PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] چه خط تولیدی در ایران جواب میده؟

rezaeee
11-02-2015, 17:41
سلام دوستان
میخواستم ازتون بپرسم که بنظرتون اگر کسی بخواد یک خط تولید کارگاهی یا صنعتی راه بیندازه تا یک محصول الکترونیکی بسازه و بعدشم بفروشه، اولا چه محصولی در ایران جواب میده بنظرتون؟ ثانیا حداقل هزینه ای که بشه کارگاه رو راه اندازی کرد چقدره؟

rezaeee
11-02-2015, 23:01
یعنی واقعا هیچی جواب نمیده؟ پس چرا اینهمه ملت سر و دست میشکنن که برن دانشگاه الکترونیک بخونن؟ وقتی اوضاع اینقدر بده!!

Ma3ood
12-02-2015, 00:35
اگه کسی میدونست چی جواب میده و نمیده مطمئنا میرفت تولید میکرد و به کسی هم نمیگفت
کلا تولید در ایران ریسکه 99 درصد جواب نمیده یه درصد جواب میده خخخخخ :mrgreen:

electera
12-02-2015, 11:53
من میتونم راهنماییتون کنم که سراغ چه خط تولیدی نرین!!!
هر خط تولیدی که خروجیش رو بشه از چین تهیه کرد محکوم به فناست! شما برین سراغ بقیه محصولات.

به عنوان مثال شما طراحی سایت رو نمیتونین از اون طرف بیارین یا محصولات سفارشی و مشتری پسند در فاز صنعتی و غیر عمومی، محصولات بسته بندی، محصولاتی که کسب و کار واسطه گری رو رونق بده، تجهیزات خاص کارخانه ای و خیلی چیزای دیگه....
باید نگاه کرد به سرمایه، امکانات محل استقرار، توانایی ها و امکانات مؤسسین و....

rezaeee
13-02-2015, 02:27
ممنون از نظرات همه دوستان
ولی به نظر من برخلاف اینکه همه میگن تولید توی ایران جواب نمیده، مخصوصا کارهای صتعتی مثل الکترونیک، چون از یه طرف چین و از طرف دیگه رقبای غولی در اروپا و آمریکا و شرق آسیا فعالن، ولی با همه این اوصاف الان شرکت glx چطور داره فعالیت میکنه؟ dimo و igreen و مارشال و x.vision و .... همگی هنوز فعالن و تازه سود هم میکنن!؟ پس این چطور ممکنه؟

electera
14-02-2015, 10:47
اتفاقاً تمام محصولاتی که نام بردین، یک شعبه بزرگ تولیدی در چین دارن. بردهای مادر این محصولات از چین میاد و اینجا معمولاً بصورت ckd مونتاژ میشن.

alghasi
14-02-2015, 12:01
تولید تو ایران واقعا کار مشکلیه . برخلاف چین. دلیلش حمایت نکردن دولت از تولید کنندس. وام ها هم که همه میدونن مال از مابهترونه که برن جاهایی که نباید خرج کنن.
چند تا پیشنهاد دارم:
1. تولید تجهیزات پزشکی. چون نیاز به تایید علوم پزشکی داره وارداتش سخته. تولیدش بصرفه هست ولی دویدن دمبال مجوزاش سخته.
2. ساخت خط تولید مواد غذایی با نوآوری. یه کیکی کلوچه ای یا بستنی ابتکاری.
3. تولید گوشت و مرغ و صادرات به عراق و افغانستان. چون واقعا هیچی ندارن و با بالا رفتن دلار سودت بیشترم میشه
4. ساخت یه دستگاه ابتکاری تو هر رمینه ای. و تا جایی که تولید کننده های دیگه و چین بفهمه تو با فروختن با قیمت بالاتر سود خوبی میکنی و جمع میکنی. مری سراغ یه ابتکار دیگه.
اینا رو میتونی خط تولیدش رو کاملا مکانیزه کنی و الکترونیکی

mmce
28-02-2015, 00:10
سلام.دوستان بنده چندین سال هست الکترونیک وکامپیوتربیشتردرتعمیرات فعالیت دارم.ب این نتیجه رسیدم فقط خط تولیدخوراکی میتونه سودآورترین باشه!!ازطراحی میکروتاسیستم های اطفأء حریق وهوشمندسازی منازل!!لامصب چین وازهمه بدتربازرگانان بی انصاف راه نمیدن بشه خط تولیدخوبی راه انداخت.م.م اراک