PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نرم افزار جدید آلتیوم!

hossein1387
16-06-2015, 14:58
سلام

یک چند وقتی هست که آلتیوم یک نرم افزاری کاملا مجانی! رو release کرده به اسم CircuitMaker ( به آدرس Free PCB Design Tools | CircuitMaker (You can see links before reply_circuitmaker)) اینطوری که من فهمیدم هدف این نرم افزار جدید تبلیغ کردن Open Hardware هست به این نحو که تمامی پروژه هایی که شما توسط این نرم افزار طراحی میکنید به صورت عمومی در دسترس خواهد بود که به نظر من فوق العاده هست! ولی با این حال این اختیار رو به شما میده که دو تا پروژه رو به صورت private داشته باشید.

You can see links before reply

توی این نرم افزار جدید تمام قابلیت های Altium از جمله 3D View به صورت مجانی! در دسترس هست.

یکی از محدودیت های این نرم افزار این هست که Cloud based هست و شما حتما باید به اینترنت وصل باشید تا بتونید از نرم افزار استفاده کنید که توی کشور ما یک محدودیت جدی به حساب میاد. حالا اگر این حدودیت رو کنار بگذاریم, خوبی این کار این هست که یک Community خیلی بزرگ ایجاد میشه که هرکس میتونه اشکالات پروژش رو از دیگران بپرسه. همیچنین اگر با نرم افزار های source control مثل Git با Github کار کرده باشید, توی این نرم افزار جدید آلتیوم قابلیت source control اضافه شده که به شما این اجازه رو میده که پروژه رو با یک گروه اشتراک بگذارید و همه میتونن commit های بقیه اعضای گروه رو ببینن.
یکی از قابلیت ها خیلی خوبی که اضافه شده استفاده از یک database خیلی بزرگ برای footprint و شماتیک قطعات هست. توی این ورژن از کتابخونه خیلی قوی و مشهوره CIIVA استفاده کردن Datasheets, Electronic Components, Parts, Search | Ciiva (You can see links before reply) که در دسترس عموم قرار داره. حالا خوبی این کار این هست که فرضا من یک پروژه طراحی کردم و یک سری قطعه هم خودم اضافه کردم و شماتیک و فوت پرینت براش درست کردم, شما به راحتی میتونید از این کتابخونه هایی که من استفاده کردم استفاده کنید و هیچ گونه دردسری هم نداشته باشید!

در کل به نظر من خیلی نرم افزار خوبی هست و این کمک رو به ما ها میکنه که بتونیم از این نرم افزار های پیشرفته به صورت مجانی استفاده کنیم!
برای اطلاعات بیشتر میتونید این ویدو رو هم ببینید: