PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برد آموزشی اسپارتان 6 - برد پازج

mahdichi
07-08-2015, 12:27
با سلام

اگر دنبال برد خوب با قیمت مناسب می گردید حتما یه سری به سایت posedge.ir (You can see links before reply) بزنید.

برد پازج بردی براساس برد papilio هست ولی مزیت های زیادی نسبت به آن داره.
اول از همه پروگرامر USB سرخود داره که با همه ی نرم افزارهای خود xilinx بخوبی کار می کنه و برخلاف papilio یا mojo هیچ نرم افزار واسطی نمی خواد.
این برد را به همراه چند تا از دوستان داریم روش کار می کنیم. و علاوه بر طراحی و تولید برد اصلی روی بردهای توسعه مختلف و همیچنین پشتیبانی نرم افزاری آن برنامه ریزی کردیم.
انشالله این برد بتونه یک منبع و رفرنس عالی در زمینه fpga باشه، موضوعی که خیلی کم تو ایران به اون بها داده شده.
خلاصه دوستانی که می خواهند کار با fpga را شروع کنند یا دوست داشتن کار کنند ولی به خاطر قیمت بالا نمی تونستند سخت افزار خوبی بخرند برد پازج (You can see links before reply) می تونه مشکلشون را حل کنه.

اگر در این زمینه سوالی دارید در خدمتتون هستم.

aminta
07-08-2015, 13:01
همراهش مثالهای نمونه هم اراعه می کنید؟
برای بالها هم دوربین هم گزینه ی خوبیه
کاملا مثل پاپیلو هست یا مثل موجو کنارش میکرو میزارید و ... ؟
ممنون

mahdichi
07-08-2015, 15:48
همراهش مثالهای نمونه هم اراعه می کنید؟
برای بالها هم دوربین هم گزینه ی خوبیه
کاملا مثل پاپیلو هست یا مثل موجو کنارش میکرو میزارید و ... ؟
ممنون

سلام
به مرور همه ی آموزش های مربوط به برد و کار با FPGA ارائه میشه.
انشالا درآینده نزدیک بال های مختلف ارائه میشه، دوربین هم جزو آنها هست.
با ارئه هر بال هم آموزش های مربوط به آن ارائه خواهد شد.

بورد پازج خیلی شبیه پاپیلیو هست ولی بهبودهایی روش انجام شده از جمله پروگرامر آن که با نرم افزارهای شرکت xilinx سازگاره و نیازی به نرم افزار واسط نداره.

sigma-mx
07-08-2015, 15:53
سلام مهندس ، فکر میکنید حدود قیمتش چقدر در بیاد ؟

mahdichi
07-08-2015, 15:55
سلام مهندس ، فکر میکنید حدود قیمتش چقدر در بیاد ؟

سلام
احتمالا بین 300 تا 350 باشه.
با وجود پروگرامر آن بورد آن فکر نکنم قیمت بالایی باشه. چون خود پروگرامر به تنهایی حدود 150-200 هست.

TrorViaMiror
07-08-2015, 16:02
با سلام
من با اف پی جی ای کار نکردم ولی میگن وصل کردن اینترفیس های سخت افزاری مثل یو اس بی و سریال و وصل کردن سنسورها از طریق مثلا چیزی به اسم gpio کار سخت و هزینه بری هست.
حالا این هم همین طور میشه دیگه؟

mahdichi
07-08-2015, 16:14
با سلام
من با اف پی جی ای کار نکردم ولی میگن وصل کردن اینترفیس های سخت افزاری مثل یو اس بی و سریال و وصل کردن سنسورها از طریق مثلا چیزی به اسم gpio کار سخت و هزینه بری هست.
حالا این هم همین طور میشه دیگه؟

سلام
کار کردن با fpga ممکنه از جهاتی از کار کردن با میکرو سخت تر باشه، ولی fpga کاربرد خاص خودش را داره. در بیشتر موارد میتونه جایگزین میکرو باشه ولی در درکاربردهای خاصی میکرو نمیتونه عملکرد fpga را داشته باشه.
مثلا اگر شما نیاز به تعداد زیادی ارتباط سریال داشته باشید، fpga بهترین و کم هزینه ترین گزینه خواهد بود.
اگر نیاز به پردازش خاصی داشته باشید مثل پردازش تصویر یا صوت بازهم fpga بهترین گزینه خواهد بود.

در کل fpga ها کاربرد خاص خودشون را دارند و در کل نمیشه و نباید آنها را با میکرو مقایسه کرد.

sigma-mx
07-08-2015, 16:17
سلام
احتمالا بین 300 تا 350 باشه.
با وجود پروگرامر آن بورد آن فکر نکنم قیمت بالایی باشه. چون خود پروگرامر به تنهایی حدود 150-200 هست.

خب مهندس حدود قیمت Mojo هست که ! گفتی خیلی ارزون ..!

mahdichi
07-08-2015, 16:46
خب مهندس حدود قیمت mojo هست که ! گفتی خیلی ارزون ..!

قیمت برد mojo خیلی بیشتره از این قیمت هست
پروگرامر برد mojo قابلیت های برد پازج را نداره. علاوه بر این پازج با پشتیبانی و آموزش فارسی خواهد بود.
قیمت هم اگر تقاضا بیشتر باشد قاعدتا کمتر هم خواهد شد.

sadeghbakhshi
08-08-2015, 06:22
سلام
فکر نمیکنید قیمتی که فرمودید زیادی بالا باشه ؟
شما دارید کیفیت یه بردی ک خارج از ایران تولید شده رو با یه جنسی که تو ایران تولید و مونتاژ شده مقایسه میکنید
مثل این میمونه ایران خودرو بیاد قیمت پژو خودش رو با قیمت مدل فرانسوی یکی کنه
و البته این رو هم باید در نظر بگیرید که پشتیبانی یه محصولی که تو دنیا به عنوان اپن سورس فروش میره هم
قابل قیاس نیست
و الا الان برد های چینی توی بازار هست ارزون تر میفروشن پروگرامر هم اشانتیون میدن
و رم و فلش و قطعات دیگه هم روی بردش هست

sigma-mx
08-08-2015, 11:11
مهندس در ضمن من از متنی که ت. پست اول نوشتی اینجور برداشت کردم که خودتون برد رو طراحی کردید و ساپورت هم با شماست و در حال یکسری تست نهایی هستید. آیا من بد متوجه شدم ؟
بخاطر این میگم چون عکسی که تو وب سایتتون گذاشتید عکس برد پاپیلیو پرو هست ! آیا همینو دارید باز تولید می کنید ؟ مگه این نیست ؟
Papilio Pro FPGA Development Board (You can see links before reply)

یا حق

mahdichi
08-08-2015, 22:15
سلام
فکر نمیکنید قیمتی که فرمودید زیادی بالا باشه ؟
شما دارید کیفیت یه بردی ک خارج از ایران تولید شده رو با یه جنسی که تو ایران تولید و مونتاژ شده مقایسه میکنید
مثل این میمونه ایران خودرو بیاد قیمت پژو خودش رو با قیمت مدل فرانسوی یکی کنه
و البته این رو هم باید در نظر بگیرید که پشتیبانی یه محصولی که تو دنیا به عنوان اپن سورس فروش میره هم
قابل قیاس نیست
و الا الان برد های چینی توی بازار هست ارزون تر میفروشن پروگرامر هم اشانتیون میدن
و رم و فلش و قطعات دیگه هم روی بردش هست

با سلام

قیمتی که که گفتم واقعا قیمت خوبیه. البته هنوز قطعی نشده و احتمالا کمتر از این باشه.
در مورد کیفیت هم باید بگم که کیفیت بورد طراحی شده داخل هم خیلی عالیه، چرا باید بد باشه. فقط اگر دستگاه مونتاژ کنه تمیزتر میشه.

هدف از طراحی بورد پازج همان طور که در سایت (You can see links before reply) توضیح داده شده، فراهم کردن امکان فعالیت در زمینه FPGA در ایرانه،موضوعی که به خاطر دلایل مختلف ازجمله نبودن برد مناسب و همچنین فقدان منبع آموزشی خوب کمتر کسی سراغش میره. برد پاپیلیو بوردی اوپن سورس هست ولی نه خود برد و نه بردهای توسعه آن تو ایران پیدا میشه. هدف از طراحی برد پازج فراهم کردن قابلیت های این بورد در داخل کشوره. همان طور که در سایت هم توضیح داده شده سعی شده تا حد امکان این بورد مشابه برد پاپیلیو باشه تا بشه از آموزش های ان هم استفاده بشه.

برد های چینی هم که شما اشاره میکنید دریغ از یک کلمه توضیح حتی به انگلیسی. بردی که منابع آموزشی نداشته باشه هیچ ارزشی نداره، تجربه این را ثابت کرده چون اصلا نمی تونی باهاش کار کنی!

mahdichi
08-08-2015, 22:21
مهندس در ضمن من از متنی که ت. پست اول نوشتی اینجور برداشت کردم که خودتون برد رو طراحی کردید و ساپورت هم با شماست و در حال یکسری تست نهایی هستید. آیا من بد متوجه شدم ؟
بخاطر این میگم چون عکسی که تو وب سایتتون گذاشتید عکس برد پاپیلیو پرو هست ! آیا همینو دارید باز تولید می کنید ؟ مگه این نیست ؟
Papilio Pro FPGA Development Board (You can see links before reply)

یا حق

با سالام
همان طور که در سایت posedge.ir توضیح داده شده، سعی شده تا حد امکان برد پازج مشابه پاپیلیو باشه + بهبود هایی در پروگرامر.
فعلا نمونه اولیه برد آماده شده و تست های اولیه به خوبی روش جواب میده. انشالا بزودی تولید نهایی آغاز میشه. همزمان بال های توسعه درحال طراحی هست. اگر با ما همراه باشید آموزش های شروع کار با fpga و راه اندازی برد پازچ روی سایت قرار میگیره و می تونید خودتون کار با fpga را شروع کنید.

shahabamo
09-08-2015, 02:28
دوستانی که فکر میکنند قیمت بالاست اگه گزینه‌ی جایگزینی با ویژگی‌های این محصول و با قیمت کمتر سراغ دارند معرفی کنند لطفا.

بعضی‌ دوستان مقایسه کردند با mojo. خب البته موجو بورد خوبی هست اما در مقایسه با پازج (You can see links before reply) چند ایراد عمده داره:
1- نبود SRAM روی بورد (SRAM به صورت شیلد جداگانه به فروش میره)
2- پروگرامر USB روی بورد را فقط از طریق نرم‌افزار اختصاصی خودش میشه استفاده کرد.
3- امکان استفاده از پروگرامر USB روی بورد در Chipscope و EDK و Impact وجود نداره! (فقط یه FPGA کار میتونه میزان دردناک بودن این موضوع را حس کنه!)
4- نرخ تبادل اطلاعات از طریق پورت USB موجود روی بورد (که از طریق یک میکرو Atmel AVR تامین میشود) به مراتب کمتر از نرخ تبادل FT2232H در حالت Async FIFO (حدود 12MBps) است.
و البته تمامی اینها با فرض اینه که قیمت موجو را حدود همون 300 تومن در نظر بگیریم که من شخصا فقط یه فروشگاه ایرانی دیدم که چنین قیمتی میده و خیلی برام جالبه اگه کسی از این فروشگاه خریداری کرده بدونم واقعا بوردش اصله یا نه؟

در رابطه با Papilio-Pro هم همانطوری که دوستمون Mahdichi اشاره کردند، سعی شده تا حد ممکن طراحی نزدیک به این بورد باشه تا دوستان بتوانند از مثال‌ها و پروژه‌های نمونه‌ای که برای این بورد هست استفاده کنند، هر چند اصلاحاتی هم صورت گرفته که بیشتر در قسمت پروگرامر هست. چرا که هر چند در توضیحات Papilio گفته شده که "احتمالا" پروگرامر توسط نرم‌افزارهای زایلینکس شناسایی میشه، اما به هیچ وجه این را به عنوان یک ویژگی پشتیبانی شده تایید نکردند و توصیه کردند که از نرم‌افزار خودشون جهت پروگرام کردن بورد استفاده بشه.

موارد بالا را مقایسه بفرمایید با بورد "پازج-یک (You can see links before reply)" که:
- دارای SRAM روی بورد هست (برخلاف Mojo)
- دارای اینترفیس USB با سرعت 12MBps روی بورد هست (برخلاف Mojo)
- واسط USB-JTAG آن مستقیما توسط نرم‌افزارهای رسمی Xilinx از جمله Chipscope، Impact و EDK/SDK پشتیبانی می‌شود (برخلاف Mojo و Papilio)

البته در رابطه با بحث قیمت یک عاملی که خیلی خیلی میتونه موثر باشه و دوستان در قیاسشون در نظر نگرفتن میزان تولیده. مشخصا بوردی مثل Mojo یا Papilio که داره در سطح جهانی فروش میکنه و تیراژ محصولشون روی چند هزار تا است خیلی میتونه قیمت را بیاره پایین. برای نمونه فقط شما در نظر بگیرید قیمت PCB را. هزینه‌ی تمام شده‌ی یه دونه PCB در حالتی که تیراژ تولید 1000 تاس زمین تا آسمون فرق داره با هزینه‌ی تمام شده‌ش در حالتی که تیراژت 10-20 تاس. همین موضوع در مورد قطعات هم وجود داره (البته با غلظت کمتر!). با این اوصاف امیدوارم بشه قیمت نهایی بورد را پایین‌تر آورد.

یه پیشنهادی هم که خدمت دوستان عزیز دارم اینه که اگه موافق باشن کمی هم با دید فنی به قضیه نگاه کنیم و چنانچه ایراد، اشکال و یا بهبودی به نظر رفقا میرسه مطرح کنند تا در طراحی محصول نهایی در نظر گرفته بشه تا انشاءالله محصول نهایی با کیفیتی در اختیار علاقمندان قرار داده بشه تا همگی باورمون بشه جنس ایرانی آبرومند هم میتونه وجود خارجی داشته باشه! :)

alghasi
09-08-2015, 18:06
دوستانی که فکر میکنند قیمت بالاست اگه گزینه‌ی جایگزینی با ویژگی‌های این محصول و با قیمت کمتر سراغ دارند معرفی کنند لطفا.

بعضی‌ دوستان مقایسه کردند با mojo. خب البته موجو بورد خوبی هست اما در مقایسه با پازج (You can see links before reply) چند ایراد عمده داره:
1- نبود SRAM روی بورد (SRAM به صورت شیلد جداگانه به فروش میره)
2- پروگرامر USB روی بورد را فقط از طریق نرم‌افزار اختصاصی خودش میشه استفاده کرد.
3- امکان استفاده از پروگرامر USB روی بورد در Chipscope و EDK و Impact وجود نداره! (فقط یه FPGA کار میتونه میزان دردناک بودن این موضوع را حس کنه!)
4- نرخ تبادل اطلاعات از طریق پورت USB موجود روی بورد (که از طریق یک میکرو Atmel AVR تامین میشود) به مراتب کمتر از نرخ تبادل FT2232H در حالت Async FIFO (حدود 12MBps) است.
و البته تمامی اینها با فرض اینه که قیمت موجو را حدود همون 300 تومن در نظر بگیریم که من شخصا فقط یه فروشگاه ایرانی دیدم که چنین قیمتی میده و خیلی برام جالبه اگه کسی از این فروشگاه خریداری کرده بدونم واقعا بوردش اصله یا نه؟

در رابطه با Papilio-Pro هم همانطوری که دوستمون Mahdichi اشاره کردند، سعی شده تا حد ممکن طراحی نزدیک به این بورد باشه تا دوستان بتوانند از مثال‌ها و پروژه‌های نمونه‌ای که برای این بورد هست استفاده کنند، هر چند اصلاحاتی هم صورت گرفته که بیشتر در قسمت پروگرامر هست. چرا که هر چند در توضیحات Papilio گفته شده که "احتمالا" پروگرامر توسط نرم‌افزارهای زایلینکس شناسایی میشه، اما به هیچ وجه این را به عنوان یک ویژگی پشتیبانی شده تایید نکردند و توصیه کردند که از نرم‌افزار خودشون جهت پروگرام کردن بورد استفاده بشه.

موارد بالا را مقایسه بفرمایید با بورد "پازج-یک (You can see links before reply)" که:
- دارای SRAM روی بورد هست (برخلاف Mojo)
- دارای اینترفیس USB با سرعت 12MBps روی بورد هست (برخلاف Mojo)
- واسط USB-JTAG آن مستقیما توسط نرم‌افزارهای رسمی Xilinx از جمله Chipscope، Impact و EDK/SDK پشتیبانی می‌شود (برخلاف Mojo و Papilio)

البته در رابطه با بحث قیمت یک عاملی که خیلی خیلی میتونه موثر باشه و دوستان در قیاسشون در نظر نگرفتن میزان تولیده. مشخصا بوردی مثل Mojo یا Papilio که داره در سطح جهانی فروش میکنه و تیراژ محصولشون روی چند هزار تا است خیلی میتونه قیمت را بیاره پایین. برای نمونه فقط شما در نظر بگیرید قیمت PCB را. هزینه‌ی تولید 1 دونه PCB هزینه‌ی تولید 5000 تاش یکی درمیاد (+ (You can see links before reply)). این یعنی عملا برای اونی که داره تولید انبوه میکنه PCB رایگان درمیاد! همین موضوع در مورد قطعات هم وجود داره (البته با غلظت کمتر!). با این اوصاف امیدوارم بشه قیمت نهایی بورد را پایین‌تر آورد.

یه پیشنهادی هم که خدمت دوستان عزیز دارم اینه که اگه موافق باشن کمی هم با دید فنی به قضیه نگاه کنیم و چنانچه ایراد، اشکال و یا بهبودی به نظر رفقا میرسه مطرح کنند تا در طراحی محصول نهایی در نظر گرفته بشه تا انشاءالله محصول نهایی با کیفیتی در اختیار علاقمندان قرار داده بشه تا همگی باورمون بشه جنس ایرانی آبرومند هم میتونه وجود خارجی داشته باشه! :)
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی و تیمتون.
امیدوارم روز بروز بتونین محصولاتتون رو بهتر و کامل تر کنین.
فقط میخواستم بگم دنیا دنیای رقابته.
خیلی جیزا تو قیمت تاثیر داره. نباید نگاه رو معطوف به بحث فنی کنید. برای مثال برند میتونه خیلی مهم باشه.
شاید سامسونگ داره پول برندش رو میخوره تویه بازار گوشی. در مقایسه با شرکت هواوی!

به تظرم شما برای شناخته شدن باید بردهاتون رو اول کار خیلی ارزون تر بدین. وقتی شناخته شدین میتونین خودتون رو مقایسه کنین با برند های معروفتر از نظر قیمت.
درمورد تیراژ هم درسته هرقدر تیراژ بالاتر بره هزینه تمام شده پاین تر میاد ولی خوب این هزینه رو کی باید بده؟ مشتری؟! یا تولید کننده؟!
امکانات برد خیلی خوب و کامله. شاید خودم یکی از شکرت شما تهیه کردم. امید وارم روز بروز بهتر باشه کاراتون. موفق باشید

mahdichi
13-08-2015, 23:04
با سلام
برد نمونه اولیه تقریبا بیشتر تست ها را گذرونده و مشکل خاصی تا الان نبوده، فعلا در حال تست سایر بخش های بورد و چندتا از بال های توسعه هستیم.
انشالله بعد از اتمام برد نمونه، نوبت به تولید برد نهایی میرسه.

برای دیدن تصایر برد پازج 1 به آدرس سایت به نشانی posedge.ir (You can see links before reply) مراجعه نمایید.

dariush_ab
14-08-2015, 00:26
سلام.
بسیار خوب.
چه بالهایی با برد ارائه خواهند شد؟
You can see links before reply

shahabamo
15-08-2015, 00:57
سلام.
بسیار خوب.
چه بالهایی با برد ارائه خواهند شد؟

دوست عزیز؛
در حال حاضر نمونه اولیه‌ی بالهای led+pushbotton و VGA آماده هستند.
انشاءالله در آینده‌ی نزدیک بالهای دوربین و hdmi هم آماده خواهند شد.
چنانچه پیشنهادی در این زمینه دارید بفرمایید تا در صورت امکان به برنامه‌ی کاری اضافه شود.

mahdichi
20-08-2015, 00:02
با سلام
مقایسه ای بین برد پازج با سایر بردها در سایت posedge.ir (You can see links before reply) قرار داده شد.

You can see links before reply

dariush_ab
20-08-2015, 01:54
با سلام
مقایسه ای بین برد پازج با سایر بردها در سایت posedge.ir (You can see links before reply) قرار داده شد.

سلام.
خیلی جالب بود.
عالی است مهندس.:wink:

mohpooria
22-08-2015, 13:30
سلام
ممنون از کار خوبتون
فقط اگر به جای SRAm از DRAM استفاده کنید و مقدارر حافظه بیشتر بشه به نظر من مناسب تره
میشه لینوکس هم روی Microblaze بالا آورد

mahdichi
22-08-2015, 19:17
سلام
ممنون از کار خوبتون
فقط اگر به جای SRAm از DRAM استفاده کنید و مقدارر حافظه بیشتر بشه به نظر من مناسب تره
میشه لینوکس هم روی Microblaze بالا آورد

سلام
هدف از طراحی برد پازج1 این بوده که اولین قدم در ورود به دنیای FPGA برداشته بشه، به خاطر همین سعی کردیم بردی ساده و عمومی طراحی کنیم. به خاطر همین از SRAM استفاده کردیم که رابط ساده ای داره و براحتی میشه باهاش ارتباط برقرار کرد.

با توجه به حجم 512KB رم (طبق توضیح این لینک (You can see links before reply_size_of_kernel)) میشه لینوکس را بالا آورد ولی کار سختی خواهد بود و در خیلی موارد محدود خواهیم بود.
انشالا اگر دوستان استقبال کنند نسخه های بعدی سراغ چیپهای با ظرفیت بالاتر و حافظه های DDR خواهیم رفت تا در کاربردهای embedded هم بتونیم وارد بشیم.

ولی با همین سخت افزار فعلی می تونیم یک سیستم میکروکنترلری با Microblaze با امکاناتی مثل سیستم عامل بلادرنگ، FPU، معماری 32bit، حافظه جانبی قابل توجه و از همه مهمتر انواع اینترفیس های اختصاصی را داشته باشیم که می تونه تا 120MHz کلاک بخوره. همانطور که می بینید چیزی از میکروکنترلرهای تو بازار کم نداره و از خیلی جهات سرتر هم هست.

shahabamo
22-08-2015, 19:20
سلام
ممنون از کار خوبتون
فقط اگر به جای sram از dram استفاده کنید و مقدارر حافظه بیشتر بشه به نظر من مناسب تره
میشه لینوکس هم روی microblaze بالا آورد

سلام
فکر خیلی خوبیه. منتها از اونجایی که کار کردن با dram پیچیدگی‌های خاصی داره و از طرفی مخاطبین اصلی این بورد بیشتر "نوآموزان" هستند، ممکنه تعداد زیادی از دوستان نتوانند ازش استفاده کنند.
انشاءالله برای محصولات بعدی حتما dram جزء گزینه‌های اصلی خواهد بود.

aminta
22-08-2015, 22:06
سلام
یک موردی را میخواستم بگم
ما هر وقت یک چیز ورژن اولیشو خریدیم ضرر کردیم چون عموما ورژنهای بعدی امکانات بیشتری داشتند و رفع عیب شده بودند و با همون قیمت ولی تفاوت زمانی 3 4 ماه
میخواستم ببینم شما برای کسایی که خریدار ورژن اولند امتیازی قاءل می شید؟

shahabamo
25-08-2015, 00:47
میخواستم ببینم شما برای کسایی که خریدار ورژن اولند امتیازی قاءل می شید؟
سلام.
طی صحبتی که با دوستان داشتیم مقرر شد خریداران نسخه‌ی اول از تخفیف ویژه ای جهت خرید نسخه‌ی بعدی برخوردار شوند.

alghasi
25-08-2015, 08:57
مگه هر نفر چند تا برد آموزشی نیاز داره !!!!!

aminta
25-08-2015, 10:59
مگه هر نفر چند تا برد آموزشی نیاز داره !!!!! :wink:

بهتر نیست تو خرید بالها تخفیف بخورند؟

shahabamo
25-08-2015, 20:59
مگه هر نفر چند تا برد آموزشی نیاز داره؟!!!!!!!!!!
سلام.
منظور از نسخه‌ی بعدی، ورژن اصلاح شده یا ارتقاء یافته‌ی بورد فعلی نیست. نسخه‌ی بعدی (یا به عبارت صحیح‌تر محصول بعدی) محصولی متفاوت با ویژگی‌هایی متفاوت و البته نامی متفاوت خواهد بود.

بهتر نیست تو خرید بالها تخفیف بخورند؟
از اونجایی که بالها به تنهایی کاربردی ندارند، عملا خریداران بالها حتما بورد را هم خریداری کرده‌اند و اینجوری امتیاز خاصی برای خریداران نسخه‌ی اولیه لحاظ نشده. اگر نظر دیگری بفرمایید.

moonice
26-08-2015, 01:01
سلام
خستهخ نباشید
جناب پیشنهاد میکنم تا زمان فروش رسمی چند فیلم از تست قسمت های مختلف برد قرار دهید که کاربران کمی مطمئن تر از خرید شوند...
ممنون

compeng
26-08-2015, 13:27
سلام
خستهخ نباشید
جناب پیشنهاد میکنم تا زمان فروش رسمی چند فیلم از تست قسمت های مختلف برد قرار دهید که کاربران کمی مطمئن تر از خرید شوند...
ممنون

سلام
پیشنهاد جالبیه
من هم مشتاقم قبل از خریدن بورد، چند تا فیلم از عملکرد اون ببینم.

shahabamo
26-08-2015, 18:27
سلام

بله حتما. اتفاقا در حال حاضر در حال ساخت کلیپی از عملکرد بورد تحت تست‌های مختلف (از جمله sram، gpio, uart و vga) هستیم و انشاءالله ظرف همین دو-سه روزه بر روی سایت قرار خواهیم داد.
باز هم پیشنهادی داشتید بفرمایید.

moonice
26-08-2015, 20:54
ممنون از شما
در صورت موفقیت شما یکی از مشتریان شما خواهم بود.
برای من کیفیت و همچنین پورت vga و داکیومنت بسیار مهم میباشد.
البته چندتا محدودیت دارید که قابل چشم پوشی میباشد.
مثلا بهتر بود از اسیلاتور 50مگا هرتز استفاده میکردید.
و همچنین محدویت حافظه موقت میباشد.
البته همانطور گفتم اگر از داکیومت و مثال هایی برای استفاده از امکانات برد ارائه شده باشد قابل چشم پوشی میباشد.
با تشکر

dariush_ab
26-08-2015, 22:03
ممنون از شما
در صورت موفقیت شما یکی از مشتریان شما خواهم بود.
برای من کیفیت و همچنین پورت vga و داکیومنت بسیار مهم میباشد.
البته همانطور گفتم اگر از داکیومت و مثال هایی برای استفاده از امکانات برد ارائه شده باشد قابل چشم پوشی میباشد.
با تشکر
سلام.
همانطور که مهندس چنگانی گفتند مزیت بزرگ این برد ایرانی بودن اون و آموزش های فارسی اون خواهد بود.

shahabamo
26-08-2015, 22:47

در رابطه با مورد اول بایستی بگم که محدودیتی روی این موضوع نیست. شما میتونی هر اسیلاتوری (تا حداکثر 100 مگاهرتز) استفاده کنی. هر چند هیچ نیازی به این کار نیست چرا که fpga استفاده شده در این بورد دارای واحدهای pll و dcm هست که با استفاده از آنها میتوانید تقریبا هر فرکانس دلخواهی را تولید کنید.

در رابطه با مورد دوم حق با شماست. منتها استفاده از sram با ظرفیت بالاتر، علاوه بر افزایش قیمت، باعث مصرف تعداد io های بیشتری میشد که ممکن بود برای برخی کاربران جالب نباشد. انشاءالله در محصول بعدی (اگر عمری باشد!) به جای استفاده از sram از حافظه‌ی dram استفاده خواهد شد که در مقایسه با sram ظرفیت های بسیار بالاتری دارد.

moonice
27-08-2015, 02:29
بله درست است به dcm به حداکثر فرکانس کاری fpga رسید ولی خب باعث میشه یک درصدی ریسورس های fpga رو از دست بدیم.
ولی خب همانطور گفته شد موضوع مهمی نیست و فک نکنم کسی به مشکلی بخورد.
فقط یک سوال در تصویر قرار داده درسایتتان تعدادی از پایه های fpga که از تراشه اومه بیرون و به یک سوراخ همون حوالی منتهی شده است و به هیچ المان یا اون سوکت ها متصل نشده است...
دلیل این امر چیست؟

shahabamo
27-08-2015, 08:21
فقط یک سوال در تصویر قرار داده درسایتتان تعدادی از پایه های fpga که از تراشه اومه بیرون و به یک سوراخ همون حوالی منتهی شده است و به هیچ المان یا اون سوکت ها متصل نشده است...
دلیل این امر چیست؟
سلام
اینها via هستند. جهت انتقال مسیر track از لایه‌ی بالایی به پایینی.

moonice
28-08-2015, 03:14
اگر ممکنه تصاویری از داکیومنت و همچنین نمونه ای از داکیومنت در سایتتون بذارید
ممنون

shahabamo
30-08-2015, 02:20
دوستان عزیز فایل pcb سه بعدی نمونه‌ی نهایی در سایت قرار داده شد.
شروع تولید نسخه‌ی نهایی بورد + دانلود مدل سه بعدی بورد | پازج (You can see links before reply)

dariush_ab
30-08-2015, 03:13
دوستان عزیز فایل pcb سه بعدی نمونه‌ی نهایی در سایت قرار داده شد.
شروع تولید نسخه‌ی نهایی بورد + دانلود مدل سه بعدی بورد | پازج (You can see links before reply)

سلام.
بسیار عالی!
این pdf از خود برد هم بهتر شده.:mrgreen:

shahabamo
02-09-2015, 02:26
سلام به همه
مطلب مربوط به مقایسه آپدیت شد. دوستان عزیز لطفا مطالعه کنند و چنانچه نظری دارند اعلام کنند تا در ادامه ی مقایسه بهش اشاره بشه.
مقایسه برد پازج با چند برد دیگر | پازج (You can see links before reply)