PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبکه سنسور ها و رله های بیسیم برای bms

nimaaryamehr
13-02-2015, 12:02
سلام به همه
برای راه اندازی یه سیستم BMS میخوام کلید ها کنترلی رو با NRF24 به صورت بیسیم استفاده کنم
ینی مثلا روشنایی و آبنما و کولر رو به صورت بیسیم به برد اصلی ارتباط بدم
باید چنتا nrfبه صورت شبکه استفاده بشه
حالا یه برنامه واسه این مازول میخوام که از یک ماژول بشه 4 تا ماژول دیگه رو کنترل کرد
و نشانگر تایید ارسال یا کانکت همیشگی واسه فرستنده داشته باشه
اگه کسی برنامه ای داره کــــمک کنه

درنهایت یه چیزی مثل این عکس میخوام درست کنم

منبع عکسها: Радиофицированный торшер или еще «2 копейки» в копилку «умного дома» / Хабрахабр (You can see links before reply)You can see links before reply

You can see links before reply

alghasi
13-02-2015, 17:48
از ماژول زیگبی نمیتونی استفاده کنی؟
زیگبی قابلیت شبکه شدن رو داره.
راستی فکر کنم منظورت home automation بود نه bms

nimaaryamehr
13-02-2015, 19:15
از ماژول زیگبی نمیتونی استفاده کنی؟
زیگبی قابلیت شبکه شدن رو داره.
راستی فکر کنم منظورت home automation بود نه bms

قیمت زیگبی ها بسیار بالاس و اگه بخوای واسه هر کلید یکی بزاری قیمتش سر به فلک میکشه

alghasi
13-02-2015, 19:23
پروژه های bms واسه همین قیمتشون چند صد میلیون تومان میشه. یک دهم قیمت ساختمان.
اما واسه homr automation از plc استفاده بکنی بد نیس. یه ماژول خودم طراحی کردم. بد نبود. Plc منظورم انتقال اطلاعات از طریق خطوط قدرت. فرمان ها از طریق برق 220 ولت جابه جا میشه

nimaaryamehr
13-02-2015, 22:13
ینی فرمان ها روی کابل سوار میشه؟
یه اگه میشه توضیحات و فایلهای تکمیلی رو قرار بدید

alghasi
13-02-2015, 22:50
دیتا رو مدوله میکنن رو یه موج فرکانس بالا. بعد با یه فیلتر بالاگذر خازنی سوارش میکنن رو برق فشارقوی. چون فرکانس بالاست به راحتی از فیلتر رد میشه و برق 50 هرتز چون فرکانسش پایینه برنمیگرده تو مدار. این یه توضیح خیلی ساده ازش بود.
کلیو واژه زیر رو جستجو کن :
Power Line carrier (plc)
ماژولااش گرونه. اما امکانش زیاده . نمونه سادش رو به راحتی میتونی بسازی

alghasi
13-02-2015, 22:51
یه سیستم های چینی تو اینترنت دیده بودم که از این سیستم استفاده میکنن واسه کنترل دستگاه های خونه.

glimpser
22-02-2015, 23:37
دوست عزیز
یک دستگاه آماده دربازار تهران هست که حدود 400 هزارتومان قیمت داره و بصورت rf و ir با وسایل ارتباط میگیره و از طریق wifi از طریق شبکه داخلی و حتی اینترنت با اپلیکیشن موبایل اندرویید و ios میشه باهاش کارکرد
کلید و پریز ودرب بازکن و . . . سازگارباهاش هم موجوده شاید بهتر باشه با سازنده اش که ایرانیه ارتباط بگیرید و روی ساخت ماژولهای تکمیلی مناسب تکمیل کارتان تمرکز کنید

sobhan537
23-02-2015, 03:30
دوست عزیز
یک دستگاه آماده دربازار تهران هست که حدود 400 هزارتومان قیمت داره و بصورت rf و ir با وسایل ارتباط میگیره و از طریق wifi از طریق شبکه داخلی و حتی اینترنت با اپلیکیشن موبایل اندرویید و ios میشه باهاش کارکرد
کلید و پریز ودرب بازکن و . . . سازگارباهاش هم موجوده شاید بهتر باشه با سازنده اش که ایرانیه ارتباط بگیرید و روی ساخت ماژولهای تکمیلی مناسب تکمیل کارتان تمرکز کنید
میشه لطفا بگید اسم این محصول چیه؟ و کجا میشه تهیه اش کرد؟

alghasi
23-02-2015, 10:07
منماین دستگاه رو دیدم. اما نه به قیمت 400 تومان. تو نمایشگاه ساختمان دیدم به اسم smart home میداد ولی قیمتش حدود 15 میلیون تومان بود. حتی به تلویزیون و سینما خانگی هم کنترل میکرد.

glimpser
23-02-2015, 21:18
خیابان جمهوری به سمت پل حافظ خیابان رم داخل خیابان سمت چپ (فکر کنم آخرین مغازه ،خانه امن) یک مغازه بزرگ سیستم های حفاظتی است با آقای طباطبایی صحبت کنید اونجا دموی سیستم هم نصبه و میتونید عملکردش را ببینید

Hadi_ghr_e
16-12-2015, 14:38
ماژول انتقال ديتا روي خطوط برق APLC-1 (You can see links before reply)