PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی درباب خرید و شروع و انجام پروژه

moonice
24-06-2015, 18:14
سلام خسته نباشید
بنده تازه با انجمن شما آشنا شدم
واقعا انجمن پرباری دارید...تبریک میگم
والله تازه امروز پروژه کارشناسیمو برام تعریف کردن و قرار است یک پردازنده گرافیکی با اسپارتان 3 ایجاد کنیم که بار آرم و مانیتور در ارتباط باشد و در انتها به خورد یک سیستم صنعتی بدیم.
اولین قدم ساخت این پردازنده گرافیکیه... You can see links before reply
خب من خیلی مبتدیم در fpga... You can see links before reply
به اندازه ای که فقط چند تا برنامه کوچیک در آزمایشگاه نوشتیم با ise و پروگرام کردیم و...همین
میخواستم مزاحمتون بشم و چندتا سوال از خدمت اساتید بپرسم
1- از کجا شروع کنم تو این زمینه(البته منظورم این نیست که بگید برید مثلا فیلم های استاد صدر رو ببینید...منظورم اینه روی چه بخشی از fpga لازمه مسلط بشم برای این پروژه)
2- کی اقدام به تهیه سخت افزار کنم؟
3- بهتره هدر برد بگیرم یا برد آموزشی یا اصلا بیاد خودم بسازم...!؟؟(درصورت پیشنهاد خرید لطفا نوع مناسب کار من نحوه خریدشو بهم بگید)
کلا دوستان خیلی ممنون میشم هر اطلاعاتی در این زمینه دارند بهم بدن و راهنماییم کنند چکار کنم...
اگر نمونه پروژه ها یا مقاله ها یا... دارند که تو این زمینه کمکم میکنند خوشحال میشم بهم بدید...
خیلی ممنون از وقتتون

vahid_22002
24-06-2015, 19:13
خیلی پروژه سختیه.
همین الان تبریک و تسلیت می گم

Ma3ood
24-06-2015, 20:05
تمام کارهایی که خودتون فرمودین انجام بده بهترین کار هست

damn copyrigh
24-06-2015, 20:25
عجب پروژه ی کارشناسی! زمان ما avr سلطان بود.
بچه های روغن اویلایی هستن ...نه مثه ما روغن کرمونشاهی:018:

moonice
24-06-2015, 22:04
خب دوستان حداقل یک راهنمایی بکنیدcry::
حداقل درمورد پیشنهاد برای خرید یکم راهنماییم کنید ...

Hesam1984
24-06-2015, 23:45
دوست عزیز این پروژه در حد دکترا هست کی این رو به شما داده. شما اگر مبتدی هستی به آسونی از پسش بر نمیای در مدت کوتاه. مگر اینکه جزییاتش کمتر باشه. چیزی که من می فهمم یک پردازنده گرافیکی هستش.

moonice
25-06-2015, 00:14
دکترا؟!!!!
حدود 10 ماه وقت دارم
مبتدی که هستم ولی وقت زیادی دارم
پله همون پردازنده گرافیک هست ولی مطمئنا منظور ساده هست
چون قصد داریم نتایج یک دستگاه صنعتی رو روی مانیتور نمایش دهیم و از fpga به عنوان کارت گرافیک استفاده کنیم...نمیخوایم با fpga فیلم روی مانیتور نمایش بدیم...
حالا اینا بازم برداشت های خود من هست...
چیزی که استاد گفتن لفظ پردازنده گرافیکی ساده بوده....

gangi
25-06-2015, 11:29
سلام

پروژه سنگینی است.
لیکن انجام شدنی است.

لطفا" بفرمایید:

دانشجوی کدام دانشگاه هستید؟

نام استاد را هم بفرمایید.

درود

vahid_22002
25-06-2015, 12:03
باید ببینین چه جوری ازتون می خوان.
تو درس پروژه معمولا دست دانشجو رو باز می ذارن . یعنی می تونین از یه سری کورهای آماده که خود شرکت زایلینکس ارائه می ده استفاده کنین.
اگه دستتون باز نیست که باید کاری که شرکت اتمل یا nvidia دارن n ساله انجام می دن رو ماکسیمم تو یک سال جمع و جورش کنین.
تو این پروژه چنتا چیزو معلوم کنین.
چه فرکانس نهایی نیاز دارین؟
هدف از پردازش چیه؟(پردازنده های اینتل و nvidia چون معمولا به صورت عمومی ساخته می شن فک کردن بهش یه مقداری سخته)
یه مورد رو هم بگین دانشجوی رشته ی برق هستین یا کامپیوتر؟

vahid_22002
25-06-2015, 12:11
دکترا؟!!!!
حدود 10 ماه وقت دارم
مبتدی که هستم ولی وقت زیادی دارم
پله همون پردازنده گرافیک هست ولی مطمئنا منظور ساده هست
چون قصد داریم نتایج یک دستگاه صنعتی رو روی مانیتور نمایش دهیم و از fpga به عنوان کارت گرافیک استفاده کنیم...نمیخوایم با fpga فیلم روی مانیتور نمایش بدیم...
حالا اینا بازم برداشت های خود من هست...
چیزی که استاد گفتن لفظ پردازنده گرافیکی ساده بوده....
با مانیتور می خواین ارتباط برقرار کنین (مثلا مانیتور های lg و samsung و... ) یا نه یه ال سی دی دم دستی (مث اینایی که تو فروشگاه هستش)؟
اگه اون اولیه چنتا چیزو معلوم کنین باقیش خیلی کاری نداره این جور که من دارم می بینم.
1) رابطتون vga هستش یا hdmi؟
2) اون آرمه چی کارس؟
اگه دومیه یه مقداری کار سخته.چون تایمینگای ال سی دی هم دست شماست.
سایز ال سی دی هم می تونه یه پارامتر پردازشی باشه

Hesam1984
25-06-2015, 14:12
اگر منظورتون از کار گزافیکی یک چیزی مثل کارت گرافیک هستش واقعا مشکل و پیچیده هستش و شرکتهای محدودی و تیم های حرفه ای روی اینها کار می کنند. شما فکرش رو بکن ارتباطات با pci یا pci express و تولید تصویر و ... . اگر منظورتون نمایش دادن اطلاعات روی مانیتور vga هستش بله این شدنی و خیلی ساده تره یک سرچ بکنید اینترنت هم مثال براش زیاده. CORE آماده هم بله هستش ولی بازم بستگی داره چی بخواهین. شما قیمت اون CORE ها رو ببینید متوجه می شوید کار چقدر مشکله. هم کد نویسی و هم تست. پس احتمال بسیار زیاد منطور استاد و پروژه همون نمایش اطلاعات روی مانیتوره با VGA

moonice
25-06-2015, 16:27
سلام

پروژه سنگینی است.
لیکن انجام شدنی است.

لطفا" بفرمایید:

دانشجوی کدام دانشگاه هستید؟

نام استاد را هم بفرمایید.

درود

سلام
دانشگاه سمنان
دکتر اسکندریان چطور؟!!!

باید ببینین چه جوری ازتون می خوان.
تو درس پروژه معمولا دست دانشجو رو باز می ذارن . یعنی می تونین از یه سری کورهای آماده که خود شرکت زایلینکس ارائه می ده استفاده کنین.
اگه دستتون باز نیست که باید کاری که شرکت اتمل یا nvidia دارن n ساله انجام می دن رو ماکسیمم تو یک سال جمع و جورش کنین.
تو این پروژه چنتا چیزو معلوم کنین.
چه فرکانس نهایی نیاز دارین؟
هدف از پردازش چیه؟(پردازنده های اینتل و nvidia چون معمولا به صورت عمومی ساخته می شن فک کردن بهش یه مقداری سخته)
یه مورد رو هم بگین دانشجوی رشته ی برق هستین یا کامپیوتر؟

با مانیتور می خواین ارتباط برقرار کنین (مثلا مانیتور های lg و samsung و... ) یا نه یه ال سی دی دم دستی (مث اینایی که تو فروشگاه هستش)؟
اگه اون اولیه چنتا چیزو معلوم کنین باقیش خیلی کاری نداره این جور که من دارم می بینم.
1) رابطتون vga هستش یا hdmi؟
2) اون آرمه چی کارس؟
اگه دومیه یه مقداری کار سخته.چون تایمینگای ال سی دی هم دست شماست.
سایز ال سی دی هم می تونه یه پارامتر پردازشی باشه

بله فکر میکنم محدودیتی در استفاده از کور های آماده نداریم...
والله فرکانس نهایی که نمیفهمم منظورتون چیه...
هدف از پردازش را والله هنوز دقیق برای من مشخص نکردن ولی از آنجا که قرار است این پردازنده گرافیکی واسط بین ARM و مانیتور میباشد
و قرار است در انتها این سیستم را به خورد یک دستگاه صنعتی بدیم به گونه ای که دستگاه صنعتی مثلا سنسور ایکس یک سری اطلاعت به ارم بفرستد و آرم به اف پی جی ای بفرستد و اف پی جی ای روی مانیتور
نمایش دهد.
که از این بر می آید هدف از پردازش نمایش اشکالی مثل جدول و و اعداد و حروف و... میباشد...
برق رشتم...(کنترل)

میخوایم به مانیتور مثلا LG ارتباط برقرار کنیم
رابطمون رو مشخص نکردن ولی به احتمال زیاد همون VGA هست

ببخشید منظورتون از core چیه؟
از کجا میتونم بهشون درسترسی داشته باشم؟!
ممنون میشم چند تا از اون مثال های آماده را بهم معرفی کنید
ممنون از دوستان

gangi
25-06-2015, 22:30
سلام

اوکی

استادتان باید لینک آدرس مورد نظرش را هم به شما اعلام می نمود.

از اینجا شروع کنید:

An FPGA sprite graphics accelerator with a 180MHz STM32F429 controller and 640 x 360 LCD

Xilinx Spartan 3 XC3S50

An FPGA sprite graphics accelerator with a 180MHz STM32F429 controller and 640 x 360 LCD | Andys Workshop (You can see links before reply)

درود