PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شرکتی برای تولید انبوه سازی؟

pirozy
10-07-2015, 14:06
با سلام
اقا کسی شرکتی واسه تولید انبوه سازی سراغ داره؟
مثلا من یه پروژه طراحی کردم که شبیهش رو تو بازار ندیدم شاید هم باشه
ولی دستگاه من امکاناتش بیشتر هست و همه چیزش طراحی شده و تو قاب قرار گرفته و یه نمونه هم تو دستم دارم و قابل تغییر بنا به نیاز مشتری هست
اگه طبق سودی که بنده حساب کردم باشه با فروش 1000 عدد از این دستگاه 50 تا 60 میلیون درامد داره
و تو این کشور به این بزرگی فکر کنم 1000 عدد رقم خیلی خیلی پایینی باشه
و تازه گارانتی هم میشه بهش افزود و ...
مشکل اینجاس که بنده سرمایه اولیه واسه تولید این محصول رو ندارم و به خاطر نیاز مالی می خوام بفروشمش
کسی شرکتی چیزی سراغ نداره که بشه این محصول رو فروخت به اونا تا اونا به تولید انبوه برسوننش؟
اگه خدا خواست و همچین شرکتی پیدا شد و خواست ازم بخرتش به نظرتون به چه قیمتی باید بهش فروخت؟

sadeghbakhshi
11-07-2015, 03:00
سلام
اگر میکروکنترلر و این جور چیزها داره میتونید به مونتاژ کار بدید
در اخر خودتون میکرو کنترلر رو پروگرام کنید
اکثر این کسانی که مدارچاپی کار میکنند مونتاژ کار هم دارند
برد رو نشونش میدی و بهت یه قیمت با خرید قطعات یا تحویلشون بهتون میده

behnam6500
11-07-2015, 09:39
پروژت چی هست؟
یه توضیح در مورد پروژه برام بفرست تا بررسیش کنیم.

pirozy
11-07-2015, 11:08
سلام
اگر میکروکنترلر و این جور چیزها داره میتونید به مونتاژ کار بدید
در اخر خودتون میکرو کنترلر رو پروگرام کنید
اکثر این کسانی که مدارچاپی کار میکنند مونتاژ کار هم دارند
برد رو نشونش میدی و بهت یه قیمت با خرید قطعات یا تحویلشون بهتون میده
سلام
مهندس حق با شماس ولی مثلا اگه 2000 تا بخوای بدی بیرون یه 100 میلیون هزینه میخواد که من اون رو ندارم
و در ضمن مجوز هم میخواد که باز به خاطر دانشجو بودن و نداشتن پایان خدمت نمیتونم اخذ کنم و الا زمین و ... دارم

- - - Updated - - -

پروژت چی هست؟
یه توضیح در مورد پروژه برام بفرست تا بررسیش کنیم.

سلام مهندس پیام خصوصی ارسال شد با تشکر

razinet
11-07-2015, 13:13
سلام: اهل کجایی و طرح و پروژه ای که داری چیه ؟ میشه یکمتوضیح بدی؟

sadeghbakhshi
11-07-2015, 14:50
سلام
دوستان حواصتون باشه توی این بازار خرابی زحماتتون به باد نره پروژه رو به هرکسی میدید
طوری اطلاعاتش رو بدید که نشه صفر تا صد پروژه رو پیاده کرد

electera
11-07-2015, 16:57
اگر سرمایه گذار مناسب پیدا نکردین روی پارک های علم و فناوری فکر کنین. البته پروسه خودشو داره و صبر و تلاش زیاد میخواد ولی اصولی میرین جلو.

pirozy
11-07-2015, 17:35
​سلام
مهندس نمیتونم زیاد راجع پروژه توضیح بدم سریه
من هر قطعه رو دونه ای خریدم از جعبه گرفته تا قطعات الکترونیکی هزینه یه عدد از این دستگاه 70 تومن درمیاد
اگه با 50 تومان سود فروخته شه میشه 120 تومان قیمت فروشش
اگه شرکتی واسه تولید انبوه این محصول رو تولید کنه راحت هزینه اش 40 تومان میاد پایین که اگه سودمون همون 50 تومان باشه قیمت فروشش میشه 80 تومان که محصولی با قیمت پایین خرید بیشتر هم داره و چون امکانات دستگاه بیشتره و اگه یه سال گارانتی تعویض هم بهش اضافه بشه خیلی مشتری پسندتر میشه
پروژه با avr پیاده سازی شده دارای سنسور دما و ساعت و تقویم شمسی میباشه دارای LCD و تنظیم کنتراست ال سی دی به صورت دیجیتال و خاموش شدن بکگراند ال سی دی به صورت اتوماتیک و قابل تنظیم و امکانات نرم افزاری واسه کاری که دستگاه واسه اون طراحی شده
من قصد فروش این پروژه رو نداشتم و از اول واسه این که خودم به تولید انبوه برسونمش و چون دیدم تو جامعه واقعا جای این دستگاه خالیه اقدام به طراحیش کردم و چون بعد تموم کردن دیدم سرمایه اولیه و مجوز واسه تولید انبوهش ندارم گفتم این جوری واسه شرکتی که مجوز داره بفروشمش تا هم من به نتیجه زحماتم برسم و هم اگه شرکت تولید کنه هزینه اش 40 تا 50 تومان بیاد پایین و این طوری مردم بیشتری هم از این محصول بهره مند میشن

alghasi
11-07-2015, 17:56
برلی تولید انبوه 9 مرحله لازمه.
اخریش میشه تولید انبوه.
Rtl1...rtl9
لازم نیست همه مراحل رو انجام بدی. اگه بتونی مدارک و نقشه ها به مرحله نمونه معیار تولید بزسونی هر شرکتی میتونه برات تولیدش کنه.

bascom2
11-07-2015, 22:43
سلام
برای من هم پیغام خصوصی کنید عملکرد دستگاهتون را تو توشرکت مون بررسی کنیم
اگر طرح خوب باشه با قیمت خوب خریداریم

pirozy
12-07-2015, 18:19
سلام
برای من هم پیغام خصوصی کنید عملکرد دستگاهتون را تو توشرکت مون بررسی کنیم
اگر طرح خوب باشه با قیمت خوب خریداریم
​پ خ شد

shamlu
13-07-2015, 16:53
​سلام
مهندس نمیتونم زیاد راجع پروژه توضیح بدم سریه

اگه می خوای راستش بدونی، تا وقتی توی این مملکت ما کپی رایت رعایت نشه، چیز سری وجود نخواهد داشت، از همین پروژه شما بگیر تا هسته ای و بسته ای و امثالهم...
الان به هرچیزی فکر کنی این دانشمندان اون طرف آبی در عرض چشم به هم زدن ور میدارن و ساخته شده تحویلت میدن...و حضرات عالیه هم از چین با قیمت خیلی پایین وارد کشورش می کنن.

shamlu
13-07-2015, 18:09
اگه می خوای راستش بدونی، تا وقتی توی این مملکت ما کپی رایت رعایت نشه، چیز سری وجود نخواهد داشت، از همین پروژه شما بگیر تا هسته ای و بسته ای و امثالهم...
الان به هرچیزی فکر کنی این دانشمندان اون طرف آبی در عرض چشم به هم زدن ور میدارن و ساخته شده تحویلت میدن...و حضرات عالیه هم از چین با قیمت خیلی پایین وارد کشورش می کنن.

یک زمانی اجنبی ها منابع زیرزمینی ما را در سایه حماقت بعضی ها مثل آب خوردن استثمار می کردند...الان با همین کلک های کپی رایت و اینترنت و رسانه دارند ذهن ما را استثمار می کنند!!!
شاید بازم نیاز به امثال مصدق ها داریم برای رهایی از این نوع استثمار مدرن...

Hesam1984
13-07-2015, 18:29
یک زمانی اجنبی ها منابع زیرزمینی ما را در سایه حماقت بعضی ها مثل آب خوردن استثمار می کردند...الان با همین کلک های کپی رایت و اینترنت و رسانه دارند ذهن ما را استثمار می کنند!!!
شاید بازم نیاز به امثال مصدق ها داریم برای رهایی از این نوع استثمار مدرن...

مرد حسابی کپی رایت یک فانون جهانی هستش و حتی داخل خود کشور سازنده هم رعایت باید بشه اونوقت شما می گین استثمار. نکنه خودشون رو هم استثمار می کنند. شما خودت دوست داری چیزی رو که سالها روش زحمت کشیدی و هزینه کردی یکی ببره و یک آبم روش. اینها بلاخره یک کانالهایی هست که از حقوق مولف بشه دفاع کرد

shamlu
13-07-2015, 19:31
مرد حسابی کپی رایت یک فانون جهانی هستش و حتی داخل خود کشور سازنده هم رعایت باید بشه اونوقت شما می گین استثمار. نکنه خودشون رو هم استثمار می کنند. شما خودت دوست داری چیزی رو که سالها روش زحمت کشیدی و هزینه کردی یکی ببره و یک آبم روش. اینها بلاخره یک کانالهایی هست که از حقوق مولف بشه دفاع کرد

اسم دیگر کپی رایت حق معنوی هست...یعنی شما در درجه اول از نظر معنوی مدیون سازنده یک اثر می شوید. حتما شنیدید میگن شیر مادر به طرف حلال یا حرام شده،مصداق همین حق معنوی هست.
شاید ما اگر قانون کپی رایت را هم قبول نکنیم، بازم با همین نفرین و حرام کردن شیر مادر بالای سر ما هست و نیازی هم به کانال قانونی نباشه!!!
تا حالا تنها حربه ی ما برای این قضیه ، گفتن مرگ بر فلانی و فلان جا بوده...یا پیش کشیدن بهانه ی تحریم ها...که خیلی ناشیانه به نظر میرسه!

در مورد استثمار هم یک حکایت هست که میگه: خانه دوست روفتن به ز در خانه دشمنان کوفتن
یعنی خانه ی دوست را خالی کردن بهتر از دست درازی پیش دشمن هست:mrgreen:

ppittl
14-07-2015, 02:05
با توجه به شرایط بازار ایران
تنها راه البته به نظر من
قرق کردن بازار تو وهله اول هست اگر طرح نو باشه
یعنی بایستی همون اول کار طوری جنس رو بریزی تو بازار که تا بیاد یه عده به فکر کپی و ... بیوفتند شما سود خودت رو کرده باشی
یه سری کارها هم هستند که مشتری کم دارند یا بصورت تکی یا با تعداد خیلی کم هستند رو اینجور کارها هم میشه حساب باز کرد
ارزش کپی و .. رو ندارن ، یعنی زیاد صرفه نداره کپیشون
این تجربه من بود
امیدوارم بدردت بخوره
موفق باشی

pirozy
08-08-2015, 14:36
یعنی یه همچین شرکتی تو ایران نیست؟

alghasi
08-08-2015, 15:21
شما طرحت رو نگفتی چی هست. حد اقل نوع خدمتی که شرکت باید برات انجام بده رو دقیق بگو.
مثلا تیراژ، نوع pcb ، نحوه مونتاژ، قطعات خاص.قالب ریزی........

pirozy
08-08-2015, 22:41
شما طرحت رو نگفتی چی هست. حد اقل نوع خدمتی که شرکت باید برات انجام بده رو دقیق بگو.
مثلا تیراژ، نوع pcb ، نحوه مونتاژ، قطعات خاص.قالب ریزی........

نوع خدمت که ازم بخره و خودش به تولید برسونه

alghasi
08-08-2015, 22:50
فکر کنم خیلی وقت پیش در موردش صحبت کردیم.
طرح توجیهی. اونم نه طرح توجیهی که برای گرفتن وام از بانک اینا درست میکنن.
تا دلت بخواد سرمایه گذار هست. ولی تا ثابت نکنی طرحت فروش داره و سودآوری نداره کسی نگاهش نمیکنه.
وقتیم میخوای با این افراد که تو کار خودشون حرفه ای هستن این ثابت کردن نه کلامی ممکنه. نه با عکس و فیلم و ....
باید تو قالب طرح توجیهی بیاد.
مشاور الکترونیک چند تا شرکت بودم.
طرح توجیهی درست حسابی تهیه میشد. بعد در جلسه با کسایی که میخواستن طرح رو بخرن یا سرمایه گذاری کنن باید در مقابل کارشناسهای اونا و وکلای اونا دفاع میکردیم. اگه اوکی میشد تا جند میلیارد سرمایه گذاری میکردنن

pirozy
08-08-2015, 23:44
فکر کنم خیلی وقت پیش در موردش صحبت کردیم.
طرح توجیهی. اونم نه طرح توجیهی که برای گرفتن وام از بانک اینا درست میکنن.
تا دلت بخواد سرمایه گذار هست. ولی تا ثابت نکنی طرحت فروش داره و سودآوری نداره کسی نگاهش نمیکنه.
وقتیم میخوای با این افراد که تو کار خودشون حرفه ای هستن این ثابت کردن نه کلامی ممکنه. نه با عکس و فیلم و ....
باید تو قالب طرح توجیهی بیاد.
مشاور الکترونیک چند تا شرکت بودم.
طرح توجیهی درست حسابی تهیه میشد. بعد در جلسه با کسایی که میخواستن طرح رو بخرن یا سرمایه گذاری کنن باید در مقابل کارشناسهای اونا و وکلای اونا دفاع میکردیم. اگه اوکی میشد تا جند میلیارد سرمایه گذاری میکردنن

شما می فرمایید چی کار کنم بنده؟
یه نمونه هم دارم

alghasi
08-08-2015, 23:55
طرح توجیهی. یه فرمت خیلی ف ق نمیکنه از اینترنت بگیر و پرش کن.

alghasi
08-08-2015, 23:55
فثط اطلاعاتش باید همه واقعی باشه و طبق سند و مدرک. چون باید ازش دفاع کنی.

alghasi
08-08-2015, 23:56
نمونه آزمایشگاهی داری یا مهندسی یا معیار تولید؟
یعنی چیزی که تولید میشه قطعات داخلیش چقدر با چیزی که داری یکیه؟

pirozy
09-08-2015, 00:27
دقیقا منظورت رو نگرفتم
ولی قطعات همونن دیگه
نمونه ای که دارم کامله با باکس که تست هم شده
ولی بیشتر راهنمایی کنین لطفا

alghasi
09-08-2015, 08:52
طرح توجیهی اگه یه تمپلیت ازش دانلود کنی میبینی چند تا قسمت اصلی داره که پاسخ این سوال هاست.
1. معرفی دستگاهت.
2.چرا این دستگاه نیاز الان بازار ایرانه.
3.نمونه خارجی یا مشابه داره؟
4.اگه نمونه داره چه دلیلی داره بیان طرح شما رو بخرن؟
5. پیشبینی میزان طلب بازار از دستگاه شما. (خیلی مهمه که دلیل و مدرک داشته باشه)
6. پیشبینی هزینه تولید در مقیاسی که بازار نیاز داره.
7. چه بستری برای تولید (شامل ماشین آلات تولید، مکان، نفر...) نیازه؟
8. خواب سرمایه و استهلاک ماشین آلات (استهلاک ماشین الات یعنی چه زمانی طول میکشه پولی که برای خرید تجهیزات خرج کردی برگرده)
8. زمان رسیدن به نقطه سربه سر از نظر سود دهی
فقط چند تا نکته تو تهیه این طرح مهمه.
اول اینکه اگه واقعآ برای طرحت ارزش قائل هستی و مطمئن هستی از فروشش این طرح رو اماده کن. زبان صنعتی پروژه تو دنیا همینه.
دوم نیاز نیست برای شروع همه جیز رو به ریز بیاری. مثلا برای قاب نیاز نیست بگی قالب میزنم ماشین تزریق پلاستیک و.... کافیه بگی سود دستگاه انقدر هست که قاب رو آماده بخرم.
سوم. حتمت با سند و مدرک. مثلا میگی من رادیو درست میکنم رادیو منم به فلان دلایل حتما فروش داره بعد با توجه به این که رادیو معمولی فلان شرکت که گمنامه انقدر فروش در سال تو ایران داره مال من هم حداقل انقدر میشه.
نبازم نیست خیلی قطورش کنی. فکر کنم 20 صفحه باشه با اطلاعات دقیق کافی باشه.

pirozy
10-08-2015, 11:22
با تشکر
مهندس این اطلاعات رو وقتی اماده کردم باید کجا بدم؟
شما شرکتی جایی برای این کار سراغ دارین؟

alghasi
10-08-2015, 12:52
خودم برای یکی دو تا از این شرکت ها کار میکنم. اگه طرحت رو اماده کردی یه روز قرلر بزار بیا شرکت.
الان دمبال یه شرکت رو میشناسم دمبال یه طرح الکترونیکی برای تولید انبوه میگرده. اگه زود برسونیش میتونم یه جلسه برات با اون شرکت جور کنم.

pirozy
10-08-2015, 13:28
چشم اماده شد خبرتون می کنم
فقط چه اقداماتی لازمه انجام بشه که پروژه لو نره
مثلا بردیم پروژه رو دیدن و بعد گفتن مثلا به کارمون نمیاد چه تضمینی هست که بعد از من اون پروژه رو به تولید انبوه نرسونن با نام خودشون؟
با تشکر

behnam6500
10-08-2015, 13:30
چشم اماده شد خبرتون می کنم
فقط چه اقداماتی لازمه انجام بشه که پروژه لو نره
مثلا بردیم پروژه رو دیدن و بعد گفتن مثلا به کارمون نمیاد چه تضمینی هست که بعد از من اون پروژه رو به تولید انبوه نرسونن با نام خودشون؟
با تشکر

هیچ راهی وجود نداره...
مگه اینکه ثبت اختراع کنی تا حقوقت محفوظ باشه

pirozy
10-08-2015, 13:35
پس اول باید برم ثبت کنم بعد
اگرم امکانش هست یه فرم طرح توجیهی برا دانلود قرار بدین تو اینترنت زیاده ولی خواستم
شما فرمی رو که صلاح میدونین قرار بدین
با تشکر

alghasi
10-08-2015, 20:02
ثبت اختراع هم خوبه. انجام بده هرچند براحتی تو ایران میشه دورش زد.
ولی شرکت هایی که خودموباهاشون کار میکنم رو تضمین میدم که این کارو نمیکنن.
حالا اگه دوست داشتین بگین طرح تو چه حوزه ایه، انتقال میدم. و اگه براشون جذابیت داشت با طرح توجیهی بیان صحبت کنین.

pirozy
11-08-2015, 11:54
تو حوزه لوازم خانگی دیجیتال هستش
و واسه از بین بردن کمبودهایی که مشابه های این دستگاه دارن طراحی شده با امکانات فراوان
به نظر خودم اگه تولید بشه با امکاناتی که داره دیگه فکر نکنم کسی مشابه های قبلی این دستگاه رو بخره
شما لطف کنین مطرح کنید اگه مورد پسند واقع شد بنده طرح توجیحی رو هم اماده می کنم

pirozy
13-08-2015, 13:16
ثبت اختراع هم خوبه. انجام بده هرچند براحتی تو ایران میشه دورش زد.
ولی شرکت هایی که خودموباهاشون کار میکنم رو تضمین میدم که این کارو نمیکنن.
حالا اگه دوست داشتین بگین طرح تو چه حوزه ایه، انتقال میدم. و اگه براشون جذابیت داشت با طرح توجیهی بیان صحبت کنین.

مهندس چی شد پس؟

alghasi
13-08-2015, 15:56
من که چیزی نفهمیدم از طرحت.
من یه قرار ملاقات میزارم.
ولی حتما چیزی تو دستت باشه. وگرنه اونا هم ادمهای بزرگی هستن و فقط با دیدن یه دستگاه هیچ عکسالعملی نشون نمیدن.