PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : منابع و کتب آموزشی picبه زبان فارسي

aliAVR
24-12-2009, 22:54
سلام
دوستان این بخش رو فقط برای منابع و کتب آموزشيPIC به زبان فارسی می ذاریم و هیچ پست اضافی می خوایم نباشه دوستان فقط در مورد منابع و کتب يكم توضیح بنویسید
:wink:

SA3ID
04-04-2010, 23:18
با سلام خدمت دوستان
من خودم کار با میکروهای pic رو با زبان بیسیک شروع کردم و این رو هم مدیون کتاب آقای حامد مظاهری هستم.

مشخصات کتاب:
آموزش حرفه ای میکروکنترلرهای pic ترجمه و تالیف: حامد مظاهری

توضیح در مورد کتاب:
آموزش کامل کار با میکروکنترلرهای 8 بیتی از خانواده pic

- بررسی و آموزش کار با تراشه های 8 ، 18 ، 28 و 40 پایه

- آموزش برنامه نویسی به زبان بیسیک به همراه مثال های متعدد

- بررسی ماژول های داخلی نظیر مبدل a/d ، d/a ، مقایسه گر ، آپ امپ داخلی و ...

- بررسی تایمرها و حالت های مخصوص به آنها نظیر ccp ، تایمر سگ نگهبان ، تایمر 0 ، 1 ، 2 و rtc

-بررسی امکانات قابل استفاده نظیر بوت لودر ، icsp و ...

-بررسی پورت های سریال و موازی داخلی نظیر usart ، mssp ، psp و ...

- آموزش برنامه نویسی برای آی سی های پرکاربرد نظیر ppio ، rtc ، شیفت رجیسترها و ...

- بخش پروژه ها و ضمائم آموزشی برای آموزش هر چه بهتر در انتهای کتاب

- ایجاد بخشی جدا در سایت برای در اختیار قرار دادن مثال ها و پروژه های تکمیلی و ...

- سی دی همراه شامل مقالات و کتاب های تخصصی برای pic به همراه نرم افزارها و دیتاشیت های تراشه های

برای مشاهده سرفصلها کلیک کنید (You can see links before reply)

ونیز برای دریافت اطلاعات بیشتر میتونید به سایت زیر مراجعه کنید:

You can see links before reply

SA3ID
04-04-2010, 23:51
کتاب دومی که میخوام براتون معرفی کنم به زباد اسمبلی است و میشه گفت که یکی از کاملترین مراجع موجود تو بازار ایران به زبان فارسی است ولی دونستن مطالب این کتاب برای افراد مبتدی (مثل من) یه خورده سخته! ولی با این حال استفاده از ماژولهای داخلی میکرو و طرز راه اندازی و درایو کردنشون رو به خوبی و ریز به ریز توضیح داده, من خودم همیشه برای دونستن یه موضوع ابتدا کتاب آقای حامد مظاهری رو میخونم و سپس به این کتاب مراجعه میکنم. من خودم هر چیزی که یاد گرفتم به کمک این دو کتاب بوده و واقعا حرف ندارن

مشخصات کتاب:
مرجع کامل میکروکنترلرهای pic تحقیق و ترجمه: مهندس مهرداد قبادی و مهندس مهدی پاکدامن

توضیح در مورد کتاب:
این کتاب شامل 22 فصل است که سر فصلهایش به صورت زیر است:
1. معماری داخلی
2. Cpu و alu
3. ساختار حافظه
4. حافظه داده eeprom
5. وقفه
6. پورتهای ورودی و خروجی
7. پورت موزای پیرو
8. تایمر صفر
9. تایمر یک
10. تایمر دو
11. واحد مقایسه_ثبت_pwm (واحدccp)
12. پورت سریال سنکرون پایه (mssp)
13. پورت سریال usart
14. مرجع ولتاژ
15. مقایسه کننده
16. مبدل آنالوگ به دیجیتال
17. تایمر نگهبان و حالت توان پایین
18. اسیلاتور
19. ریست
20. مجموعه دستورالعملها
21. برنامه نویسی به زبان اسمبلی
22. مثالهای برنامه نویسی و ربط دهی
ضمیمه 1: شمای عمومی i2c

Malia30
11-07-2012, 20:00
سلام
آموزش PIC به زبان C هم هست ؟ اگر با کامپایلر MicroC باشه خیلی بهتر هست

alireza 189
08-09-2012, 20:09
سلام من تازه عضو شدم کمی راهناییم کنید

mohamad_musav
09-09-2012, 00:18
دوستان یه سوال میکرو avr جدیدتره یا pic?

mohamad_musav
09-09-2012, 00:22
سلام من تازه عضو شدم کمی راهناییم کنید
سلام مهندس
اول عضویتت رو تبریک میگم . در مورده چی راهنمایی میخواید؟ اگه از این شایت میخواید بدونید که بگم واقعا عالیه و اگه تو هر ضمینه ای خدایی نکرده مشکل یا سوالی داشتی دوستان راهنمایی و تا بتونن کمکت می کنن. اگه هم فردی احتیاج به راهنمایی و کمک شما بود شما هم میتونی اون رو کمک کنی تا مشکلش رو حل کنه.
خلاصه ما در خدمتیم. البته بگما من هم دارم یاد میگیرم.

KHM
09-09-2012, 00:55
دوستان یه سوال میکرو avr جدیدتره یا pic?
رفیق pic که 1مدل نیست که..یه عالمه مدل داره...اولین pic ها قبل از avr هستن ولی pic های جدیدی هم وجود دارن که بعد از avr ساخته شدن و میکروهای قوی ای هم هستن

hesam 1
09-11-2012, 13:58
با سلام خدمت شما ! من میخام برنامه ای بنویسم تا بتونم ریموت های رادیویی معمولی رو با pic لرن کنم میشه کمکم کنید

avrpicarm
15-02-2014, 01:17
دانلود کتابهای فارسی pic

You can see links before reply 8%B1%D9%84%D8%B1-%D9%87%D8%A7/%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88/