PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصال به شل اندروید 4.4

shayanmelody
01-03-2015, 23:49
سلام دوستان
ایمیج اندروید نسخه 4.4 که مهندس عباسی زحمتش کشیدن رو ریختم روی کوبی 2 و داره کار میکنه
اما نمیدونم چطوری باید از ADB استفاده کنم ! وقتی وصلش میکنم به یو اس بی کامپیوتر هیچ اتفاقی نمیفته ! تو قسمت ستینگ تیک usb debugging رو هم گذاشتم.تنظیمات دیگه ای داره یا این نسخه این قابلیت رو نداره ؟
ممنون

dariush_ab
02-03-2015, 10:27
سلام دوستان
ایمیج اندروید نسخه 4.4 که مهندس عباسی زحمتش کشیدن رو ریختم روی کوبی 2 و داره کار میکنه
اما نمیدونم چطوری باید از ADB استفاده کنم ! وقتی وصلش میکنم به یو اس بی کامپیوتر هیچ اتفاقی نمیفته ! تو قسمت ستینگ تیک usb debugging رو هم گذاشتم.تنظیمات دیگه ای داره یا این نسخه این قابلیت رو نداره ؟
ممنون
سلام.
مهندس نیکزاد عزیز متاسفانه این ایمج هنوز مشکل زیاد داره که یکی از مشکلاتش همین هستش.
برای دسترسی به شل ابتدا ssh رو بررسی کنید و بعد از اون هم اگر نشد از سریال استفاده کنید که هر دو مورد هم در آموزش ها توضیح داده شده.
موفق باشید.

shayanmelody
04-03-2015, 23:44
سلام.
مهندس نیکزاد عزیز متاسفانه این ایمج هنوز مشکل زیاد داره که یکی از مشکلاتش همین هستش.
برای دسترسی به شل ابتدا ssh رو بررسی کنید و بعد از اون هم اگر نشد از سریال استفاده کنید که هر دو مورد هم در آموزش ها توضیح داده شده.
موفق باشید.

سلام
حقیقتش من ADB رو تو این نسخه برای این میخاستم که مستقیم برنامه ای رو که تو اندروید استادیو نوشتم رو روی برد اجرا کنم ، برای همین متاسفانه دیگه نرسیدم اونارو تست بگیرم.
الآنم واس چن روز سخت افزار رو گذاشتم کنار فقط دارم روی نرم افزار کار میکنم.
یک سوال دیگه دارم که نوز جوابی واسش پیدا نکردم.
طبق آموزش های شما با دستور زیر من میتونم ال ای دی های رو برد رو کنترل کنم :
echo "255' > /sys/class/leds/blue:ph21:led2/brightness
حالا سوالم اینه که با یه اپلیکیشن چطوری باید این کار رو بکنم !

dariush_ab
05-03-2015, 01:18
سلام
حقیقتش من ADB رو تو این نسخه برای این میخاستم که مستقیم برنامه ای رو که تو اندروید استادیو نوشتم رو روی برد اجرا کنم ، برای همین متاسفانه دیگه نرسیدم اونارو تست بگیرم.
الآنم واس چن روز سخت افزار رو گذاشتم کنار فقط دارم روی نرم افزار کار میکنم.
یک سوال دیگه دارم که نوز جوابی واسش پیدا نکردم.
طبق آموزش های شما با دستور زیر من میتونم ال ای دی های رو برد رو کنترل کنم :
echo "255' > /sys/class/leds/blue:ph21:led2/brightness
حالا سوالم اینه که با یه اپلیکیشن چطوری باید این کار رو بکنم !

دلیل اینکه ADB فعال نیست رو چک نکردم. فعلا از همون نسخه 4.2 استفاده کنید اگر خیلی علاقه مند بودید سال آینده سورس 4.4 رو آماده میکنم در اختیارتون میذارم روش کار کنید. سورس اندروید 5 هم می تونم دانلود کنم ولی نمیدونم که آیا بشود برای کیوبی 2 راهش انداخت یا نه ؟
برنامه نویسی اندروید نیاز به یک آموزش مجزا دارد و خارج از حوزه آموزش در اختیار شما هستش.
برای اطلاع از نحوه کار برنامه ای که همراه آموزش برای A10 هستش رو بررسی کنید. فایلهای زیر را :
GPIO_Pin.java
MainActivity.java
PushButtonListener.java
برای A20 هم بهتره از sys/class/gpio استفاده کنید.
کلا این مطلب را در نظر داشته باشید که brightness و pin و mode و ... فایل هستند. حال شما برای اینکه بتوانید با هر زبانی چون جاوا این فایلها را تغییر دهید بایستی کار با رشته و نوشتن و خواندن در فایل را یاد داشته باشید.
موفق باشید.

shayanmelody
05-03-2015, 11:31
دلیل اینکه adb فعال نیست رو چک نکردم. فعلا از همون نسخه 4.2 استفاده کنید اگر خیلی علاقه مند بودید سال آینده سورس 4.4 رو آماده میکنم در اختیارتون میذارم روش کار کنید. سورس اندروید 5 هم می تونم دانلود کنم ولی نمیدونم که آیا بشود برای کیوبی 2 راهش انداخت یا نه ؟
برنامه نویسی اندروید نیاز به یک آموزش مجزا دارد و خارج از حوزه آموزش در اختیار شما هستش.
برای اطلاع از نحوه کار برنامه ای که همراه آموزش برای a10 هستش رو بررسی کنید. فایلهای زیر را :
Gpio_pin.java
mainactivity.java
pushbuttonlistener.java
برای a20 هم بهتره از sys/class/gpio استفاده کنید.
کلا این مطلب را در نظر داشته باشید که brightness و pin و mode و ... فایل هستند. حال شما برای اینکه بتوانید با هر زبانی چون جاوا این فایلها را تغییر دهید بایستی کار با رشته و نوشتن و خواندن در فایل را یاد داشته باشید.
موفق باشید.

نسخه بالاتر اندروید رو برای این میخاستم که تو اندروید استادیو برای دسترسی به دوربین و بلوتوث و سخت افزار هایی از این قبیل نیاز به api های سطح بالاتر هست که تو نسخه 4.2.2 اندروید موجود نیست.
حالا من هنوز به قسمت کامپایل سورس و کرنل اندروید تو ویدئو های شما نرسیدم ، با این آموزش ها میتونم نسخه دلخواه خودم رو با دانلود سورس های مورد نیاز بسازم ؟

shayanmelody
05-03-2015, 14:13
یک موضوع دیگه
اندروید 5 جزو api لول 21 حساب میشه که بالاترین لول حاضر هست و همه دسترسی به کلاس های مختلف براش تو اندروید استادیو باز هست.
اگه بشه این نسخه رو برای کوبی 2 کامپایل کرد که عالی میشه

electera
05-03-2015, 17:00
خدا میدونه کی اندروید 5 روی این بردها پورت بشه!

یک سوال و اون اینه که چرا مهندسای ما همیشه سخت ترین راه رو انتخاب میکنن؟؟!!
وقتی تو اکلیپس و ADB استاندارد تمام توابع هست چرا رفتین سراغ اندروید استادیو؟
نمیدونم چرا سختش میکنین، یکی میره سراغ پایتون یکی سراغ net. و... اگر قبلاً با این زبانها کار کردین و فرصت سوییچ ندارین که هیچ ولی اندروید استادیو که تازه از حالت بتا خارج شده! و هنوزم اندروید استادیو باگ زیاد داره.
وقتی لقمه آماده، سمپل و مثال فراوون، پشتیبانی عالی و توابع تست شده و آماده چرا راه سخت رو انتخاب میکنین؟؟
کلام آخر اینکه اگر میخوایین از سخت افزار نهایت استفاده رو ببرین تو اکلیپس برای اندروید 2 به بعد دسترسی به دوربین و بلوتوث و... همراه با مثال تو اینترنت فراوان هستش.
موفق باشید.

dariush_ab
05-03-2015, 17:29
یک موضوع دیگه
اندروید 5 جزو api لول 21 حساب میشه که بالاترین لول حاضر هست و همه دسترسی به کلاس های مختلف براش تو اندروید استادیو باز هست.
اگه بشه این نسخه رو برای کوبی 2 کامپایل کرد که عالی میشه
سلام.
شما به اون قسمت از آموزشها رسیدید تا جایی که اطلاع داشته باشم در خدمت شما و دوستان خواهم بود.
فکر نکنم مهندس بشه به این راحتی یک نسخه جدید را برای یک برد پورت کرد!
من 20 روز روی CM11 زمان گذاشتم برای کیوبی 2 پورت کنم با دهها خطا برخورد کردم آخرش هم که کامپایل شد تصویر نداشتم
تمام اندروید هایی که توسط شرکت های مختلف چون CUBIE PCDUINO و ... پورت شده اند از یک شاخه که توسط خود ALLWINNER ایجاد شده ارث می برند و تا جایی که من میدونم آلوینر هستش که با AOSP کار می کند و یک والد برای ارث بری ایجاد می کند.
اطلاعات راجع به این موضوع هم تقریبا نیست! و مواردی که شما در آموزش می بینید را من واقعا به زحمت به دست آوردم. در هر حال آموزش نحوه دریافت AOSP را در آموزشها آورده ام شما می تونید تست کنید.
البته برای دریافت AOSP احتمالا با کامپیوترتون نتونید این کار را بکنید!
نکته آخر اینکه من در آموزشها جاوا 6u25 را نصب میکنم چون در آینده نیاز به کامپایل اندروید 4.4 خواهید داشت جاوا 6u45 را نصب کنید.
موفق باشید.

shayanmelody
06-03-2015, 00:34
یک سوال دیگه
برای دسترسی اپلیکیشن به پوشه های سیستم عامل ، باید برد رو روت کنیم یا نه ؟

dariush_ab
06-03-2015, 09:39
یک سوال دیگه
برای دسترسی اپلیکیشن به پوشه های سیستم عامل ، باید برد رو روت کنیم یا نه ؟
اگر لازم شد می تونین این کار را انجام بدین ولی من از init.sunxi.rc برای دادن دسترسی کامل استفاده کرده ام که در آموزش سریال می بینید.