PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه‌ی لود کردن برنامه بر روی fpga

mrzk
02-08-2015, 12:33
سلام
در مورد لود کردن برنامه‌ی نوشته شده به زبان VHDL روی FPGA سوال دارم. طبیعتا به پروگرمر نیاز هست که خریدم (همینی که عکسش رو گذاشتم)
8838
با ISE Design Suite هم برنامه به زبان VHDL نوشتم. سوالم اینه که برنامه رو چه جوری میتونم منتقل کنم به FPGA تا اجرا شه؟ (FPGA هم Spartan 6 هستش)

alghasi
02-08-2015, 16:19
وقتی کامپایل کردی و error نداشت باید پایه ها رو بهش تخصیص بدی.
بعدش دوتا راه هست. یکی پرگرام گردن خود fpga. که البته بصورت موقت هست و بقطع برق پاک میشه. که در ابن حالت فقط bit فایلش رو روش میریزی.
اگه میخوای برنامه همیشگی باشه باید فایل bit رو به فلش تبدیل کنی وبعد رویه فلشش بریزی.
شما اگه اسم و مدل fpga و ایسی فلش رو بگی بهتر میشه توضیح داد.
الان برنامه ise دم دستم نیست. که اسم کامل و دقیق این قسمت ها و برنامه ها رو بگم. فردا انشاالله میزارم.

alghasi
02-08-2015, 16:26
اگه بگردی تو اینترنت زیاد هست:
پروگرامر Platform USB Cable به نوعی یک مبدل USB به JTAG است (البته کلی امکانات دیگه از جمله Debug از طریق ChipScope و ... را دارد) ولی اگر منظور شما پروگرام کردن چند FPGA در یک Chain است، کافی است تا خروجی Chain آی سی اول به ورودی بعدی متصل شود و به همین ترتیب. در این صورت با زدن Initial Chain در بخش Impact، به صورت هم زمان تمامی FPGAها نمایش داده می شود و هر کدام را می توان به صورت جداگانه پروگرام کرد.

alghasi
03-08-2015, 10:25
برای اختصاص پین یا در منو tree view سمت راست پایین یا از منو تولز قسمت plan ahead گزینه floorplan area.... رو انتخاب کنید.
قسمت پاین صفحه زبانه (tab) مربوط به I/o رو بزنید. ورودی خروجی هیی که مشخص کردین هستن. به اونا مقدار پورتشون رو نسبت بدین.
توصیه میکنم تنظیماتش رویه lvcmos33 باشه و slow.

mrzk
04-08-2015, 10:05
جناب alghasi، تشکر از پاسختون. من کد رو نوشتم، پین‌ها رو هم اختصاص دادم. تو این قسمت‌ها مشکلی ندارم. الآن مشکلم اینه که می‌خوام کدی که کامپایل شده روی FPGA بریزم تا اجرا بشه. ولی نمی‌دونم چطور باید این کار رو بکنم؟ (دنبال نرم‌افزار لودرش میگردم)
این بردیه که خریدم
You can see links before reply
Xilinx FPGA Spartan6 XC6SLX9
مدل برد ESPIER III v105

mrzk
04-08-2015, 13:10
مشکلم با این ویدیو حل شد
xilinx HowToUse iMPACT download training - YouTube (You can see links before reply)

alghasi
04-08-2015, 15:38
ویدیو خوبیه. موفق باشین

shayanmelody
16-11-2015, 23:18
سلام
در مورد لود کردن برنامه‌ی نوشته شده به زبان VHDL روی FPGA سوال دارم. طبیعتا به پروگرمر نیاز هست که خریدم (همینی که عکسش رو گذاشتم)
8838
با ISE Design Suite هم برنامه به زبان VHDL نوشتم. سوالم اینه که برنامه رو چه جوری میتونم منتقل کنم به FPGA تا اجرا شه؟ (FPGA هم Spartan 6 هستش)

شما همه پایه های برد رو تونستی طبق شماتیک تطبیق بدی ؟
من رو چند تا مورد به تناقض رسیدم :|