PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ابهام دربوت لودرکردن میکروها

paradise_6671
11-12-2015, 00:07
سلام.پروژه من ساختavr usb flash bootloader هستش.که من میخوام باatmega8 این کارروکنم.که البته استادم گفت atmega8 رو بایک پروگرمربوت کنم بعدباآردوینو چراغ چشمک زن روببینم که بعدش پروگرمررو بااین خاصیت بسازم که دیگه نیازی به کامپیوتربرای پروگرم کردن نباشه.(به این صورت که هربرنامه ای رو بصورتhexداخل فلش بریزم وبه پروگرمر وصل کنم بعدخودپروگرم برنامه رو پروگرم کنه)حالا من چطوری بایدatmega8 روبوت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدین.

erfanjeddy
11-12-2015, 00:52
atmega8 و usb ؟

paradise_6671
11-12-2015, 13:01
سلام.راستش من مداری که پیداکردم این بود.ازسایتficshl.de.که باatmega8 بود.حالا اصلا باmega8 نه باچه میکرویی میشه این پروژه روانجام بدم؟کلا من توبوت لودرکردن میکرو موندم.هرکاری میکنم errorمیده.

esisafa
11-12-2015, 15:05
این پروژه وجود داره. کافیه دنبالش بگردین.
بعد از ریست بوت لودر اجرا میشه. یک جامپر اگر وصل باشه بوت لودر ادامه پیدا میکنه و اگر وصل نباشه برنامه به آدرس 0 میپره و برنامه اصلی اجرا میشه.

erfanjeddy
11-12-2015, 15:22
atmega8 این قابلیت رو داره ولی نه با usb روی سریال میشه، توضیحاتشو کم کم میزارم

erfanjeddy
11-12-2015, 15:40
اول اینکه بوت لودر برنامه ای میباشد که از نقطه ورود یا entry point شروع میشه.
یعنی میکرو که روشن میشه اول بوت لودر کنترل رو بدست میگیره بعد طبق خواست طراح سیستم میتونه فلش رو برنامه ریزی کنه یه اصلا برنامه اصلیو از یه مدیا به رم انتقال بده و کنترل رو به برنامه اصلی بده. دقت کنین که atmega قابلیت اجرای برنامه از روی رم نداره این مخصوص ARM یا مثلا avr32 میباشد
در مورد ATMEGA باید فلش برنامه ریزی بشه حالا میتونه از روی سریا باشه یا از SDMEMORY

erfanjeddy
11-12-2015, 15:56
در atmega8 بر حسب فیوز بیت bootsz0 و bootsz1 مقدار و آدرس بوت لودر مشخص میشه. صفحه 213 دیتا شیت.
در مورد atmega ابتدای بوت لودر آدرس صفر نیست پس باید موقع لینک ابتدای بوت لودر مشخص بشه.
حجم برنامه شما هم نباید از مقداز مشخص شده بیشتر بشه.که در مورد atmega8 مقدار کمیه

- - - Updated - - -

روش نوشتن فلش از روی بوت لودر هم در صفحه 212 و 213 توضیخ داده شده با مثال

paradise_6671
15-12-2015, 20:45
سلام.یه سوال داشتم.من میخوام به جای اینکه atmega8 روبوت کنمatmega328رو بوت کنم.باآردوینوهم میخوام این کارروکنم.تا اینجاشم میدونم که بایدmega328 که روی آردوینو هست روبردارم ویه خامش رو بزارم.ولی چطوری بایدبوت لودرش کنم؟اصاچطوری بایدفایله hexوفیوزبیتهاش روانجام بدم؟؟؟؟لطفا کمکم کنید.بدجوری گیرکردم.

esisafa
15-12-2015, 23:46
برنامه بوت لودر رو با یک پروگرمر معمولی باید بر روی میکرو پروگرم کنید بعد از این بقیه کارا با بوت لودر انجام میشه

erfanjeddy
16-12-2015, 01:02
فیوز بیت ها رو باید با پروگرمر تنظیم کنی. در نرم افزار مربوط به پروگرمروتون حتما جایی وجود داره که بتونین فیوز بیت هارو ست کنین. بگردید حتما پیداش میکنین

- - - Updated - - -

فایل hex رو به راحتی میتونین با پروگرمر روی میکرو بریزین
از اونجا از اول شروع کردن ساخت بوت لودر کمی مطالعه و زمان نیاز داره من پیشنهاد میکنم از برنامه های آماده استفاده کنین
فقط با پروگرمر بریزین روش، فکر میکنم برای برد شما بوت لودر آماده موجود باشه روی سایت
آردوینو