PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند برابر كننده فركانس با آي سي 4011

mehrannohtani
02-08-2015, 16:59
سلام به همه اي دوستان من يك فركانس كمتر از 1 هرتز دارم كه مي خواهم چند برابرش كنم كه با فركانس متر عادي بتوانم كارم را بيفته.
در اين سايت و اينترنت جستجو كردم كه ظاهرا با آي سي 4011 كه گيت nand است و دو مقاومت و دو خازن ميشه اين كار را كرد.
دوستان اگر تجربه اي دارن و در عمل اين مدار را استفاده كرده اند و يا اگر مدار ديگري ميشناسيد پيشنهاد دهيد تا كار من هم راه بيفته.
عكس مدار را ضميمه اي همين پيام كردم. در ضمن موج ورودي من مربعي است.
در ضمن من تغذيه ام 5 ولت منطقي است.در اين عكس گفته 12 ولت بايد باشه.
با پروتيوس شبيه سازي كردم درست كار نميكنه... انگار با پروتيوس نميشه شبيه سازي كرد.
الان دقيقا سوال من اين هست كه اين مدار كار ميكنه تو عمل يا خير؟ چند برابر ميكنه؟
كل تغذيه من 5 ولت ديسي است. آيا با اين تغذيه هم كار ميكنه؟
ممنون

alghasi
02-08-2015, 18:47
به نظرم یع نگاه به آی سی های PLL بندازی بد نیست.
یکی از کاربرد های مهم PLL چند برابر کردن فرکانسه. معمولا تو همه میکروها استفاده میشه. با یه کرستال مثلا 16MHz یه فرکانس بالا مثلا 150MHz هسته تولید میکنن. بزای فرکانس های پایین فکر کنم این ایسی بدرت بخوره 4046

mehrannohtani
02-08-2015, 22:42
سلام، چه جوري بايد از اين آي سي 4046 استفاده كنم. مدار بندي اش چگونه است؟

sarbaz13
03-08-2015, 21:49
شما از ترانزیستور استفاده کن و توی یکی از کلاس های a,b,ab,c ببند
البته باید توجه به توان سیگنال ت بکنی
یعنی ولتاژ و جریان فرکانس 1khz چقدر است طبق اون ببندی که بفهمی چقدر تقویت کردی چقدر بعدش باید کم کنی

Sent from my HUAWEI Y330-U11 using Tapatalk

simaN
14-10-2016, 15:28
شما از ترانزیستور استفاده کن و توی یکی از کلاس های a,b,ab,c ببند
البته باید توجه به توان سیگنال ت بکنی
یعنی ولتاژ و جریان فرکانس 1khz چقدر است طبق اون ببندی که بفهمی چقدر تقویت کردی چقدر بعدش باید کم کنی

Sent from my HUAWEI Y330-U11 using Tapatalk

سلام . وقت بخیر.
یه نوسانساز مربعی می خواستم . مداراتی که طراحی کرذم فرکانسشون در حد کیلو هست . من مگا می خوام . البته نوسانسازمو دیوتی سایکش رو تغییر می دم و نسبت آن به آف خیلی کمتر باید باشه. اینو با چه مداری فرکانسشو بالاتر ببرم ؟ یا نوسانساز دیگه سراغ دارین فرکانس خروجیش در حد مگا باشه؟
ای سی 4011 معرفی شده بود تو انجمن برای چند برابر کردن فرکانس ، که این آی سی تو پروتیوس من نیست. ممنون میشم راهنمایی کنید. سپاس