PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شروع کار با برد stm32f746g-disco 32f746gdiscovery

shayanmelody
30-01-2016, 16:03
سلام همگی
قدیما کویر یه برد جدیدی میاورد همچین تاپیکی در موردش ایجاد میشد و همه اونایی که برد رو میخردین میفتادن داخلش و دل و رودشو درمیاوردن !
چند وقته من دیدم که این برد اومده تو فروشگاه اما کار خاصی باهاش انجام ندشه.
من امروز این برد به دستم رسید و میخام کار باهاش رو شروع کنم.میخام ببینم افراد دیگه ای هم هستن که این برد و گرفتن و تو قفسه وسایلشون داره خاک میخوره و استارت نزدن ؟
کارایی که من میخام انجام بدم اینه
اول از همه بیام یه برنامه ساده بنویسم فقط یه پایه رو تغییر وضعیت بدم.(hello world سخت افزاری ها :mrgreen:)
بعدش بیام کانفیگ پروژه رو با نرم افزار STM32CubeMX انجام بدم.به طور کلی هدفم اینه که از این به بعد با این نرم افزار خوبی که st منتشر کرده پروژه هامو استارت بزنم.
در نهایت هم با توجه به تاپیک های مرتبط دیگه stemwin رو استارت کنیم .
خوب ، با این اوصاف کسی پایست یا همه کارا رو خودم انجام بدم ؟

بعدشم اینکه نیاین بگین که آقا این میکروش تو بازار نیست و پکیجش فلانه و بهمان !!
دلیل انتخاب این برد فقط اینه که به صورت یه پکیج آماده هست و تمام نیازهامونو برای شروع برآورده میکنه
در نهایت که کارو یاد گرفتیم فهمیدیم چی به چیه میریم با همون f1 یا f4 پروژه انجام میدیم و این امکاناتی که هست رو استفاده میکنیم.
اینم بگم که تو بازار کار صنعتی ایران به شدت از st داره استفاده میشه و یکی از دلایلی که دوباره اومدم سراغش همینه :wink:
اگه اسپمی تبلیغاتی چیزی خاستین بدین تو این تاپیک آزاده ، گیر نمیدم بهتون.اینجا فقط واس پیدا کردن سر نخ و نتیجه گیری و امثالهم هستش.بعدش واسه هرشاخه تاپیک های جدا میزنیم.اونجا اگه دوستان اسپمر و تبلیغاتی بیان پوستشونو میکنم ، گفته باشــــــــــــــــــــــ ـــــم :@ اصصــــــــــــــــــــــ ــــــــاب مصصــــــــــــــــــــــ ــــــاب دیگه تعطیل شد رفت :hi:

mzarkoob
30-01-2016, 18:32
سلام
مهندس از آخر به اول می آیید!؟ اول اینو راه می اندازید بعد سری های پایین تر!
تا اونجا که می دونم این میکرو سمپل کیل نداره همراهش. تو چه کیلی ساپورت میشه؟ کیل 5؟

dariush_ab
30-01-2016, 21:11
سلام
تا اونجا که می دونم این میکرو سمپل کیل نداره همراهش. تو چه کیلی ساپورت میشه؟ کیل 5؟

سلام.
برای چی نداشته باشه؟
من بردش رو ندارم ولی اولین روزی که کویر برد رو آورد من سمپلهاش رو دانلود کردم.
البته حدس میزنم منظور شما از سمپل موارد خاصی است.
برد خیلی خوبی است. کلاکش تو میکرو های آرم حرف اول رو میزنه.
تنها مسئله ای که داره پایه های کم هستش که البته قابل اغماض است.

shayanmelody
31-01-2016, 09:42
سلام

والله از اول به آخر که خدمتتون عرض کنم st یا به طور کلی هسته های کورتکس کدهاش یه خوبی ای که داره به راحتی میتونی توخانواده های دیگه ازش استفاده کنی !
البته من با lpc عملا کار نکردم ، اما st تو این زمینه فوق العادست.شرکتش هم که ابزار های فوق العاده برای راحتی کدنویسی داره میده بیرون ! ساپورت و انجمن عالی :))
خوب بگذریم.گفتم و بازم میگم.دلیل اینکه این برد انتخاب شده برای این هست که بیشتر کاربرد های مورد نیازمون رو روی خودش داره و قیمتش هم به نسبت مناسبه
من خودم به شخصه وقت درگیر شدن با سخت افزار رو ندارم ، میخام مستقیم برم سراغ کد نویسی . در هر صورت کس دیگه ای خاست با سری دیگه کار بکنه مشکلی نیست . چهارچوب اصلی یکیه ( به لطف شرکت st :)) )
اگه به اینترو کورتکس ام7 نگاه بندازین عملا فرق محسوسی با سری ام 4 نداره . البته بحثم کاربرد پریفرال های این دو سری تو صنعته.
در کل اگه هر موضوع یا پیشنهاد یا تجربه ای هست بگین استفاده کنیم این تاپیک رو برای بحث و نتیجه گیری ایجاد کردم ، من خیلی وقته از این زمینه ها دور بودم هنوز ذهنم آمادگی قبلی رو نداره

mzarkoob
31-01-2016, 10:38
ما که این برد نداریم ولی برای شروع فکر نکنم سخت باشه کد چشمک زن که رو بردهای دیگه تنظیم کردید بریزید روش بینید کار می کنه. بهتره این کدو رجیستری بریزید که نخواهید کتابخونه اضافه اد کنید یه کانفیگ پایه و ست و ریست

shayanmelody
31-01-2016, 11:34
من تا الآن با کوکس کار نکردم ، قابلیت آتوکمپیلیت داره ؟

- - - Updated - - -

همین الآن تو سرچ هام دیدم em::blocks از ام7 پشتیبانی میکنه
دارم دانلودش میکنم ببینم واقعیت داره یا نه.
من که چند وقته دارم با این کار میکنم راضیم ازش

dariush_ab
31-01-2016, 11:55

- - - Updated - - -

سلام.
برید سراغ STM32CUBE :
STM32CubeF7 Embedded software for STM32F7 series (HAL low level drivers, USB, TCP/IP, File system, RTOS, Graphic - coming with examples running on ST boards: STM32 Nucleo, Discovery kits and Evaluation boards) - STMicroelectronics (You can see links before reply)

shayanmelody
31-01-2016, 12:32
سلام.
برید سراغ STM32CUBE :
STM32CubeF7 Embedded software for STM32F7 series (HAL low level drivers, USB, TCP/IP, File system, RTOS, Graphic - coming with examples running on ST boards: STM32 Nucleo, Discovery kits and Evaluation boards) - STMicroelectronics (You can see links before reply)

کیوب تو برنامه کارم هست ، تو پست اول هم بهش اشاره کردم.نرم افزارش stm32cubemx هست
تنظیمات پروژه باهاش دیگه هلو شده :)
صفر تا صد تنظیمات پروژه رو در عرض 5 دقیقه با کیلیک و اینا انجام میدین بعدش کد رو جنریت میکنین و تول چین مورد نظر رو انتخاب میکنین.خودش همه کار میکنه :)
فقط نمیدونم فایل های مورد نیازش رو روی چه سروری آپلود کردن ، 270 مگ حجمشه یه ساعت از شروع گذشته یک چهارمش رفته :sa:

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

متاسفانه داخلش هسته ام7 نبود :|

shayanmelody
31-01-2016, 13:25
فک میکنم این مورد برای کامپایلر مناسب باشه :

OpenSTM32 Community Site | System Workbench for STM32 (You can see links before reply)

اگه تجربه ای در موردش دارین لطفا بگین

mzarkoob
10-02-2016, 18:31
مهندس رفتی یه gpio راه بندازی چی شد پس !؟

mohammadne
10-02-2016, 20:45
امروز اورکلاک این میکرو رو تست کردم ، سیستم کلاکش تا 280 مگ هم جواب میده بیشتر از اون دیگه درست کار نمیکنه. Lcd رو با gpio راه اندازی کردم اما با fmc مشکل دارم، کسی تا به حال با fmc این میکرو یا f429 کار کرده به سوال منم پاسخ بده ؟؟؟

Hadi_ghr_e
11-02-2016, 18:00
امروز اورکلاک این میکرو رو تست کردم ، سیستم کلاکش تا 280 مگ هم جواب میده بیشتر از اون دیگه درست کار نمیکنه. Lcd رو با gpio راه اندازی کردم اما با fmc مشکل دارم، کسی تا به حال با fmc این میکرو یا f429 کار کرده به سوال منم پاسخ بده ؟؟؟
سلام
نمونه مثال ltdc رو نگاه کن
اون راه میندازه واحد ltdc رو

microprocesor_2002
11-02-2016, 19:22
من با ST Cube کار کردم ... یه پروژه بود که هم SPI-SD Flash-Fat32-LCD Char و.... بود ... خیلی کمکم کرد .... ایکاش NXP هم همجین نرم افزار کاملی داشت.....

sara68
26-07-2016, 11:12
با سلام
من این بورد رو تازه خریدم و می خوام بر روی ال سی دی اون یک عکس نمایش بدم ولی وقتی لود میکنم بهم میریزه و فقط خطهایی که ر حال حرکت هستند نمایش میده.

sara68
05-09-2016, 12:01
چرا کسی جوابی نمیده؟؟؟

آیا STemWin را با این بورد دیسکاوری 746 می توان استفاده نمود؟؟

mrm
05-09-2016, 12:32
بله میشه.
اون خط ها هم احتمالا بخاطر این هست که درست config نشده میکرو.

STemWin (You can see links before reply)

mahdi89
01-10-2016, 02:10
کسی تونست یه برنامه برای تغییر روی gpio بدون استفاده از کتابخونه های hal و cmsis بنویسه؟
من توی راه اندازی این ic بدون کتابخونه هاش موندم؟

یکی از دوستان با iar این کار رو کرده اما یه هدر فایل اضافه کرده من نمیدونم از کجا این هدر رو گرفته؟

#include "stm32f7xx.h"

int main()
{

GPIOC->MODER = 0x00000001; // General purpose output mode
GPIOC->OTYPER = 0x0000; // Output push-pull
GPIOC->OSPEEDR = 0x00000000; // Low speed
GPIOC->PUPDR = 0x00000000; // No pull-up, pull-down
//GPIOC->IDR
GPIOC->ODR = 0x0001; // GPIO port output data register
GPIOC->BSRR = 0x00000001; //set bit
//GPIOC->LCKR = 0x00000;

while(1){};
}

این هدر #include "stm32f7xx.h" رو از کجا باید تهیه کرد، من دارم (از اینترنت گیر اوردم) اما میخوام بدونم راه اصولی گیر اوردنش چیه؟ بالاخره باید air , keil, شرکت st یا یه شرکت معتبر دیگه این هدر رو آماده کرده باشه دیگه؟ حالا این مرجع چیه؟

mstkmn
03-10-2016, 13:24
سلام
این هدر تو محل نصب کیل وجود داره.

mahdi89
04-10-2016, 04:04
سلام
این هدر تو محل نصب کیل وجود داره.
بله ممنون، اما برای iar این وجود نداشت؟
برای iar رو چیکار کنیم؟

sara68
30-10-2016, 16:01
آیا دوربین ov9655 به این بورد متصل میشه به طور مستقیم یا اینکه باید تبدیل استفاده کنم ؟؟/

kavir
30-10-2016, 23:16
آیا دوربین ov9655 به این بورد متصل میشه به طور مستقیم یا اینکه باید تبدیل استفاده کنم ؟؟/

فکر میکنم قبلا برسیکردم به صورت مستقیم نیست یه سری ولتاژ و اسیلاتور نیاز داره مدارش توی نت بگردین گیر میارین