PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی جامع بابت ساخت شارژر بی سیم

hamid.pajand
04-06-2015, 03:12
سلام به همه انجمنیای عزیز من کاربر تازه واردم زیاد با قوانین آشنا نیستم ببخشید.
در نظر دارم برام گوشیم که زد اولترا هست یه شارژر بی سیم درست کنم که هروقت گوشیمو بذارم روی منطقه یا صفحه شارژ گوشیم شارژ شه پس نیاز دارم به یه فرستنده و گیرنده. قسمت فرستنده که همون قسمت صفحه شارژ میشه و قسمت گیرنده رو میخوام با قاب ژله ای گوشی ادقام کنم و انرژی دریافتی رو از طریق قسمت داکت شارژ گوشی به گوشی برسونم ولی متاسفانه چون سررشته زیادی تو مسایل الکترونیکی ندارم فقط در حد ایده نگهش داشتم حالا دوستای متخصص اگه میتونن لطف کنن راهنماییم کنن یک دنیا ممنون میشم

sadeghbakhshi
04-06-2015, 03:56
سلام
شارژر های بی سیم سیستم پیچیده ای نداره
کلا دوتا سیم پیچ که در مجاورت هم قرار میگیره
گوشی هایی مثل لومیا 930 این قابلیت رو داره
سیم پیچ گیرنده داخل گوشی هست و فرستنده هم داخل یه کیف مسطح که به برق متصل میشه
کل محاسباتش هم مثل ترانس هست

hamid.pajand
04-06-2015, 11:12
سلام
شارژر های بی سیم سیستم پیچیده ای نداره
کلا دوتا سیم پیچ که در مجاورت هم قرار میگیره
گوشی هایی مثل لومیا 930 این قابلیت رو داره
سیم پیچ گیرنده داخل گوشی هست و فرستنده هم داخل یه کیف مسطح که به برق متصل میشه
کل محاسباتش هم مثل ترانس هست
مرسی بابت راهنمایی یکم بیشتر توضیح میدی نحوه محاسباتو برای مثال من باید بتونم پنج ولت برقو القا کنم با این روش ممکنه؟ یعنی هرمقدار ولت ورودی به سیم پیچ اول باشه دقیقا همون مقدار به سیم پیچ دوم القا میشه یا این وسط القا انرژی باعث میشه ولتاژ کمتری برسه به گوشی؟

sadeghbakhshi
04-06-2015, 13:10
مرسی بابت راهنمایی یکم بیشتر توضیح میدی نحوه محاسباتو برای مثال من باید بتونم پنج ولت برقو القا کنم با این روش ممکنه؟ یعنی هرمقدار ولت ورودی به سیم پیچ اول باشه دقیقا همون مقدار به سیم پیچ دوم القا میشه یا این وسط القا انرژی باعث میشه ولتاژ کمتری برسه به گوشی؟

در تئوری محض بله تمامی شار تولیدی به سیم پیچ دوم منتقل میشه
یعنی اگر تعداد سیم پیچ های اولیه و ثانویه به ترتیب n1 و n2 باشه
داریم v1/v2 = n1/n2 ولی در عمل یه همچین چیزی ممکن نیست
مشکل کار هم اینکه سیم پیچ ها مقاومت دارن
دوم شار نشتی داریم
سوم هسته تلفات داره (اینجا هسته نداریم(هستمون بجای فریت و تیفه ی فلزی هواست))
در ضمن شما باید توجه داشته باشید که سیم پیچ ها به خصوص سیم پیچ اولیه در اثر ولتاژ بالا ذوب نشه امپدانسش هم اونقدر
کم نباشه که اتصال کوتاه بشه
و توجه داشته باشید که ولتاژ ثانویه باید یکسو بشه و از یک رگولاتور هم عبور کنه که تبدیل به یک جریان مستقیم و ولتاژ مطمئن بشه

مهندس نوآور
30-11-2015, 00:38
استفاده از دو آی سی اختصاصی ساخت تگزاس اینسترومنت برای ساخت شارژر بی سیم یعنی BQ500215 به عنوان فرستنده و BQ51025 به عنوان گیرنده می تواند دستگاه شما را کوچک، حرفه ای، بهینه و ارزان کند. لینک مرتبط:

10-W Wireless power Transmitter-Receiver ICs [Chip Ideas] - Time for Science (You can see links before reply)