PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پینگ نشدن برد توی شبکه وایرلس

shahin
19-03-2015, 23:26
سلام به دوستان
عید همتون پیشاپیش مبارک.
یه مشکل عجیب برام پیش اومده. می خواستم با SSH به کوبی برد وصل بشم، برای همین اومدم و برد رو به مودم با کابل وصل کردم. مثل روال قبل سعی کردم تنظیمات رو انجام بدم دیدم ارور میده. گفتم بزار یه پینگ کنم ببینم اصلا این 2 تا هم رو میبینن؟! ( لپ تاپ با وایرلس به مودم وصل هست) دیدم کلا unreachable Destination میدن از هر 2 طرف!!! خلاصه کلی با IP ها و تنظیمات سر و کله زدم بازم نشد.
یه کم تو نت سرچ کردم که چرا 2 تا سیستم تو یه رنج IP همدیگه رو نمیبینن. یه جا پیدا کردم که یه ویژگی تو سوییچ ها هست به اسم client isolation که پینگ به سمت پایین شبکه رو مسدود می کنه.
گفتم خوب برای تست این موضوع لپ تاپ رو هم با کابل وصل کنم که دیدم همه چی درست شد و مشکل از همین بود. تو تنظیمات مودم خیلی گشتم ولی این گزینه رو پیدا نکردم که چطور غیر فعالش کنم. حتما به یه اسم 3 حرفی هست! حالا کسی میدونه اسم این قابلیت چی هست که غیر فعالش کنم؟!
* مودم قبلی که داشتم اصلا همچین چیزی نداشت ولی این یکی جدیده که گرفتم اینجوریه.
** پینگ 2 تا سیستم وایرلس هم مشکلی نداره. با samba کار میکنم موردی نداره.

linux
20-03-2015, 16:16
سلام
ربطی به اون چیزی که گفتید نداره.
کاشکی ip کوبی و لپتابتون رو هم می گفتید.
به احتمال 90% اگه در تنظیمات مودم در بخش dhcp وای فای هم رنج مجاز رو شبیه با سیم ست کنید اکی میشه.

احتمال دوم از فایروال لپتابتون هست که اجازه کانکشن نمیده. (موقتی خاموش کنید مشخص میشه)

shahin
21-03-2015, 15:42
Ip لپتاپ 192.168.1.103 بود و کوبی رو قبلا به صورت استاتیک 192.168.1.150 ست کرده بودم. رنج ip که مودم برای dhcp میده از 192.168.1.100 تا 192.168.1.199 هست. ( ip استاتیک کوبی رو خارج از رنج dhcp هم تست کردم 192.168.1.200 ) برای کوبی هم از dhcp استفاده کردم که ip 192.168.1.107 رو گرفت. تو هیچ کدوم از این حالت ها نشد. رنج ip ها رو مطمئن هستم که درست هستند، چه با سیم چه بیسیم تو یه رنج کار میکردم(اگه مشکل از رنج باشه که اصلا به اینترنت نمیشه که وصل بشه! ولی هم کوبی و هم لپ تاپ به نت وصل بودن)
در مورد فایروال هم خودم شک کرده بودم واسه همین همه رو برای چند دقیقه خاموش کردم و تست کردم. وقتی با سیم جواب گرفت مطمئن شدم از این هم نیست. ( تازه با مودم قبلیم با همین تنظیمات فایروال بدون مشکل وصل میشد!)
هنوز شک من روی فایروال خود مودم هست!

linux
21-03-2015, 16:12
حقیقتش من تاحالا برنخوردم به همچین مشکلی!
طبق روند زیر بخش DMZ مودم رو تنظیم کنید، احتمال قوی اکی میشه:

What is a DMZ and how to configure DMZ host - Welcome to TP-LINK
(You can see links before reply)