PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نمونه گیری از صدا روی خط تلفن شهری

mhb_dev
08-09-2015, 18:19
با عرض سلام
بنده به عنوان پروژه کارشناسی باید یک پیغام گیر بسازم. از اونجا که رشتم سخت افزاره زیاد از قسمت های الکترونیکی مدارش سر در نمیارم به همین خاطر از یکی خواستم (با پول البته) که این بخشو برام طراحی کنه. چیزی که طراحی کرد جواب نداد، من هم یک مدار دیگه خودم طراحی کردم که مشکل داره. خط تلفن وصل می شه، اما وقتی شروع می کنم به نمونه برداری همه نمونه ها 255 در میان. چک کردم دیدم ولتاژ خط بعد از وصل شدن حدوذ 6.5 ولته. البته من از خازن استفاده کردم که ولتاژ dc رو حذف کنه ولی گویا کار نکرده. شکل مدارو پیوست کردم. اگر کسی بتونه راهنمایی کنه ممنون می شم.

خط VOICE_IN میره روی پایه ADC0 ، خط VOICE_OUT هم با یه فیلتر پایین گذر (که هنوز طراحی نکردم) به پایه PWM میکرو وصل می شه. خیلی جاها خوندم که چوک سر خط حتماً باید وصل بشه اما هر چی گشتم پیدا نشد. آخرش از یک تعمیرکار تلفن پرسیدم گفت "مهم نیست، جاش 2 تا مقاومت زیر 10 اهم بذار ...". میکرو هم ATMega32 هست. اون تراشه پایینم Caller ID

این لینک (You can see links before replyاتصال-avr-به-خط-تلفن-خانگی-و-ساخت-پیغامگیر-صوتی.html) رو هم قبلاً مطالعه کردم اما چیز خاصی نفهمیدم...
با تشکر