PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] مشکل عدم شناسایی پروگرامر stk200/300 در ویندوز و بسکام و...

only-avr
17-11-2015, 20:03
سلام
من یک پروگرامر stk300 ساختم البته روی بردبورد.
این پروگرمر از پورت پارالل استفاده میکنه.
اما مشکلم اینه که هرکاری میکنم تو ویندوز و هیچ نرم افزاری شناسایی نمیشه انگار وصل نیست!!!
از لحاظ سیم ها و اتصالات بارها چک کردم و البته چند تا نوع مختلف از این پروگرمر رو تست کردم ولی هیچ کدوم جواب نداد! سرچ کردم شماتیک stk200/300 و در بخش تصاویر گوگل ، و چند نوع مختلف رو امتحان کردم.
یه سوال : چرا برای stk200/300 هرکسی اومده یه نوع شماتیک گفته اگه تو گوگل سرچ رو انجام بدید متوجه میشید باهم فرق دارن!!!!
این رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد!!! آموزش ساخت پروگرامر STK200/300 – AVR (You can see links before reply)
واقعا گیج شدم نمیدونم مشکل از کجای کاره!!! ic بافر رو هم یه بار حذف کردم بازم نشد.
کلا نشد که نشد!!!
دوستان کسی مدار مطمئنی که تست کرده باشه و تو ویندوز 8 64بیت جواب بده معرفی کنید.
کلا یه راهنمایی اساسی کنید! ممکنه مشکل از ویندوز باشه؟؟

ir-tech
11-06-2016, 22:39
سلام،
بله در مورد پورت پرینتر به 64 بیتی بودن ویندوز مربوط میشه. برای اینکه از سالم بودن مدارتون مطمئن بشید تو یک ویندوز 32 بیتی امتحان کنید ببینید کار میکنه یا نه ؟
من همین مشکل رو با stk200 و ویندوز 64 بیتی داشتم ولی همون پروگرامر در یک ویندوز 32 بیتی به خوبی کار میکرد.

mfr
06-05-2017, 19:09
سلام،
بله در مورد پورت پرینتر به 64 بیتی بودن ویندوز مربوط میشه. برای اینکه از سالم بودن مدارتون مطمئن بشید تو یک ویندوز 32 بیتی امتحان کنید ببینید کار میکنه یا نه ؟
من همین مشکل رو با stk200 و ویندوز 64 بیتی داشتم ولی همون پروگرامر در یک ویندوز 32 بیتی به خوبی کار میکرد.

بله درسته ویندوزهای 64 بیتی پارالل رو ساپورت نمیکنند . دائم چراغ مشغول بودن پورت روشن میمونه . اگه کسی راه حلی داره بگه .