PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبدیل 220 ولت به 5 ولت برای راه اندازی atmega 8

roox
29-03-2015, 15:18
با سلام

1- دوستان من برای راه اندازیه ATMEGA 8 نیاز دارم برق شهر 220 ولت رو به 5 ولت dc تبدیل کنم و برای اینکار یک رگولاتور 7805 گرفتم فقط نمیدونم اونور چه آداپتوری بزارم که حجمش کم باشه و چند آمپر خروجی بده که 7805 نسوزه یا داغ نکنه

و اینکه برای راه اندازی ATMEGA 8 چند آمپر جریان میخواد

2 - و به همین صورت یه رگولاتور LF33 هم برای ولتاز 3.3 ولت گرفتم برای راه اندازی ماژول بولوتوث HC-05 و نمیدونم چه ولتاژ ورودی با چه جریانی باید بهش بدم

دیتا شیتشم دیدم ولی چون تازه کارم احتیاج به یه راهنمایی از شما اساتید دارم

Ma3ood
29-03-2015, 17:37
اگه تازه کاری ، که مشخص هم هست میری از بازار اداپتور 12 ولت تهیه میکنی که 1 امپر هم کافیه برای کار شما
بعد این 12 ولت مستقیم( dc ) را به رگولاتورت اعمال میکنی
تمام
قطعاتی که نام بردید نهایت مصرفشون چند ده میلی امپر بیشتر نیست

roox
29-03-2015, 22:56
ممنون ازپاسخ سریع ومفیدتون

فقط اگه ممکنه یه راهنمایی در مورد راه اندازی atmega 8 بکنید که برای راه اندازی یک چشمک زن ساده کدوم پایشو به vcc وصل کنیم

نقشه مدارو دارم و دیتا شیتشم پایه 7 vcc و پایه 8 و GND زده

ولی تو مدار 20 و 21 22 رو زده

میدونم خیلی مقدماتیه دیگه شما به استادیه خودتون ببخشید

behnam6500
29-03-2015, 23:18
پایه vcc رو به vcc وصل کنید...

Ma3ood
30-03-2015, 00:51
شما برنامه نویسی کردید؟
ای سی های میکروگنترلر تا حالا پراگرام کردید؟
نقشه ای که استفاده میکنید را پیوست کنید تا متوجه کارتون بشیم و یا منبع را معرفی کنید

roox
31-03-2015, 10:51
ممنون از توجهتون

بله شغل اصلی من برنامه نویسییه و هیچ مشکلی باهاش ندارم ولی تو راه اندازیه سخت افزاریش به مشکل خوردم

به عنوان مثال برای یک چشمک زن ساده با ATMGA 8 این مدارو بستم

این کد بیسیک که برای ATMEGA 8 نوشتم که هر 1 ثانیه یک LED روشن و خاموش بشه

با پروگرامر SPR 4565 پروگرام کردم

You can see links before reply

و اینم شماتیک مداریه که بستم

ولی وقتی آداپتورو به برق وصل میکنم فقط رگولاتورم داغ میشه ولی اثری از چشمک زدن نیست

sobhan537
31-03-2015, 12:40
پایه 22 هم به زمین وصل کن. اگه کار نکرد؛ میکرو یا رگولاتور سوخته. با یک میکرو سالم و رگولاتور دیگه تست کنید...

Ma3ood
31-03-2015, 14:26
احتمالا اتصال کوتاه دارید و یا رگولاتور را اشتباه متصل میکنید

roox
31-03-2015, 16:38
پایه 22 هم به زمین وصل کردم نشد

اتصالاتم چک کردم و پایه های رگولاتورو اینطوری بستم

ولی این خازنارو نزاشتم
راستی اولین بارم که مدارو به ولتاژ وصل کردم یادم رفت رگولاتور بزارم سره راه میکرو , یعنی مستقیم 12 ولت تو ورودی میکرو اومد و ال ای دی کم نور روشن شد و دیگه نشد
امکانه سوختنش هست؟ ولی بازم که تو پروگرامر میزارم بدونه مشکل read و program میکنه

sobhan537
31-03-2015, 17:39
اولین بارم که مدارو به ولتاژ وصل کردم یادم رفت رگولاتور بزارم سره راه میکرو , یعنی مستقیم 12 ولت تو ورودی میکرو اومد و ال ای دی کم نور روشن شد و دیگه نشد
امکانه سوختنش هست؟ ولی بازم که تو پروگرامر میزارم بدونه مشکل read و program میکنه
بله قطعا میکرو سوخته و از داخل اتصال کوتاه شده. بخاطر همینم رگولاتور داغ میشه...

roox
31-03-2015, 18:31
ممنون از همه اساتید بخاطره کمکاتون
دوباره میرم یه میکرو بگیرم
فقط لازمه رگولاتورم بخرم؟

pirozy
01-04-2015, 01:12
با مولتی متر خروجی رگولاتور رو اندازه بگیر اگه غیر از 5 ولت بود (یکی دو دهم کم یا زیاد مشکلی نیست) یه رگولاتور هم بگیر

roox
04-04-2015, 14:56
من رفتم یه میکرو با یه رگولاتور خریدم مدارو با دقت بستم ولی باز هم رگولاتور داغ میکنه و اثری از چشمک زدن نیست

یه سرچ تو گوگل زدم دیدم داغ کردن 7805 مشکلیه که برایه خیلیا بوجود اومده ولی مدارشون خروجی میده وکار میکنه یعنی داغ کردن طبیعیه و به احتمال زیاد اشکال سمت میکرو و پروگرام کردنشه ولی نمیدونم چطوری حلش کنم , چون همه مراحلو برای پروگرام کردن انجام میدم

اساتید جاییرو میشناسن که با هزینه کم یه نگاهی به مدارم بندازه و تو راه اندازیش کمک کنه ؟؟

ramin.st
04-04-2015, 18:16
سلام کدوم شهر هستین؟

roox
04-04-2015, 22:11
سلام
تهران

Ma3ood
05-04-2015, 01:12
شما الان 5 ولت تو خروجی داری؟
با جریان پایینی تا 50 میلی امپر رگولاتور گرم هم نمیشه شما بهتره اول از 5 ولت خروجی مطمئن بشوید و همچنین چندتا خازن هم برای خروجی استفاده کنید
و یه ال ای دی در خروجی برای اطمینان بگذارید
بعد این مراحل از اتصالات میکرو که برای اتمگا 8 فقط اتصال پایه 7 به مثبت 5 و 8 به منفی کفایت میکنه اگه پایه یک ای سی را هم با مقاومت 10 کیلو به + پنج ولت متصل کنید که بهتر
بعد پایه ای را که میخواهید ال ای دی متصل کنید با مقاومت 330 اهمی یا 470 اهمی سری کنید و بعد به میکرو اتصال دهید .
شما این اعمال را انجام بدهید عکس از پروزه تون بگذارید تا مراحل بعدی را خدمتتون بگم
موفق باشید و صبور

roox
14-04-2015, 11:09
با سلام خدمت اساتید
واقعا ممنون از پیگیریتون
بخشید جواب دادنم طول کشید, آخه اول رفتم مالتی متر گرفتم بعد اومدم دیدم خرابه ! دوباره رفتم یدونه دیگه گرفتم و مشکلو فهمیدم ,,,, مثبت و منفی آداپتورو اشتباه تو مدار میزدم (آخه سیم مشکیش مثبت بوده همینم منو اشتباه انداختش)
واسه همینم رگولاتورم داغ میکرده , به لطف راهنماییهای شما مدارو بستم و بخوبی جواب داد و الانم بلوتوثو باهاش
جوین کردم که اونم اوکی شد ولی هنوز تستش تموم نشده.
بهترین انجمن و مدیرایی که دیدم تو اینجا بودن