PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوئیچ سرعت بالا

wantedboy
02-02-2015, 20:37
سلام دوستان
من می خواهم یک ولتاژ 20 ولت با 2 مگا هرتز سوئیچ کنم.
کسی ic سراغ نداره با چنین فرکانس و ولتاژی کاری کار کنه؟
ممنون دوستان

rozeh
03-02-2015, 13:07
دقیق مشکلتون چیه؟ جریان کشی چقدره؟
با یه bjt کارتون راه نمیفته؟ ماسفت چطور؟

سوالتون رو هم در بخش بی مربوط پرسیدید. اینجا جاش نیست. شاید بهتر باشه مدیران انتقالش بدن. اینجوری بهتر هم نتیج میگیرید.

wantedboy
03-02-2015, 22:27
سلام.
من سوالم ادامش به همین بخش مربوطه این قسمت اولش بود😠😠😠😠😠😠
می خوام حتما با یک درایور سرعت بالا smd کار کنم نمی توانم از ترازیستور استفاده کنم.
(20ولت و 700mw توان)

rozeh
04-02-2015, 13:02
باشه، در هر صورت این سوال شما مربوط به آنالوگ میشه. شاید اونجا پیشنهادات بهتری بدن. بعد قسمت مربوط رو اینجا قرار می دادید و تاپیکتون رو لینک می کردید.
خب اونا هم smd شون هست. من فکر میکنم با هر ترانزیستور ساده ای (که با پارامترهای مورد نظر شما وفق کنه) می تونید این کار رو بکنید(ترانزیستور زیاد هست).

wantedboy
04-02-2015, 21:27
سلام نه حتما به یه آیسی احتیاج دارم.نمی توانم ترازیستور بزارم محدودیت مکان دارم.

ehsanbagheri
04-02-2015, 21:45
چرا آیسی؟
شما که محدودیت جا داری به راحتی با یه ماسفت smd ریز که نهایتا 2x2 میلی متر جا میگیره میتونی این کارو انجام بدی
در غیر این صورت میتونی از یه op-amp که به صورت بافر بسته شده استفاده کنی

rozeh
05-02-2015, 10:46
سلام نه حتما به یه آیسی احتیاج دارم.نمی توانم ترازیستور بزارم محدودیت مکان دارم.

گاهی وقتا که یه سری چیزا رو میشنوم از گوشام دود میزنه بیرون.

wantedboy
06-02-2015, 16:58
چرا آیسی؟
شما که محدودیت جا داری به راحتی با یه ماسفت smd ریز که نهایتا 2x2 میلی متر جا میگیره میتونی این کارو انجام بدی
در غیر این صورت میتونی از یه op-amp که به صورت بافر بسته شده استفاده کنی
سلام
تعداد خروجی هایی که می خوام سوئیچ کنم بالاست.اگه با اپمپ باشه خیلی بهتر میشه.من ترازیستور گذاشتم ولی خوب کار کارنمی کنن سریع میسوزن و تازه بایدم کلی مقاومت بزارم.دستگاه کی روش می خوام بزارم صنعتی ترازیستور و ماسفت اذیت می کن ولتاژ کارهم بالا ست و جریان زیاد نمی کشم چون دائم در حال سوئچن.
حالا اگه شما ماسفت smd و همچنین opamp با اون سرعت و ولتاژی که قبلا گفتم پیشهاد کنید ممنون میشم.
راستی من می خوام وقتی 5 ولت دادم 20 ولت برام سوئیچ بشه و و صفر دادم و خروجی صفر بده.کار خیلی حساسه یذره بالا پایین بشه ولتاژ ها دستگاه آسیب مبینه.

wantedboy
06-02-2015, 17:04
گاهی وقتا که یه سری چیزا رو میشنوم از گوشام دود میزنه بیرون.
سلام.
کس شما رو مجبور به جواب دادن نکرده.
مدیر انجمن لطفا رسیدگی کنید.

esisafa
06-02-2015, 18:31
آپ امپ که با اون سرعت سوئیچ نمیکنه و سرعتش برای سوئیچینگ کمه.
ترانزیستورهایی مثل si2302 ماسفتهای smd هستن با مقاومت زیر 0.1 اهم و در سطح منطقی یعنی 3.3 و 5 ولت کار میکنن و تا 2 امپر جریان میدن. البته ولتاژش 20 ولته که برای شما رو مرزه و باید مواظب باشی

Greatal
10-03-2015, 23:38
آقا اگر مسعله پول نیست bjt اگر زمان مهم نیست فت با این سرعت سویچ کوفتم بزاری 2 روزه می سوزه! البته من اینجور فکر می کنم