PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در اجرای برنامه ویندوز 10 iot‎

ahmadreza20
22-07-2015, 22:58
سلام
من ویندوز 10 رو روی برد رسپری پای 2 اجرا کردم و مشکلی نداره.برنامه ویژوال استودیو رو هم اجرا کردم روش و تونستم از طریق ویژوال استودیو برنامه بنویسم و روی برد اجراش کنم ولی مشکلی که الان بهش برخورد کردم اینه که موقعی که مثلا از MessageDialog استفاده میکنم و میخوام پیغامی رو برای من نشون بده در موقع اجرا در برد رسپری پای خطا میده ولی در حالت اجرای ویندوزی مشکلی نداره.خواستم راهنماییم کنید که چطوری میتونم این مشکل رو برطرف کنم. همه مثال های که در فایل Windows-universal-samples-master که از سایتgithub.com (You can see links before reply) دانلود کردم همین مشکل رو داره.
error:
object null reference exception

dariush_ab
23-07-2015, 21:28
سلام
من ویندوز 10 رو روی برد رسپری پای 2 اجرا کردم و مشکلی نداره.برنامه ویژوال استودیو رو هم اجرا کردم روش و تونستم از طریق ویژوال استودیو برنامه بنویسم و روی برد اجراش کنم ولی مشکلی که الان بهش برخورد کردم اینه که موقعی که مثلا از MessageDialog استفاده میکنم و میخوام پیغامی رو برای من نشون بده در موقع اجرا در برد رسپری پای خطا میده ولی در حالت اجرای ویندوزی مشکلی نداره.خواستم راهنماییم کنید که چطوری میتونم این مشکل رو برطرف کنم. همه مثال های که در فایل Windows-universal-samples-master که از سایتgithub.com (You can see links before reply) دانلود کردم همین مشکل رو داره.
error:
سلام.
در حال حاضر این نسخه preview هستش خالی از اشکال نیست.
خود برنامه های گیت هاب روی برد اجرا می شوند؟ این خطا رو چه زمانی دارید؟

ahmadreza20
23-07-2015, 23:09
سلام
من تمام مثال ها رو روی برد با ال سی دی 8 اینچ اجرا کردم ولی در حالت اجرای ویندوز 10 x64 اجرا میشود اما روی برد رسپری پای برنامه اجرا میشود اما مثلا message dialog اجرا نمیشود. بجز button و label و چند تا گزینه دیگه کار خاصی انجام نمیده. تا حالا با sqlLite در برنامه Univesal App کار کردید؟
در مجموع بیشتر توابع رو نمیشناسه

ahmadreza20
23-07-2015, 23:16
private async void button_Copy1_Click(object sender, RoutedEventArgs e)
{
try
{
MessageDialog msg = new MessageDialog("Here's the content/string.", "Hello!");

//Commands
msg.Commands.Add(new UICommand("Ok", new UICommandInvokedHandler(CommandHandlers)));
msg.Commands.Add(new UICommand("Quit", new UICommandInvokedHandler(CommandHandlers)));

await msg.ShowAsync();
}
catch(Exception ex) {

}
}

وقتی دکمه رو کلیک میکنم خطا زیر رو میده

System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object.
at HelloWorld.MainPage. <button_Copy1_Click> d__6.MoveNext ()

dariush_ab
23-07-2015, 23:48
سلام
من تمام مثال ها رو روی برد با ال سی دی 8 اینچ اجرا کردم ولی در حالت اجرای ویندوز 10 x64 اجرا میشود اما روی برد رسپری پای برنامه اجرا میشود اما مثلا message dialog اجرا نمیشود. بجز button و label و چند تا گزینه دیگه کار خاصی انجام نمیده. تا حالا با sqlLite در برنامه Univesal App کار کردید؟
در مجموع بیشتر توابع رو نمیشناسه
سلام.
نه متاسفانه با sqlite کار نکردم.
برنامه ها رو تست کردم.
برنامه message dialog هم تست کردم روی برد به خوبی آپلود و اجرا می شود ولی Launch Dialog که کلیک می کنم کار نمیکند یا برنامه contextmenu کلیک راست روش کار نمی کند!

ahmadreza20
24-07-2015, 00:28
روی برد من message dialog کار نمیکنه و هر برنامه ای رو هم که اجرا میکنم میره تو error
نمیدونم مشکلش چیه!
شاید Refrence خاصی باید به برنامه اضافه کنم یا کامپوننت خاصی.
اگر چیزی به ذهنتون میرسه کمک کنید.
ممنون

dariush_ab
24-07-2015, 00:34
روی برد من message dialog کار نمیکنه و هر برنامه ای رو هم که اجرا میکنم میره تو error
نمیدونم مشکلش چیه!
شاید Refrence خاصی باید به برنامه اضافه کنم یا کامپوننت خاصی.
اگر چیزی به ذهنتون میرسه کمک کنید.
ممنون

شما طبق آموزش من پیش رفتید؟ یا خودتون همه رو نصب کردید؟
ویندوز 10 رزبری رو خودتون درست کردید؟
اگر کلا برنامه اجرا نمیشه که عجیبه!

ahmadreza20
24-07-2015, 00:42
آره من طبق آموزش شما برنامه رو نصب کردم.
برنامه اجرا میشه ولی message dialog و چند تا مورد دیگه رو نمیاره.از لحاظ اجرا شدن که کامل اجرا میشه روی ال سی دی هم نشون میده.مشکلی نداره.
اگر میشه نحوه bootable کردن برنامه رو برای برد رسپری نشون بدید ممنون میشم

dariush_ab
24-07-2015, 00:55
آره من طبق آموزش شما برنامه رو نصب کردم.
برنامه اجرا میشه ولی message dialog و چند تا مورد دیگه رو نمیاره.از لحاظ اجرا شدن که کامل اجرا میشه روی ال سی دی هم نشون میده.مشکلی نداره.
اگر میشه نحوه bootable کردن برنامه رو برای برد رسپری نشون بدید ممنون میشم

بله این مشکل وجود دارد و dialog کار نمیکند.
برای اینکه یک برنامه به عنوان Startup بشود مطابق لینک زیر انتهای صفحه عمل کنید.
Windows IoT - HelloWorld (You can see links before reply)

ahmadreza20
25-07-2015, 11:03
بله این مشکل وجود دارد و dialog کار نمیکند.
برای اینکه یک برنامه به عنوان Startup بشود مطابق لینک زیر انتهای صفحه عمل کنید.
Windows IoT - HelloWorld (You can see links before reply)

سلام
وقتی این خط رو اجرا میکنم [192.168.0.243]: PS C:\> iotstartup list HelloWorld البته با آی پی خودم خطا میده و iotstartup رو نمیشناسه.
مراحل powerShell رو به درستی و طبق سایت ماکروسافت رفتم.
لطفا راهنمایی کنید.ممنون

dariush_ab
25-07-2015, 15:39
سلام
وقتی این خط رو اجرا میکنم [192.168.0.243]: PS C:\> iotstartup list HelloWorld البته با آی پی خودم خطا میده و iotstartup رو نمیشناسه.
مراحل powerShell رو به درستی و طبق سایت ماکروسافت رفتم.
لطفا راهنمایی کنید.ممنون
سلام.
برای اجرای iotstartup نیاز به ampersand هستش.

& iotstartup list

dariush_ab
25-07-2015, 16:29
سلام
error:
سلام مجدد.
همانطور که حدس می زدم این یک issue هستش که در نسخه های بعدی ویندوز رزبری رفع خواهد شد.

Windows.UI.Popups.MessageDialog does not work on this release of Windows 10 IoT Core

موفق باشید.