PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کسی تا به حال روی ساخت دیوایس های لینوکس یا اندروید کار کرده؟

alamdar
23-09-2015, 13:00
سلام
کسی از دوستان تا به حال روی ساخت دیوایس لینوکس یا اندرویدی کار کرده؟ شبیه همین بردهای مبتنی بر لینوکس یا اندروید که روی همین سایت هم فروخته میشه؟

مراحل طراحی و انتخاب قطعات و معماری به چه شکله؟ کلا چه اطلاعاتی در این زمینه دارید دوستان؟

dariush_ab
23-09-2015, 13:22
سلام
کسی از دوستان تا به حال روی ساخت دیوایس لینوکس یا اندرویدی کار کرده؟ شبیه همین بردهای مبتنی بر لینوکس یا اندروید که روی همین سایت هم فروخته میشه؟

مراحل طراحی و انتخاب قطعات و معماری به چه شکله؟ کلا چه اطلاعاتی در این زمینه دارید دوستان؟
سلام.
دوست عزیز شما باید هر پست رو در مبحث مربوط به خودش مطرح کنید.
شما قصد دارین خودتون این بردها رو طراحی کنید و یا میخواین که با مدلهای موجود کار کنین؟
بد نیست یک جستجو در فروم انجام بدید.

alamdar
24-09-2015, 23:04
سلام
راستش این انجمن مرتبط ترین جا به نظرم اومد
من قصدم طراحی خود برد هست نه کارکردن باهاش .... اینطوری که من فکر میکنم گویا باید برای SoC مورد استفاده و بقیه قطعات مثل حافظه nand یا sd یا اگر gpu جداگانه بخواد استفاده بشه، باید گشت و دید که آیا این قطعات مثلا برای لینوکس توزیع فلان، درایور دارن یا نه؟ اگر دارن که فبها و اگر ندارن هم که باید خودمون بنویسیم واسش!

بقیه قطعات ساده تر هم (مثل خیلی ماژول ها شبیه شبکه-بلوتوث-rf- ژیروسکوپ- شتاب سنج) احتمالا خودمون باید درایور بنویسیم چون بعیده برای لینوکس یا اندروی و ... درایور آماده داشته باشن؟

پورت ها رو هم نمیدونم، آیا صرفا با اتصال سخت افزاری به SoC و نصب سیستم عاملی شبیه اندروید یا لینوکس آیا اتوماتیک شناخته میشن؟ یا اونا هم درایور نویسی دارن؟

کلا فکر کنم اصلی ترین دانش برای ساخت چنین بردهایی درایور نویسی باشه به همراه دونستن نحوه اینترفیس کردن صحیح قطعات با SoC

فقط یه چیزی واسم سواله ... این SoC ها از پیش مشخصه چه حافظه ای رو ساپورت میکنن؟ تا اون حافظه برای برد درنظر گرفته بشه و روش یک سیستم عامل ریخته شده باشه تا برد باهاش بالا بیاد و بعدشم درایورهای بقیه ی ماژول هارو بخونه و بشناسه و برد کامل بشه؟

دوستان اگر جایی از حرفم اشتباهه اصلاح کنن ممنون میشم