PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل عجیب با رابط سریال(usart(

dizgah
14-06-2015, 12:17
سلام من تا چن وخت پیش با هدر بورد eca برای میکروی stm32f103ret6 کار میکردم .
حالا بنا به نیازم یه برد جدید برای میکروی stm32f103rbt6 زدم که بر خلاف میکروی قبلی به جای 512 کیلو حافظه 128 کیلو حافظه داره!
حالا قسمت ارسال و دریافت سریال سمپلهای قبلیم رو میکروی جدید کار نمیکنه
جی لینک و کیل کاملا میکروی جدید رو میشناسن و به درستی پروگرمش میکنن ، سمپلهای gpio قبلی هم روی میکروی جدید کامل و صحیح جواب میدن
ولی usart میکروی قبلی رو میکروی جدید جواب نمیده ، از طرفی وقتی از اول هم یه پروژه جدید برا rbt6 میسازم بازم سریالش کار نمیکنه!
یوزارت دو هم خروجی نمیده ، حتی از پایه های خود میکرو هم امتحان کردم نتیجه همون بود ؟
دوستان چیزی به ذهنشون میرسه ؟
ممنون

ali_rostami_7
14-06-2015, 20:37
سلام تنظیمات option را کامل انجام دادید؟ یک بار پروژه ای بود که برای من به همین صورت کار نمیکرد و بعدش متوجه شدم در قسمت تنظیمات تب target مقابل xtal جای 8 مگا 72 قرار داده بودم.که وقتی درستش کردم مثه ساعت کار کرد.شما تنظیمات این قسمت رو چک کن ببین چه طور میشه.:wink:

dizgah
14-06-2015, 23:03
سلام
ممنون از توضیجات
بله هم کریستال و هم مقدار تنظیمی 8 مگه
والله من که دیگه عقلم به جایی قد نمیده

ali_rostami_7
15-06-2015, 08:15
سلام
یه نگاه به این پروژه بنداز ببین میتونی رو برد پورتش کنی یا نه
(04) MINI-serial communication experiment - Download - 4shared - ali rostami (You can see links before reply)

dizgah
15-06-2015, 10:14
ممنون از لطفتون ولی بی نتیجه بود
فک میکنم باید یه پی سی بی جدید بزنم ! تنها کاریه که میتونم بکنم

dizgah
16-06-2015, 19:49
سلام دوباره
با تشکر از آقای رستمی و سایردوستان
بله مشکل مربوط به کریستاله گویا
بنده هیچ تنظیمی روی کریستال انجام نداده بودم و گویا برنامه از کریستال داخلی ایتفاده میکرده
حالا چرا با کریستال داخلی جواب نمیده نمیدونم؟؟؟
به هر حال بنده با کمک برنامه آقای رستمی کریستال رو روی 8 مگ خارجی تنظیم کردم
العان مطمنن برنامه از کریستال خارجی کلاک میخوره ولی همچنان سریال چیزی نمیفرسته؟؟؟
در کنار ارسال گذاشتم gpio رو تاگل کنه که مشخصه میکرو سالم داره کار میکنه ولی همچنان چیزی نمیفرسته
البته تو دیباگ هم موقع ارسال سریال رجیسترها ی سریال 1 تو کیل هم هیچ تغییری نمیکنن و جالب اینه تو هدربوردی که داده توش ارسال میشه هم باز این رجیسترها تغییری ندارن ولی داده ارسال میشه
خلاصه اگه کسی از دوستان سمپلی آموزشی چیزی که با cmsis ارسال سریال رو با کریستال خارجی یا بدون اون انجام بده لطفا دریغ نکنه
ممنون از لطفتون

mrm
17-06-2015, 19:25
اینو تست کنید

dizgah
23-06-2015, 12:16
سلام
با تشکر از همه دوستان
مشکل مربوط به قطعه دیگه ای بود که بدلیل معیوب بودن و قرار داشتن تو مدار از عملکرد صحیح رابط سریال جلوگیری میکرد.
و اینکه تو الکترونیک هیچ احتمالی رو رد نکنین !هیچ احتمالی
ممنون از همگی