PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كمك در راه اندازي كانتر ميكرو

CINAPA
31-01-2015, 21:19
سلام
دوستان من با اين كانتر ميكرو مشكل دارم . هر كاري ميكنم دقيقا با هر پالس ورودي چند تا ميشماره كه نميدونم مشكل از چي هست كسي تا الان بهش بر نخورده .
البته تو پروتوس مشكلي نداره و راحت با هر پالس ورودي يه كانتر ميزنه ولي تو عمل اينطور نيست .
اينم بگم كه كانتر را تو حلقه قرار دادم فكر ميكنيين درسته ؟؟؟؟:x:x

Config Timer0 = Counter , Edge = Rising
Enable Interrupts
Dim A is Byte
Do

a=Counter0
home
lcd a

Loop

Ma3ood
31-01-2015, 22:12
بسته به سخت افزارتون هم داره الان به لبه بالا رونده حساس هست شما یه مقاومت 10 کیلو از پایه کانتر میکرو به زمین وصل کنید وبگویید نوع پالستون چیه ؟

CINAPA
31-01-2015, 22:23
بسته به سخت افزارتون هم داره الان به لبه بالا رونده حساس هست شما یه مقاومت 10 کیلو از پایه کانتر میکرو به زمین وصل کنید وبگویید نوع پالستون چیه ؟

سخت افزار را خوب ساختم . يعني مقاومت 10 كيلو را هم به زمين و پايه كانتر دادم .
پالس معموليه همون ولتا‍ ژ 5 ولت هست كه با هر بار دادن ولتا‍‍ژ نميدونم چرا بعضي مواقع 10 برابر و بعضي موقع ديگه كمتر را رو lcd نشون ميده .

Ma3ood
31-01-2015, 22:35
با چی پالس رو اعمال میکنید ؟

CINAPA
31-01-2015, 23:25
با چی پالس رو اعمال میکنید ؟
با يه دونه ديپ سويچ .

Ma3ood
31-01-2015, 23:28
مشکل از همین جا شروع میشه !!!!
شما با هر بار زدن و با لرزش داخل پوش باتن ده ها پالس ناخواسته اعمال میشه
اگه قراره با هر بار زدن یه دونه فقط بشماره و اضاف که میتونی از وقفه هم استفاده کنی
و دوم شمادر شرط کانترتون دیلی بگذارید مثلا 50 میلی ثانیه ( باید با سعی و خطا و بسته به کاربردتون بگذارید) میبینید دیگه ده پالس نمیاد و همون یه پالس هست

CINAPA
31-01-2015, 23:33
اينقدر رو سخت افزار و برنامه كار كردم . زياد فرقي نكرد فقط بعضي مواقع 2 الي 3 تا شمارش را ميزنه ولي من به دقيقا با هر پالس يه شماره نياز دارم . دارم كم كم بيخيال كانتر ميشم و فكر كنم بهتره با برنامه چك يه پايه برنامه را بنويسم با دستور debounce pinb.5,0,switch

CINAPA
31-01-2015, 23:43
مشکل از همین جا شروع میشه !!!!
شما با هر بار زدن و با لرزش داخل پوش باتن ده ها پالس ناخواسته اعمال میشه
اگه قراره با هر بار زدن یه دونه فقط بشماره و اضاف که میتونی از وقفه هم استفاده کنی
و دوم شمادر شرط کانترتون دیلی بگذارید مثلا 50 میلی ثانیه ( باید با سعی و خطا و بسته به کاربردتون بگذارید) میبینید دیگه ده پالس نمیاد و همون یه پالس هست
اگه برنامه اي داريد خواهشن برام بزاريد وگرنه برم سر همون چك پايه چون اين كانتر خستم كرده .
يه بار قبلا با قرار دادن يه خازن 104 پليستر به منفي و پايه كانتر تونستم اين كار را بكنم ولي الان هر چي خازن هم ميزارم درست در نمياد

esisafa
01-02-2015, 00:11
سوئیچ نویز داره. اگر از کانتر استفاده میکنید که نمیشه از بانس استفاده کرد. بانس برای همون خوندن از پایه io خوبه
شما با سیگنال ژنراتور یا یک میکرو یا آپ امپ یا ...، پالس تولید کن و بده به کانتر ببین باز هم همینطور میشه. قطعا نباید بشه. اگر شد سخت افزار مشکل داره

CINAPA
01-02-2015, 10:24
از بانس استفاده کردم عالی شد .
اینم برناممه نظرتون چیه .
البته این برنامه برای السی دی 240 گرافیکی هست که با هر پالس اعداد با فونت خیلی بزرگ را روی ال سی دی میاره .
نمی دونم کی این برنامه کانتر را اختراع کرد مگه نبینمش .:x
Aaa:
Do
Debounce Pind.7 , 1 , Qq
Loop
Qq:
Incr Conter
Gosub Redyek
Do

'Locate 1 , 1
'Lcd Conter
Locate 10 , 25