PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت و تکمیل یک مدار کنترلر کامل دما و رطوبت و گردش موتور

ekf2000
30-05-2015, 21:20
کمک برای رفع نقص در یک مدار جوجه کشی عالی
با عرض سلام خدمت شما دوست و همراه گرامی
من چند ماه پیش یک مدار جوجه کشی را از سایت eca دانلود کردم و ساختم و کلی هم هزینه برای ساختش کردم
مدار برای کنترل نیمه اتوماتیک دستگاه جوجه کشی هست
توسط سنسور ds18b20 قسمت هیتر و مانیتورینگ دما کنترل میشه
و توسط سنسور hs1101 رطوبت کنترل میشه
و توسط سنسور مادون قرمز قسمت چرخش کنترل میشه
هر سه مدار توسط توسط یک ای سی اتمگا 128 کنترل و راه اندازی میشن
من دوتا مشکل با این مدار موقع کار داشتم
مشکل اول سنسور hs1101 هست که دیجیتال نبوده و باید دستی کالیبره بشه
در شرایط متفاوت فصلی و محیطی هم این کالیبره بهم خورده و با خطای 5 تا 10 درصد روبرو میشه
مشکل دوم در مورد سنسور دما هست
سنسور ds18b20 در شرایط عادی و محیط دما رو با دقت دهم درجه نشون میده و سرعت متوسط و خوبی داره
ولی با افزایش رطوبت و فشار داخل دستگاه جوجه کشی با افزایش رطوبت از میزلن اصلی منحرف میشه
مثلا در رطوبت 50 درصد دارای انحراف 0.7 درجه از دمای اصلی و در رطوبت 70 درصد دما را یک درجه از میزان اصلی کمتر نشون میده
مابقی شرایط مدار واقعا عالی بوده و با مدار های صنعتی قابل رقابت هست
.
متاسفانه طراح اصلی جناب مهندس محمد حدود چندین ماه هست که ان داخل انجمن نمیان و کسی هم پاسخگو نیست
من چون خودم برنامه نویسی بلد نیستم با توجه به تجربه و پیشنه شما استاد گرامی در ساخت و برنامه نویسی مدار یک درخواست داشتم
1-اگر امکانش وجود داره یکی از دوستان لطف کنه بدون تغییر فیزیکی در مدار
سنسور sht10 رو در برنامه جایگزین سنسور sh1101 بکنه
تا وظیفه کنترل دما و رطوبت رو بعهده بگیره تا نقص مدار کاملا برطرف بشه
(البته سنسور hs1101 سه تا سیم خروجی از ای سی 555 به مدار اصلی داره
ولی ای سی اصلی پایه خالی برای اضافه کردن داره و میتونه 4 پایه سنسور sht10 رو جوابگو باشه)
2-در صورت امکان سنسور ds18b20 کماکان کار کنه و فقط دما رو نشون بده و از قسمت کنترل دما و رله ها ی مدار خارج بشه

دانلود کنید (You can see links before reply)
لینک دوم
madar joje keshe.rar - 3.1 MB (You can see links before reply)