PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] ساخت فرستنده و گیرنده با ماژول ask

sajjad.saiedi
13-08-2015, 01:27
سلام بر دوستان
من قصد دارم برای یک مدار یک فرستنده و گیرنده ask درست کنم
و میخوام از ریموت فرستنده آماده 4کانال (ریموت های آماده دم کلیدی) و از یک ماژول گیرنده و آیسی pt2272 استفاده کنم

سوالات من این است

1.آیا ساخت فرستنده و گیرنده با این 3قطعه (ریموت آماده، ماژول گیرنده و آیسی pt2272) امکان پذیر است؟

2.اگر بخواهیم چند ریموت فرستنده آماده را برای چند گیرنده بسازیم چطور باید کدینگ (کدلرن) ریموت های آماده را تغییر داد؟

3.در ریموت های آماده از آیسی PT62262 استفاده شده؟

sobhan537
13-08-2015, 01:43
سلام

1- بله امکانپذیره

2- داخل ریموت پایه های pt2262 رو باید کدبندی کنید.

3- بله

Hadi_ghr_e
13-08-2015, 08:21
سلام
لطفا اطلاعاتتون رو اینجا با ما به اشتراک بگذارین تا ما هم بتونیم بسازیم و استفاده کنیم
برای باز کردن قفل برقی درها مورد جالبیه
Z.F.K
06-10-2015, 15:15
سلام.اصلا ساخت اینها کاری نداره.من هم فرستنده و هم گیرنده رو قطعاتش رو باتوجه به دیتاشیت میکرو گرفتم و مدارش رو بستم و خیلی هم خوب کار کرد.بعد یه نمونه ریموت آماده هم داشتم که چون کدگذاری نشده بود با گیرنده من ارتباط برقرار کرد.برای فرستنده از ای سی انکدر pt2262 استفاده کردم و طبق دیتاشیت مداری که مربوط به ارسال 4 دیتا بود رو بستم.برای گیرنده هم از آی سی pt2272 استفاده کردم.و برای ارتباط و ارسال و دیافت هم از ماژول ask rx/tx 315mhz استفاده کردم.این آی سی دارای 8 تا پایه آدرس برای کد گذاری هست.و میتونه مقدارش 1 یا صفر یا بدون اتصال باشه.هر فرمی که برای این پایه ها در انکدر در نظر گرفتین باید همون فرمت رو هم برای دیکدرش پیاده کنین.یعنی اگه پایه 1 تا 6 رو به زمین وصل کردین ,باید اونطرف دیکدر رو هم بهمون پایه هاش رو به زمین وصل کنین.مقدار مقاومتی که برای پایه های اسیلاتور در نظر میگیرین باید دقیق باشه.یعنی اگه انکدر رو 4.7مگا اهم قرار میدی باید اونطرف سمت دیکدر مقدار مقاومت این دو پایه 820 کیلو باشه.راه اندازیش بسیار ساده اس.ولی من یه مشکلی که دارم اینه که من برای فرستنده نمیخوام از ماژول آماده استفاده کنم.و میخوام بردم یکپارچه باشه.ولی هیچ اطلاعاتی ندارم.روی این ماژول ها هم مقادیر رو نمی نویسن .اگر کسی میدونه من ور راهنمایی کنه.