PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای راه اندازی خط تولید؟

arash84
14-05-2015, 16:36
می خواستم بدونم برای ساخت مثلا یک ساعت دیجیتال (که مثلا با avr و سون سگمنت درست شده) به تعداد. 1000 عدد و در مدت زمان 30 روز
چه تجهیزاتی لازمه و ضمنا چه متخصص هایی (نیروی کار) نیاز هست
و اگر این مقدار به 10000تا افزایش پیدا کنه (با زمان 30 روز ) چطور؟
لطفا با جزییات توضیح بدین
با تشکر از دوستان واساتید محترم

SoulReavrGodz
14-05-2015, 18:22
اگر میخوای در این مملکت چیزی تولید کنی قبل از هرچیزی باید بری نماز جمعه و به آمریکا و انگلیس فحش بدی...و البته به این وارد کننده ها و سیستم های فاسد مافیایی داخلی بعدشم یه تومن بریزی به حساب آقا امام زمان و سربازان آقا امام زمان... اگه شانس بیاری و خودکشی نکنی یا شهیدت نکنند...شاید بتونی چیزی از خودت تولید کنی اینو جدی گفتم...

SoulReavrGodz
14-05-2015, 18:44
در نهایت به جایی میرسی که می فهمی برای ش**یدن هم باید به این خدایان و فراعنه باج بدی...

arash84
14-05-2015, 21:53
ممنون از اینکه جواب دادین و مثل خیلی از دوستان بی تفاوت رد نشدین
البته من منظورم بیشتر راه اندازی یک خط تولید کوچیک هست چون هنوز اول راهم
به هر حال اون باجها هم جزو هزینه ها به حساب میاد دیگه الان همه حق و حسابی شدن

skiboys
14-05-2015, 22:46
سلام اول باید ببینید این کار توجیه اقتصادی داره یا نه ، با توجه با بودن ساعت های چینی ایا این کار منطقی هست می شه بیشتر در مورد این ساعت توضیح دهید؟
ولی بهتون تبریک می گم یه جمله ای خوندم که می گفت "هرگاه به تجارت موفقی برخوردید بدانید که کسی روزی تصمیم شجاعانه گرفته است"

arash84
14-05-2015, 23:45
سلام اول باید ببینید این کار توجیه اقتصادی داره یا نه ، با توجه با بودن ساعت های چینی ایا این کار منطقی هست می شه بیشتر در مورد این ساعت توضیح دهید؟
ولی بهتون تبریک می گم یه جمله ای خوندم که می گفت "هرگاه به تجارت موفقی برخوردید بدانید که کسی روزی تصمیم شجاعانه گرفته است"

سلام خیلی ممنون
ببینید من گفتم مثلا ساعت
مسلما چیزی رو که می خوام بسازم نمیام همه جا جار بزنم
من فقط می خوام باخط تولید بیشتر آشنا بشم و بدونم به چه چیزهایی احتیاج هست تا یه خط تولید کوچیک راه اندازی بشه

mohamad0
15-05-2015, 15:18
سلام
برای تولید این مراحل کلی هست :
1 -تهیه قطعات مصرفی و
2تهیه ابزار کار و
3-پیدا کردن مکان برای کار گاه
و 4 -مونتاژ کار هست .
که اگه تازه بخواهید دست به کار بشید این خودش حدودا یه 15 تا 20 روزی طول میکشه(کمشا گفتم)
شرایط برای مونتاژ هاsmd و dip فرق میکنه و برای مونتاژ تولید زیاد با هم فرق میکنه و یه ابزار خاصی میخواد .
اگه مشخص کنید که کاراتون smd هست یا dip میتونم یه لیست تقریبی و یه روشهای مونتاژی را بهتون معرفی کنم .
(تو بازار ایران سوراخ سمبه زیاد هست اما تو تولید بعضی چیزا واقعا سود خوبی هست .
و بازهم با این وضعیت بد بازاری میشه یه کارایی کرد )

و من هم از طرف خودم یه دو هزار آفرین بزگ بهتون میگم aa)
که دست به کار شدید و مثل بعضی ها به طبل نا امیدی و نمیشه و .....
نزدید . و اقدام کردید . آرزوی موفقیت براتون دارم.

موفق و پیروز باشید.
یا علی

arash84
15-05-2015, 15:39
سلام
برای تولید این مراحل کلی هست :
1 -تهیه قطعات مصرفی و
2تهیه ابزار کار و
3-پیدا کردن مکان برای کار گاه
و 4 -مونتاژ کار هست .
که اگه تازه بخواهید دست به کار بشید این خودش حدودا یه 15 تا 20 روزی طول میکشه(کمشا گفتم)
شرایط برای مونتاژ هاsmd و dip فرق میکنه و برای مونتاژ تولید زیاد با هم فرق میکنه و یه ابزار خاصی میخواد .
اگه مشخص کنید که کاراتون smd هست یا dip میتونم یه لیست تقریبی و یه روشهای مونتاژی را بهتون معرفی کنم .
(تو بازار ایران سوراخ سمبه زیاد هست اما تو تولید بعضی چیزا واقعا سود خوبی هست .
و بازهم با این وضعیت بد بازاری میشه یه کارایی کرد )

و من هم از طرف خودم یه دو هزار آفرین بزگ بهتون میگم aa)
که دست به کار شدید و مثل بعضی ها به طبل نا امیدی و نمیشه و .....
نزدید . و اقدام کردید . آرزوی موفقیت براتون دارم.

موفق و پیروز باشید.
یا علی

ممنون از پاسخ کاملتون
راستش در شروع کار فکر میکنم مدار رو dip بزنم کفایت کنه کلا چیز پیچیده ای نیست
اگه میشه مرحله ۲ ( ابزار کار ) رو بیشتر توضیح بدین و بگین چه چیزهایی لازم هست همینطور مرحله ۴ ( مونتاژ کاری)رو هم لطفا بیشتر توضیح بدین

SoulReavrGodz
15-05-2015, 21:06
ممنون از اینکه جواب دادین و مثل خیلی از دوستان بی تفاوت رد نشدین البته من منظورم بیشتر راه اندازی یک خط تولید کوچیک هست چون هنوز اول راهم به هر حال اون باجها هم جزو هزینه ها به حساب میاد دیگه الان همه حق و حسابی شدن بیشتر از این که بحث باج مطرح باشه یک تناقض عجیبی بر این سیستم حاکم هست، بعضی قسمت های این سیستم که تفکرات ایدئولوژیک دارند، معتقد به از خود گذشتگی و همدلی و جان نثاری برای پیشرفت کشور هستند در حالی که بعضی قسمت های همین سیستم برای پول خون آدم ها را در شیشه می کنند. این بلا تکلیفی و تناقض ها خودش بدترین چیزی هست که می تونه در یک سیستم یا زندگی آدم ها وجود داشته باشه! به قول معروف یا رومی رومی یا زنگی زنگی...

tarasheh
20-05-2015, 13:29
ابزار کار : وان قلع هویه قلع کش کف چین دم باریک و ... با توجه به بردی که تولید می کنی باید ابزار تهیه کنی مثلا ممکنه قطعه ای به برد پیچ شود پس به پیچ گوشتی برقی یا بادی نیاز داشته باشی

tarasheh
20-05-2015, 13:33
به نظرم اگر ابتدای کار هستی و محصولی را طراحی کردی و مشتری آن را هم داری خودت را زیاد درگیر مونتاژ نکن بده کارگاه های دیگه برات مونتاژ کنند. بیشتر روی فروش تمرکز کن

salmamamiri
21-05-2015, 10:04
سلام
بنده تجربه چند پروژه شبیه به این را داشته ام و حتی تا مرز ورشکستگی رفته ام
بهترین سفارشی می تونم بهتون بکنم اینکه چیزی از چینی ها یاد گرفتم که خیلی بدرد بخور است اونم اینکه انها سیستمی دارند تحت عنوان سیستم تامین و پشتیبانی چابک یعنی چی ؟
یعنی اینکه اولا نخوایید کار را از اول تا آخر در کارگاه خود تمام کنید. چون مرحله اول هستید و هنوز از بازار صد در صد مطمن نیستید سعی کنید پروژه را برونسپاری کنید شاید به نظر هزینه ها بالاتر بیاد اما در نهایت برای تعداد شما به صرفه تر است. هزینه دستگاه و تجهیز کارگاه و غیره زیاد است و کیفیت هم پایین می یاید.
سعی کنید عمده تمرکزتان را بر روی طراحی و مهندسی صرف کنید. اگر دقت کنید عمده شرکت ها موفق هم این روش را انجام داده اند
این مواردی خدمتتون گفتم تجربه 5 سال بنده در تولید تجیزات الکترونیکی است
ضمنا به فاز های منی بقیه هم توجهی نکنید قطعا این افراد خودشون تا به حال این کارها را نکرده اند و ...

mmce
21-05-2015, 16:36
سلام.هر کارتولیدی در کشورمون ایران اقتصادیه!بعضی هااصلا نمیدونن تولید وعشق ساخت وتولید خود یعنی چی!!!اول توکل کن بخدا,بعد باتوانایی خودت, واموزش ازاهل فن وتجربه های دست اندرکاران.نمونه بگم دراراک بردهای محافظ زیادتولیدمیشه,از چین هم وارد میشه بماند...یکی ازدوستان خودم,باایده ای خیلی قشنگ,اینقدر خوب وبصرفه کارمیکنه.از این ستون ب آن ستون فرجیست.....یاعلی