PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش استفاده از ماژول ESP8266 WiFi

elman993
01-06-2015, 12:12
ابتدا بگم که این ماژول ارزان تریم ماژولی هست که برای استفاده از wifi در پروژه هاتون می تونید ازش استفاده کنید آموزش فارسی درست حسابی برای کار باهاش نیست ولی امروز دیدم سایت الکترولب یه آموزش برای تنظیم و استفاده اولیه گذاشته گفتم با شما هم به اشتراک بزارم شاید به دردتون خورد
لینک خود پست الکترولب
راه اندازی ماژول ESP8266 WiFi (قسمت اول) - الکترولب (You can see links before reply)

دانلود آموزش به صورت PDF لینک مستقیم هست به 4share بودنش نگاه نکنید You can see links before reply
You can see links before reply
اینم AT Command ماژول هست که در یه صفحه جمع کرده
ESP8266 AT Commands - (You can see links before reply)

microware
13-07-2015, 11:13
سلام
با تشکر از دوستمون برای فایل آموزش
ماژولی که توی فروشگاهه از نوع ESP-07 هست و برای راه اندازیش علاوه بر مواردی که توی فایل آموزشی هست، این کارو هم باید انجام بدید:
پایه های GPIO0 و GPIO02 رو با یه مقاومت (مثلا 10 کیلو) Pull-up کنید
و پایه GPIO15 رو هم Pull-down کنید تا ماژول از حافظه داخلی بوت بشه.
موفق باشید
مرجع : esp8266-module-family [ESP8266 Support WIKI] (You can see links before reply)

elman993
26-08-2015, 18:52
سلام
قسمت دوم آموزش راه اندازی ماژول ESP8266 WiFi (قسمت دوم) هم در وبسایت الکترولب آماده شده و می تونید استفاده کنید
راه اندازی ماژول ESP8266 WiFi (قسمت دوم) - الکترولب (You can see links before reply)

ramin.st
13-09-2015, 11:30
با سلام
من با کمک این اموزش پیش رفتم و میتونم به ماژول وصل بشم اما موقعی که با socket test میخوام وصل بشم ارور میده لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

mzarkoob
25-12-2015, 13:07
این ماژول در دو حالت سرور و کلاینت میشه ازش استفاده کرد.
در حالت سرور یک وسیله دیگه مانند یک گوشی به عنوان کلاینت بهش وصل میشه
حالت دیگر ماژول کلاینت است و یک وسیله دیگر مثل مودم سرور و ماژول بایستی به مودم وصل شود و در شبکه داخلی قرار بگیرد. در این حالت با هر وسیله دیگری که به مودم وصل باشد می تواند تبادل دیتا داشته باشد:
9064

mzarkoob
03-01-2016, 21:07
ماژولی که توی فروشگاهه از نوع ESP-07 هست و برای راه اندازیش علاوه بر مواردی که توی فایل آموزشی هست، این کارو هم باید انجام بدید:
پایه های GPIO0 و GPIO02 رو با یه مقاومت (مثلا 10 کیلو) Pull-up کنید
و پایه GPIO15 رو هم Pull-down کنید تا ماژول از حافظه داخلی بوت بشه.
بله این مدل ماژول esp-07 (You can see links before reply) :
حتما باید اون دو موردی که فرمودید انجام شود علاوه بر اتصالات دیگر و گر نه راه اندازی نمی شود.
یعنی مدل تا مدل این ماژول ها فرق دارد!؟

mjes
17-02-2016, 12:44
سلام
من 2 تا از این ماژول خریدم.
ماژولES-01 ESP8266 وای فای به سریال (You can see links before reply)

ولی پایه ریست اون کار نمیکنه و فابلیت آپ رو نداره.....:x:x:x

کسی با این ماژول از سایت کویر (یا آفتاب رایانه ) کار کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثل اینکه از نظر کیفیت این ماژول بسیار ضعیف هستcry::cry::cry::

من با این ماژول به راحتی کار کردم و از بازار جمهوری تهیه کردم .

mzarkoob
17-02-2016, 19:00
این ماژول که فرمودید :
من راه انداختم. کار می کنه.البته با سری های مدل بالاتر کمی فرق داشت. الان نحوه اتصلات را فراموش کردم.
شما نحوه اتصالاتتان چطور هست؟

moharam
18-02-2016, 00:36
این ماژول که فرمودید :
من راه انداختم. کار می کنه.البته با سری های مدل بالاتر کمی فرق داشت. الان نحوه اتصلات را فراموش کردم.
شما نحوه اتصالاتتان چطور هست؟

سلام من نیاز مبرم به راه اندازی این ماژول به عنوان اکسس پوینت با avr دارم اونم به زبان c با کدویژن لطفا بابت فرستادن دستورات commend اش برای ایجاد اکسس پوینت راهنمایی ام کنید

mzarkoob
18-02-2016, 12:13
فرقی نمی کنه با چه میکرویی مهم دستوراتی است که بایستی با پورت سریال با باودریت مشخص ارسال شود یا دریافت شود.
این دستورات هم در منوالش هست.
همان طور که در بالا ذکر شد
این ماژول در دو حالت سرور و کلاینت میشه ازش استفاده کرد.

avr_1360
18-02-2016, 13:06
سلام.
ایا ارتباط spi با این ماژول امکانپذیر هست؟

mzarkoob
18-02-2016, 18:22
اینها وای فای به سریال هستند .

mjes
19-02-2016, 14:59
سلام mzarkoob (You can see links before reply)

منون از توجه شما
من هم یک سری راه اندازی کردم ولی سری جدید که از سایت خریدم بعد از اولین پروگرم با اردینو ..........ماژول دیگه قابلیت شناسایی و خروجی نداره....:(
mzarkoob (You can see links before reply)
جان
سری تولید شده نارضایتی خیلی ها رو به بار آورده..........
به لینک زیر یه سری بزن
ماژول وایفای ESP8266 با آنتن PCB (You can see links before reply)

mj3747
14-04-2017, 14:25
دوستان فرق بین ESP-12F و ESP-14 چیه؟
و اینکه این ماژول ها برای کدوم شرکت هستند؟
دیتاشیت کامل و Application Note میخام ازشون.
لطفا راهنمایی کنید.
سپاس

agape
16-04-2017, 16:08
به لحاظ تکنیکالی هیچی
چون هردو بر پایه یک پردازنده و ماژول هستند esp8266
احتمالا پکیجشون فرق کنه یا یه سری فرق های جزیی داشته باشن

omidctrl
11-07-2018, 21:38
سلام. خسته نباشید. من یه ماژول ESP8266-07 گرفتم، به معنای واقعی کلمه دهنم رو سرویس کرده. برنامه که روش نداشت. چون به AT کامنت ها جواب نمیداد (با نرم افزار ترمینال چک کردم). برنامه رو روش ریختم، به AT کامنت های میکرو (اتمگا 8) جواب میده. همه چی خوب داشت پیش میرفت و با گوشی هم بهش وصل میشدم. مدار رو خاموش کردم، یه نیم ساعت بعد اومدم سراغش و روشن کردم، ال ای دی ریستش (همون آبیه که تو انتقال اطلاعات هم چشمک میزنه) دائما روشنه و گوشیم هم دیگه نمیشناستش! پین Rx هم روی 3.3 مونده! وقتی هم با نرم افزار ترمینال چک می کنم، پشت سرهم چرت و پرت نشون میده. چه کنم؟ :baad:
تغذیش رو خیلی مطمئن دادم، 2 تا باتری لیتیوم یون فول شارژ (در مجموع 8.4) رو به LF33 دادم.