PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدکشایی پروتکل keeloq

Hesam1984
01-01-2010, 18:54
با سلام

پروتکل keeloq در ریموت کنترلهای امنیتی جدید استفاده می شود. در نسخه های قبلی از آی سی های PT استفاده می شد که امنیت پایینی داشت ولی در این سیستم کد ارسالی به شیوه خاصی کدگذاری می شود که فقط برای گیرنده قابل رمزگشایی باشد. هر ریموت جدید قابل معرفی به سیستم است و در حافظه سیستم ذخیره می گردد. ریموت رو می توان از مغازه های دزدگیر خرید اما در سمت گیرنده چطور. یک ماژول رادیویی هم فرکانس می تواند دیتا را دریافت کند ولی این دیتا کد گذاری شده است.

آیا کسی با این سیستمها کار کرده ؟

من در بازار حاضری اش رو دیدم اما اون به درد من نمی خوره چون یک برد آمادست و من عملکرد به اون شکل رو نیاز ندارم. کمی در موردش خوندم اما هر جا یک چیزی نوشته و من بلاخره نفهمیدم که چه بلای باید سر کد ارسالی بیاورم تا بتونم فرمان کلیدها رو ازش بخونم و بفهمم کدام ریموت فرمان ارسال کرده است. اون کسی که برد رو ساخته بود یک شرکت ایرانی بود. پس کار نشد نداره و بلاخره از یک منبعی باید اگو برداری شده باشه.

با تشکر

CaspianCorps
23-08-2010, 16:54
دوست من سلام :
با توجه به جایزه ای که شرکت میکروچیپ برای باز کننده ی کدهای کی لاک گذاشته کدگشایی این پروتکل باید تغریبا غیر ممکن باشه .
اما من نمی دونم تا چه حد با این سیستم از کدگذاری آشنایی .
در هر حال و با توجه به اطلاعات موجود می توان این پروتکل رو دقیقا با همون فلو چارتی که شرکت میکروچیپ ارائه کرده پیاده سازی کرد که نمونه هاش روی دزدگیرهای ساخت داخل هست که حتی نرم افزارشم داخلیه .
من دسترسی دائم به اینترنت ندارم ولی گاهی به این سایت و میلم سر می زنم . اگه بتونی سوال خودتو واضح تر بگی و بگی که دقیقا چی می خوای شاید بتونم کمکت کنم .
این میلمه : CaspianCorps@Gmail.com
اسمم صابر
راستی اگه KeeLoq رو سرچ کنی و توی wikipedia بری چارت و برنامه ش هست .

ebrahimnejad8
06-11-2017, 12:01
سلام من 64 بیت ارسالی توسط ریموت رو میخونیم نکته ای که هست یک سری بیت هاش ثابته یه سری از بیتاش هر بار تغییر میکنه. و اینکه من دقیقا همون بیت رو تو هوا میفرستم ولی گیرنده عکس الملی نداره
هر کی از دوستان قصد تبادل نظر داره میتونه pm پیام بده