, 21:05
سوال اول : مموری موجود بر روی بورد 8 گیگ هست.میخاستم بدونم چجوری میشه فهمید چقدر از این 8 گیگ قابل استفاده هست؟؟مثلا برای دانلود و نصب برنامه ها چقدر حافظه آزاد در اختیارمون هست؟؟؟؟

سلام.

df

alichoobin
15-10-2016, 17:45
سلام
با تشکر

سلام هموطن گرامی
برای این که لپ تاپ از طریق وایرلس ، اینترنت را به کارت شبکه شبر کنه یا برعکس از طریق کارت شبکه کابلی به کارت شبکه وایرلس ، می توانید از نرم افزار connectify استفاده کنید که در سایت های ایرانی کرک آن وجود دارد.
این نرم افزار قوی توانایی ارسال اینترنت به بلوتوث را هم برای موبایل فراهم می کند.

مژگان123
14-03-2017, 15:30
سلام ، خوب هستین؟ میشه بدونم چه جوری باید برد رسپری رو به لپ تاپ وصل کرد؟؟ اصن امکان اتصال مستقیمش هست یا باید حتما برد رو به ال سی دی وصل کنم که خروجی تصویر داشته باشم ؟؟ میخوام هم برنامه ای که نوشتم رو بریزم رو برد و هم خروجی برنامه رو ببینم ... خیلی ممنون ...

dariush_ab
14-03-2017, 15:57
سلام ، خوب هستین؟ میشه بدونم چه جوری باید برد رسپری رو به لپ تاپ وصل کرد؟؟ اصن امکان اتصال مستقیمش هست یا باید حتما برد رو به ال سی دی وصل کنم که خروجی تصویر داشته باشم ؟؟ میخوام هم برنامه ای که نوشتم رو بریزم رو برد و هم خروجی برنامه رو ببینم ... خیلی ممنون ...

با سلام.
شما بایستی برد رو به شبکه وصل کنید و بعد با استفاده از vnc می تونید تصویر دسکتاپ رزبین رو ببینید.
به لینک زیر مراجعه کنید:
RPi VNC Server - eLinux.org (You can see links before reply)
در آموزش رزبری و لینوکس هم کامل این مورد توضیح داده شده.
فیلم فارسی آموزش رزبری پای raspberry pi (You can see links before reply)
موفق باشید.

musazhd92
22-07-2017, 12:26
سلام بله به این طریق :

سلام راهنماییتون خیلی کارساز بود
متشکر