PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مینیمم سیستم پیشنهادی شما برای اجرای لینوکس

linux
13-03-2015, 10:46
سلام دوستان

دنبال پروسسور مناسب و متعاقباً شماتیک مورد نیاز برای ساخت یک سیستم که بتونم روش لینوکس یا ویندوز ce بالا بیارم هستم. به زبان ساده یک برد کاستومایز رزپبری یا کوبی طراحی کنم. آیا کسی از دوستان اطلاعاتی دارند؟

(پی نوشت: قیمت مطئناً بیشتر از بردهای موجود میشه ولی هدف طراحی برد کاستومایزر شده است)

پیشاپیش سپاس از نظرات ارزشمند شما

dariush_ab
13-03-2015, 11:40
سلام دوستان

دنبال پروسسور مناسب و متعاقباً شماتیک مورد نیاز برای ساخت یک سیستم که بتونم روش لینوکس یا ویندوز ce بالا بیارم هستم. به زبان ساده یک برد کاستومایز رزپبری یا کوبی طراحی کنم. آیا کسی از دوستان اطلاعاتی دارند؟

(پی نوشت: قیمت مطئناً بیشتر از بردهای موجود میشه ولی هدف طراحی برد کاستومایزر شده است)

پیشاپیش سپاس از نظرات ارزشمند شما

سلام.
این موضوع بارها تو فروم مطرح شده. می تونید سرچ کنید.
با وجود بردهای با قیمت پایین که هم اکنون در بازار هستند این کار هیچ توجیهی نداره. مگر یک توجیه علمی!
در هر حال شما می تونید از core board استفاده کنید و بقیه رو به دلخواه خودتون سفارشی طراحی کنید.
موفق باشید.

linux
13-03-2015, 19:36
سلام.
این موضوع بارها تو فروم مطرح شده. می تونید سرچ کنید.
با وجود بردهای با قیمت پایین که هم اکنون در بازار هستند این کار هیچ توجیهی نداره. مگر یک توجیه علمی!
در هر حال شما می تونید از core board استفاده کنید و بقیه رو به دلخواه خودتون سفارشی طراحی کنید.
موفق باشید.

سلام
داریوش جان کاربرد صنعتی هست و نمیشه مثلاً یک رزبری قرار بدم وسط برد :d صد در صد کار سختی هست ولی فکر کنم شدنی باشه

rozeh
14-03-2015, 17:47
سلام
داریوش جان کاربرد صنعتی هست و نمیشه مثلاً یک رزبری قرار بدم وسط برد :d صد در صد کار سختی هست ولی فکر کنم شدنی باشه

خب صنعتی باشه. چرا نشه؟
اصلا نمی صرفه که بیای یکی جدید طراحی کنی. وقتی چرخ توی بازار هست چرا دوباره طراحیش کنی و بسازیش؟

dariush_ab
14-03-2015, 19:06
سلام

مهندس به نظرم بهترین کار همون استفاده از core board هستش که پردازنده و رم و نند روش هستش. بقیه رو شما می تونین خودتون سفارشی طراحی کنین.
موفق باشید.

electera
14-03-2015, 21:39
روی آرم هایی که سیستم عامل نصب میشه، سخت افزار زیاد مهم نیست و خدارو شکر از تجاری تا صنعتی تو بازار موجوده.
اگر میخوایین بردتون صنعتی و پایدار باشه رو سخت افزار وقت نزارین بجاش این موارد رو دقت کنین:
1- استفاده از تغذیه صنعتی و خروجی مناسب برد (آداپتور تو جعبه کارایی صنعتی نداره!)
2- بستن پورت های اضافه و غیر ضروری و اطمینان از وجود esd در ورودی ها و خروجی ها (usb. Usart. Hdmi و...)
3- طراحی برنامه مناسب و پیشبینی تمام حالات ممکن و پیش بینی اونها در الگوریتم و سورس برنامه.
4- دفع حرارت مناسب و استفاده از سیستم قویتر برای کار ضعیفتر برای اطمینان از انجام درست کار.
5- جعبه مناسب و مقاوم در برابر نویز.
موفق باشین.

shahin
14-03-2015, 22:59
برد Beagle bone black رو هم خیلی جاها گفته که استفاده صنعتی داره گرچه همین cubie board رو هم دوستان استفاده کردند و فیدبک منفی در موردش ندادن!
از توی سایت زیر هم می تونی core board ها رو ببینی و بر اساس اون برد رو طراحی کنید.
Embest home, ARM Evaluation board, Development board, Single Board computers, ARM custom service (You can see links before reply)

dariush_ab
14-03-2015, 23:04
برد Beagle bone black رو هم خیلی جاها گفته که استفاده صنعتی داره گرچه همین cubie board رو هم دوستان استفاده کردند و فیدبک منفی در موردش ندادن!
از توی سایت زیر هم می تونی core board ها رو ببینی و بر اساس اون برد رو طراحی کنید.
Embest home, ARM Evaluation board, Development board, Single Board computers, ARM custom service (You can see links before reply)
بله دقیقا همینطوره. خود خارجی ها رو دیدم که صنعتی بودن کیوبی رو تایید کرده اند و بیگل بن هم برد حرفه ای و صنعتی هستش.

alghasi
17-08-2015, 09:11
اما من که دیدم خیلی انتقاد های شدیدی در مورد استفاده از این بورد ها برای صنعت شده بود.
در حدی که چند تا شرکت دیدم تو ایران سرگرم ساخت این بوردها با مروسسور های صنعتی بودن.
شاید خیلی از ضعف های این بورد هارو بشه با کیس و تغذیه مناسب و .... درست کرد اما دمای کاریشون رو هیچ کاری نمیشه کرد.
معمولا دمای کاری این ارم ها از صفر تا 50 درجه هست.
اما بورد هایی که تو صنعت هست حداقل دمای کاریشون باید -40 تا 85 درجه باشه و مدل نظامی هم که دیگه واقعا سخته -40 تا 125. درجه.
تنها چیزی که دیدم برد های پاندا بود اگه با arm های imx6 مجهز بودن که یکی از مدلاش دمای صنعتی رو پشتیبانی میکرد که به اسم تجاری automotive تولید شده و قیمتش بیش از 5 میلیون تومانه.

aminta
17-08-2015, 09:17
رسپری پای نسخه صنعتی هم داره
اسمش COPMUTE module است تو سایتش هست :
Compute Module - Raspberry Pi (You can see links before reply)

dariush_ab
17-08-2015, 12:06
رسپری پای نسخه صنعتی هم داره
اسمش COPMUTE module است تو سایتش هست :
Compute Module - Raspberry Pi (You can see links before reply)

سلام.
بله همینطوره.
این برد به همراه مادر بوردش پایه های بیشتری داره و حافظه فلش هم داره.
اما سوال اینجاست:
آیا این برد رزبری صنعتی است و دیگر بردهای رزبری نه؟
و اینکه اصلا چه بردی رو میشه یک برد صنعتی به حساب آورد؟
یک برد صنعتی باید دارای یک سری استانداردها باشه که توسط یک سازمان استاندارد معتبر تعیین شود و بعد از اون این سازمان تعیین کند که چه بردی صنعتی است.

alghasi
17-08-2015, 13:01
نمیدونم با بروز گوشی اینطوریه یا نه ولی هیچ اطلاعاتی خاصی از برد و نداده. اما چیپش همونه که اصلا تو محدوده دمایی صنعتی نیست.