PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عدم درست درآمدن سايز pcb در نرم افزار پروتئوس هنگام پريت گرفتن(مهم و فوري)

mehrannohtani
26-04-2015, 14:07
سلام به همگي دوستان مهندس
ببخشيد، من با نرم افزار پرتيوس طراحي pcb انجام دادم، الان كه پرينت ميگيرم سايز قطعات فرق داره با اندازه واقعي
تكليف چيه چه جوري بايد اين مشكل را بر طرف كنم؟ راهنمايي فوري لازم دارم،ممنونcry::

pirozy
26-04-2015, 19:41
تو پنجره print layout قسمت scale رو بذار رو 100 درصد

mehrannohtani
26-04-2015, 21:33
روي 100 تنظيم كردم ولي باز هم نشد، قطعات درست پرينت ميشه فقط آي سي ها سايزشان متفاوت است!! اين را چه كنم؟

esisafa
27-04-2015, 00:20
تا حالا برای من همچین چیزی پیش نیومده البته یک مشکل دیگه پیدا کردم که فکر کنم یا از پرینتر باشه یا جنس کاغذ. در عرض اندازه چاپ میکنه ولی در طول کمی کوچکتر. مثل اینکه سرعت کاغذ در پرینتر کمتر از معمول باشه.

mehrannohtani
27-04-2015, 12:53
اجازه دهيد بيشتر توضيح دهم، من خودم در منزل چاپگر ندارم و ميرم بيرون خدمات كامپيوتري پرينت مي گيرم، با توجه به اين كه بيرون مردم نرم افزار
من را ندارند من از چاپ گر مجازي pdf مي سازم و بعد بيرون پرينت مي گيرم، شايد مشكل از اين چاپگر مجازي ( نرم افزار pdf ساز ) باشه؟؟
نظر دوستان چيه؟؟

Shapour_Ardebil
27-04-2015, 17:04
اجازه دهيد بيشتر توضيح دهم، من خودم در منزل چاپگر ندارم و ميرم بيرون خدمات كامپيوتري پرينت مي گيرم، با توجه به اين كه بيرون مردم نرم افزار
من را ندارند من از چاپ گر مجازي pdf مي سازم و بعد بيرون پرينت مي گيرم، شايد مشكل از اين چاپگر مجازي ( نرم افزار pdf ساز ) باشه؟؟
نظر دوستان چيه؟؟
با سلام

معمولا این اشکال زمانی در این موارد پیش می آید که شما سایز کاغذ را مثلا Letter انتخاب میکنید ولی آقایی که چاپ میکند سایز دیگری ( مثلا A4 ) را انتخاب میکند لذا شما موقع تبدیل به pdf سایز کاغذ را هم یادداشت کن وبه مسئول چاپ هم اطلاع بدهید

b.saeed65
27-04-2015, 20:23
فایل رو به صورت pdf ذخیره کنید سپس فایل pdf را باز کرده و اندازه صفحه رو A4 تنظیم کنید دقیق دقیق در میاد.

mehrannohtani
27-04-2015, 21:39
امروز يك جا بردم پرينت همان pdf را گرفتم و سايز درست در آمد خوشبختانه.....

اما از ديروز تا حالا بالاي 10 هزار تومان پرينت گرفتم هر برگه را هم از يه خدمات كامپيوتري جداگانه پرينت گرفته بودم و سايز هم برگه A4 بوده است ولي هيچ
كدام درست پرينت نگرفته بودند تا اين آخرين جايي كه رفته بودم پرينت گرفتم، و نهايتا درست شد .... اما جواب خودم را پيدا نكردم كه چرا اين سايز ها هر كدام متفاوت است در حالي كه فايل PDF است كه سايزش فيكس شده است.