PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برد آموزشی آرم

iman79
30-11-2009, 13:34
با سلام و تشکر از زحمات شما.
من اول یک انتقاد داشتم در باره آموزش میکرو آرم7
با توجه به اینکه تا حالا تمام مجلات تخصصی رو خواندم و دنبال کردم خیلی ها هم مثل من تصمیم گرفتن که برای یه بار هم شده یک میکرو را انتخاب کنن و تا اخر آدامه بدن و مثل قبل مدام از این شاخه به اون شاخه نپرن چون شما میدونید که اگر کسی یک میکرو را یاد بگیره به یک نگاه به دیتا شیت بقیه میتونه با اونهام کار کنه و چون آرم نسبت به قیمتش کارکرد بالایی داره و از اول هم قرار بر آموزش اون در مجله تخصصی بود من برد آموزشی اونو تهیه کردم ولی متاسفانه الان برد اصلی که تقریبا کامل بود و قرار بود مبنای آموزش تا انتها باشه در دسترس نیست!
بردی که mmc-lm35-port برای اکثر پروتکلهای ارتباطی آرم-lcd کاراکتری و گرافیکی-uln2003-
opto coupler-مبدل دیجیتال به آنالوگ -ورودی صدا(و خلاصه تمام آن چیزی که باید می آموختیم داشت ولی فقط دز مجله شماره 2 یک شمای بیکیفیت از اون بود.در فروشگاهم که نیست!و برخلاف قرارمون مبنای آموزش گام به گام آرم هم واقع نشد!خوب بعضی جاها واقعا شبیه سازی proteusجواب نمیده مثلا همین پردازش سیگنال صدا!
من با آقای زارعی صحبت کردم گفتند که تصمیم دارید یک برد دیگه برای همه میکروها تهیه کنید!
یعنی یک برد آموزشی general perpose!!!شما تجربه زیادی دارید و میدونید ترای چنین کاری مجبودر به نادیده گرفتن بعضی از امکانات برد قبلی میشید!
خواهش من اینه که اولا آموزش آرم را طبق قرارمون با تجهیزات برد اصلی قبلی ادامه بدید و رها نکنید.دوم در مورد این برد و نحوه طراحی و امکاناتش توضیح بدید.سوم اگر قراره از این برد چیزی کم بشه شما همین برد قبلی رو تایید کنید و برای فروش توی سایت فروشگاه بگذارید.
و یه پیشنهاد.
برای برد آموزشی بهتره شما جا واسه تجهیزات استاندارد بگذارید هر کس بسته به نیاز و توانش اونا رو خودش تهیه کنه.مثلا بجای lcd nokia6100بهتره از glcd128*64استفاده بشه و حتما پروتکلهای ارتباطی مثل اترنت و ... در اون لحاظ بشه.بخصوص تجهیزات پردازش سیگنال صدا مثل مبدل دیجیتال به انالوگ و ورودی صداحتی میشه سیگنال پردازش شده را روی glcdبصورت مرسوم نمایش داد!
به هر حال ما قسمتی از برد رو تهیه کردیم و دوست داریم بقیه اش هم همون طور که قرارمون بود بدستمون برسه.(برد اصلی با امکانات توضیح داده شده در مجله)
لطفا پاسخ بدید و در مورد پیشنهادم فکر کنید.باور کنید خیلی ها نیمیخوان کیفیت فدای چیزای دیگه بشه.
یک دنیا ممنون

kavir
30-11-2009, 14:10
سلام
اول از همه تشکر می کنم به خاطر توجهتون
خوب پاسخ سوالات شما:
اول اینکه بله ما سرقولمون بودیم ، هستیم و خواهیم بود در مجله شماره 2 که برد اصلی ارائه نشد وبردی که ما چندین روز وقت روش گذاشتیم و قرار شد بزنیم و بعدا تصمیم عوض شد به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان گذاشتیم حتی با فایل پروتل!
خوب همونطوری که گفتم برد اصلی که کار شما راه بندازه در مجله شماره 4 هست و و امکانات لازم دارد
اما
گروه ما در حال طراحی یک برد فوق العاده هست که بیشتر میکروها ساپورت کنه خوب همچنین چیزی خیلی زمان بره و طبیعی هست
اما این مژده هم بدم برد های آرمی که الان فروش می ره هم ساپورت می کنه و قراره با قیمت مناسب ارائه بشه که دانشجو ها هم بتونند بخرند :mrgreen:
از نظرات و پیشنهادات و انتقادات سایر دوستان نیز استقبال می کنیم چرا که راهی است به سوی پیشرفت و کیفیت کار! :wink: