PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Pwm

samaneh.r
01-09-2015, 16:29
سلام به همگی؛ چجوری میشه از طریق pwm صوت تولید کرد؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون

alghasi
01-09-2015, 16:35
اینکار همون آمپلی فایر کلاس d هست.
میتونین تویه ایترنت کلی مطلب در موردش پیدا کنید.
آیسی های آمادشم خیلی زیاده

samaneh.r
01-09-2015, 16:41
مشکل من اینه که از آی سی حافظه با میکرو مگا8 دیتارو میخونم و برای pwm میفرستم، ولی صدایی که پخش میشه خیلی سریعه و خیلی هم خش خش داره، فکر میکنم نتونستم برنامه pwm برای تولید صوت رو بخوبی بنویسم، یا تنظیماتم ایراد داره.
نمیدونم گیج شدم...

alghasi
01-09-2015, 16:46
برنامه رو درست نوشته باشی یا نه بماند.
ولی معلومه که کیفیتش خیلی پایین تره.
بسته به فرکانس pwm و صدایی که میخوای تولید کنی خیلی فرق داره. ولی برای کارای صوتی حدود 20% میشه thd
ولی بعد تقویت خرکجی میکرو باید یه فیلتر پایین گذر هم بزاری.

samaneh.r
01-09-2015, 16:50
ممنون از پاسختون، فیلتر پایین گذر گذاشتم، به لحاظ سخت افزاری مشکلی نداره، چون قبلا یکی با همین برد جواب گرفته بود، نباید دیتایی که میخونم رو یه بلایی به سرش بیارم بعد بدم به ocr ؟

alghasi
02-09-2015, 09:06
فرض کن یه سیسنوس میخوای تولید کنی 8 بیت با دامنه 0 تا 255 همین مقدار باید به ocr تحویل داده بشه. اگه با علامت بود باید با 127 جمع بشه.
فقط هرچی فرکانس pwm بیشتر باشه کیفیت بالاتره ولی سویچ های قدرت سختتر.
شایدم وقتی داری pwm رو update میکنی تایمر یه لحظه قاط میزنه. اونو باید با اسکپ ببینی.

sairasef
27-06-2017, 17:46
I understand that it is two years old thread,but as I struggled for the PWM sound before proceeding to build the project ,thats why I m posting here the link to hear the sound:
Hear the PWM sound using Arduino here (You can see links before reply)
CHeck the Video at the end of the above article.
Shukriya