PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مدار تست شده فرستنده مادون قرمز با آیسی 555

sobhan537
02-03-2015, 04:49
سلام، خسته نباشید...

من میخوام گیرنده ماون قرمز چشمی پارس رو با یک آیسی 555 و تولید موج با فرکانس 38KHZ تحریک کنم. بدون استفاده از میکرو.

خروجی گیرنده چشمی رو دادم به یک ترانزیستور PNP و سپس به یک رله دادم که با تحریک گیرنده، رله فعال میشه.

وقتی فرستنده رو به میکرو وصل میکنم و از پروتکل RC5 استفاده میکنم؛ چشمی فعال میشه و رله هم وصل میشه.

اما هرکاری میکنم با آیسی 555 گیرنده هیچ عکس العملی نشون نمیده. با نرم افزار مخصوص 555 مقادیر مربوط به فرکانس 38KHZ رو پیدا کردم. اما گیرنده تحریک نمیشه. دیوتی سایک 50درصد و 80 درصد رو امتحان کردم اما بازم جواب نداد.

همه مدارات موجود در نت رو که با آیسی 555 هستن رو تست کردم؛ ولی چشمی عکس العملی نشون نمیده :unh: درحالیکه با میکرو راحت جواب میده

دوستان شما مدار تست شده ای برای فرستنده مادون قرمز با آیسی 555 سراغ ندارید؟

alghasi
02-03-2015, 06:55
و اینجا بود اسکپ به کار آمد.
با اسیلسکوپ سگنالت رو چک کردی؟

sobhan537
02-03-2015, 12:28
متاسفانه اسکوپ ندارم خودم. شنبه ها میرم دانشگاه و تا اونموقع اسکوپ در دسترسم نیست. ولی عجله دارم.

مدار تست شده ای سراغ ندارید؟

alghasi
02-03-2015, 14:02
نه. ولی یادمه خودم زده بودم و کار میکرد. چند سال پیش بود خیلی یادم نیست که چی و چطور. حد اقل یه پتانسیومتر بزار تا فرکانسش بشه تنظیم دقیق کرد