PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست قطعه

vahidtabesh
13-03-2015, 18:08
سلام قطعه ای میخوام که از طریق تکان خوردن قادر به تولید انرژی(شارژ کردن ) باشد (اندازش کوچیک باشد)مقدار توان خروجی هم اهمیتی ندارد.فقط یه قطعه نام ببرین لطفا
با تشکر.

Ma3ood
13-03-2015, 18:30
چنین قطعه ای نیست ...

alghasi
14-03-2015, 01:45
منم ندیدم تا حالا

vahidtabesh
14-03-2015, 11:59
ضمن تشکر از دوستان پس ساعت هایی که با تکون خوردن ساعت کار میکنند سیستمش چیه؟!!

alghasi
14-03-2015, 14:43
والا وقتی خواستم ساعت بخرم از فروشنده پرسیدم گفت که همچین ساعتی وجود نداره. البته نه اینکه نیست میگفت که اونا یه باطری شارژی دارند و نمیدونم چطوری خیلی کم شارژ میشه ولی در کل اونا هم بایددباطریشون عوض بشه. فقط فرقش اینه که اون ساعت ها مثالا به حای 5 سال یه بار باید 8 سال یهدبار باطریش عوض بشه.
البته باطر هاشونم سه برابر باطری ساعت معمولی قیمتشه که اصلا به صرفه نیست.

ehsanbagheri
14-03-2015, 14:51
سلام
اوم ساعت های قدیمی یه لنگر داخلشون هست که با حرکت کوچیک حرکت میکنن و یه هرز گرد شبیه دوچرخه دارن که اون حرکات کوچک رو به دوران تیدیل کرده و یه فنر رو فشرده میکنند شاعت هم انرژی
رو از همون فنر میگیره
در مورد پیزو ها یرچ کنید
این کریستال های پیزو با اعمال نیرو بهشون یه اختلاف پتانسیل دویرشون میافته ولی خیلی خیلی نا چیز هست

rozeh
14-03-2015, 17:37
You can see links before reply

sadeghbakhshi
14-03-2015, 23:57
به هر حال هرچی باشه ثمره ی چندسال فعالیت تو دنیای مجازی من هست
ولی نمیتونم اجازه بدم افرادی که برای یادگیری وارد یه همچین فضایی می شوند
درگیر مسائل بازاریابی بشن دچار انتخاب بین بد و بدتر
اینکه جنس چینی رو از کی بخرن
مثل دوران کنکور که الکی جو میدن بیایید کلاس اموزشی های ما شرکت کنید
اخرش هم با هزار زحمت میری دانشگاه کلی هزینه میکنی هیچی به هیچی

alghasi
15-03-2015, 01:40
پیزو ها خیلی خیلی ضعیف هستن. خروجیشون رو باید با opamp تفویت کرد

rozeh
15-03-2015, 17:18
...
ولی برای شارژ نمیشه ازش استفاده کرد خیلی ضعیف هست
...
صادق جان کسی حرف از شارژ و این جور چیزا نزد که؛ زد؟
ما هنوز نمی دونیم استارتر تاپیک چی می خواد پس در حال حاضر من بهترین گزینه رو با توجه به درخواستشون ارائه دادم وگرنه می تونستم این مقاله رو که مال دی-لی-میل(DailyMail) هستش رو ارائه بدم:

These shoes were made for CHARGING: Footwear generates enough power to recharge a phone as you walk | Daily Mail Online (You can see links before reply)

اینم نسخه PDF صفحه:

اگر هم بخواد بحث حرکت باشه که یه سنسور(سوئیچ) مرکیوری(سوئیچ جیوه ای) (You can see links before reply) یا سنسور پیزو بد نیست. اون ساعت هایی که با حرکت کار میکردن معروف به ساعت های اتوماتیک (You can see links before reply) هستن.

شاید اگه استارتر بشتر توضیح بده و مشکلشو مطرح کنه ما بتونیم بهتر کمکش کنیم.

vahidtabesh
15-03-2015, 19:24
ممنون از همه دوستان هدفم شارژ باطری البته نه به صورت عملی قفط و فقط به صورت تئوری و اصلا مهم نیست که عملی جواب میده یا نه
این طور که از تاپیکه دوستان متوجه شدم باید از یک پیزو + آپ امپ استفاده کنم
درسته؟

rozeh
15-03-2015, 20:48
ممنون از همه دوستان هدفم شارژ باطری البته نه به صورت عملی قفط و فقط به صورت تئوری و اصلا مهم نیست که عملی جواب میده یا نه
این طور که از تاپیکه دوستان متوجه شدم باید از یک پیزو + آپ امپ استفاده کنم
درسته؟

نه!

alghasi
15-03-2015, 21:13
آپ امپ که خودش پسیوه. نمیتونی با پیزو باطری شارژ کنی.
اون ماژولی که دوستمون معرفی کردن البته کار میکنه و خوبه اما قطعه نبود ماژوله. از این ماژول ها کف زمین هم استفاده کردن و افراد وقتی روش راه میرن برق تولید میشه و ....

sadeghbakhshi
16-03-2015, 00:32
صادق جان کسی حرف از شارژ و این جور چیزا نزد که؛ زد؟

سلام قطعه ای میخوام که از طریق تکان خوردن قادر به تولید انرژی(شارژ کردن ) باشد (اندازش کوچیک باشد)مقدار توان خروجی هم اهمیتی ندارد.فقط یه قطعه نام ببرین لطفا
با تشکر.
. . .

rozeh
16-03-2015, 07:36
Sorry
حق با شماست. نمی دونم چرا اینو ندیدم. خب شما اون عینکی که زدی خیلی بزرگه(منظورم اون مینیونه هستش:mrgreen:).

SarCubie
16-03-2015, 21:33
یک مدتی از این چراغ قوه های چینی مد شده بود، که اهرمش وصل بود به فنر حلقوی، و مثل دینام عمل میکرد.ولی باید اهرمش فشار میدادی.

الان هم با توجه به پیشرفت نانو رباتیک بعید نیست از چرخه های مکانیکی و ترمودینامیکی که برای تولید انرژی استفاده میشه، در ابعاد نانو با راندمان بالاتر استفاده کرد
منظورم چیزی شبیه به موتورها و توربین های انرژی در حد نانو و با انرژی فعال سازی کم هست.