PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حساسيت اپتوكوپلر

mehrannohtani
26-02-2015, 12:04
سلام به همه اي مهندسين
ببخشيد دوستان سوالي داشتم در مورد با اپتو كوپلر
مداري دارم كه ولتاژ ورودي اش در حدود 0.5 ولت dc مي باشد حالا مي خواهم بدانم با اين
ولتاژ 0.5 ولتي مي توانم ديود نوري داخل اپتوكوپلر را روشن كنم تا فتو ترانزستور داخلي آن را
تحريك كنم ، احتياجي ندارم 100 درصد و با تمام قوا ترانزيستور را تحريك كنم ولي در كل تحريك
شود ، واقيتش هنوز با اپتو كوپلر كار نكردم، گفتم قبلش يك سري اطلاعات درست بگيرم.
سوال دوم : ديود نوري داخل اپتوكوپلر چه جور ديودي است؟ ( led يا مادون قرمز .... )
ممنون

jumper
27-02-2015, 19:54
سلام
باید به دیتاشیتش نگاه کنی
مثلا برای اپتوکوپلر 4n25 زده 5 ولت 60 میلی آمپر
بله همون مادون قرمز هست

alghasi
27-02-2015, 22:25
برای تمام led ها جریان مهمه. باید کاری کنی که جریانش حدود مقدار تویه data sheet برسه. نمودار جریان ولتاژ معمولا میدن. و از طرفی چون واقعا یه دیود هست یه حداقل ولتاژ واسه پرکردن فضای بین لایه های n و p نیاز داره که معمولا وایه led ها بیش از یک ولته.
با یه ترانزیستور راحت میتونی ولتاژت رو تقویت کنی. روزه شک دار نگیر.

mehrannohtani
27-02-2015, 23:57
چه جوري با يك ترانزيستور تقويت كنم؟ ولتاژ dc است. عكس مدارشو اگه بزاري ممنون ميشم

من يك اپتوكولر حساسيت بالا پيدا كردم ديتاشيت آن را مي گزارم دوستام مهندس خواهش ميكنم يك برسي
كنيد ببينيد اين اپتوكوپلر خوب است يا خير
چون با 0.5 ميلي آمپر ظاهرا كار ميكنه
ديتا شيت همان صفحه اول سمت چپ گفته كه چقدر حساس است، ظاهرا با همان نيم ميلي آمپر سوئيچ ميكنه
دوستان يك برسي كنند و خبرشو بدهند به من // برام خيلي اين مساله مهم است،ترانزيستور اش را با هر ولتاژي ميتوانم
تغذيه كنم،ترانزيستور ها اش ظاهرا زوج دارلينگتون است
اينم لينكش (You can see links before reply)

alghasi
28-02-2015, 00:42
این اپتو کوپلر فکر کنم حد اقل 1.4 ولت میخواد و 25 میلی آمپر.
نقشه ترانزیسنور یا آپ امپ هم شاید فردا وقت کردم بزارم.