PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه نویسی C++ حرفه ای به همراه Qt

altium
29-07-2015, 11:52
برای به حد نصاب رسیدن تشکیل یک کلاس تدریس حرفه ای C++ به همراه پلتفرم Qt نیاز به چند نفر علاقه مند با سابقه نسبتا خوب رنامه نویسی داریم.
از علاقه مندان خواهشمندیم برای اطلاعات بیشتر به ایمیل زیر پیام بدهند:
mihan.elec@gmail.com
بدلیل کمبود ظرفیت لطفا هرچه سریعتر اقدام به ارسال درخواست خود کنید. با تشکر.

dariush_ab
29-07-2015, 13:15
سلام.
شما که هیچ توضیحی ندادید؟
کلاس کجاست؟ سخت افزار چیه و ....

altium
29-07-2015, 14:46
همونطور که میدونید خیلی از مهندسین اینجا یا حالا هرجای دیگه عمدتا از زبان C برای پیشبرد کارهاشون استفاده میکنن اما واقعیت اینه که C خشک و خالی دیگه خیلی شاید جواب نده برای سیستمهای پرقدرت امروز مانند انواع ARM های با یا حتی بدون سیستم عامل. در نتیجه تنها راه حل هم یادگرفتن و استفاده از ++C هستش. به عنوان مثال الان انواع و اقسام کتابخانه ها برای قطعات ARM اومده که همشون کلاسهای ++C هستند و کار رو خیلی آسون میکنن منتها باید بلد باشی که خوب ازش استفاده کنی.

از جهت دیگه بحث استفاده از بردهای ARM سیستم عامل دار هستش که خیلی زیاد شده و واقعا هم کار راه انداز هستند. منتها اونجا هم C دیگه کاربرد چندانی نداره و همه چی تقریبا ++C هستش. تنها محیط و پلتفرم برنامه نویسی کامل و قوی برای اینگونه کاربردها هم Qt هستش که یه سری کتابخونه خیلی کار راه انداز برپایه ی زبان ++C هستش و باید نکات این زبان رو بدونید تا بتونید ازش خوب استفاده کنید.

حتی سمت کامپیوتر هم که بخواهید برنامه ایجاد کنید میتونید از Qt استفاده کنید که هیچ محدودیتی نداره و همون برنامه ای که مینویسید رو میتونید بدون تغییرات برای برد ARM یا سیستم عامل اندروید و حتی iOS کامپایل کنید و استفاده کنید. بنده خودم به شخصه این موارد رو امتحان کرده و تجربه کرده ام. الان انواع و اقسام برنامه های بزرگ رو با Qt نوشته و مینویسن. مثل برنامه دوست داشتنی VirtualBox یا Google Earth و ...

خلاصه ش اینه که یادگیری کامل ++C (حداقل اون قسمت هاییش که بیشتر بدرد ما برقی ها میخوره) و ترکیب اون و Qt (بازم حداقل اون قسمت هاش که بدرد ما میخوره چون شاید مواردی مثل Opengl بدرد دوستان برقی نخوره) لازمه این دور و زمونه یه مهندس الکترونیک هستش که بتونه کاراش رو خودش انجام بده و آویزون این و اون نباشه.
ضمنا با بلد بودن ++C یادگرفتن جاوا هم راحتتر میشه (بعدا اگه کسی خواست بره دنبالش)

حالا قسمت اصلیه قضیه بحث آموزشه. الان تو نت پر آموزشگاههای Net. و ASP و Android و این چیزاست ولی استاد خوب ++C به راحتی پیدا نمیشه. تازه علاوه بر اون اساتید Qt کار که دیگه رسما خیلی کم و انگشت شمار هستن. چون بیشتر Linux کارهای حرفه ای Qt کار هم هستند و اونا هم طبیعتا نمیان وقتشون رو برای امثال من و شما بزارن.

من و یکی از بچه های همین انجمن درصدد تشکیل یه کلاس کوچیک برای آموزش ++C و Qt هستیم و استاد بسیار مناسبش رو هم پیدا کردیم و صحبت های اولیه باهاش شده. حالا اگه کسی از دوستان علاقه داره با بنده مکاتبه بکنه از طریق پیام خصوصی تا با هم در ارتباط باشیم.

چند تا نکته رو هم بگم که خواهشا در نظر بگیرید :
1- اولا دوستانی که C کار هستند و لااقل چند تا کار با C انجام داده اند و اصول رو میدونن به بنده اطلاع بدن چون نمیخوایم وقت کسی هدر بره و از اول شروع کنیم به یادگیری الفبای برنامه نویسی! روی این قضیه خیلی تاکید میکنم چون اگه خلافش مشخص بشه همه برنامه ریزی ها به هم میخوره و وقت و پول ما هم به هدر میره و باید جمع کنیم بریم دنبال کار و زندگی مون
2 - دوم ما تو تهران هستیم و فقط هم دوستان تهرانی مد نظر هستند چون آموزشگاه که نیست که خوابگاه و از این چیزا داشته باشه
3- به نظرم الان زمان خوبیه برای کلاس چون تابستون هستش. زمان دقیق هنوز معلوم نیست ولی حتما پنج شنبه جمعه ها هستش چون هم ما هم استاد همه سر کار میریم و تو هفته امکانش نیست.
4- مکان هنوز معلوم نیست و اگه کسی ایده ای چیزی برای مکان داره که ترجیحا مفتی(!) یا ارزون دربیاد ما سر و پا گوش هستیم خجالت نکشه بیاد جلو بگه!
5- بحث تعداد. من نمیدونم اصلا کسی استقبال میکنه از این کلاس یا نه ولی در هر صورت ما نیاز به نهایتا 3 یا 4 نفر داریم که با ما دو تا بشه 5 - 6 تا چون میخوایم کلاس خروجی داشته باشه و تعداد بالاتر فایده نداره و چیزی ته ش برا هیچکدوممون نمیمونه. استاد هم استقبال نمیکنه.
6- صحبت هزینه شده و ساعتی احتمالا 50 تومن برا کل کلاس. حالا شاید تخفیف هم داد! (گفتم شاید!) البته انصافا اگه همه چی خوب پیش بره قول میدم میصرفه چون کس دیگه ای رو نمیتونید پیدا کنید با این مشخصات
7- میزان ساعات تاپیک ها هم تقریبا معلومه و البته انعطاف هم داره و اگه کسی خواست تو پیام گفته میشه

اطلاعات استاد رو اینجا قرار نمیدم اگه خواستید پیام بدید و بعدش هم شما اینجا قرار ندید

موفق باشید.

altium
01-08-2015, 12:22
دوستان توجه کنند بنده قصد مبالغه ندارم. اما این بنده خدایی که میخواد تدریس کنن از بهترین های این حوزه هستند یعنی هم C++ و هم Qt .
مطمئن باشید این فرصت که پیش اومده دیگه به این زودی ها تکرار نخواهد شد . یعنی هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ تایم مناسبی که وجود داره(تابستان).
در عجبم زمانی که بحث این گونه کلاس ها مطرح نیست همه به دنبال آن هستن و وقتی که موقعیتش پیش میاد هیچکس پا پیش نمیزاره. با دو نفر ادم مصر هم ما میتونیم کلاس رو تشکیل بدیم.
موفق باشید.