PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [آموزش] آموزش نصب ویندوز 10 روی Raspberry Pi 2

dariush_ab
20-05-2015, 01:45
با سلام خدمت دوستان.
آموزش ویندوز 10 و رزبری پای 2 به روز رسانی شد.
برای تهیه این بسته آموزشی می توانید از لینک زیر اقدام کنید.
آموزش نصب ویندوز 10 روی Raspberry Pi 2 به همراه تمام فایلها (You can see links before reply)

آنچه در این آموزش گفته می شود :

دراین آموزش، ابتدا یک مقدمه بسیار کوتاه از IoT یا Internet of Things گفته می شود سپس، مراحل کامل نصب ویندوز 10 روی برد رزبری گفته شده و بعد از آن روش نصب ویژوال استودیو 2015 بررسی می گردد و در انتها، برنامه های Hello World و GPIO به زبان #C روی برد اجرا می گردند و در نهایت هم اینترفیس وب نشان داده می شود.
محتویات محصول:

1- 1.5 ساعت آموزش
2- ماشین مجازی ویندوز 10 با ویژوال استودیو نصب شده با مشخصات زیر:
You can see links before reply

Microsoft Visual Studio Community 2015
Version 14.0.23107.0 D14REL
Microsoft .NET Framework
Version 4.6.00079

Installed Version: Community

Visual Basic 2015 00322-20000-00000-AA771
Microsoft Visual Basic 2015

Visual C# 2015 00322-20000-00000-AA771
Microsoft Visual C# 2015

Visual C++ 2015 00322-20000-00000-AA771
Microsoft Visual C++ 2015

Application Insights Tools for Visual Studio Package 1.0
Application Insights Tools for Visual Studio

ASP.NET and Web Tools 14.0.20626.0
ASP.NET and Web Tools

ASP.NET Web Frameworks and Tools 2013 5.2.30624.0
For additional information, visit ASP.NET | The ASP.NET Site (You can see links before reply)

Common Azure Tools 1.5
Provides common services for use by Azure Mobile Services and Microsoft Azure Tools.

GenerateUnitTest 1.0
Generates unit test code for methods in classes under test.

Microsoft Azure Mobile Services Tools 1.4
Microsoft Azure Mobile Services Tools

NuGet Package Manager 3.0.0
NuGet Package Manager in Visual Studio. For more information about NuGet, visit NuGet Docs (You can see links before reply).

PreEmptive Analytics Visualizer 1.2
Microsoft Visual Studio extension to visualize aggregated summaries from the PreEmptive Analytics product.

Python Tools for Visual Studio 2.2.30718.00
Python Tools for Visual Studio provides IntelliSense, projects, templates, Interactive windows, and other support for Python developers.

Python Tools for Visual Studio - Django Integration 2.2.30718.00
Provides templates and integration for the Django web framework.

Python Tools for Visual Studio - Profiling Support 2.2.30718.00
Profiling support for Python projects.

SQL Server Data Tools 14.0.50616.0
Microsoft SQL Server Data Tools

Visual Studio Tools for Universal Windows Apps 14.0.23121.00 D14OOB
The Visual Studio Tools for Universal Windows apps allow you to build a single universal app experience that can reach every device running Windows 10: phone, tablet, PC, and more. It includes the Microsoft Windows 10 Software Development Kit

3- نرم افزار 7zip و VMware

در صورتی که به یوزر و پسورد ماشین مجازی ویندوز 10 همراه آموزش نیاز داشتید:
username : pi
password : raspberry

با توجه به اینکه اخیرا مایکروسافت یک آپدیت جدید را برای ویندوز رزبری ارائه کرده روش به روز رسانی در ادامه توضیح داده می شود.
متاسفانه امکان به روز رسانی این مجموعه در سایت نیست چرا که تعداد دی وی دی ها 9-10 عدد شده و این کار را برای ما و شما مشکل خواهد کرد.
پیشاپیش از این بابت از همه شما عذر خواهی میکنم.
برای به روز رسانی به نسخه 10586. December 2015
1- ابتدا باید آپدیت 1 ویژوال استودیو را از آدرس زیر دریافت و نصب کنید: در هنگام نصب باید به اینترنت وصل باشید.
Download Microsoft Visual Studio 2015 Update 1 from Official Microsoft Download Center (You can see links before reply)
2- نسخه جدید ویندوز رزبری را از لینک زیر دریافت کنید و نصب کنید: بعد از نصب نسخه جدید جایگزین نسخه قبلی خواهد شد.
Object moved (You can see links before reply)
3- از داخل ویژوال استودیو و قسمت Project --> Properties --> Target version نسخه ویندوز را به 10240 تغییر دهید در غیر اینصورت باید خود ویندوز هم آپدیت شود.
مواردی که در نسخه جدید اضافه شده در زیر مشاهده می کنید و توجه کنید که هنوز گرافیک به طور کامل راه اندازی نشده و همچنان مشکلاتی چون باز نشدن messagebox وجود دارد.

What’s New

[*=left]Windows 10 IoT Core Public Release

Support for servicing updates
Serial support on Raspberry Pi for TX and RX pins
Support for Realtek Wi-Fi chipsets (RTL8188EU & RTL8192EU)
High performance GPIO driver option with > 100x improvement
Support for the QualComm DragonBoard
Updated features for Windows Device Portal
Secure boot has been enabled
Third party pure python libraries can be run on IoT core
PWM and ADC chips have been enabled
Updated base OS build
Bug Fixes

به دلیل درخواست های بسیار این مجموعه به روز رسانی گردید.
این آموزش با رزبری 3 است اما برای رزبری 2 هم تفاوتی نداشته و برای هر دو برد قابل استفاده است.

Version 14.0.25431.01 Update 3
Microsoft .NET Framework
Version 4.6.01586

Visual Basic 2015 00322-20000-00000-AA674

Visual C# 2015 00322-20000-00000-AA674
Microsoft Visual C# 2015

Visual C++ 2015 00322-20000-00000-AA674

Application Insights Tools for Visual Studio Package 7.0.20622.1

Common Azure Tools 1.8
Provides common services for use by Azure Mobile Services and Microsoft Azure Tools.

JavaScript Language Service 2.0
JavaScript Language Service

JavaScript Project System 2.0
JavaScript Project System

NuGet Package Manager 3.4.4
NuGet Package Manager in Visual Studio. For more information about NuGet, visit NuGet Documentation | Microsoft Docs (You can see links before reply).

Microsoft Visual Studio extension to visualize aggregated summaries from the PreEmptive Analytics product.

TypeScript 1.8.36.0
TypeScript tools for Visual Studio

Visual Studio Tools for Universal Windows Apps 14.0.25527.01
The Visual Studio Tools for Universal Windows apps allow you to build a single universal app experience that can reach every device running Windows 10: phone, tablet, PC, and more. It includes the Microsoft Windows 10 Software Development Kit
توضیحات تکمیلی:
آموزش نصب ویندوز 10 روی Raspberry Pi 2 به همراه تمام فایلها (You can see links before reply)

sadeghbakhshi
20-05-2015, 08:32
سلام
ویندوز 10 رو از کجا میشه دانلود کرد ؟
و برای پلتفرم های دیگه مثل PC یا Mobil هم منتشر شده ؟ (نسخه ی پایدار)

dariush_ab
20-05-2015, 10:53
سلام
ویندوز 10 رو از کجا میشه دانلود کرد ؟
و برای پلتفرم های دیگه مثل PC یا Mobil هم منتشر شده ؟ (نسخه ی پایدار)

سلام.
سایت مایکروسافت.
نه هنوز در نسخه preview هستش که نسخه PC اون در مجموعه موجود است.

dariush_ab
22-05-2015, 12:26
سلام.
4 تا از مثالهای مایکروسافت برای برد رزیری :

dariush_ab
26-05-2015, 10:47
سلام.
یک توضیح:

ایمج آماده Windows 10 IoT Core برای رزبری پای

این مورد یک ایمج کاملا آماده هستش که شما می توانید با win32diskimager روی میکرو اس دی بریزید.
اما :

Windows 10 IoT Core برای رزبری پای

بایستی یک سری دستورات را برای آماده سازی اون بکار گیرید.

mahdi74
30-05-2015, 14:15
سلام و خسته نباشید
من یک مشکلی داشتم که البته شاید خیلی مربوط به این بحث نشه ولی چون جای بهتری برای پرسیدن پیدا نکردم اینجا میپرسم لطفا راهنمایی کنید.
من یک rasberry 2 و همچنین فیلم آموزش win10 را از فروشگاه سایت خریدم . امروز به دستم رسید.
قبل از نصب win10 گفتم اول برد رو یک تستی بزنم بعد ویندوز رو روش نصب کنم. برای همین ایمیج NOOBS رو از سایتش دانلود کردم و روی یک sdcard 32GB ریختم و بردو روشن کردم .
ولی هیچ اتفاقی نمیفته . یعنی روی HDMI هیچ تصویری ندارم و کیبرد و موسی هم که به برد وصل کردم اصلا چراغای پاورشون روشن نمیشه . یعنی پورتهای usb اصلا پاور 5ولت ندارند.
کابل شبکه هم که به برد وصل میکنم نه چراغهای پورت شبکه برد و نه سویچ من هیچ کدوم روشن نمیشن .
فقط دو تا LED سبز و قرمز روی برد هر دو تا ثابت روشنند .
حالا آیا این اشکال میتونه مال sdcard و ایمیجش باشه . یا اشکال از برده.
آیا اگر برد رو بدون SDCARD روشن کنیم نباید حد اقل موس و کیبرد چراغشون روشن بشه . و کابل شبکه رو که میزنی نباید چراغهای کنکتور شبکه روشن بشند ؟ و هیچ تصویر یا عکسی روی HDMI نباید نشون داده بشه.
یا اینکه بعد از کنترل SDCARD پاور USB , LAN و... برقرار میشه .
لطفا راهنمایی کنید .
در ضمن از آداپتور و کابلی که روی خود برد ارسال شده بود برای روشن کردنش استفاده کردم.

mahdi74
30-05-2015, 16:11
سلام مجدد.
برده درست شد.
ظاهرا این برد با sdcard 32GB مشکل داره .
یک USDCARD 8GB گذاشتم NOOBS بالا اومد .
نکته دوم اینکه تا وقتی بوت SDCARD درست نباشه هیچ عملی انجام نمیده.

mohammad1639
30-05-2015, 19:19
سلام و خسته نباشید
من یک مشکلی داشتم که البته شاید خیلی مربوط به این بحث نشه ولی چون جای بهتری برای پرسیدن پیدا نکردم اینجا میپرسم لطفا راهنمایی کنید.
من یک rasberry 2 و همچنین فیلم آموزش win10 را از فروشگاه سایت خریدم . امروز به دستم رسید.
قبل از نصب win10 گفتم اول برد رو یک تستی بزنم بعد ویندوز رو روش نصب کنم. برای همین ایمیج NOOBS رو از سایتش دانلود کردم و روی یک sdcard 32GB ریختم و بردو روشن کردم .
ولی هیچ اتفاقی نمیفته . یعنی روی HDMI هیچ تصویری ندارم و کیبرد و موسی هم که به برد وصل کردم اصلا چراغای پاورشون روشن نمیشه . یعنی پورتهای usb اصلا پاور 5ولت ندارند.
کابل شبکه هم که به برد وصل میکنم نه چراغهای پورت شبکه برد و نه سویچ من هیچ کدوم روشن نمیشن .
آیا اگر برد رو بدون SDCARD روشن کنیم نباید حد اقل موس و کیبرد چراغشون روشن بشه . و کابل شبکه رو که میزنی نباید چراغهای کنکتور شبکه روشن بشند ؟ و هیچ تصویر یا عکسی روی HDMI نباید نشون داده بشه.
لطفا راهنمایی کنید .
در ضمن از آداپتور و کابلی که روی خود برد ارسال شده بود برای روشن کردنش استفاده کردم.
سلام من هم این مشکل دارم الان فقط چراغ سبز روشن وخاموش میشه وهیچ تصویری ندارم لطفا راهنمایی کنید

sadeghbakhshi
30-05-2015, 20:58
سلام و خسته نباشید
لطفا راهنمایی کنید .

سلام مجدد.
برده درست شد.
ظاهرا این برد با sdcard 32GB مشکل داره .
یک USDCARD 8GB گذاشتم NOOBS بالا اومد .
نکته دوم اینکه تا وقتی بوت SDCARD درست نباشه هیچ عملی انجام نمیده.

سلام
اگر مشکلی با برد رزبری پای دارید میتونید تو تاپیک زیر مطرح کنید
چون تاپیک زیر برای بیان و حل مشکلات شما ایجاد شده
فرقی هم نداره که مشکلتون با سیستم عامل باشه یا سخت افزار
پاسخ سوالاتتون هم وقتی ک توی اون تاپیک مطرح کردید من یا بقیه دوستان پاسخ میدن
باتشکر

dariush_ab
31-05-2015, 00:21
سلام به همه دوستان.
برای رفع مشکل بوت :
1- چند میکرو اس دی و همچنین با چند ایمج تست کنید.
2- آداپتور هم ممکن هستش خوب نباشد و جریان کافی به برد نرسد.
مشکل دیگری من تا حالا ندیدم.
موفق باشید.

dariush_ab
31-05-2015, 19:54
با سلام خدمت دوستان.
واقعا جای بسی تعجب است که بعضی سایتها به جای اینکه در فکر رقابتی سالم باشند متاسفانه سعی در به حق جلوه دادن خود و تخریب دیگران دارند.
اگر ما سی دی خالی هم بفروشیم جز مشتری که حق هر ادعا و نظری را دارد، به دیگران ربطی ندارد.
هر آموزشی که من و دیگران تهیه می کنیم از خودمون که اختراع نمی کنیم، هر چه که گفته میشود در اینترنت وجود دارد.
متاسفانه نمیدونم چرا بعضی ها مشتری ها را جوری در نظر دارند که انگار هیچی نمیفهمن! خوب مشخصه که روش نصب ویندوز 10 در سایت مایکروسافت هست و یا آموزش در یوتیوب هست.
کافیست یک بار مطابق این سایت ها اقدام به نصب کنید تا به مشکلات کار پی ببرید.
ما کسی رو مجبور به خرید نکردیم. هر کسی فکر میکند خودش میتونه به راحتی ویندوز 10 رو نصب کند خوب مسلما به این آموزش نیازی نخواهدداشت.
حتی اگر کسی آموزش را نخریده باشد در صورت اینکه با مشکل مواجه شود من به شخصه در صورتی که بلد باشم راهنمایی لازم را انجام میدم.

sadeghbakhshi
31-05-2015, 20:44
سلام
من نظرم اینکه برای اثبات هر چند وقت یکبار یه فیلم یک قسمتی برای
انجام یه پروژه ی کوچک توی اینترنت اپلود کنید
و البته یه دستی به سر و روی انجمن کشیده بشه
چون توی اینترنت با یه سرچ کوچک چیزی حدود 10 -12 تا انجمن برای رزبری میاد
که هیچ چیزی نمیشه ازشون یاد گرفت چون عملا چیزی برای یاددهی ندارن خب پس بازار رقابت هم
چندان بزرگ و قوی نیست

dariush_ab
31-05-2015, 23:20
سلام.
مهندس شما ویندوز 10 رو روی بردتون نصب کردید؟

sadeghbakhshi
01-06-2015, 00:15
سلام
من نه نصب نکردم
دلم نمیاد رفتم نوبز دانلود کردم حدود یک گیگ شد
open cv -pt مخلفاتش رو هم دانلود کردم حدود 500 مگ شده
بخاطر همین در حال حاظر سراغ ویندوز نمیرم تا یه اس دی کارت دیگه بخرم زحماتم به باد نره
به هر حال این همه ذغال برای این مودم و اینترنت چاقیدم :mrgreen:

DoomedLand
01-06-2015, 00:36
[QUOTE=dariush_ab;101801]
پیام مدیریت:به دلیل به حاشیه کشیدن تاپیک حذف شد

dariush_ab
05-06-2015, 01:53
با سلام.
یک اصلاحیه :
من در آموزش گفته ام رزبری تنها برد آرم است که از ویندوز 10 ساپورت می کند، اما این برد هم ساپورت می کند :

After hitting Raspberry Pi 2, Windows 10 will head to Qualcomm's board

Qualcomm DragonBoard 410C

SoC
Qualcomm Snapdragon 410 (APQ8016)

CPU
900 MHz quad-core ARM Cortex A7 (ARMv7 instruction set)

Memory
1 GB LPDDR3, 4GB eMMC

Display
HDMI Full-size Type A connector (1080p HD @ 30fps)
MIPI-DSI on Expansion Connector for optional display/touch
(mutually exclusive with HDMI output)

Audio
1x Loudspeaker output on Expansion connector
Stereo Headphones/Line Out on Expansion connector
Auto headset plug detection
2x Analog line-in on expansion connector

Storage
MicroSD

Network
WiFi 802.11a/b/g/n BT4.1 + LE, GPS

I/O interface
1x DC Jack
1x USB 2.0 micro B (device mode only)
2x USB 2.0 type A (host mode only
1x 40 pin Low Speed (LS) female expansion connector :
UART, SPI bus, I2C x2, I2S, GPIO x12, DC power
1x 60 pin High Speed (HS) expansion connector:
4L-MIPI DSI, USB, SPI, I2C, 2x MIPI CSI
1x Optional 16 Pin Audio expansion connector

sadeghbakhshi
05-06-2015, 05:03
سلام
به نظر میاد روی یکی دوتا برد دیگه هم بوت میشه
Windows 10 on Embedded devices now available via Windows IoT Insider - Microsoft UK Faculty Connection - Site Home - MSDN Blogs (You can see links before reply)
Windows IoT - Setup your MinnowBoard Max (You can see links before reply)
البته اگر ویندوز 10 موفق باشه ممکنه روی خیلی از بردهای دیگه هم بشه استفاده کرد و یه جورایی ویندوز CE کنار میره
فعلا باید منتظر موند تا بیاد و باید به این هم توجه کرد که توی ایران سرعت رشد تکنلوژی خیلی کند تر هست

dariush_ab
05-06-2015, 10:03
سلام
به نظر میاد روی یکی دوتا برد دیگه هم بوت میشه
Windows 10 on Embedded devices now available via Windows IoT Insider - Microsoft UK Faculty Connection - Site Home - MSDN Blogs (You can see links before reply)
Windows IoT - Setup your MinnowBoard Max (You can see links before reply)
البته اگر ویندوز 10 موفق باشه ممکنه روی خیلی از بردهای دیگه هم بشه استفاده کرد و یه جورایی ویندوز CE کنار میره
فعلا باید منتظر موند تا بیاد و باید به این هم توجه کرد که توی ایران سرعت رشد تکنلوژی خیلی کند تر هست

سلام.
بله همینطوره ولی فکر کنم آرم فعلا همین 2 تا باشه البته به قول شما بردهای آرم دیگری هم در آینده به این جمع احتمالا خواهند پیوست.
بقیه بردها x86 هستند.
Windows compatible hardware development boards

ali_elect62
11-06-2015, 19:40
لطفا در مورد این ویندوز بیشتر توضیح بدید که چه فرقی با ویندوز های دیگه داره؟آیا امکان داره برنامه مثل labview در این ویندوز نصب کرد؟

dariush_ab
11-06-2015, 22:59
لطفا در مورد این ویندوز بیشتر توضیح بدید که چه فرقی با ویندوز های دیگه داره؟آیا امکان داره برنامه مثل labview در این ویندوز نصب کرد؟

سلام.
این ویندوز، ویندوز 10 IoT است و با ویندوز 10 معمولی فرق دارد.
در این ویندوز شما نمی تونید مثل ویندوز معمولی لاگین کنید و تعاملی با ویندوز کارکنید.
شاید در آینده این قابلیت اضافه بشه ولی هدف این نیست که شما از این ویندوز مثل ویندوز معمولی استفاده کنید و برای کاربردهای IoT است.
در حال حاضر شما یکی می توانید از طریق powershell با ویندوز برد ارتباط برقرارکنید ودیگری برنامه نویسی xaml با C Sharp.
شما می توانید برنامه های گرافیکی با سی شارپ بنویسید و از قابلیت تعاملی و موس در برنامه بهره ببرید.

puya_ms
12-06-2015, 14:11
با سلام و تشکر بابت اموزش خوبتون
من قبلا با ویندوز ce کارکردم و پایداری خوبی برای دستگاه صنعتی داره و خیلی ازش راضیم میکروسافت کار کردن باهاش لذت داره توی این ویندوز 10 که دیگه ترکونده....

1- من ویندوز را نصب کردم و برنامه مثال را اجرا کردم و یه مشکل دارم که حرکت موس تو صفحه قابل کنترل نیست و پرش خیلی زیاد دارم
به این مورد برخورده اید؟
2- این ویندوز 10iot مثل win ce محدودیت زمانی لایسنس داره یا نه ؟
3- برای تاچ اسرکین برای نمایشگر کنترلری هست که درایورش بشه بهش شناسوند؟
با تشکر

dariush_ab
12-06-2015, 14:21
با سلام
من ویندوز را نصب کردم و برنامه مثال را اجرا کردم و یه مشکل دارم که حرکت موس تو صفحه قابل کنترل نیست و پرش خیلی زیاد دارم
به این مورد برخورده اید؟

سلام.
نه من مشکلی با موس نداشتم.
کدوم مثال رو تست کردید؟
مثال Hello World؟

puya_ms
12-06-2015, 15:04
سلام
بله hello world

dariush_ab
12-06-2015, 18:02
سلام
بله hello world
سلام.
مجدد تست میکنم نتیجه رو بهتون میگم.
موفق باشید.

m.komihani
13-06-2015, 16:35
سلام
وقت بخیر.
سوال:
من مطابق با فیلم آموزشی شما در مورد نصب ویندوز 10 بر رسپبری پای جلو رفتم. ولی زمانی که SD کارت را داخل رسپبری قرار میدم و باید 2 بار بوت شود در اینجا تصاویر درهم نمایش داده می شود. (البته از تصاویر درهم متوجه می توان شد که روال درست است و دو بار بوت می شود دستگاه)
من از مبدل HDMI به DVI استفاده می کنم چون مانیتورم HDMI نمی خورد. و ضمنا این که این کابل با Raspbian مشکل نداشت و به خوبی بر روی مانیتور نمایش داده میشد.

سوال دوم اینکه اگر امکان اتصال با کابل شبکه در ابتدای نصب نباشد، آیا می توان برای بدست آوردن IP، پس از نصب ویندوز بوسیله وایرلس IP گرفت؟ اگر بله چگونه؟

dariush_ab
13-06-2015, 21:19
با سلام و تشکر بابت اموزش خوبتون
من قبلا با ویندوز ce کارکردم و پایداری خوبی برای دستگاه صنعتی داره و خیلی ازش راضیم میکروسافت کار کردن باهاش لذت داره توی این ویندوز 10 که دیگه ترکونده....

1- من ویندوز را نصب کردم و برنامه مثال را اجرا کردم و یه مشکل دارم که حرکت موس تو صفحه قابل کنترل نیست و پرش خیلی زیاد دارم
به این مورد برخورده اید؟
2- این ویندوز 10iot مثل win ce محدودیت زمانی لایسنس داره یا نه ؟
3- برای تاچ اسرکین برای نمایشگر کنترلری هست که درایورش بشه بهش شناسوند؟
با تشکر
سلام مجدد.
تست کردم موس مشکلی نداره.نمیدونم یک بار دیگه ویندوز رو با win32diskimager روی میکرو اس دی بریزید شاید مشکل حل بشود.
کلا حرکت موس یا به دلیل مشکلات گرافیک ممکنه پرش داشته باشه یا به دلیل اینکه پردازنده روی 100 درصد هستش.
فکر نکنم محدودیت زمانی داشته باشه .تا حالا که جایی چیزی ندیدم.
ویژوال استودیو community تا جایی که میدونم رایگان هستش اما دیروز پیام license expired دریافت کردم که البته با لاگین به سایت مایکروسافت 142 روز تمدید شد.
برای تاچ اسکرین فعلا صبر کنید تا ببینیم چی پیش میاد. احتمالا با یو اس بی راه اندازی بشه.
موفق باشید.

dariush_ab
13-06-2015, 21:28
سلام
وقت بخیر.
سوال:
من مطابق با فیلم آموزشی شما در مورد نصب ویندوز 10 بر رسپبری پای جلو رفتم. ولی زمانی که SD کارت را داخل رسپبری قرار میدم و باید 2 بار بوت شود در اینجا تصاویر درهم نمایش داده می شود. (البته از تصاویر درهم متوجه می توان شد که روال درست است و دو بار بوت می شود دستگاه)
من از مبدل HDMI به DVI استفاده می کنم چون مانیتورم HDMI نمی خورد. و ضمنا این که این کابل با Raspbian مشکل نداشت و به خوبی بر روی مانیتور نمایش داده میشد.

سوال دوم اینکه اگر امکان اتصال با کابل شبکه در ابتدای نصب نباشد، آیا می توان برای بدست آوردن IP، پس از نصب ویندوز بوسیله وایرلس IP گرفت؟ اگر بله چگونه؟

سلام.
مشکل به احتمال زیاد از همون مبدل هستش که با ویندوز درست کار نمیکنه. من با مبدل HDMI -> VGA تست کردم به خوبی کار می کرد. شما می تونید فایل config.txt را در رزبین با ویندوز مقایسه کنید.
کابل شبکه را در هر زمان به برد وصل کنید برد بلافاصله آی پی میگیره. برای وایرلس من 2 کارت 8188EU و 8192CU را تست کردم به طور خودکار که نمیشناسه. البته تو تنظیمات وای فای داره. شاید از طریق POWERSHELL بشود یک کارایی کرد.
موفق باشید.

dariush_ab
14-06-2015, 08:44
سلام
وقت بخیر.
سوال:

سلام مجدد.
مثل اینکه علیرغم اینکه در تنظیمات وای فای است ولی فعلا در این نسخه شما نمی تونین ازش استفاده کنید.
گفته مایکروسافت:

Is WiFi supported on Windows 10 IoT Core?
We are in the process of getting WiFi ready, but it is not in the build that is currently publicly available.

Is Bluetooth currently supported on Windows 10 IoT Core?We are in the process of getting Bluetooth ready, but it is not in the build that is currently publicly available.

برای مشکل تصویر خط زیر را به config.txt اضافه کنید ببینید مشکل حل میشه؟

hdmi_group=2 # forces DVI timing to be used

dariush_ab
17-06-2015, 21:50
آیا امکان داره برنامه مثل labview در این ویندوز نصب کرد؟

سلام.
نه متاسفانه همچین امکانی وجود ندارد.
اکثر نرم افزارهای ویندوز برای معماری x86 هستند ولی رزبری معماریش arm است.
مگر اینکه شرکت NI یک نسخه آرم ارائه کند.

arvin2009
28-06-2015, 13:12
سلام.دوستان کسی میدونه علت این همه ارور زمان روشن شدن رسپری پای چی هست؟

arvin2009
29-06-2015, 00:45
کسی جوابگو نیست؟

dariush_ab
29-06-2015, 01:44
کسی جوابگو نیست؟
سلام.
اینجا تاپیک ویندوز 10 هستش. شما باید مشکلتون را در تاپیک مربوط به مشکلات برد مطرح می کردید.
متن تصویرتون خیلی واضح نیست.
در ضمن به صرف یک عکس نمیشه نظر داد چرا که من نمیدونم شما قبلش چه کردید.
بهتره شما مجدد ایمج رزبین رو با یک میکرو اس دی دیگه تست کنید.
موفق باشید.

dariush_ab
06-07-2015, 14:25
با سلام.
برنامه جدید مایکروسافت برای رزبری را می توانید از لینک زیر که یک ایمج است دانلود کنید:
You can see links before reply (You can see links before reply)
با نصب دو برنامه زیر را خواهید داشت:

mohammadmot
08-07-2015, 15:02
سلام مجدد.
مثل اینکه علیرغم اینکه در تنظیمات وای فای است ولی فعلا در این نسخه شما نمی تونین ازش استفاده کنید.
گفته مایکروسافت:

برای مشکل تصویر خط زیر را به config.txt اضافه کنید ببینید مشکل حل میشه؟

hdmi_group=2 # forces DVI timing to be used

ممنون از راهنماییتون
پس میفرمایید کلا نمیشه از wifi استفاده کرد با سیستم عامل windows 10 IoT ؟

لینک دانگل (You can see links before reply) ی که من از سایت کویر الکترونیک خریده ام.

saeedmhz
08-07-2015, 21:07
با سلام خدمت دوستان
ممنون و خسته نباشید بابت آموزشی که آقای عباسی نژاد تهیه کرده بودن.
من در مراحل نصب VS به مشکل خوردم و هرچی می گردم مشکل رو پیدا نمی کنم.
من ویندوز 10 رو روی VMbox نصب کردم و بعد از نصب visual studio2015 اقدام به نصب emulator کردم.
طبق آموزش پیش رفتم ولی در زمان نصب emulator بعد از 50 % با پیغام خطا روبه رو می شوم به شکل زیر:
8801
لطفا اگر کسی می دونی مشکل چیه راهنمایی کنه، خودم احتمال میدم دلیلش استفاده از VM باشه اما اینکه آقای عباسی نژاد همین کار رو کردن جای تعجبه!
سپاس

dariush_ab
08-07-2015, 23:07
ممنون از راهنماییتون
پس میفرمایید کلا نمیشه از wifi استفاده کرد با سیستم عامل windows 10 IoT ؟

لینک دانگل (You can see links before reply) ی که من از سایت کویر الکترونیک خریده ام.
با سلام.
همانطور که می دونید الان ویندوز 10 ای که برای رزبری هستش نسخه preview است. این نسخه در حال حاضر از وای فای پشتیبانی نمی کند ولی در نسخه نهایی احتمال خیلی زیاد مایکروسافت این مشکل را رفع خواهد کرد. به احتمال زیاد وای فای های مختلفی هم پشتیبانی خواهد شد.
و اما در مورد سوال شما در پست دیگر: ( من همینجا جواب میدم فرقی نمیکنه)
دقیقا به همین دلیل بوده که من آموزش را تهیه کردم. ایجاد میکرو اس دی ویندوز سرراست هستش چیزی که اذیت می کند نصب VS 2015 هستش.
مشکل شما هم که GUI Xaml نمیاد به این خاطر هستش که VS درست و کامل نصب نشده است. باید دوباره نصب کنید.
موفق باشید.

dariush_ab
08-07-2015, 23:12
با سلام خدمت دوستان
ممنون و خسته نباشید بابت آموزشی که آقای عباسی نژاد تهیه کرده بودن.
من در مراحل نصب VS به مشکل خوردم و هرچی می گردم مشکل رو پیدا نمی کنم.
من ویندوز 10 رو روی VMbox نصب کردم و بعد از نصب visual studio2015 اقدام به نصب emulator کردم.
طبق آموزش پیش رفتم ولی در زمان نصب emulator بعد از 50 % با پیغام خطا روبه رو می شوم به شکل زیر:
8801
لطفا اگر کسی می دونی مشکل چیه راهنمایی کنه، خودم احتمال میدم دلیلش استفاده از VM باشه اما اینکه آقای عباسی نژاد همین کار رو کردن جای تعجبه!
سپاس
با سلام.
خواهش می کنم. شما لطف دارید.
این فایلی که پیوست کردید مشکل دارد لطفا اصلاح کنید ببینم مشکل از کجاست.

saeedmhz
09-07-2015, 01:18
با سلامی دوباره
ممنون از پاسخ سریعتون جناب عباسی نژاد
مشکل من با تعویض virtual machine حل شد و به جای virtual Box از VMware استفاده کردم.
به دلیل احتمال مواجه شدن سایر دوستان به این مشکل تصویر خطا در لینک زیر هست.
سپاس

dariush_ab
09-07-2015, 01:26
با سلامی دوباره
ممنون از پاسخ سریعتون جناب عباسی نژاد
مشکل من با تعویض virtual machine حل شد و به جای virtual Box از VMware استفاده کردم.
به دلیل احتمال مواجه شدن سایر دوستان به این مشکل تصویر خطا در لینک زیر هست.
سپاس
سلام.
خواهش میکنم.
خیلی خوبه که مشکلتون حل شد. اگر موردی دیگری پیش آمد حتما مطرح کنید من در خدمتم.
بابت اشتراک تجربیاتتون خیلی ممنونم.
جای تعجب هستش که با VMware درسته با VMbox نه!
ایرادی که گرفته عدم پشتیبانی از hardware virtualization هستش که این مورد بایستی حتما توسط پردازنده سیستم پشتیبانی شده و در BIOS هم فعال شده باشد.

saeedmhz
09-07-2015, 04:28
اوکی!
ممنون.یعنی با همون VMbox هم امکانپذیر بوده!؟
فقط یک سوال دیگه، اینکه در مرحله modify و update آیا باید به اندازه 6GB صبر کنیم!!!!
من 2 3 ساعتی منتظر هستم که این مرحله تموم بشه اما ظاهرا تموم بشو نیست .

dariush_ab
09-07-2015, 14:16
اوکی!
ممنون.یعنی با همون VMbox هم امکانپذیر بوده!؟
فقط یک سوال دیگه، اینکه در مرحله modify و update آیا باید به اندازه 6GB صبر کنیم!!!!
من 2 3 ساعتی منتظر هستم که این مرحله تموم بشه اما ظاهرا تموم بشو نیست .
سلام.
اکثرحجم همون 2 مورد بوده که آفلاین نصب شده است. فکر کنم حدود چند مگ فقط دانلود بشود.
موفق باشید.

Hesam1984
09-07-2015, 15:25
دو سوال

سرعت بوت ویندوز 10 نسبت به آندروید و لینوکس چطوره و آیا امکان افزایش سرعتش وجود داره
آیا می شه هنگاه بوت شدن لوگوی ویندوز مراحل بوت و دستکتاپ رو حذف کرد وری که معلوم نشه از ویندوز استفده می شه

saeedmhz
09-07-2015, 15:54
سلام و وقت بخیر!
ویندوز من هم به صورت کامل اجرا شد و یک سمپل هم مطابق فیلم روی برد اجرا کردم.
فقط اینکه برد رسپبری به صورت افلاین خودش نرم افزار رو اجرا نمی کنه!؟ کلا باید از طریق ویژوال استدیو برنامه روش اجرا بشه!؟

dariush_ab
09-07-2015, 17:10
دو سوال

سرعت بوت ویندوز 10 نسبت به آندروید و لینوکس چطوره و آیا امکان افزایش سرعتش وجود داره
آیا می شه هنگاه بوت شدن لوگوی ویندوز مراحل بوت و دستکتاپ رو حذف کرد وری که معلوم نشه از ویندوز استفده می شه
سلام.
سرعت بوت ویندوز کم تر هستش. افزایش سرعت بعید میدونم به مایکروسافت بستگی داره.
شما می توانید تنظیمات لازم را انجام دهید که برنامه شما به طور خودکار بعد از بوت اجرا شود ولی چون تست نکردم نمیدونم آیا لوگوی مایکروسافت میاد یا نه.
موفق باشید.

dariush_ab
09-07-2015, 17:15
سلام و وقت بخیر!
ویندوز من هم به صورت کامل اجرا شد و یک سمپل هم مطابق فیلم روی برد اجرا کردم.
فقط اینکه برد رسپبری به صورت افلاین خودش نرم افزار رو اجرا نمی کنه!؟ کلا باید از طریق ویژوال استدیو برنامه روش اجرا بشه!؟
سلام.
وقت شما هم بخیر.
بسیار عالی.
چرا اجرا می کند. شما می توانید این برنامه را به عنوان برنامه Startup تنظیم کنید تا در زمان بوت به طور خودکار اجرا شود.
موفق باشید.

saeedmhz
10-07-2015, 15:59
سلام و خسته نباشید.
ممنون از بابت راهنمایی هاتون، نتیجه لازم رو تا اینجای کار گرفتم.
من قبلا برنامه نویسی ویژوال برای windows form کار کرده بودم و آشنایی مختصری داشتم. اما توی محیط universal windows فکر می کنم تفاوتهایی وجود داره و یک سری امکاناتی که در اونجا بود دسترسی بهشون متفاوت شده.
توی اینترنت هم اطلاعات آن چنانی راجع به موضوع برنامه نویسی پیدا نکردم. MSDN هم بیشتر مطالبش مربوط به ورژن های قبلی هست.
آیا شما مرجع مناسبی برای این کار سراغ دارین؟
مثلا من می خواستم با یک btn عکسی را داخل یک image box لود کنم. اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
و اینکه اصلا چه چیزهایی باید بدونیم برای برنامه نویسی در این محیط؟

dariush_ab
11-07-2015, 02:26
سلام و خسته نباشید.
ممنون از بابت راهنمایی هاتون، نتیجه لازم رو تا اینجای کار گرفتم.
من قبلا برنامه نویسی ویژوال برای windows form کار کرده بودم و آشنایی مختصری داشتم. اما توی محیط universal windows فکر می کنم تفاوتهایی وجود داره و یک سری امکاناتی که در اونجا بود دسترسی بهشون متفاوت شده.
توی اینترنت هم اطلاعات آن چنانی راجع به موضوع برنامه نویسی پیدا نکردم. MSDN هم بیشتر مطالبش مربوط به ورژن های قبلی هست.
آیا شما مرجع مناسبی برای این کار سراغ دارین؟
مثلا من می خواستم با یک btn عکسی را داخل یک image box لود کنم. اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
و اینکه اصلا چه چیزهایی باید بدونیم برای برنامه نویسی در این محیط؟
سلام.
خواهش می کنم.
بله. به دلیل جدید بودن هنوز مطالب زیادی در اینترنت برای خود برنامه نویسی برد رزبری با VS 2015 نیست. البته مثال به قدر کافی وجود دارد.
شما باید سی شارپ بلد باشید ( البته زبانهای دیگر هم هست) و همچنین XAML.
سایت زیر هم کلی مثال داره و خیلی می تواند به شما کمک کند.
Microsoft/Windows-universal-samples · GitHub (You can see links before reply)
موفق باشید.

dariush_ab
23-07-2015, 21:43
سلام.
مقایسه زمان اجرای یک برنامه سی شارپ روی رزبین و ویندوز رزبری و ویندوز معمولی.

dariush_ab
25-07-2015, 19:11
دو سوال

سلام.
این صفحه زیر که اول ویندوز میاد default app هستش که به عنوان برنامه startup است.
شما می توانید به جای اون برنامه خودتون رو startup کنید تا بعد از اون به جای برنامه پیش فرض مایکروسافت برنامه شما بیاد اما توجه کنید بعد از روشن شدن لوگوی پنجره ویندوز میاد.

tree1371
27-07-2015, 00:23
با سلام خدمت شما

من اپلیکیشن را راه اندازی کردم و به خوبی بر روی برد کار م یکند تنها یک مشکل دارم که startup را تنظیم می نمایم و حتی در قسمت browser نیز اپلیکیشن های ران شده همان helloworld و zwavebackgroundservice می باشد اما متاسفانه اپلیکیشن من ران نمی شود ! و زمانی که از طریق browser یک بار دیگر استارت میزنم ران می شود .

ممنون می شوم راهنمایی نمایید چگونه این مشل را برطرف نمایم چون با دستورات پاورشل iotstartup add headed app-name را زده و ران می کنم و سپس ریستارت می کنم دیگر صفحه اصای و دیفالت بالا نمی آید اما اپلیکیشن من نیز ران نمی شود

dariush_ab
27-07-2015, 11:50
با سلام خدمت شما

من اپلیکیشن را راه اندازی کردم و به خوبی بر روی برد کار م یکند تنها یک مشکل دارم که startup را تنظیم می نمایم و حتی در قسمت browser نیز اپلیکیشن های ران شده همان helloworld و zwavebackgroundservice می باشد اما متاسفانه اپلیکیشن من ران نمی شود ! و زمانی که از طریق browser یک بار دیگر استارت میزنم ران می شود .

ممنون می شوم راهنمایی نمایید چگونه این مشل را برطرف نمایم چون با دستورات پاورشل iotstartup add headed app-name را زده و ران می کنم و سپس ریستارت می کنم دیگر صفحه اصای و دیفالت بالا نمی آید اما اپلیکیشن من نیز ران نمی شود

سلام.
منظورتون از browser را متوجه نمی شوم؟
برنامه فقط در حالت release را میشه startup کرد. شما در این حالت میذارین یا debug?
برنامه helloworld را Startup کردید؟
من تست کردم به خوبی و بدون مشکل کار می کند.

tree1371
27-07-2015, 12:00
سلام ممنونم از پاسخ شما

منظور از browser همان مرورگر می باشد که به وسیله آی پی به قسمت مدیریت رزبری پای دسترسی داریم .

من در حالت دیباگ می گذارم .

بله برنامه استات آپ همان hello world می باشد .

در حالت ریلیز چک می نمایم و همینجا نتیجه را اعلام می کنم تا دیگر دوستان نیز بتوانند استفاده کننده .

با تشکر از پاسخ گویی خوب شما

tree1371
01-08-2015, 09:34
سلام خدمت شما

من نتوانستم قسمت بالا را چک کنم زیرا جدیدا با مشکلی عجیب در هنگام debug و یا Release در پردازنده آرم در ویژوال استودیو برمی خورم و آن اینمی باشد که deployed به خوبی صورت نمی گیرد !

the project need to deployed before you can started
با این خطا رو برو می شوم و در اینترنت نیز جستجو کردم و نتوانستم راه حلی برای آن پیدا نمایم .

ممنون می شوم در صورت امکان راهنمایی نمایید.

dariush_ab
01-08-2015, 12:04
سلام خدمت شما

من نتوانستم قسمت بالا را چک کنم زیرا جدیدا با مشکلی عجیب در هنگام debug و یا Release در پردازنده آرم در ویژوال استودیو برمی خورم و آن اینمی باشد که deployed به خوبی صورت نمی گیرد !

the project need to deployed before you can started

با این خطا رو برو می شوم و در اینترنت نیز جستجو کردم و نتوانستم راه حلی برای آن پیدا نمایم .

ممنون می شوم در صورت امکان راهنمایی نمایید.

سلام.
چه کار کردید که این طوری شد؟
مورد زیر را چک کنید و ببینید آیا چک باکس deploy انتخاب شده
کلیک راست روی solution و بعد properties و بعد Configuration Manager و Deploy

tree1371
01-08-2015, 12:24
سلام.
چه کار کردید که این طوری شد؟
مورد زیر را چک کنید و ببینید آیا چک باکس deploy انتخاب شده
کلیک راست روی solution و بعد properties و بعد Configuration Manager و Deploy

بله این موارد درست است . من راه حل رو پیدا کردم .
چون من ویندوز 10 نصب کردم به وسیله WINDOWS iot بر روی میکرو کارت ویندوز رو راه اندازی می کردم به دلیل آنکه ویندوز من و ویژوال استودیو من آپدیت شده بود و به آخرین نسخه ارتقا یافته بود باید windows iot را نیز به آخرین نسخه ارتقا میدادم و دوباره نصب می کردم و دوباره به وسیله آن ویندوز را بر روی میکرو کارت می ریختم .

نسخه جدید windows iot خیلی بهتر شده و باگ های زیادی رو برطرف و تقریبا منابع کمتری مصرف و سرعت بهتری برخوردار می باشد و همچنین قابلیت کنترل وای فا و بلوتوژ نیز در این فراهم شده است از طریق مرور گر وب .

همچنین به وسیله Release توانستم اپلیکیشن خود را ران نمایم و به صورت دیفالت می باشد همانطور که مطرح کردید .

ممنونم از تمام کمک های شما

به کسایی که می خواهند ویندوز یونیورسال کار کنند پیشنهاد می کنم wpf را مطالعه نمایند زیرا قبلا این سیستم توسط ماکروسافت ارائه شده بود و منابع زیادی می باشد و تا جایی که من یادم می باشد و الان با یونیورسال در حد چند خط کد کار کردم شبیه و مثل هم می باشند

-

dariush_ab
01-08-2015, 12:45
بله این موارد درست است . من راه حل رو پیدا کردم .
چون من ویندوز 10 نصب کردم به وسیله WINDOWS iot بر روی میکرو کارت ویندوز رو راه اندازی می کردم به دلیل آنکه ویندوز من و ویژوال استودیو من آپدیت شده بود و به آخرین نسخه ارتقا یافته بود باید windows iot را نیز به آخرین نسخه ارتقا میدادم و دوباره نصب می کردم و دوباره به وسیله آن ویندوز را بر روی میکرو کارت می ریختم .

نسخه جدید windows iot خیلی بهتر شده و باگ های زیادی رو برطرف و تقریبا منابع کمتری مصرف و سرعت بهتری برخوردار می باشد و همچنین قابلیت کنترل وای فا و بلوتوژ نیز در این فراهم شده است از طریق مرور گر وب .

همچنین به وسیله Release توانستم اپلیکیشن خود را ران نمایم و به صورت دیفالت می باشد همانطور که مطرح کردید .

ممنونم از تمام کمک های شما

به کسایی که می خواهند ویندوز یونیورسال کار کنند پیشنهاد می کنم wpf را مطالعه نمایند زیرا قبلا این سیستم توسط ماکروسافت ارائه شده بود و منابع زیادی می باشد و تا جایی که من یادم می باشد و الان با یونیورسال در حد چند خط کد کار کردم شبیه و مثل هم می باشند

-
بسیار خوب.
بله نسخه جدید خیلی بهتر شده و گرافیک هم درست شده است.
وای فای را با ماژول سایت تست کردید؟
من ندیدم مایکروسافت چیزی درباره این نسخه ویندوز رزبری بگه که آیا نسخه نهایی است یا نه. شما چیزی ندید؟

alghasi
01-08-2015, 13:25
با عدض سلام.
نمیدونم اینجا جاش هست یا نه.
دیروز متوجه شدم دلفی برای این برد هم کراس کامپایل میکنه.
ار ورژن free pascal و محیط لازاروس میتونید استفاده کنید.
البته برای کسایی که دلفی کار مینن

tree1371
01-08-2015, 13:58
بسیار خوب.
بله نسخه جدید خیلی بهتر شده و گرافیک هم درست شده است.
وای فای را با ماژول سایت تست کردید؟
من ندیدم مایکروسافت چیزی درباره این نسخه ویندوز رزبری بگه که آیا نسخه نهایی است یا نه. شما چیزی ندید؟

سلام بله با دانگل های موجود در بازار کار می کنه وای فای در مورد نسخه آخر قرار بود که بیلد 10.0.240 نسخه آخر باشه چون بیلد قبلی دچار مشکلات فراوانی بود و با update که به نسخه 10.0.240 بیلد شود نهایی باشد و تفاوتی برای هیچ یک ابزارهای ندارد زیرا رزبری پتی نیز که من نصب کردم دوباره چون خودش از سورس های ویندوز 10 نصب شده بر روی سیستم من استفاده می کرد اتوماتیک به این ورژن ارتقا یافت و از کیفیت خوبی برخوردار شد و قرار بوده از این به بعد تنها مشکلات را برطرف نماید و یا همان update های همیشگی .چون من ویژوال استودیو هم که به تسخه RTM ارتقا دادم قبل از 29 جولای نگذاشت یونیورسال نصب نمایم و طبق خوانده های من ماکروسافت گفت که دیگر ویندوز پریویو نمیزام نصب کنی بر روی نسخه RTM و باید صبر کنی تا روز بعد 29 جولای دوباره فعال میشه و باید از اینترنت دانلود کنید . البته خوب ماکروسافت هست و نمیشه زیاد بهش اطمینان کرد و یک دفعه به دلایل مشکلات پیش بینی نشده در کل بیلد را تغییر می دهد . اما در حال حاضر واقعا بهتر شده هم ویندوز دسکتاپ آن و هم ویندوز دیوایسی ان . البته گام کنم جا دارد هنوز سبک تر شود ویندوز دیوایسی و باید منتظر ماند در گام بعدی ماکروسافت .

پیشنهاد می کنم شما هم در بسته آموزشی خود ابزار ها بروز نمایید زیرا 5 گیگ حجم دانلود برای بسته های آموزشی حداقل نیاز است بدون CROSS PLATFORM ها تنها برای یونیورسال ها.

لینک ماکروسافت برای 29 جولای :

Release Dates and Compatibility: Visual Studio 2015 and the Windows 10 SDK | Building Apps for Windows (You can see links before reply)

در کل از ماکروسافت راضیم کار قشنگی کرده فقط باید یکم سبک تر و روانترش کنه البته در حالت عادی 200 مگابایت رم مصرف می کنه برای ویندوز .

dariush_ab
01-08-2015, 20:39
با عدض سلام.
نمیدونم اینجا جاش هست یا نه.
دیروز متوجه شدم دلفی برای این برد هم کراس کامپایل میکنه.
ار ورژن free pascal و محیط لازاروس میتونید استفاده کنید.
البته برای کسایی که دلفی کار مینن

سلام.
اینجا تاپیک ویندوز 10 هستش البته برای شما اشکالی نداره:0013:
بله lazarus برای پاسکال و دلفی کارها خیلی خوب هستش.
Lazarus on Raspberry Pi - Free Pascal wiki (You can see links before reply)
موفق باشید.

dariush_ab
01-08-2015, 21:12
سلام بله با دانگل های موجود در بازار کار می کنه وای فای در مورد نسخه آخر قرار بود که بیلد 10.0.240 نسخه آخر باشه چون بیلد قبلی دچار مشکلات فراوانی بود و با update که به نسخه 10.0.240 بیلد شود نهایی باشد و تفاوتی برای هیچ یک ابزارهای ندارد زیرا رزبری پتی نیز که من نصب کردم دوباره چون خودش از سورس های ویندوز 10 نصب شده بر روی سیستم من استفاده می کرد اتوماتیک به این ورژن ارتقا یافت و از کیفیت خوبی برخوردار شد و قرار بوده از این به بعد تنها مشکلات را برطرف نماید و یا همان update های همیشگی .چون من ویژوال استودیو هم که به تسخه RTM ارتقا دادم قبل از 29 جولای نگذاشت یونیورسال نصب نمایم و طبق خوانده های من ماکروسافت گفت که دیگر ویندوز پریویو نمیزام نصب کنی بر روی نسخه RTM و باید صبر کنی تا روز بعد 29 جولای دوباره فعال میشه و باید از اینترنت دانلود کنید . البته خوب ماکروسافت هست و نمیشه زیاد بهش اطمینان کرد و یک دفعه به دلایل مشکلات پیش بینی نشده در کل بیلد را تغییر می دهد . اما در حال حاضر واقعا بهتر شده هم ویندوز دسکتاپ آن و هم ویندوز دیوایسی ان . البته گام کنم جا دارد هنوز سبک تر شود ویندوز دیوایسی و باید منتظر ماند در گام بعدی ماکروسافت .

پیشنهاد می کنم شما هم در بسته آموزشی خود ابزار ها بروز نمایید زیرا 5 گیگ حجم دانلود برای بسته های آموزشی حداقل نیاز است بدون CROSS PLATFORM ها تنها برای یونیورسال ها.

لینک ماکروسافت برای 29 جولای :

Release Dates and Compatibility: Visual Studio 2015 and the Windows 10 SDK | Building Apps for Windows (You can see links before reply)

در کل از ماکروسافت راضیم کار قشنگی کرده فقط باید یکم سبک تر و روانترش کنه البته در حالت عادی 200 مگابایت رم مصرف می کنه برای ویندوز .

خیلی ممنون.
بله حتما.
آموزش به روز رسانی خواهد شد.

dariush_ab
02-08-2015, 16:06
با سلام.
جدول زیر پشتیبانی ویندوز 10 را از قسمتهای مختلف نشان می دهد.

Hashem.gh
15-08-2015, 09:29
با سلام؛
من فیلم آموزشی شما را مشاهده کردم اما در مراحل نصب Visual Studio در فاز Update با مشکل روبرو شدم .
من سیستم عامل 64 بیتی دارم و پس از نصب کامل Visual Studio و نصب دو بخش مربوط به SDK Win10 ، من گزینه Update را فعال می کنم اما در حدود 80 درصد پیش میره و سپس در حدود 30 دقیقه هیچ تغییری مشاهده نمی شود که نشان دهنده دانلود باشد. این امکان وجود دارد که نیاز است از فیلترشکن استفاده شود یا نه؟
لطفا راهنمایی فرمایید.

dariush_ab
15-08-2015, 10:53
با سلام؛
من فیلم آموزشی شما را مشاهده کردم اما در مراحل نصب Visual Studio در فاز Update با مشکل روبرو شدم .
من سیستم عامل 64 بیتی دارم و پس از نصب کامل Visual Studio و نصب دو بخش مربوط به SDK Win10 ، من گزینه Update را فعال می کنم اما در حدود 80 درصد پیش میره و سپس در حدود 30 دقیقه هیچ تغییری مشاهده نمی شود که نشان دهنده دانلود باشد. این امکان وجود دارد که نیاز است از فیلترشکن استفاده شود یا نه؟
لطفا راهنمایی فرمایید.
سلام.
اگر می بینید دانلود نمی کنه اشکالی نداره بذارید تا کارش رو انجام بده . کمی زمان میبره.
سرعت اینترنت هم بی تاثیر نیست. اگر نهایتا مشکل بخوره بعد از اتمام میگه که درست نصب نشده.
موفق باشید.

nta_xyz
06-09-2015, 17:39
سلام چند تا سوال دارم در مورد این بورد لطفا دوستانی که تجربه دارن کمک کنن.
این بورد uart داره یعنی میشه باهاش دستگاهایی که سریال هستن را کنترل کرد؟ اگر نداره راه حلی برای این کار دارین؟
امکان خروجی pwm روی پین های اون هست با خیر؟
کلیه ی درابور هایی که روی ویندوز 10 معمولی نصب میشن روی این ویندوز هم نصب میشن ؟!

dariush_ab
06-09-2015, 20:02
سلام چند تا سوال دارم در مورد این بورد لطفا دوستانی که تجربه دارن کمک کنن.
این بورد uart داره یعنی میشه باهاش دستگاهایی که سریال هستن را کنترل کرد؟ اگر نداره راه حلی برای این کار دارین؟
امکان خروجی pwm روی پین های اون هست با خیر؟
کلیه ی درابور هایی که روی ویندوز 10 معمولی نصب میشن روی این ویندوز هم نصب میشن ؟!

سلام.
بله که داره.
بله.
خیر. این با ویندوز 10 معمولی خیلی تفاوت دارد.
موفق باشید.

nta_xyz
06-09-2015, 21:28
سلام.
بله که داره.
بله.
خیر. این با ویندوز 10 معمولی خیلی تفاوت دارد.
موفق باشید.

من داخل داکیومنت هاش ندیدم میشه بگین چند تا uart داره و داکیومنتی که داخلش نوشته را معرفی کنید ؟

تابع های کار کردن با PWM و UART داخل visual studio نوشته شدن ؟ میشه لطفا سورس خوب برای کار کردن با این بورد معرفی کنید ؟

dariush_ab
06-09-2015, 22:38
من داخل داکیومنت هاش ندیدم میشه بگین چند تا uart داره و داکیومنتی که داخلش نوشته را معرفی کنید ؟

تابع های کار کردن با PWM و UART داخل visual studio نوشته شدن ؟ میشه لطفا سورس خوب برای کار کردن با این بورد معرفی کنید ؟

سلام.
یک عدد داره.
احتمالا خیر.
برای ویندوز خود سایت مایکروسافت
Jark/FTDISample · GitHub (You can see links before reply)

wantedboy
14-09-2015, 15:27
سلام
با عرض خسته نباشید.
من فایل ایمج آماده را با نرم افزار win32diskimager اون امیج داخل sd کارت ریختم.ولی وقتی میزنم به lcd صفحه ای بوت نمیشه.من بقیه سیستم عامل هارا تست کروم اما ویندوز 10 هنوز حواب نگرفتم.وقتی تغذیه رو وصل می کنم چراغ سبز روشن میشه چندتا چشمک می زنه بعد خاموش میشود و چراغ قرمز هم داعم روشن هست.و چیزی بوت نمیشه.
ممنون میشم کمک کنید.

dariush_ab
14-09-2015, 16:22
سلام
با عرض خسته نباشید.
من فایل ایمج آماده را با نرم افزار win32diskimager اون امیج داخل sd کارت ریختم.ولی وقتی میزنم به lcd صفحه ای بوت نمیشه.من بقیه سیستم عامل هارا تست کروم اما ویندوز 10 هنوز حواب نگرفتم.وقتی تغذیه رو وصل می کنم چراغ سبز روشن میشه چندتا چشمک می زنه بعد خاموش میشود و چراغ قرمز هم داعم روشن هست.و چیزی بوت نمیشه.
ممنون میشم کمک کنید.

سلام.
ممنون.
با یک میکرو اس دی 8 مجدد تست کنید. در ضمن کمی صبر کنید بار اول چند دقیقه طول میکشد.
دوم اینکه این ایمج قدیمی شده حتما از جدیدش استفاده کنید که هنوز در سایت کویر قرار نداره ولی شما می تونید به راحتی خودتون میکرو اس دی رو آماده کنید.
از لینک زیر فایل رو دریافت کنید و بعد برنامه رو نصب کنید. 2 برنامه نصب میشوند که یکی برای رایت ایمج هست. فایل ffu هم با نصب برنامه در دسترس هست.
در ویندوز غیر 10 هم فک کنم کار کنه.

dariush_ab
16-09-2015, 02:25
با سلام خدمت دوستان.
برای مشاهده رزبری در IoT Core Watcher گزینه NAT را در VMware به Bridged تغییر دهید.

engineer1
23-09-2015, 11:42
سلام
دوستان من یه پروژه پردازش تصویری رو دارم تجاری سازی میکنم
و برای ران کردنش میخام از بردهای امبدد استفاده کنم کوبی برد رو دارم ولی چون برخی از لایبرری های مورد استفاده برای لینوکس پیدا نشدن و درضمن من کلا لینوکس کار نیستم و با ویندوز کار میکنم تصمیم گرفتم رزبری بگیرم
فقط قبلش یه سوال خیلی مهم دارم
اگر فایل اجرایی ویندوزی همون exeرو به همراه فایلای dll موردنیازش رو بریزم تو این ویندوز روی رزبری آیا فایل اجرایی بدون مشکل ران میشه
دقت کنید گفتم به همراه فایلای dll . تو ویندوز عادی وقتی شما فایلای dll موردنیاز رو کنار فایل اجرایی بزارید دیگه نیاز به نصب لایبرری و چیزی نیست
آیا تو این ویندوز هم همینطوریه؟
ممنون میشم سریعتر جواب بدید

dariush_ab
23-09-2015, 12:35
سلام
دوستان من یه پروژه پردازش تصویری رو دارم تجاری سازی میکنم
و برای ران کردنش میخام از بردهای امبدد استفاده کنم کوبی برد رو دارم ولی چون برخی از لایبرری های مورد استفاده برای لینوکس پیدا نشدن و درضمن من کلا لینوکس کار نیستم و با ویندوز کار میکنم تصمیم گرفتم رزبری بگیرم
فقط قبلش یه سوال خیلی مهم دارم
اگر فایل اجرایی ویندوزی همون exeرو به همراه فایلای dll موردنیازش رو بریزم تو این ویندوز روی رزبری آیا فایل اجرایی بدون مشکل ران میشه
دقت کنید گفتم به همراه فایلای dll . تو ویندوز عادی وقتی شما فایلای dll موردنیاز رو کنار فایل اجرایی بزارید دیگه نیاز به نصب لایبرری و چیزی نیست
آیا تو این ویندوز هم همینطوریه؟
ممنون میشم سریعتر جواب بدید
سلام.
منظورتون از دوستان من هستم یا دوستان؟
دوستان جواب این سوال رو به احتمال 1 درصد میدونن.
این پست هم مربوط به خود آموزش نصب ویندوز 10 هستش البته حالا فرستادید اشکالی نداره.
ویندوز رزبری با ویندوز های معمولی فرق داره. این کاری که می گید آیا روی یک ویندوز فون کار میکنه مثلا؟
بردش رو که دارید می تونید خودتون تست کنید ولی بعید میدونم کار کنه.
موفق باشید.

engineer1
23-09-2015, 14:18
بردش رو ندارم خواستم اول مطمئن بشم بعد بخرم
چون اگر این کارو نکنه دیگه بدردم نمیخوره
اگه فایل اجرایی رو ران نمیکنه پس دقیقا به چه دردی میخوره؟
مگه شما نگفتید با #C براش مثال نوشتید؟
مگه اونهارو exe نکردید؟
یه زحمتی میکشید یه تستی بکنید ببینید یه فایل اجرایی بهمراه dllهاش رو تو رزبری تست کنید ببینید جواب میده یا نه

dariush_ab
23-09-2015, 19:55
بردش رو ندارم خواستم اول مطمئن بشم بعد بخرم
چون اگر این کارو نکنه دیگه بدردم نمیخوره
اگه فایل اجرایی رو ران نمیکنه پس دقیقا به چه دردی میخوره؟
مگه شما نگفتید با #c براش مثال نوشتید؟
مگه اونهارو exe نکردید؟
یه زحمتی میکشید یه تستی بکنید ببینید یه فایل اجرایی بهمراه dllهاش رو تو رزبری تست کنید ببینید جواب میده یا نه
شما می تونید برای برد با سی شارپ برنامه بنویسید.
در حال حاضر فقط نسخه 2015 ویژال استودیو و تنها برنامه نویسی xaml پشتیبانی میشود.

modj.ir
23-09-2015, 21:59
نه . کار نخواهد کرد

dariush_ab
24-09-2015, 01:36
با سلام.
آموزش رزبری پای 2 و ویندوز به روز رسانی شد.
دیگر نیاز نیست که زمان برای نصب بذارید و یا حتی مگابایتی دانلود کنید. همه چیز آماده و مهیا برای برنامه نویسی در اختیار شما قرار می گیرد.
توضیحات تکمیلی به زودی ...

dariush_ab
24-09-2015, 13:29
با سلام.
آموزش رزبری و ویندوز 10 به روز رسانی شده و در سایت فعال شد.
این آموزش آخرین نسخه هستش و توضیحات تکمیلی را می توانید در لینک زیر ملاحظه کنید.
برای آن دسته از دوستانی که قبلا این آموزش را تهیه کرده اند هم تخفیف لازم در نظر گرفته شده است.
آموزش به روز رسانی شده رزبری و ویندوز 10 (You can see links before reply)

dariush_ab
02-10-2015, 13:36
با سلام.
در صورتی که به یوزر و پسورد ماشین مجازی ویندوز 10 همراه آموزش نیاز داشتید:
username : pi
password : raspberry

mm.iee71
02-11-2015, 22:13
سلام خدمت دوستان:lol:
من با این برد میخوام پردازش تصویر انجام بدم که البته دوستان لطف کردن و کتابخانه opencv رو معرفی کردن. سوالات من درباره سیستم عامل هست چون در این انجمن دوستان تبلیغ آموزش لینوکس و Windows 10 IoT بر روی برد رسپری پای 2 رو قرار دادن این سوال رو مطرح می کنم.

1- از بین لینوکس و windows 10 IoT کدامیک برای کار من مناسب تر هست؟
2- کار با کتابخانه opencv در کدام سیستم عامل آسان تر است(برنامه نویسی با Python یا ++C )؟
3- از بین دو نسخه ویندوزی که مایکروسافت برای این برد و سایر برد های مشابه عرضه کرده جه تفاوت هایی وجود دارد؟

4- با توجه به این که قبلا در تاپیک
"مشکل در اجرای برنامه ویندوز 10 iot (You can see links before reply)" توسط آقای عباسی نژاد چند باری به خالی از اشکال نبودن windows 10 IoT اشاره شده است، آیا نسخه نهایی و بدون ایرادات آن تاکنون عرضه نشده است؟

dariush_ab
05-11-2015, 08:41
از بین دو نسخه ویندوزی که مایکروسافت برای این برد و سایر برد های مشابه عرضه کرده جه تفاوت هایی وجود دارد؟
4- با توجه به این که قبلا در تاپیک
"مشکل در اجرای برنامه ویندوز 10 iot (You can see links before reply)" توسط آقای عباسی نژاد چند باری به خالی از اشکال نبودن windows 10 iot اشاره شده است، آیا نسخه نهایی و بدون ایرادات آن تاکنون عرضه نشده است؟

سلام.
پردازش تصویر در تخصص من نیست.
در مورد 2 نسخه باید بگم که هر دو یکی هستن یکی نسخه اولی و آزمایشی تقریبا میشه گفت و دیگری هم rtm.
در نسخه آخر اکثرا مشکلات رفع شده است.
موفق باشید.

hajar1272
01-01-2016, 20:47
سلام. من سی دی های شما رو خریدم و امروز به دستم رسید طبق فرموده شما vmware رو هم نصب کردم . این پک که بدست من رسیده 6 تا سی دی هست که من همه رو نگاه کردم و هیچ فیلم اموزشی روشون نبود سی دی 6ام هم خالی هست ؟؟؟؟ می شه بگین این سی دی ها هرکدوم چی هستن و باید چیکار کنم ؟؟؟

dariush_ab
01-01-2016, 21:55
سلام. من سی دی های شما رو خریدم و امروز به دستم رسید طبق فرموده شما vmware رو هم نصب کردم . این پک که بدست من رسیده 6 تا سی دی هست که من همه رو نگاه کردم و هیچ فیلم اموزشی روشون نبود سی دی 6ام هم خالی هست ؟؟؟؟ می شه بگین این سی دی ها هرکدوم چی هستن و باید چیکار کنم ؟؟؟
سلام.
فیلم آموزشی به مدت 1.5 ساعت است که احتمال زیاد در دی وی دی آخر است.
فیلم برای اطلاع از کار است و کلیه موارد از قبل روی ماشین مجازی نصب شده است. شما فقط کافیست از قسمت آخر فیلم که شروع نوشتن برنامه است روال کار را دنبال کنید.
توضیحات کامل در لینک زیر است:
کلیت کار به این ترتیب است:
6 دی وی دی رو روی هارد کپی کنید.
برنامه های 7zip و وی ام ور را نصب کنید.
فایل های فشرده کپی شده را از حالت فشرده خارج کنید.
وی ام ور را باز کرده و با انتخاب open آدرس ماشین مجازی را بدهید.
ماشین مجازی که همان ویندوز 10 است را start کنید.
بعد از ورود به ویندوز vs 2015 را باز کنید و تنظیمات اولیه دلخواهتان را انتخاب کنید.
اکنون پنجره ای ظاهر می شود و می گوید که لایسنس منقضی شده. در اینجا شما باید اگر اکانت مایکروسافت ندارید یک اکانت درست کنید و بعد مشخصات اکانت را در پنجره ظاهر شده وارد کنید تا نرم افزار به نام خودتون ثبت شود.
در نهایت با مراجعه به بخش آخر یعنی برنامه نویسی برنامه های سمپل را روی برد ریخته و اجرا کنید.
اگر مشکلی در قسمتی بود بپرسید.

hajar1272
01-01-2016, 22:10
دی وی دی اخر خالی مهندس . در ضمن شما مثل اینکه فرمودین این دوتا نرمافزار داخل سی دی ها هست من که ندیدم !!!!!!!!!! من vmware پیدا کردم نصب کردم حتما باید هر دو باشن ؟؟؟اینه You can see links before reply

hajar1272
01-01-2016, 22:17
یه چیز دیگه این رم 8 گیگ که برای رسپری تو سایت هست خالیه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من فکر کردم این نرم افزار هارو خودتون ریختین روش رم خالی که همه جا گیر میاد این طور نیست اصلا عنوانشم نگاه کنید نوشته همراه با نرم افزار های مورد نیاز یه همچین چیزی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:unh:

dariush_ab
01-01-2016, 22:57
دی وی دی اخر خالی مهندس . در ضمن شما مثل اینکه فرمودین این دوتا نرمافزار داخل سی دی ها هست من که ندیدم !!!!!!!!!! من vmware پیدا کردم نصب کردم حتما باید هر دو باشن ؟؟؟اینه You can see links before reply

احتمالا از قلم افتاده. دی وی دی خالی نباید باشه. فعلا برای اینکه کارتون راه بیفته از سایت p30download دانلود کنید. فقط دقت کنید باید ورژن وی ام ور 12 به بعد باشه.

dariush_ab
01-01-2016, 23:03
یه چیز دیگه این رم 8 گیگ که برای رسپری تو سایت هست خالیه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من فکر کردم این نرم افزار هارو خودتون ریختین روش رم خالی که همه جا گیر میاد این طور نیست اصلا عنوانشم نگاه کنید نوشته همراه با نرم افزار های مورد نیاز یه همچین چیزی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:unh:
همراه مموری کارت 8 گیگ تا جایی که من اطلاع دارم ایمجهای مهم لینوکس رزبری به همراه ایمج ویندوز ارائه می شوند.
باز هم می تونید با تماس با فروشگاه بپرسید.

dariush_ab
02-01-2016, 00:36
با سلام خدمت همه دوستانی که این مجموعه را تهیه کرده اند.
با توجه به اینکه اخیرا مایکروسافت یک آپدیت جدید را برای ویندوز رزبری ارائه کرده روش به روز رسانی در ادامه توضیح داده می شود.
متاسفانه امکان به روز رسانی این مجموعه در سایت نیست چرا که تعداد دی وی دی ها 9-10 عدد شده و این کار را برای ما و شما مشکل خواهد کرد.
پیشاپیش از این بابت از همه شما عذر خواهی میکنم.
برای به روز رسانی به نسخه 10586. December 2015
1- ابتدا باید آپدیت 1 ویژوال استودیو را از آدرس زیر دریافت و نصب کنید: در هنگام نصب باید به اینترنت وصل باشید.
Download Microsoft Visual Studio 2015 Update 1 from Official Microsoft Download Center (You can see links before reply)
2- نسخه جدید ویندوز رزبری را از لینک زیر دریافت کنید و نصب کنید: بعد از نصب نسخه جدید جایگزین نسخه قبلی خواهد شد.
Object moved (You can see links before reply)
3- از داخل ویژوال استودیو و قسمت Project --> Properties --> Target version نسخه ویندوز را به 10240 تغییر دهید در غیر اینصورت باید خود ویندوز هم آپدیت شود.
مواردی که در نسخه جدید اضافه شده در زیر مشاهده می کنید و توجه کنید که هنوز گرافیک به طور کامل راه اندازی نشده و همچنان مشکلاتی چون باز نشدن messagebox وجود دارد.

What’s New

[*=left]Windows 10 IoT Core Public Release

Support for servicing updates
Serial support on Raspberry Pi for TX and RX pins
Support for Realtek Wi-Fi chipsets (RTL8188EU & RTL8192EU)
High performance GPIO driver option with > 100x improvement
Support for the QualComm DragonBoard
Updated features for Windows Device Portal
Secure boot has been enabled
Third party pure python libraries can be run on IoT core
PWM and ADC chips have been enabled
Updated base OS build
Bug Fixes

موفق باشید.

aammg
20-04-2016, 12:02
سلام خدمت دوستان واساتید محترم
دنبال بردی هستم که ویندوز روش نصب بشه عکسو فیلم , فایل های office را نمایش بده و آیا این برد چنین توانایی داره؟

dariush_ab
20-04-2016, 12:54
سلام خدمت دوستان واساتید محترم
دنبال بردی هستم که ویندوز روش نصب بشه عکسو فیلم , فایل های office را نمایش بده و آیا این برد چنین توانایی داره؟
سلام.
خیر.

parsdc
27-04-2016, 17:45
سلام
دوستان فایلی که از خروجی ویژوال برای وین10 مینویسید همون exe هست؟ یعنی رو ویندوز معمولی هم اجرا میشه؟
اگه کسی هست که الان روی این برد وین 10 نصب داره و میتونه تست انجام بده ، بگه، من دوتا فایل اجرایی بهش بدم ، تست بزنه ببینه اجرا میشه یا نه
با زبانهای PureBasic و lua نوشتم که به راحتی رو ویندوز معمولی اجرا میشن و تا حدودی سطح این دو برنامه پایین هست اما قابلیتهای خوبی دارن
ممنون میشم کمک کنید برا تست

dariush_ab
27-04-2016, 20:55
سلام
دوستان فایلی که از خروجی ویژوال برای وین10 مینویسید همون exe هست؟ یعنی رو ویندوز معمولی هم اجرا میشه؟
اگه کسی هست که الان روی این برد وین 10 نصب داره و میتونه تست انجام بده ، بگه، من دوتا فایل اجرایی بهش بدم ، تست بزنه ببینه اجرا میشه یا نه
با زبانهای PureBasic و lua نوشتم که به راحتی رو ویندوز معمولی اجرا میشن و تا حدودی سطح این دو برنامه پایین هست اما قابلیتهای خوبی دارن
ممنون میشم کمک کنید برا تست
سلام.
خیر. قبلا هم گفته شده بعید میدونم اجرا بشود.
برنامه باید تحت شرایط خاص نوشته شود.
Raspberry Pi View topic - Universal Apps on Windows 10 IOT (You can see links before reply)

4547
24-05-2016, 20:46
سلام..من یه رزبری پای 3 به همراه آموزش نصب ویندوز10 روی رزبری پای2 رو خریدم حالا متوجه شدم که نمیشه از این آموزش واسه رزبری پای3 استفاده کنم.....حالا میشه یه راهنمایی کنید که باید چیکار کنم که ویندوز 10 رو نصب کنم.....؟؟؟؟؟؟
ممنونم..........

dariush_ab
24-05-2016, 22:44
سلام..من یه رزبری پای 3 به همراه آموزش نصب ویندوز10 روی رزبری پای2 رو خریدم حالا متوجه شدم که نمیشه از این آموزش واسه رزبری پای3 استفاده کنم.....حالا میشه یه راهنمایی کنید که باید چیکار کنم که ویندوز 10 رو نصب کنم.....؟؟؟؟؟؟
ممنونم..........
سلام مهندس.
ان شا ا... هفته دیگر یک رزبری 3 تهیه میکنم و شما رو در جریان خواهم گذاشت.

4547
25-05-2016, 15:10
سلام مهندس.
ان شا ا... هفته دیگر یک رزبری 3 تهیه میکنم و شما رو در جریان خواهم گذاشت.
ممنون ازتون پس منتظر هستم

dariush_ab
25-05-2016, 15:23
ممنون ازتون پس منتظر هستم
خواهش میکنم.
لطفا یک ایمیل به من بزنید تا ایمیلتون را داشته باشم.
dariush_abbasinezhad@yahoo.com

4547
29-05-2016, 21:56
سلام مهندس ....من فیلم آموزش نصب ویندوز 10 روی رزبری2 شما رو دیدم حالا چند تا سوال ذهنم رو مشغول کرده اول این که محیط این ویندوز مثل سیستم عامل رزبین هست مثلا مرورگر و آفیس و پلیر و......داره یا این که اگه نداره میشه نصب کرد؟؟؟
دوم این که میشه در خود محیط windows 10 IOT کد نویسی کرد ( زبان #C یا C) ؟؟؟
سوم این که من اگه بخوام به زبان C یا #C کد نویسی کنم فقط باید از windows 10 IOT استفاده کنم یا اینکه در سیستم عامل دیگه هم میشه این کارو کرد؟؟؟
ببخشید من چون تازه با رزبری دارم کار میکنم فعلا یکم گنگ هستم ممنون میشم راهنمایی کنید.......

dariush_ab
29-05-2016, 23:27
سلام مهندس ....من فیلم آموزش نصب ویندوز 10 روی رزبری2 شما رو دیدم حالا چند تا سوال ذهنم رو مشغول کرده اول این که محیط این ویندوز مثل سیستم عامل رزبین هست مثلا مرورگر و آفیس و پلیر و......داره یا این که اگه نداره میشه نصب کرد؟؟؟
دوم این که میشه در خود محیط windows 10 IOT کد نویسی کرد ( زبان #C یا C) ؟؟؟
سوم این که من اگه بخوام به زبان C یا #C کد نویسی کنم فقط باید از windows 10 IOT استفاده کنم یا اینکه در سیستم عامل دیگه هم میشه این کارو کرد؟؟؟
ببخشید من چون تازه با رزبری دارم کار میکنم فعلا یکم گنگ هستم ممنون میشم راهنمایی کنید.......
سلام.
1-نه دارد و نه میشه نصب کرد ولی شما می تونید برنامه خودتون رو بنویسید و وقتی برد بالا میاد صرفا برنامه شما باشد.
2-فکر نکنم. کد نویسی تنها از طریق visual studio 2015 روی کامپیوتر و بعد اجرا یا استقرار دائمی روی برد میسر خواهد بود.
3- در لینوکس هم می تونید از Mono استفاده کنید.
موفق باشید.

4547
03-06-2016, 21:48
سلام مهندس ببخشید من یه سوال داشتم ولی نیدونستم تو کدام تاپیک در جریان بذارم من واسه نصب اندروید روی رزبری پای چند تا ایمیج اندروید دانلود کردم ولی هیچ کدوم run نشد خواستم ببینم شما میتونید راهنمایی کنید

dariush_ab
03-06-2016, 23:59
سلام مهندس ببخشید من یه سوال داشتم ولی نیدونستم تو کدام تاپیک در جریان بذارم من واسه نصب اندروید روی رزبری پای چند تا ایمیج اندروید دانلود کردم ولی هیچ کدوم run نشد خواستم ببینم شما میتونید راهنمایی کنید
سلام.
اندرویدها برای رزبری 2 هستند و فکر نکنم هنوز برای رزبری 3 چیزی پیدا بشه.
کلا روی اندروید رزبری حساب باز نکنید. به 2 دلیل:
1- گرافیک تا حالا راه اندازی نشده برای اندروید رزبری.
2- اندروید تنها روی حافظه nandflash یا emmc سرعتش خوبه و روی حافظه میکرو اس دی چندان رضایت بخش نیست.
ان شا ا... در آینده بردهای بسیار مناسب برای اندروید در فروشگاه در دسترس خواهد بود.
موفق باشید.

atoosa20
04-06-2016, 13:36
عکسو فیلم رو هم نمایش میده؟

dariush_ab
04-06-2016, 15:37
عکسو فیلم رو هم نمایش میده؟

سلام.
چی عکسو فیلم رو هم نمایش میده؟

7077
29-07-2016, 19:28
سلام.
وقت شما هم بخیر.
بسیار عالی.
چرا اجرا می کند. شما می توانید این برنامه را به عنوان برنامه Startup تنظیم کنید تا در زمان بوت به طور خودکار اجرا شود.
موفق باشید.

سلام یک برنامه را در ویندوز ۱۰ چطور به عنوان startup تنظیم میکنید؟

dariush_ab
30-07-2016, 00:45
سلام یک برنامه را در ویندوز ۱۰ چطور به عنوان startup تنظیم میکنید؟
سلام.
Windows 10 IoT Core : Setting Startup App - Hackster.io (You can see links before reply)

m2r10s
21-11-2016, 09:30
سلام عذر میخام یک سوال؟آیا برنامه ایی که با ویژوال استودیو کامپیوتر نوشته شد و در کامپیوتر اجرا میشود توسط این ویژوال استودیو داخل رسپری و اتصال رسپری از طریق hmiبه مانیتور برنامه مانند آن اجرا میشود؟

dariush_ab
21-11-2016, 12:48
سلام عذر میخام یک سوال؟آیا برنامه ایی که با ویژوال استودیو کامپیوتر نوشته شد و در کامپیوتر اجرا میشود توسط این ویژوال استودیو داخل رسپری و اتصال رسپری از طریق hmiبه مانیتور برنامه مانند آن اجرا میشود؟

با سلام.
خیر برنامه ویژوال استودیو کامپیوتر اجرا نمیشود. باید طبق سایت مایکروسافت محیط برنامه نویسی رو آماده کنید.

kamrantaran
28-11-2016, 11:05
با سلام
من همون ایمیج که کویر تو اموزش ویندوز 10 رو داده رو روی رسپری 3نصب کردم. ولی ویندوز لود نمیشه و یک صفحه رنگی میاد و تغییر نمیکنه. از میکرو رمی که خود ماکروسافت گفته استفاده کردم پاور هم مناسبه و جریان رو تامین میکنه. کابل hdmi هم سالمه. چی کار کنم؟

dariush_ab
28-11-2016, 13:16
با سلام
من همون ایمیج که کویر تو اموزش ویندوز 10 رو داده رو روی رسپری 3نصب کردم. ولی ویندوز لود نمیشه و یک صفحه رنگی میاد و تغییر نمیکنه. از میکرو رمی که خود ماکروسافت گفته استفاده کردم پاور هم مناسبه و جریان رو تامین میکنه. کابل hdmi هم سالمه. چی کار کنم؟
سلام.
اولا ایمج برای بار اول کمی زمان میبره. دوما برای اطمینان روی یک میکرو اس دی دیگه بریزید و از بابت منبع تغذیه هم مجدد مطمئن شوید.

kamrantaran
28-11-2016, 13:44
با تشکر. زمان زیادی صبر کردم ولی تغییری رخ نداد. با یک میکرو دیگه هم چک کردم ولی بازم نشد.

kamrantaran
28-11-2016, 13:51
سلام.
اولا ایمج برای بار اول کمی زمان میبره. دوما برای اطمینان روی یک میکرو اس دی دیگه بریزید و از بابت منبع تغذیه هم مجدد مطمئن شوید.

با تشکر. زمان زیادی صبر کردم ولی تغییری رخ نداد. با یک میکرو دیگه هم چک کردم ولی بازم نشد.

dariush_ab
28-11-2016, 16:27

ایمجی که با برد گرفتید توسط افراد زیادی تست شده است و مشکلی ندارد. دو موردی که به ذهنم میرسه یکی این هستش که جریان کافی به برد نمیرسه و دوم اینکه ایمج روی میکرو اس دی درست ریخته نمیشه و یا هم برد مشکل داره که احتمالش خیلی خیلی کمه. ایمج رو تو لینوکس با دستور dd بریزید.

sudo dd if=image_name of=/dev/sdx bs=4M

sniper01
30-11-2016, 00:46
سلام دوستان
کسی میدونه که آیا میشه داخل حافظه Raspberry ، نرم افزار labview رو مستقیم نصب کرد؟

dariush_ab
30-11-2016, 12:41
سلام دوستان
کسی میدونه که آیا میشه داخل حافظه Raspberry ، نرم افزار labview رو مستقیم نصب کرد؟

سلام.
خیر.

dariush_ab
04-02-2017, 15:11
با سلام.
به دلیل درخواست های بسیار این مجموعه به روز رسانی گردید.
این آموزش با رزبری 3 است اما برای رزبری 2 هم تفاوتی نداشته و برای هر دو برد قابل استفاده است.

Version 14.0.25431.01 Update 3
Microsoft .NET Framework
Version 4.6.01586

Visual Basic 2015 00322-20000-00000-AA674

Visual C# 2015 00322-20000-00000-AA674
Microsoft Visual C# 2015

Visual C++ 2015 00322-20000-00000-AA674

Application Insights Tools for Visual Studio Package 7.0.20622.1

Common Azure Tools 1.8

JavaScript Language Service 2.0
JavaScript Language Service

JavaScript Project System 2.0
JavaScript Project System

NuGet Package Manager 3.4.4
NuGet Package Manager in Visual Studio. For more information about NuGet, visit You can see links before reply

TypeScript 1.8.36.0
TypeScript tools for Visual Studio

Visual Studio Tools for Universal Windows Apps 14.0.25527.01
دو مجموعه کاملتر دیگر هم به زودی در سایت قرار خواهند گرفت.
توضیحات تکمیلی:آموزش نصب ویندوز 10 روی Raspberry Pi 2 به همراه تمام فایلها (You can see links before reply)

sajjad_AD
10-02-2017, 14:40
سلام مهندس :hi:
بنده رزبری پای رو به LED 15.6 اینچ وصل می کنم Defult App بدون مشکل و به اندازه صفحه اجرا میشه اما برنامه ویژال استودیو رو که روش ران می کنم به صورت واید نیست و خیلی هم زوم شده به نمایش در میاد مشکل از کجاس ممنون میشم راهنمایی کنی

dariush_ab
10-02-2017, 20:59
بنده رزبری پای رو به led 15.6 اینچ وصل می کنم defult app بدون مشکل و به اندازه صفحه اجرا میشه اما برنامه ویژال استودیو رو که روش ران می کنم به صورت واید نیست و خیلی هم زوم شده به نمایش در میاد مشکل از کجاس ممنون میشم راهنمایی کنی
سلام.
آیا سایز برنامتون با hdmi اوکی هستش؟

sajjad_AD
10-02-2017, 21:20
نمیدونم والا
هر سایزی میزارم اصلاً تغییری نمی کنه شایدم کلا نمیدونم چطور سایز رو باید تغییر داد
به طور مثال در این عکس ، وقتی پروژه رو ران می کنم Button تقریبا کل صفحه رو اشغال می کنه:

dariush_ab
10-02-2017, 21:52
من هم نمیدونم چه کار می کنید.
از جه نسخه هایی استفاده می کنید؟ آخرین نسخه هستش؟
کل صفحه رو تو السیدی 15.4 رزبری میگیره یا کامپیوترتون؟
به نظرم بهترین کار اینه که اول با hdmi تست بگیرید ببینید اونجا هم همینطوره؟

Setting display resolution on Raspberry Pi 2 running Windows 10 IoT Preview (You can see links before reply)

dariush_ab
10-02-2017, 22:03
شاید برنامه پیش فرض ار موردی چون Adaptive Triggers استفاده کرده که با هر رزلوشنی کار کنه. کلا یکی از اهداف UWP همینه که روی یک برنامه روی پلت فرمهای مختلف با رزلوشنهای متفاوت کار کنه.
Adaptive Triggers (You can see links before reply)

sajjad_AD
11-02-2017, 01:38
سلام آقا مشکل از تازه کاری ماست تنظیمات HDMI رو باید تو فایل config.txt موجود در SD card بر اساس صفحه نمایشم اصلاح می کردم:

(You can see links before reply)You can see links before reply

به طور مثال LED 15.6 که من استفاده کردم باید بر این اساس HDMI Mode رو 81 می کردم.

sajjad_AD
27-02-2017, 22:33
سلام :hi:

من این ماژول تاچ (You can see links before reply) رو از فروشگاه تهیه کردم اما اگه درست فهمیده باشم نمیشه تو windows 10 iot ازش استفاده کرد
راه حل چیه اون تاچ خازنی 15.6 اینچ چطور میشه ازش تو ویندوز 10 iot استفاده کرد
ممنون میشم راهنمایی کنی مهندس عباسی نژاد

ویرایش :
فکنم اگه یه ماژول تاچ ریدر طراحی کنم و از UART استفاده کنم راه خوبی باشه نظر شما چیه

dariush_ab
28-02-2017, 10:58
سلام :hi:

من این ماژول تاچ (You can see links before reply) رو از فروشگاه تهیه کردم اما اگه درست فهمیده باشم نمیشه تو windows 10 iot ازش استفاده کرد
راه حل چیه اون تاچ خازنی 15.6 اینچ چطور میشه ازش تو ویندوز 10 iot استفاده کرد
ممنون میشم راهنمایی کنی مهندس عباسی نژاد

ویرایش :
فکنم اگه یه ماژول تاچ ریدر طراحی کنم و از uart استفاده کنم راه خوبی باشه نظر شما چیه

سلام.
فعلا که ویندوز 10 اون تاچ رو ساپورت نمیکنه.
با دردسر می تونید از tsc2046 استفاده کنید.

sajjad_AD
22-04-2017, 16:06

این تاچ خازنی هم درایور می خواد؟ (You can see links before reply)

میتونم تو windows 10 iot ازش استفاده کنم؟

dariush_ab
22-04-2017, 18:05

این تاچ خازنی هم درایور می خواد؟ (You can see links before reply)

میتونم تو windows 10 iot ازش استفاده کنم؟

با سلام خدمت شما. :hi:
راستش نمیدونم مهندس. تاچ خیلی خوبی به نظر میاد و جالبه و البته گرون.
چون یو اس بی هست احتمال داره بشناسه یا بشه شناسوندش چون ویو شیر یو اس بی است و نسخه های جدید ویندوز رو ساپورت میکنه.
چون قیمتش هم زیاده نمیتونم بگیرم تست کنم. :0013:
بد نیست مشخصات دقیق تری ازش پیدا کنید و بعد بررسی کنید که چند درصد احتمال داره بشه تو ویندوز راش انداخت.
موفق باشید.

sajjad_AD
27-04-2017, 11:53
آقا تاچ خازنی رو خریدمش !!!
یه تیری تو تاریکی زدیم :shj:رسید دستم خبرشو میدم

dariush_ab
27-04-2017, 12:24
آقا تاچ خازنی رو خریدمش !!!
یه تیری تو تاریکی زدیم :shj:رسید دستم خبرشو میدم

خیلی خوبه. :wink:
امیدوارم همینجوری زدید کار کنه. :0013: البته لذتش به اذیت کردنش هست.
مهندس یک سوال:
اگر سکرت نیست میشه بقرمایید آیا شما السیدی بزرگ برای پروژتون میخواین یا صرفا علاقه هست؟

sajjad_AD
30-05-2017, 20:13

در جواب به سوالتون بگم که نه از روی علاقه نبوده یه پروژه برای یه مکانی بوده که یه رابط کاربری با کلاس می خواستن :mrgreen:

یه مشکل دارم مهندس، مثال عملی از ارتباط با پورت سریال رزبری دارین؟؟

راستی تاچ های خازنی مشکلی با windows 10 iot ندارن خیلی خوب و حرفه ای هستن

dariush_ab
31-05-2017, 11:19

در جواب به سوالتون بگم که نه از روی علاقه نبوده یه پروژه برای یه مکانی بوده که یه رابط کاربری با کلاس می خواستن :mrgreen:

یه مشکل دارم مهندس، مثال عملی از ارتباط با پورت سریال رزبری دارین؟؟

راستی تاچ های خازنی مشکلی با windows 10 iot ندارن خیلی خوب و حرفه ای هستن

سلام.
برای ویندوز 10 رزبری؟
یعنی 15.6 رو زدید خودکار شناخت؟

sajjad_AD
01-06-2017, 18:22
بله شناخت بدون هیچ کار اضافی مث موس شناخت تاچ رو
نگفتی مهندس سمپل داری در مورد serial port

dariush_ab
02-06-2017, 12:00
بله شناخت بدون هیچ کار اضافی مث موس شناخت تاچ رو
نگفتی مهندس سمپل داری در مورد serial port
سلام.
نه ندارم.
Serial Sample | Windows IoT (You can see links before reply)

sobhan_robo
09-06-2017, 03:50
سلام مهندسین

من از ویندوز iot روی رزبری استفاده میکنم.
من معمولا برنامه هاش رو با C# می نویسم.
ولی الان احتیاج دارم که به برنامم پردازش تصویر هم استفاده کنم
متاسفانه پردازش تصویر با openCV به زبان C++ موجود هستش.

من دنبال راهی هستم که برنامه پردازش تصویر (C++) خودم رو به برنامه به زبان C# ببرم و استفاده کنم.

راهی رو میشناسید؟؟؟؟

منتظر کمک هاتون هستم ...
متشکرم

dariush_ab
09-06-2017, 11:56
سلام مهندسین

من از ویندوز iot روی رزبری استفاده میکنم.
من معمولا برنامه هاش رو با C# می نویسم.
ولی الان احتیاج دارم که به برنامم پردازش تصویر هم استفاده کنم
متاسفانه پردازش تصویر با openCV به زبان C++ موجود هستش.

من دنبال راهی هستم که برنامه پردازش تصویر (C++) خودم رو به برنامه به زبان C# ببرم و استفاده کنم.

راهی رو میشناسید؟؟؟؟

منتظر کمک هاتون هستم ...
متشکرم

سلام.
وبندوز 10 رزبری سی پلاس پلاس هم ساپورت میکنه.

smz
12-06-2017, 13:28
[سلام آقای عباسی
در رابطه با برنامه نویسی توی arduino wiring میخواستم بدونم میشه برنامه های ویژوال هم نوشت یعنی مثل سی شارپ ال سی دی را پیکر بندی کردی و برای هر object برنامه نوشت ؟
یا اینکه توی سی شارپ توابع بخشهای مختلف از قبیل adc spi uart ,غیره را استفاده کرد

kiliian2
15-11-2017, 02:38
سلام و خسته نباشید

بنده به دلیل سرعت پایین اینترنت تمی تونم از طریق dashboard iot روی sd card نصب کنم ایا راه دیگه ای وجود داره ؟

dariush_ab
15-11-2017, 23:37
سلام و خسته نباشید

بنده به دلیل سرعت پایین اینترنت تمی تونم از طریق dashboard iot روی sd card نصب کنم ایا راه دیگه ای وجود داره ؟

سلام.
دانلود تنها یک بار انجام میشود . برای اون یک بار اینترنت الزامی است.
زمانی که نسخه جدید میاد پیام آپدیت میاد و اگر بخواین آپدیت کنید باز نیاز به اینترنت خواهید داشت.
یک راه وجود دارد و اون اینکه یک نفر که دانلود رو انجام داده پوشه مربوطه را به شما بدهد و شما هم در آدرس مورد نظر کپی کنید. اینطوری باید بشود.
موفق باشید.