PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیاز به موادی که بتونه pcb رو ضد اب کند

علیدلی
26-08-2015, 11:17
سلام
دوستان نیاز به موادی دارم که بتونه PCB رو ضد اب کند . چون دستگاه میخاد به مدت 6ماه در محیطی قرار بگیره که رطوبت بالاست یعنی به عبارتی در مکان کاملا خیس و دارای رطوبت بالا

از چسب اکواریم و شارلاک(ماده ای که روی سیم پیچ های موتور می ریزند ) استفاده کردم ولی بعد از 30-40 روز خاصیتشون رو از دست دادن و باعث شده درون مدار اتصالی بوجود بیاد .

از اسپری زیر هم که برای پوشش روی PCB هست ؛استفاده کردم ولی بازم بعد از مدتی خاصیتشو از دست داده و رطوبت به PCB نفوذ پیدا کرده .و اتصالی بوجود اورد./

You can see links before reply (You can see links before reply)

electera
26-08-2015, 17:52
رطوبت نمیتونه این مواد شیمیایی رو به این زودی فرسوده کنه!! آیا برد شما تولید حرارت در حد داغ شدن داره؟
استفاده از جعبه های ضدآب ip67 در این محیط ها پیشنهاد میشه.

6759
26-08-2015, 20:36
سلام از کلر آرکو استفاده کن رنگ فروشیها دارن.برد تو بزار داخلش و بیار بیرون بزار چند ساعت هوا بخوره تا خشک شه.

علیدلی
26-08-2015, 23:54
رطوبت نمیتونه این مواد شیمیایی رو به این زودی فرسوده کنه!! آیا برد شما تولید حرارت در حد داغ شدن داره؟
استفاده از جعبه های ضدآب ip67 در این محیط ها پیشنهاد میشه.

نه هیچ گونه حرارتی تولید نمیکنه

سلام از کلر آرکو استفاده کن رنگ فروشیها دارن.برد تو بزار داخلش و بیار بیرون بزار چند ساعت هوا بخوره تا خشک شه.

شما از این روش استفاده کردید و جواب گرفتید ؟

alghasi
27-08-2015, 09:50
پوشش دهیش کن
از بازار رزین یا سیلکن دو جزیی بخر.. مدارت رو بزار تو یه جعبه و رزین روش بریز.
تنها مشکلش که البته بزرگ هم هست اینه که دیگه به مدارت دسترسی نداری. اگه مشکلی براش پیش بیاد باید بندازیش دور.
از پوشش ها استفاده میکنیم و میندازیم تو آب دریا. اب دریا جنوب آهن رو شش ماه حل میکنه ولی به این نفوز نمیکنه

6759
27-08-2015, 13:22
سلام

من نمیدونم برد شما چیه و تولید حرارت میکنه یا نه ویا داخل آبی که میگید (آب خیلی شوره)یا ضایعات شیمیایی داره داخلش یا .... که باعث خورده شدن مواد رو برد میشه یا نه
ولی من برای ضد آب کردن بردم جواب گرفتم..مدارم داخل آب به خوبی کار میکنه ..
بزار داخل کلر بعد بیار بیرون بزار خشک شه ودوباره همین کارو بکن(کار از محکم کاری عیب نمیکنه)
فقط یکم این مایع گرونه (قوطی 1 کیلوییش فکر کنم الان 19-18 تومن باشه)

علیدلی
27-08-2015, 21:59
سلام

من نمیدونم برد شما چیه و تولید حرارت میکنه یا نه ویا داخل آبی که میگید (آب خیلی شوره)یا ضایعات شیمیایی داره داخلش یا .... که باعث خورده شدن مواد رو برد میشه یا نه
ولی من برای ضد آب کردن بردم جواب گرفتم..مدارم داخل آب به خوبی کار میکنه ..
بزار داخل کلر بعد بیار بیرون بزار خشک شه ودوباره همین کارو بکن(کار از محکم کاری عیب نمیکنه)
فقط یکم این مایع گرونه (قوطی 1 کیلوییش فکر کنم الان 19-18 تومن باشه)

سلام
متشکرم
نه حرارت تولید نمیکنه .
اب هم شیرین هست

این کلر رو از کجا باید بگیرم ؟ نیازی هست که کلر رو با مواد دیگه ای مخلوط کنم یا نه ؟

kamikazi
27-08-2015, 22:39
بهترین گزینه رزین هستش اگر دیده باشین بردهای کنترلی ماشین لباسشویی و کامپیوترهای موتورسیکلت و خودرو تماما از رزین پرشدن

6759
28-08-2015, 13:16
سلام
خواهش میکنم
از رنگ فروشیها
کلر آرکو (keler arko)( اگر آرکو باشه یه رنگی مایل به بنفش داره (آرکو بهترینشه))
برای رقیق تر کردنش با بنزین قاطیش میکنند ولی شما نیازی نیست این کارو بکنی.
بردتو مونتاژکن تموم که شد بزار داخل کلر و در بیار بزار خشک شه.(درمورد قطعاتی مثل رله که بسته بندیش راه نفوذ داره این مایع به داخلش نفوذ میکنه پس این نکته را در نظر داشته باش)
(رزینی هم که این دوستمون فرمودن هم خیلی خوبه روی برد ماشین لباس شویی اگر دقت کرده باشین یک لایه ی قطوری از مایع وجود داره)