PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروگرام کردن atmega8

korosh00
07-06-2015, 19:41
سلام
البته بعضی سوالات خیلی ساده هست برای دوستان ولی خوب چکار باید کرد اول کاره !
من برنامه رو نوشتم با کد ویژن
میکرو رو هم تو پروگرامر گذاشتم .
بعد میرم این قسمت که در تصویر هست
You can see links before reply

گزینه 1 را اول میزنم بعد گزینه دوم .
یک سری اعمال انجام میشه .
همین

آیا میکرو من پروگرام شده ؟؟؟؟

لطفا یکی ازدوستان اگه میتونه تو فایل تصویری فیلم بگیره فقط میخوام این برنامه اجرا بشه .!!!

ممنون و تشکر فراوان

mstkmn
08-06-2015, 09:54
سلام
شما گزینه Read رو زدی که برای خواندن برنامه از میکرو هست. از منوی Program گزینه All رو بزن.

lachini
09-06-2015, 15:03
همانطور که دوستان اشاره داشتند شما گزینه READ که برای خواندن است را انتخاب کردید. و باید از منوی PRogram مراحل زیر را انجام دهید :
1- Erase Chip برای پاک کردن میکرو. اختیاری و در صورت لزوم
2- Blank Check برای بررسی پاک شدن (خالی بودن) میکرو. اختیاری و در صورت لزوم
3- Flash برای پروگرام حافظه برنامه میکرو. مهم و اجباری
4- EEPROM برای پروگرام حافظه ایپرام. اختیاری و در صورت لزوم
5- Lock Bits جهت قفل کردن میکرو. اختیاری و در صورت لزوم.
6- Fuse Bits جهت تنظیمات خاص میکرو همچون تنظیم اسیلاتور. بسیار مهم ولی اجباری نیست و بستگی به برنامه دارد. در صورت اشتباه تنظیم کردید احتمال از کار افتادن میکرو وجود دارد. بخصوص در رابطه با CKSEL ها بسیار دقت کنید که در صورت غلط تنظیم شدن با توجه به اینکه اکثر پروگرامرها (بجز برخی پروگرامرها همچون سانا) کلاک را تامین نمیکنند. میکرو قابل شناسایی نخواهد بود.
7- All تمامی موارد فوق را پشت سر هم انجام میدهد. و بنده برخلاف نظر دوستمان این گزینه را برای شما که بار اول هست که با میکرو کار میکنید پیشنهاد نمیکنم چون ممکن است تنظیمات فیوز بیت را غلط تنظیم کنید و به دلیل مشکلات پروگرامر نتوانید آنرا بازیابی کنید.

در نهایت بعد از پروگرام در مراحل 3 و یا 4 بهتر است با مقایسه اطلاعات پروگرام شده در میکرو و فایل اصلی از صحت پروگرام اطمینان حاصل کنید و از منوی Compare گزینه های Flash و در صورت لزوم EEPROM را انتخاب کنید.

korosh00
09-06-2015, 19:48
من زدم باز فقط ال سی دی روشن شد .
حالا اگر ولتاژ من 5.5 یا 6 باشه اصلا میکرو کار میکنه ؟
یا دقیقا باید 5باشه ؟
ممنون

lachini
09-06-2015, 22:34
من زدم باز فقط ال سی دی روشن شد .
حالا اگر ولتاژ من 5.5 یا 6 باشه اصلا میکرو کار میکنه ؟
یا دقیقا باید 5باشه ؟
ممنون

با ولتاژ بالاتر از 5 ولت ممکن هست به میکرو صدمه بزنید. یک راه حل ساده سری کردن منبع ولتاژ 5.5 تا 6 ولتی با یک یا دو دیود هست.