PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حذف متغیرهای عمومی

mahdi89
18-01-2016, 11:48
سلام به همه
متغیرهای عمومی برای یک فایل رو با چه شیوه ای بهتره حذف کنم و فقط توی توابعی که باهاش سرو کار دارن استفاده کنم؟
تعداد متغیرهای عمومی یک کتابخونم رسیده به 35
حالا میخوام با شیوه ای اینهارو حذف کنم اما از اونجایی که توی توابع بسیار پر کاربردن راهی رو میخوام که باعث نشه فرم توابع تغییر کنه (منظورم استفاده از اشاره گر ها هست که اگر ازشون استفاده کنم باید برای تابع هم ورودی اشاره گر تعریف کنم و نمیخوام این اتفاق بیفته تا فردا کسی که از این کتابخونه استفاده میکنه اصلا کاری به این متغیر ها و ورودی های اضافی برای توابع نداشته باشه ، خلاصه اینکه راحت و بی دردسر باشه این کتابخونه)

mzarkoob
18-01-2016, 12:43
متغیر ها اگه به صورت عممی تعریف نشه به صورت محلی تعریف میشه
به طور واضح متوجه منظورتان نشدم. ولی فرموده اید متغیر ها عمومی دارید و می خواهید نباشه. چه مشکلی پیش میاد اگه نیاز به عمومی بودن یک متغیر ندارید به صورت محلی تعریف کنید؟
با بحث
کلاس های حافظه (You can see links before reply)
آشنایی دارید؟

mahdi89
18-01-2016, 15:26
متغیر ها اگه به صورت عممی تعریف نشه به صورت محلی تعریف میشه
به طور واضح متوجه منظورتان نشدم. ولی فرموده اید متغیر ها عمومی دارید و می خواهید نباشه. چه مشکلی پیش میاد اگه نیاز به عمومی بودن یک متغیر ندارید به صورت محلی تعریف کنید؟
با بحث
کلاس های حافظه (You can see links before reply)
آشنایی دارید؟
ممنون بابت پاسختون
برای جواب این سوال امروز عضو 4 تا انجمن برنامه نویسی شدم !
-------------------
بله به کلاس های حافظه آشنایی دارم
-------------------
یک کتابخانه نوشتم بیشتر از 10 هزار خط داره
چون جستجو داخلش برام سخت شده بود تقسیمش کردم به 12 کتابخونه
حالا متغیر هایی وجود داره که توی این کتابخونه های کوچک شده به صورت مشترک داره استفاده میشه
توی کتابخونه هایی که نیاز بوده به صورت extern معرفیشون کردن
اما متغیر های عمومی خوانایی و گسترش کتابخونه رو کند میکنه برای همین میخوام تا جای ممکن این متغیر ها رو حذف کنم
برای اینکار به دنبال راهکاری هستم که امیدوارم دوستان کمکم کنن
----------------
با زبان C و با atmel studio کار میکنم.